Бебешка близнашка тема ХХ

  • 33 324
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 650
ВалиEmbarassed аз малко те прескочих, извинявай   bouquet
Честито, радостта ти вече е тройна!!!
Четох историята ти в една статия, ако не се лъжа и тук, в зачатие - също!!! Много сълзи съм изплакала и много се радвам, че сега вече ще гушкаш три дечица!!!!

Вера, моят багаж за морето се събира в малък хартиен плик (като тези, в които ти слагат парфюмите, но не съвсем малък). Само пособията за косата са ми по-обемисти.
Зотва пък и аз като теб с багажа на малките - дрехи за студено и за топло време, ама и повечко бройки, за да не пера. Шапки-също, обувки ,чорапи, чорапогащници (с тях не се налага да взимам по-дебели панталони, защото чорапогащник+блузка+гащеризон върши страшна работа). Отделно взех и повече пелени за завиване, фланелени, памучни, даже и поларени одеалца. Закачалки също, да не са им смачкани роклите (нали са на мама принцесите). Абе луда работа, сега, каот пиша чак ми става смешно на мен си  Joy
За гърнето, нашите моми са още мънички, далеч са от това да си казват, но смятам (може и да си втълпявам де), че са свикнали след сън да пишкат в него, харесва им да им е сухо, като акат, да не им люти, да не огворим, че съвсем естествено идва и по-лесно, предвид позата. Но аз откакто започнах да ги слагам да седят, но подпирайки ги, съм ги слагала на гърне, малко преди да навършат 6 месеца, дни преди това. От 5 месеца те са все на гърне, нямам пропуск, изпишкали, неизпишкали - слагам ги, да знаят, че винаги ще бъдат слагани. Ако свикнат да си казват, ще се радвам, но засега не се  инадявам на това. Просто искам естествено да знаят, че пииканото и изаканото отиват някъде там и не се връща (с надеждата да няма после, ама то си е мое и пр.).

Искам да изразя радостта си от факта, че едната ми дъщеря прохожда, съвсем сама, прави си крачки, но после някак се спира и сяда. Но си ходи сама де, даже на нашетто легло се изправя и прави крачки. Още малко сигурност в нея си й трябва. За протокола - проходилка малко, водене за ръчичка - не.

# 721
  • Мнения: 3 638
Ние оцеляхме 5 дни на яхта с малките морячки  Whistling Днес се прибрах с малките, таткото още плава и сега спят блажено в креватчетата, а аз най-накрая се добирам до компютър. Да добавя за пътуването ако не знаете, към 4-та година се развива вестибюларния апарат и се почва с морската болест и неразположенията при пътуване. И познайте как и нас дето все джиткаме нанякъде с нещо тази година не ни подмина и ни промени всичките планове за лятото  Mr. Green Та ако имате идеи споделяйте, засега купих един сироп против гадене, който ми препоръчаха в аптеката и спасяваме положението... Crazy

Пак да кажа за гърнето - при нас стана съвсем лесно и естествено. Някъде към 2 годинки почнаха да разбират повече, с едната ми беше достатъчно да я хвана 2-3 пъти като се напъва и да я сложа на гърнето и се научи да си казва за ходенето по голяма нужда. Малко след това и за пишкането. Другата беше съвсем друг случай. Като я оставех без памперс стискаше с часове... и след това вършеше в памперса... Реших да не я мъча, слагах я на гърнето заедно с другата, но не настоявах. Порва започна да ака, след това един ден, докато си играеха с вода седнали на гърнетата някак се отпусна и се изпишка и така започна да си казва и за пишкането. На втория си рожден ден бяха и двете без памперс. Разбира се, първите месеци се изискваше и повече следене и подканяне за гърнето и от моя страна, в един момент човек наистина забелязва и се научава кога ходят до тоалетната (да не говорим, че и досега почти винаги ходят заедно, да не останеш по-назад е голям стимул  Crazy) С това искам да кажа, че сигурно е било възможно да махна памперса и по-рано, но би изисквало и доста по-голямо усилие от моя страна, което съм щастлива, че съм си спестила  Simple Smile И без това и по-късно е достатъчно тичането с гърнетата, бърсането на дупета и т.н. и т.н. Следобедния памперс не бърхах да го махам, както и нощния. Опитах се да го махна скоро, след като престанаха да се будят с мокър памперс сутрин, но едната се изпусна веднъж и се събуди така стресната и ревяща, че реших, че няма смисъл да стресирам детето. Слагала съм и памперси при пътуване или при спане нощем на ново място дори доста време след окончателното махане на памперса. Последно миналата година лятото, никога не са правили фал нощем, но така ми беше по-спокойно.
И тук искам да цитирам този прекрасен пост, който описва много точно как я мисля и аз:  newsm74

