Бебешка близнашка тема ХХ

  • 33 316
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 849
Любимата ми тема - морето  Grinning. Зайците бяха на 2 месеца, когато стъпиха на морския бряг за пръв път. Не сме ги водили на плаж, разбира се, само обикаляхме с количката около него. И в най-голямата жега на обяд се прибирахме на хладно, но иначе стояхме постоянно до морето. Отпушиха им се нослетата, повиши им се апетита, страхотно им се отрази.
Когато бяха на 5 месеца, отново ги заведохме и рано сутрин и късно следобед даже и на плаж ходехме с тях. На годинка също ходиха два пъти на море. Първо в Гърция, после на нашето мръсно море (ама наистина всеки ден се наглеждахме на ужасни мизерии, а единия от дните се оказа, че изпускали близо до плажа септични ями, та морето е било "свръх-обогатено"... затова не искам и да чувам вече за българско море). Ядоха пясък, пиха вода (даже и от мръсната, както се оказа по-късно  Crazy), ама то е неизбежно. И слава Богу, нищо им нямаше. Дарето изкара след седмица за кратко някакъв херпетичен вирус, но не беше нищо сериозно.
След седмица пак поемаме към размирна Гърция. Изобщо не се замислям на тази тема. Взимам хубав крем 50+, всякакви забавления за хлапетата, малък надуваем басейн, вече имаме възглавнички и пояси и газ на слънце и вода. За тях е и важно, и полезно. Ходим на плаж рано сутрин до към 10:30-11 и след 4 следобед. Водим ги и по минерални басейни (в хубави спа-хотели обаче, пак от хигиенни съображения - Поморие, Велинград)... и тази година мисля да не ги подминавам  Sunglasses.
А, само на българското море си ходихме четиримата, иначе с нас в комплект вървят и моите родители - така е по-лесно за нас, пък и ние също да разберем от почивка  Grinning.

За подсичане - най-добре действа при нас накисване в отвара от смрадлика. После мажа с Вита-Мерфен. Вита-Мерфена го ползвам и като превенция, когато видя зачервявания. Много го препоръчвам.

Желая на всички приятно изкарване на морето и слънчево и изпълнено с положителни емоции лято!!!

# 751
  • София
  • Мнения: 6 182
Зайобайо, добре ме "светна"- не се бях сещала да ползвам Вита Мерфен за дупета. Grinning
И на вас весело лято.  bouquet

# 752
  • София
  • Мнения: 209
Привет, опитах се да пусна новата тема, дано се е получило...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=593669.new#new

# 753
  • хасково
  • Мнения: 290
Зайо, и ние посетихме Бялото море,но си донесохме иглички от морски таралеж в крачето.Там ги има в изобилие LaughingНосете си аква обувки.Аз умницата ,ги сложих в куфара,па после ги извадих,че беше доста багажа. #Cussing outГруба грешка.Така че имайте едно на ум! Hug нашето море посетихме и то сама с двамата(таткото куца с опериран крак)Вече плуват под вода без помощни аксесоари.Много съм горда с това. newsm44 newsm44

Общи условия

Активация на акаунт