ФЕВРУАРСКИ майчета очакват сладки зайчета! - Тема 30

  • 22 146
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 431
Честита Вероника на Вероника !

Аз пък днес разбрах ,че може и да си остана без нито една ЖК в 9.месец !!!
Егати простотията !Чак не ми се коментира !

# 61
  • Мнения: 95
Засега само запис! Като се прибера ще ви чета!

# 62
  • Мнения: 2 447
Ей,човек да дремне малко и изпуснах бебчето за днес...
Да е жива и здрава малката Вероника.Мама бързо да се оправя и да се прибират вкъщи.
Кловърче и аз от тва се шашкам....,ама да е наред всичко и без ЖК ще мина...

# 63
  • Мнения: 10
Благодаря на всички за отговорите...Направих както ме посъветвахте.Хапнах сладко,полежах малко и сега съм по добре,но наистина май е от захарта,защото изядах 2 бисквити и ми мина.А преди ми е ставало така и захарта ми беше паднала на 3 посредата на деня след ядене.Сега съм самичка и няма как да си измеря нито кръвното нито захарта ,но вече съм по добре и мисля да продължа с чистенето,че съм обърнала цялата къща.   Hug Hug
Ще ви хвърлям по едно око  Rolling Eyes да не пропусна някое бебче  Hug

# 64
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 373
Финти и ние още не сме се прели окончателно на едно име. ooooh!Мъжа ми иска едно,аз друго и така ще я караме май докато се роди бебчето.Оказва се,че и избора на име не било много лесна работа.
kapmeh,аз бях писала че напоследък и на мен ми става лошо,едни вълни ме обливат,но като полежа и със сладкото се разминават нещата и повечко вода,макар че не ми е любима.Иначе кръвното до скоро ми беше 90/60,а сега се движи към 110/80 и мисля че от това става така.

Вас мъжете ви ядосват,а мене детето ме побърква. Tired TiredТолкова много се отчайвам на моменти,такъв своенравен козирог до сега не съм виждала.Пък и възрастта и е такава явно и всичко прави на инат,пакостите осезаемо зачестиха и не ми се мисли занапред.Ето преди малко си бях наляла чаша с вода и докато мръдна до кухнята се връщам и гледам водата изпита. Crossing ArmsКазвам и че това ако не беше вода можеше да стане някоя беля,как така пие без да пита може ли не може ли..... newsm78Отговора е ...''мамо,аз ще ида да ти налея''....връща се след 2 минути и аз тъкмо се радвам,че се е осъзнала и така не се прави и на косъм да отпия....гледам нещо ми се разпени в чашата..... Sickсложила нашата течен сапун вътре.... #Cussing outВече нямам нерви,обадих се на баща и да и се кара,а на мен в момента ми е толкова апатично вече,че дори не ми се занимава да си хабя нервите за този дето духа....Та така,оплаках се...... Cry

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте мами, честито на всички които вече си гушкат бебчетата  Heart Eyes
най-вече да са здрави и много щастливи бебчовци.
Аз ви чета, и си мързелувам, за сега съм спокойна  Simple Smile
тъй като само си стоя вкъщи реших утре да съм дейна и да посетя един курс за дихателна техника във Варна
http://www.varnaparents.com/kursove.html
ей в това училище, ако някой е ходил моля да сподели мнение, има ли полза да го посетя.
Пожелавам ви хубав ден  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 32
Запис и от мен....не ме забравяйте ейй....
Честита принцеса на мама Вероника   bouquet
Големи сладури пълнят албумчето, все да е така  Heart Eyes
И разказите много ми харесват, не спирайте да споделяте, много ни помагате мамчета, да знаете  Hug
И аз като Финти не искам да раждам. Нищо не ме боли, нямам никакви признаци и едно спокойствие ме е обзелооо...реших да мисля ден за ден и така си изкарах прекрасна последна седмица на бременността! Вчера бях на кино с приятелки, днес ще си правим романтична вечеря с любимия, утре сме на рожден ден...а в неделя сигурно ще съм в нервна криза, нали секциото ми е в понеделник  Joy
И една енергия не е напънала - чистя, готвя, шляя се..
С мъжа нямам проблеми по принцип. Той не е залепен за копма, но за сметка на това за телевизора. Нон стоп се гледат всякакви видове спорт. Интересното е, че не се дразня толкова. Някак сме си свикнали на странностите и интересите. Обаче последните 2 седмици е толкова изнервен, изобщо не говори с мен, само се заяжда, всичко му е криво и като го питам какво има: Ми нищо! Е как така нищо  Cry Обяснявам си го с натрупано напрежение покрай очакващото ни бебе, защото казва че в работата всичко е ок. Тъжно е, че точно накрая, когато имаме нужда от тях най-много те се държат като идиоти, но и това ще мине, момичета, сигурна съм! Трябва да сме позитивни и спокойни, толкова хубави моменти ни чакат  Hug
Прегръщам ви силно и толкова се радвам, че ви има  Heart Eyes

# 67
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Според мен май мъжете ни и те доста го изживяват. Затова стават едни ... нямам думи.
Аз понеже съм с ниско кръвно и знам че при хората с ниско кръвно дори малко да падне или да се вдигне и веднага се отразява.
И аз трябва да чистя малко но още се подмотвам, да видим до кога Mr. Green
От снощи имам много контракции, но само стягане на корема. Не са болезнени.