На всяка майка й се иска децата й да са "по-напред", а при близнаците нямаме толкова възможност да се занимаваме упорито и индивидуално с всяко дете, затова в дейности като ходене на гърне може да сме малко по-назад, но пък в други сме по-напред. Забелязала съм, че моите много по-лесно взаимодействат с други деца, не проявяват егоизъм и агресия, лесно се отказват от чужди играчки. Това са все умения за общуване, които са много по-важни от едното гърне, което всеки в един момент го научава. Да не говорим, че като се заиграят нещо един с друг, на такава радост и смях съм била свидетел, каквито никой друг - нито дете, нито възрастен е успявал да предизвика. Тези дни едното дете беше болно и останях няколко дни само с него вкъщи за по няколко часа, докато другото е навън - ами то все едно че дете няма, на всичкото отгоре си каза за ако и се изака в гърнето. Мотаеше се около мен и аз докато си домакинствам всичко обяснявах и показвах, като са двамата - абсурд - стоят си в тяхната обезопасена зона от апартамента и не знаят какво представлява пералнята Simple Smile Като няма лудница и вниманието ти е само върху един, всичко е много по-лесно. Нищо им няма на децата, просто се раждат малко по-рано и понеже са двама, ние имаме по-малка възможност да им стоим на главата. Искам да кажа, че близнаците си имат много предимства, за сметка на това някои неща стават по-бавно и то най-вече заради нашите възможности, а не защото самите деца изостават. Като бяха съвсем малки идваше една студентка по кинезитерапия да ми помага. Всеки ден им правеше пълна програма гимнастика и двигателно се развиваха по-напред от другите деца. Ама като е сам човек и две реват едновременно и е изтощен и недоспал как да стане - няма как. Мисълта ми е да гледаме положителните страни на близначеството и да не си слагаме толкова на сърце някои неща. Един ден като пораснат ще им е много по-ценно това, че са двама, че умеят да се съобразяват с друг човек и никой няма да ги пита на колко години и за колко време са махнали памперса Simple Smile

fata, в коя авиокомпания разрешават бебетата да пътуват в кошчета? Тези, които аз разглеждах - май Австрийските или Луфтханза пишат на сайта, че бебетата трябва да са задължително прикрепени с колан към възрастен...Ако има такъв вариант, ще е супер. Ние чакаме паспортите на бебетата и сме замислили едно моренце, ама да видим...

И ние смятаме да попътуваме това лято повечко, не че миналото сме се спирали, но не е имало много дълги дестинации. За количките знам, че не влизат в багажа, защото като съм пътувала със самолет ми е правило впечатление как бебетата ги водят с колички до вратата на самолета и от вратата ги посрещат на слизане. За столчетата за кола обаче, не знаех - те също като количките ли могат да се ползват до входа на самолета или може да се вкарат и вътре? Ние вече не сме с кошници, а с по-големи столчета, но ако трябва ще вземем едни кошници отнякъде. Защото де да знам - май ако са си в столчетата ще е по-удобно за всички, разбира се, по време на излитане и кацане ще са седнали в нас, с колани - както си трябва.

