Бебешка близнашка тема ХХ

  • 33 318
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 189
КАРО, абсолютно подкрепям Жабче, че тук е мястото за споделяне на тези неща. Напълно разбирам притесненията ти, но смятам, че са неоснователни. Peace Чак ме е срам да кажа, че на малкия батко му махнах памперса чак на 3г. Embarassed  Опитвах и преди това, но той очевидно не разбираше какво искам от него и аз реших да не го насилвам. То ме и домързяваше де. Mr. Green  Сега пък съвсем. Ще ги пробвам дребните след 10тина дни, пък ще видим.

Ники, честито ви зъбче, все бели и здрави да ги наредите.  Hug

# 706
# 707
  • Мнения: 4 309
КАРО, ако се абстрахираш от майките, при чийто отучването от памперса е станало за "2 дни",може би ще ти е по-лесно.
При нас трайното отучване отне няколко месеца. Започнах на вашата възраст и тогава имах съвсем малки успехи. Лятото е с вас и съм сигурна, че ще успееш. Но не пресилвай нещата, защото децата усещат колко ти е важно и може да те съботират.
В края на втория месец обучение бях махнала следобедния памперс, а малко по-късно и нощния.
Понякога става по-бавно, отколкото ни се иска, но децата ни водят.

Vali Simple Smile , добре дошла!   bouquet Как сте?

# 708
  • Варна
  • Мнения: 334
Vera, за мой късмет нашите приятелчета са точно дечица по-големи от нас само с 5-6 дни и наистина са се научили за 2-3 дни. Дори и за обедния сън са махнали памперса. Затова и аз се стягам толкова. Тайничко се надявах, че и ние ще имаме успех, е не съм искала за 2-3 дни, поне да беше за 2-3 седмици. Иначе, момичета, наистина една майка ако умее да разбира децата си може и да се справи. А аз доста трудно успявам да им разчета действията. Например един месец преди да започна опитите с гърнето ми направи впечатление, че при "ако" се крият зад пердето. Обаче чак сега се сетих просто гърнето да го сложа зад пердето. Зад пердето постиженията поне при едното са по-големи Simple Smile Днес навън успях да изпишам Зоя като я накарах да клекне а аз я придържах на бутчетата и така се получи. Явно като я държа по-горе и не усеща опора на крачетата я е страх и не успяваше. На утрешната разходка пак ще опитам. Подробна съм за да подсета другите мами с моя проблем, че може би има такива малки подробности, които ще помогнат за някой друга успешна крачка.

# 709
  • Мнения: 4 589
Вале добре дошла. Да ти кажа и тук, че количката ви е супер. Да ви е честита.

Нас днес не ни биха хепатитната ваксина, заради това че сме били с лека температура, а и масажа отложихме. Йо сутринта беше с 37.5, но вече е добре. И все си мисля, че е от зъбите.

Какво правите през деня като е жега? Нашите у нас лудват, но гледаме някак си да ги сложим да спинкат и много игра.

# 710
  • Мнения: 650
Нинче, честито първо зъбче на малката Йо!!! Аз ги слагам след храненето в 6.30 и те спят до към 9-9.30. След това докъм 12 навън, после папкат и пак ги приспивам. Спят от 13 до към 15 часа. След това - навън. Винаги сме голички, не ги навличам изобщо, все покъси ръкави и бос крачета. Само каот ги слагам да се въртят по катерушките (един вид ходят хванати за тях) им слагам обувки и чорапки.

Каро, не се самонавивай, не сравнявай децата си с другите, не си втълпявай, че изостават. Децата са различни, дори близнаците различно се приучват, пък ти с други деца ги сравняваш. Първо ти трябва да се успокоиш. Не си внушавай разни неща. Когато децата са готови за нещо, те просто го правят, както е с ходенето, обръщането и всичко останало.

Аз пък се вълнувам, защото ще ходим на морето и се надявам да можем да ги къпем във водата (даон времето е добро). Взехме им басейнче, а също и от поясите с дупки за крачетата (един вид пояс с гащи, не знам как да го обясня).
Само да отбележа, че багажът ни е адски много, ужас...

