(Обществена) Пералня в кв. Гео Милев (София)

  • 9 234
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, искам първо да Ви поздравя за хубавия форум.  Simple Smile
Скоро се преместих в квартира във въпросния квартал, в която няма споменатия уред. След малко обикаляне из квартала и търсене в интернет намирам само химически чистения, в които не предлагат пране на дрехи. Трябва ми съвсем обикновена пералня - нося няколко кг дрехи, изпират се и си ги взимам. Ако е в района на Ръмунското посолство/пазар Ситняково ме устройва идеално или ако може да се стигне до пералнята с някой номер от градския транспорт от съответните спирки.
 Благодаря на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: X
Виждала съм на ъгъла на Попова шапка и Димитър Софиянец - химическо чистене и пералня. Пеша си за 10 минути от Ситняково и мола. Виж в bgmaps.

# 2
  • Мнения: 0
Благодаря за информацията. Утре ще отида да проверя. Приемам още предложения.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 434
   Аз досега не знаех ,че и в България има обществени перални  Embarassed! Мислех си,че само в чужбина има такива.

# 4
  • Мнения: 6 991
В Студентски са през блок, но в другите квартали и аз не съм виждала.

# 5
  • Мнения: 0
   Аз досега не знаех ,че и в България има обществени перални  Embarassed! Мислех си,че само в чужбина има такива.

 Който не е бил студент в друг град той не знае.  Laughing
Върви ми на такива квартири без перални. В друга държава съм бил и там нямаше в квартирата. За сметка на това много ме кефеха обществените. Бяха на самообслужване: зареждаш си дрехите, слагаш си праха, пускаш монетите и според програмата отиваш след определено време или си чакаш в помещението. Сушилнята беше същата работа: слагаш си дрехите, пускаш си центовете и си ги наглеждаш, докато изсъхнат. В България само в една квартира имаше пералня и то бях в нея 3-4 месеца това лято.

# 6
  • Мнения: 46 434
Не мога да помогна по темата, но искам да ти дам една идея Simple Smile

Ползваме такава като ходим на море, за постоянно обаче не си струва. Не знам как са цените тук, но във Варна е 3 лв. за 4-5 кг. пране, ако пускаш по 1 пералня седмично, за годината ти излиза над 160 лв.
А перални 2 употреба има в нормално състояние м/у 50 и 150 лв. =&cat_param[5]=&cat_param[6]=]Ето Simple Smile после, ако имаш в следващата квартира, винаги можеш да я продадеш и да си на 0 Laughing
Ти си решаваш, само исках да споделя това предложение, успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 585
По-логично е да попиташ в Гео Милев - ската тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280840.495

# 8
  • София
  • Мнения: 15 434
   Аз досега не знаех ,че и в България има обществени перални  Embarassed! Мислех си,че само в чужбина има такива.

 Който не е бил студент в друг град той не знае.  Laughing
Върви ми на такива квартири без перални. В друга държава съм бил и там нямаше в квартирата...
  Аз изобщо не съм била студентка  Embarassed, но пък съм прала в чужбина, та знам там как е  Peace!От там, това е единственото нещо, което много ми липсва - сушилнята, от която след 10 минути си вадиш дрехите хем сухи, хем изгладени, хем със запазен аромат от омекотителя?

# 9
  • Мнения: 4 585
Не се сърди, човече, не е само въпроса да си изпереш дрехите. Обществената пералня е заменила селската чешма от едно време, когато момите са ходели с менци за вода. Има социални функции.
Отивайки на пералнята един младеж, той все едно е с окачена табела на врата OPEN. свободен съм, нямам гадже и т.н. Не случайно като се сгаджосат двама млади и заживеят заедно, първото нещо, за което почва да мрънка бившата девойка е за пералня.

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Искам да попитам нещо, което много ме интересува - дезинфекцират ли се машините в обществените перални?

# 11
  • Мнения: 0
Не се сърди, човече - благодаря за съвета.  Simple Smile Днес като видях цените за пране пералня от 150 лв ще си я избия за ~15 пранета. Във Варна, докато учех там и аз перях за по 2,50-3 лв за 4-5 кг дрехи. Трябва да говоря с хазяина и да видим какво ще измислим, че има малко недомислици като са правили ремонта.
Вълкът с дълъг ник - ще попитам и там. Благодаря и на теб. Сегашните девойки не знаят от коя страна се държи тенджерата. Какво остава да започне да пере на ръка.  Laughing Това последното малко в кръга на шегата разбира се. Не всички са такива.
Освен на "селската чешма" младите са се събирали и по седенки. Помня като съм бил малък в родния ми град имаше сборове и събори. И роднини от цялата страна са се събирали, което сега става само по някоя сватба или погребение. Преди десетина години на мода беше mirk-ата и ICQ-то. Кой не ги е ползвал. А сега е фейсбука. После ще стане модерно нещо друго и така.
Хайде още малко лирическо отклонение. Едно от нещата на малкия град, което най-много ми липсва след тишината и спокойствието е, когато надвечер по-възрастните хора се съберяха на улицата и започваха да разказват истории. Имаше хора на по 80-90 години и нещата, които са разказвали случки, истории и приказки бяха нещо невероятно. Просто сега това няма как да се случи.

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 20:26 от Георги

# 12
  • София
  • Мнения: 15 910
Автора, говори със хазяина и купи пералня за сметка на наема. После ще си остане към апартамента. Ако трябва да се изреже някой шкаф или да се изведе връзка за вода.
И за тебе ще е по-удобно и той после няма да има грижи със следващите квартиранти.

# 13
  • Мнения: 0
По-сложно е. Банята/тоалетната е комбинирана и е малка. Не може да се събере пералня там. Лошото е, че е имало тръби за в стаята но са запушени и замазани в стената преди ремонта. Иначе тръбата за отходната вода не е проблем да се ползва.

Общи условия

Активация на акаунт