Разрешават, но малка подробност е, че се заплаща и допълнително място т.е. детски билет дори за бебета, които по принцип пътуват безплатно. Naughty Ако пътуват седнали в родителите е безплатно  Simple Smile Разрешени са само някои видове одобрени столчета, които се прикрепят към седалката. Ето тук има повече инфо от сайта на Луфтханса и списък с марките столчета:

http://www.lufthansa.com/it/en/Safety-on-board

Ние и каравана имаме, ама мен ако питаш, за пътуване най- добре да си вземем по един автобус.  Mr. Green
Еми, щом се налага ще вземаме. hahaha

Ние понеже пътуваме доста взехме малък кемпер, но стига само за нас четиримата  Mr. Green Определено се пътува по-удобно обаче.  Simple Smile

# 722
  • Мнения: 7 803
ние в момента сме с ленд роувър. като сгънем задните седалки имат място за спане. на покрива имаме палатка за нас  Mr. Green голям кеф е. бяхме 1 месец в румъния на къмпинг. супер си изкарахме. сега пак ще ходим за 2 седмици и после се придвижваме към бг.

# 723
  • Мнения: 266
 Дж-то,страхотни сте! LaughingФата,на едното ми дете започна да му става зле по време на пътуване и по съвет на приятелка му дадох "Кокулин" хомеопатични хапченца против гадене и повръщане. Имаше голям ефект,нито следа от гадене.На мен също ми става лошо по завои и дълъг път и скоро ходихме на почивка с децата и пих и аз.Чуствах се съвсем нормално.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 289
Не съм писала от 100 страници  Laughing
Гледам за гърнета говорите ..... аз ги слагам само сутрин след сън - през останалото време не се сещам, пък и то как да ги нацелиш децата. Преди стояха, ама сега краката им заякнаха и те просто стават и си тръгват Whistling То е ясно, че скоро няма да се научат, но днес педиатърката ми каза, че докато са с памперс няма да спрат да се подсичат. А Ивчето се подсича много гадно - става рана и чак до кръв стига - детето не дава да я избърша реве със сълзи от болка. Та може след лятото да ми се наложи да почна с гащи да я слагам. Казвам след лятото, защото сега се често навън  и без памперс на вън не става Naughty

А относно почивките - аз се канех да ходим с децата на плаж (че нали сме на морето- как да не отидеш), ама педито ми отряза квитанциите. Обясни ми, че децата много лесно се разболяват от комбинацията горещ въздух и пясък със студена вода. Тази комбинация действала добре на големите, но не и на бебетата ooooh! Май и тази година мама няма да види плаж Tired

# 725
  • Мнения: 7 803
mи не е нужно да ги къпеш в морето. сложи им един надуваем басейн да се плацикат и готово.

# 726
  • Мнения: 4 309
Точно така. Нашите бяха на 1 г.3 месеца като ги заведохме за първи път на морето. Така или иначе ужасно ги беше страх от шума на морето, та въобще не ставаше дума за къпане. В едно миниатюрно басейнче сипвахме 10-20 см вода и там се плацикаха. То играта им беше да си вадят и мушат играчките във водата. Но много се забавляваха.
Помисли какво правят хората, дето живеят на морето, техните деца не ходят ли на плажа, не се ли разболяват? Wink

Които и да е гащи, дори 5 пъти да ги сменяш са по-добри от памперс при подсечено дупе. Ако не си ползвала Судокрем горещо препоръчвам, а щом е кървава работата - тогава и певарил кремче или клотримазол  Peace.
И повече на въздух, аз в къщи дори бих оставила легнало на непромокаема пелена голичко дупето.

Моите са хремави и двамата и съм бясна.  Не само Нинчето и аз се чудя как да ги слагам да спят. Слагам, преобличам като се изпотят. Сега спят по тениска и гащи в чувалчета памучни. Обаче към 4-5 часа става такъв студ и явно тогава са изстинали.
Големите близнаци - как пият вода през нощта? Моите вече си пият почти винаги от чаша и съм захвърлила неразливни и прочие. Обаче тая нощ ме побъркаха да ставам. До два през нощта сигурно ставах 8 пъти за вода, искам гуш, имам чиш и т.н.
Нови неразливни не ми се купуват, старите ги хвърлих, че след известна употреба, въпреки старанието се натрупва налеп и неприятен дъх.