# 711
  • Мнения: 4 309
Само да отбележа, че багажът ни е адски много, ужас...
Joy Joy Joy
Щях да падна, ако беше казала, че е малко.
Нашите хем порастнаха, хем като тръгнем някъде за два дни дори и таткото се потриса.
Поне не мъкнем кани и стерилизатори, но все се презастраховам с по-тънки, по-дебели дрехи, повече бр, защото не се знае дали ща съхнат на морето... пък и дали ще ми се пере е др. момент  Laughing.

По повод гърнетата - това си е нелека работа. До този момент, децата всичко си правят в пампата и дори не се усещат, че вършат някакъв "акт". Освен акането - там е друго.
Докато четях КАРО се сетих какво имаше ефект при сина ми - груповата тоалетна Mr. Green.
В градинката имаше едно дърво, на което беше отредено "да пораства по-високо, чрез напояване". Дори да нямаха чиш, ги подканях и гледайки другите имаше резултат.
За акото - там пък историята дето му казваме чао. Много се вълнуваха. То не бяха танци, песни. Като се сетя какви малоумия съм вършила само и само да се приучат Sick.

# 712
  • София
  • Мнения: 725
ах, каква тема сте започнали, и ние сме в период да ги откажа, ама без резултат. Опитах 4-5 дни, в резултат на което единия се изака върху масата Embarassed,  а другия на пътеката......сега се отказах, че ни предстои в събота да ходим на море и там ще си ги оставя на памперс да няма срамни положения, ама като се върна ще почна пак да се опитвам да ги махна.
Къде ще ходите на море? Резервирах едно апартаментче в Китен, и ние си купихме 7 местна кола та дойде и майка ми и племенницата ми, само дето се разваля времето точно тогаз.....

# 713
  • Мнения: 741
И ние утре тръгваме на море, в Гърция. А питате ли ме мен за количеството багаж при четири деца  Joy! Но пък обичам да пътувам и не ми тежи приготвянето за път, а оправянето на багажа след връщане вкъщи, но няма как!
Ще мъкнем и гърнетата с нас, че тъкмо са се понаучили! Отказали сме се отдавна да водим баби с нас, защото все има сърдита тази,която не сме я взели! А и си мисля, че децата повече слушат когато са само с нас и не се глезят. То е ясно каква почивка е за родителите с дребосъците  Laughing, но поне сменим обстановката, друг готви и мие чиниите, и чисти след нас Embarassed!

# 714
  • Мнения: X
На всяка майка й се иска децата й да са "по-напред", а при близнаците нямаме толкова възможност да се занимаваме упорито и индивидуално с всяко дете, затова в дейности като ходене на гърне може да сме малко по-назад, но пък в други сме по-напред. Забелязала съм, че моите много по-лесно взаимодействат с други деца, не проявяват егоизъм и агресия, лесно се отказват от чужди играчки. Това са все умения за общуване, които са много по-важни от едното гърне, което всеки в един момент го научава. Да не говорим, че като се заиграят нещо един с друг, на такава радост и смях съм била свидетел, каквито никой друг - нито дете, нито възрастен е успявал да предизвика. Тези дни едното дете беше болно и останях няколко дни само с него вкъщи за по няколко часа, докато другото е навън - ами то все едно че дете няма, на всичкото отгоре си каза за ако и се изака в гърнето. Мотаеше се около мен и аз докато си домакинствам всичко обяснявах и показвах, като са двамата - абсурд - стоят си в тяхната обезопасена зона от апартамента и не знаят какво представлява пералнята Simple Smile Като няма лудница и вниманието ти е само върху един, всичко е много по-лесно. Нищо им няма на децата, просто се раждат малко по-рано и понеже са двама, ние имаме по-малка възможност да им стоим на главата. Искам да кажа, че близнаците си имат много предимства, за сметка на това някои неща стават по-бавно и то най-вече заради нашите възможности, а не защото самите деца изостават. Като бяха съвсем малки идваше една студентка по кинезитерапия да ми помага. Всеки ден им правеше пълна програма гимнастика и двигателно се развиваха по-напред от другите деца. Ама като е сам човек и две реват едновременно и е изтощен и недоспал как да стане - няма как. Мисълта ми е да гледаме положителните страни на близначеството и да не си слагаме толкова на сърце някои неща. Един ден като пораснат ще им е много по-ценно това, че са двама, че умеят да се съобразяват с друг човек и никой няма да ги пита на колко години и за колко време са махнали памперса Simple Smile

