Какво повече няма да купя

  • 80 429
  • 800
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 241
Сигурно ще се повторя, но да си кажа и аз:
-готови супи, бульони, фиксове, миксове пр. глупости. Купувам единствено една Вегета без сол. На етикета и не пише никакви консерванти и оцветители.
-кремвирши, кайма (готова), меки колбаси (шунка, бекон...). Дори вече изобщо не купувам колбаси. От луканките се отказах тотално, след като не намерих нито една без Е120 (червен оцветител, произвеждан от насекоми и попринцип се препоръчва избягване на консумацията му)
- хляб май вече не купувам. Правя вкъщи. Имам чувството, че всички хлябове вече са с някакви Е-та  ooooh!
-млека на Данон и никакви плодови млека. Знам как се произвеждат и направо  Sick Нищо, че по рекламите рекламират Данониното като едва ли не най-полезното нещо за децата  ooooh!
-Кока кола НЕ купувам и не консумирам! Както и други натурални сокове. Стискаме си сок вкъщи.
-българско масло, маргарин, сметана  Tired
-не купувам и замразени меса. Не ги знам преди колко години са замразени. А и след размразване стават двойно по-малки  Crossing Arms

... ще допълвам.

# 61
  • Мнения: 1 296
Това за хляба....едно, че незнаем от какво е правен, ами нашият, който купуваме, станал вече 1 левче  ooooh!

# 62
  • Мнения: 2 156
Лошото е ,че не можем да избегнем магазините.

# 63
  • Мнения: 2 241
Не е и нужно.
Просто малко повече четене на етикетите не е излишно.

# 64
  • Мнения: 1 296
Сина ми днес решил да си купи кренвирши  newsm78 и от любопитство погледнах етикета. Тооооолкова непонятни за мен вещества изписани там, че ум да ти зайде  ooooh! Ние кренвирши отдавна не купуваме, ама дояло му се днес, купил си  Laughing А как шават в ръцете ми, като живи рибки са, кой знае какво има вътре  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 15 379
А как шават в ръцете ми, като живи рибки са, кой знае какво има вътре  Rolling Eyes

Има няколко оцветителя, поне 2 броя консерванта, натриев глутамат със сигурност, ГМО соя, доста фино смляни кости и обрезки и така.

Колбаси от години не се купуват у дома Stop. Съпругът ми като върл месояден 2 пъти годишно нарушава това правило, купува си 3-4 кренвирша и тайно ги опуква, за да не го опукам аз Laughing.

# 66
  • Мнения: 1 296
Това последното направо ме разби  Joy Joy Joy
Аз също съм месоядна, но купуваме само месо от наш приятел, който е собственик на такъв месарски цех. Кренвирши отдавна лично аз не купувам, дори не помня откога не сме яли в нас. Все се каня в отчетната готварска тема като снимат печените наденици да попитам каква купуват, но все забравям.
Само да уточня, че като показах на моите мъже кренвиршите как мърдат в ръцете ми и тях ги догнуся  Whistling

# 67
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Оф, аз въпреки че знам какво има в тези кренвирши, редовно си похапвам Blush Ама пусто, много обичам и още пазя онзи топъл спомен от онова време, когато варяхме кренвирши в къщи и ги ядяхме с горчица и картофки. Гледам децата да лишавам от това удоволствие, обаче

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 12:34 от tsveta

# 68
  • Мнения: 2 156
Не е и нужно.
Просто малко повече четене на етикетите не е излишно.
И какво като ги чета ? Какво да купувам ? А и не вярвам на етикети.
Стана въпрос за кремвиршите - с горчица ! Взимам от "Лидл" ,стават.
Кремвирши от "леки" ,"сачи" мачи и пр. отдавна  игнор.

# 69
  • Мнения: 2 241
Не е и нужно.
Просто малко повече четене на етикетите не е излишно.
И какво като ги чета ? Какво да купувам ? А и не вярвам на етикети.
...

Аз съм намерила за себе си, какво да купувам. Човек ако се зачита повече и ако се интересува повече си прави изводи и намира какво да яде.
Колкото до кренвиршите... Отдааавна са отпаднали от менюто ни.

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 15:46 от F_Diamond

# 70
  • Мнения: 24
F_Dianond, би ли споделила ккво купуваш?Че то май много не остана   bouquet

# 71
  • Мнения: 2 241
Ами вече споменах.
Най-много купувам плодове и зеленчуци.
Сокове изстисквам с робота (от портокали, грейпфрути, лимони, ябълки, манго... всичко) вместо да купувам от магазина химия.
За каймата- отивам, харесвам си месо и ми го мелят в магазина- пред мен!
Винаги купувам охладено месо, никога замразено. С рибата е същото.
Консерви нямам спомен да съм купувала скоро.
Относно подправките:
Купувам една Вегета без сол (в нея няма никакви Е-та, за разлика от обикновената вегета).
Също така от МЕТРО си купувам едни големи пакети със сушени зеленчуци. В пакета има сушени чушки, лук, моркови, магданоз... Използвам при почти всяко ядене.
Хляб си пека вкъщи.
Когато купувам винаги гледам етикета. Скоро ми трябваха домати на кубчета. В магазина имаше няколко вида. Само едни бяха без консерванти и взех тях.
В една друга тема бях  споменавала, че вместо да купувам луканки и други подобни колбаси, купувам прошуто или копа. Малко по-скъпо е, но пък е чисто месо. Запозната съм с технологията на производство и освен месо и сол с друго не се обработва.
Дори с мъжа ми сме решили да си правим сами филета.
В общи линии не мисля, че вкъщи се ограничаваме от нещо, просто подбираме малко повече...

# 72
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мен ме притеснява това, че щом на етика пише, че няма консервантибне значи, че наистина няма (много че-та станаха Crazy)

# 73
  • Мнения: 15 379
Никога повече няма да купя кисело мляко БДС "На баба". Отваряш кофичката и те блъсва силен мирис на химикал. Вкусът също не е добър.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 23 830
Мен ме притеснява това, че щом на етика пише, че няма консервантибне значи, че наистина няма (много че-та станаха Crazy)
Не са нужни консерванти за всичко. На моите лични буркани с домати нищо няма вътре, няма сол, няма нищо. Просто домат.

Общи условия

Активация на акаунт