Последна редакция: чт, 23 юни 2011, 19:46 от *vera

# 727
  • Мнения: 7 803
аз лично за по път и в парка и през нощта им взимам от миреналната вода дето е с накрайник (сори, не знам как се казва) и си пият без да правят поразии. много са ми удобни и като се захабят хвърлям и взимам други

# 728
  • Мнения: 4 589
Аз чували не слагам, не се отвиват много, докато заспят, после много малко шават. Засега. Но преди това е бой на негри в тъмна нощ, Марти е като на дискотека, върти се,лази, голям кеф.
Но ние си спим на шум от сешоар и само така заспиват. Сами. Сега точно заспаха, а аз тешърва тр да се цеда, да се оправям...мъжо го няма, сама съм. 

Не е лесно, ама сутрин като ги видя засмяни и ми стапят душата.

# 729
  • Мнения: 3 638
japanese , освен Судокрем в Холандия съм чувала, че царевичното брашно имало "вълшебен" ефект при лошо подсичане, дет се вика ако не помогне поне няма да навреди при опит  Hug

Аз чували не слагам, не се отвиват много, докато заспят, после много малко шават. Засега.

Ники, сега е момента да ги свикнеш с чували, голямо удобство е, а като порастнат малко повече може да се заинатят и да не ги искат  Peace Моите зимата спят с чували и до ден днешен.  Simple Smile

аз лично за по път и в парка и през нощта им взимам от миреналната вода дето е с накрайник (сори, не знам как се казва) и си пият без да правят поразии. много са ми удобни и като се захабят хвърлям и взимам други

И аз, страшно са удобни и всяка си има свое шише  Crazy.  Наистина имат ли и някакво друго име тези бутилки освен обяснението, че са с накрайник  newsm78
Моите в момента спят по гащи и завити с чаршаф, но тук е много жега. Имат обаче закалка от Холандия на студ  Mr. Green
Джъмп, много ви е готино возилото, ние също гледахме първоначално подобни, но се спряхме в крайна сметка на малко по-голямо, ако видите такова зелено животно из БГ ние сме  Crazy



soffii , мерси за информацията за хапченцата. Аз сега давах сироп за гадене, тук сме в Пелопонезкия полуостров и всеки път е само завои до безкрай  ooooh!Непременно ще ги потърся в БГ.

Последна редакция: пт, 24 юни 2011, 00:35 от fata ®

# 730
  • Мнения: 2 259
japanese ,виждам ,4е си от Варна.
Кремът  против подси4ена в аптека "Валя Де4ева" прави 4удеса.
Срещу 4,65лв изгледах първият си син без проблем ,а сега и близнаците съм ги заредила със същото мазило.
Пробвай ако искаш Simple Smile

# 731
  • Мнения: 1 483
japanese ,виждам ,4е си от Варна.
Кремът  против подси4ена в аптека "Валя Де4ева" прави 4удеса.
Срещу 4,65лв изгледах първият си син без проблем ,а сега и близнаците съм ги заредила със същото мазило.
Пробвай ако искаш Simple Smile


Може ли името на този крем??При мен единият е страшно нежен и вече направо се виждаме в чудо. Пробвахме какво ли не....

# 732
  • Мнения: 2 259
Няма име.Пише на капа4ката на крема/сега го гледам/ "кр-подси4ане-90 гр."

# 733
  • София
  • Мнения: 1 849
Аз ползвах един правен крем (правят го в аптеките, 4-5 съставки, изцяло натурални, витамини и още нещо, но вече съм забравила), да не би да е същият? С него мажех децата и двата пъти, много съм доволна, никога не са се подсичали, а и няма никакви вредни съставки.

# 734
  • Мнения: 266
  Аз също препоръчвам правения в аптеката крем против подсичане.Натурални съставки и много бързо действие Peace

Общи условия

Активация на акаунт