# 715
  • Мнения: 2 259
Благодаря Hug
Според вас нормално ли е да се увели4ила грамажа на ядене изведнъж?
Коко яде от два дена от 50мл 70-80мл,но пък се храни на 4 4аса по4ти и ве4ер пропуска едно  хранене.
Нямам кантар да го измеря ,но според мен натежава.В петък ще докладвам колко е ка4ил.
А другата седмица се надявам да приберем и сестри4ката у дома и състезанието за трупане на грамове да запо4не Wink

# 716
  • Мнения: 4 309
Вале, мисля че не е проблем подобно увеличаване.
При нас в родилния дом изпиваха по 40 мл на хранене, понеже казах че е малко за младежа, го увеличиха на 50. Като си дойдохме у дома хапваха по 80-90, а педиатърката настояваше да им правя по 100-110. Ако не повръща, не му е нещо дискомфортно, мисля че е ок.
За пропускането на хранене, предлагай му дори сънен. Мисля, че е още мъничък за големи паузи.
Как е нослето? Четох назад и много ме хвана яд. И ние си тръгнахме с "подарък" вътреболнична инфекция, която ми изкара акъла.
Като ви чета за това, че ще взимате баба на почивката се сещам как едната наша такава си правеше устата миналата година.
Както казваше kassi /често си го припомням при пътуване/ - с близнаци се подгответе не за почивка, а за смяна на обстановката Laughing.

# 717
  • Мнения: 2 259
И на втори антибиотик няма особена оправия.
След Гентамицина мина на Оспамокс.Ве4е 3 ден е,но си диша тежко и се усеща ,4е нослето е запушено.Незнам дали и да продължавам с Бейби Вак или само на Стеримар да го оставя.Като го по4истя с помпата е супер ,но да не привикне и да секретира по -4есто?
На Гого съм вадила секрети ,но бе по -голям и не е имало проблем.
Дайте съвет дали да вадя или само да промивам newsm78

# 718
  • Мнения: 4 309
Ако е оцветен секрета, бих аспирирала.
Ако е бистър, само промивки.
Моите за първи път се срещнаха с бейби вак на 8-9 месечна възраст, та не мога да ти помогна.
Другото, което може да пробваш е пак с бейби вак, но да не я вкл към прахосмукачката, а да засмучеш ти. Правила съм го и е по-щадящо за бебетата.
Ако внимаваш няма  риск да се нагълташ  Wink

Освен стеримар, може да ползваш Нисита по-добър е за бебета, не е под такова налягане, както и Риномер. Но трябва да видиш наконечника дали ще стане за бебо.
Макар всите да са на основата на морска вода имат разлика в състава и действието.

# 719
  • Мнения: 4 589
Вали, Йо има нещо като хроничка хрема, защото носната кухина е малко по-тясна и хрипти. В началото си мислихме, че е хрема и започнахда й правя инхалации, много добре й действаха. Ако имаш инхалатор или можеш да вземеш, можеш да правиш 2 на ден инхалации с физиологичен и да правиш и промивки.
Ние мн бавно качихме гр. на кърмата, от болницата ни изписаха на 80мл на дете на ядене и сега едвам ядеме по 120-150мл и то като заспиват, през деня не повече от 50-60мл на дете на ядене. Щом е гладен и си иска, давай му.
Но и аз бих те посъветвала да не правиш големи пазуи, давай докато спинка.

Общи условия

Активация на акаунт