# 68
  • Мнения: 110
Привет в новата темичка и от мен.
Нямам какво да кажа, само да се запиша. От снощи сме скарани с моя благоверен и се подминаваме като пътни знаци. Вече се чудя колко бебета ще си отглеждам. Яко ме дразни просто....

Аааа, подстригах се преди малко, мисля тея дни да отида и на маникюр (ако не родя преди това). Да съм красив за срещата с дечко.

Исках още нещо да кажа, ама......ЕГН-то....

# 69
  • Мнения: 110
Сетих се - сега като няма Вигантол, какво ще давате? Ние се чудим дали да не поръчаме от чужбина на някой приятел. Чужбинските мами нека споделят при тях как е с Вит Д-то?

# 70
  • Мнения: 8
Честита Вероника на Вероника !

Аз пък днес разбрах ,че може и да си остана без нито една ЖК в 9.месец !!!
Егати простотията !Чак не ми се коментира !

Честито на мама Вероника за бебче Вероника!

Хм, а ти всъщност къде ходиш на ЖК?сигурно си казвала, ама не помня.Предполагам не в МД.
На мен до сега не са ми отлагали ЖК. newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте и от нас за днес, успявам а се включа чак сега защото имаше някаква авария на тока.
Цял ден нещо ми едно мързеливо и нищо не ми се прави а имам още перални да пускам за бебо,ама майка ми снощи ми каза да си лежа и да си почивам че тя щяла да дойде след вторник и да ми изчисти къщата изглади и изпере дрешките и аз някъкси се успокоих.
Иначе и ние не сме се спря ли на името точно.

# 72
  • София
  • Мнения: 406
Момичета, направих опит да ви изчета, но няма да стане. Ще бързам за ЖК в опит да си взема документите. Нещо размотаване се оказа и ме е яд, знам, че направлението и от личната мога да го взема, ама просто не е редно да става така.
А иначе, да ви кажа - още дълго ще съм тук с вас и ще съм 2в1  Simple Smile. Оказа се, че нямам абсолютно никакво разкритие, шийката не ще и да знае за раждане и както каза доки, ако не планирахме секцио, а чакахме да тръгне нормално, по всяка вероятност щях да си откарам след термин... Както и да е, това поне позволява да планираме нещата за по-близо до термин, да си расте спокойно бебка. Така че, Пчеличке и останалите момичета, които ще са в МД другата седмица, ако не стане нещо изненадващо, вероятно ще се разминем, т.е. аз ще поема щафетата по-натам.

# 73
  • Мнения: 7
Здравейте всички - бременеещи и родили майки!

Ние вече сме си у дома и се чувстваме прекрасно.

Да честитя първо на всички родили майки за прекрасните бебчета, които съм пропуснала последните 2-3 дни. Да са живи и здрави и така да ви радват, както радва Явор мен.

Раждането протече общо взето добре - в 2,40 ч. рано сутринта на 02,02 ми изтекоха водите в леглото, както си спях - странното беше, че бяха червени - ярка кръв, което после ми обясниха, се дължало на това, че мехура се е спукал горе високо и водите са се събирали някъде, където се е натрупала и кръв ............ нещо такова. Нямах контракции. В 3,20ч. вече бях в АГО в нашата болница, дежурния ме прегледа и ме сложиха да слушат тоновете на бебо. Моя лекар не дойде, но както и да е - спести ми 250 лв., а общо взето установих, че в болницата персонала работи и се справя чудесно и без да им плащаш, дори само когато са дежурни. Извикаха спешния АГ лекар, да вземе решение какво да ме правят. Дойде много бързо и в крайна сметка в 5,00ч. ми сложиха системата с окситоцина - трябваше да предизвикаме контракции. В 9 и нещо бях вече в родилна зала, но главичката на Явор се беше обърнал с лице нагоре, което не било правилно и не можеше да излезе, та се наложи спешно употребата на форцепса, за да го извадят. За радост няма никакви наранявания от железата и се роди в 9,30 ч жив, здрав и гръмогласен.
 Това беше моето изживяване.

Сега ще почивам, че имам доста шевове Laughing - като гоблен съм набоцкана.
Ще ви чета после, какво сте изписали за тия няколко дни.

Ще помоля за парола на албума, че новата я нямам, да кача снимки.

# 74
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 789
Честита дъщеричка на мама Вероника85  Hug

jatze , кутията ти е пълна и не мога да ти пратя ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт