Когато нещата в семейството отиват на зле...

  • 22 383
  • 233
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 749
Ситуацията, в която се намираш е нестабилна. Ясно е, че заплатата ти е ниска. Чакаш бебе, ще излизаш в майчински. А колко е наемът, който ти плащат? Как ще се справяш и без него? По-добре да го запазиш, а да плащаш по-малък наем (за една стая, с хазяи), отколкото да се лишаваш от този доход. Обади ли се на телефоните, които ти дадоха момичетата? Предложиха ли ти нещо, какво ти препоръчаха? Никой не говори, че ще трябва да съдиш мъжа си, за Бога! Адвокат ти е необходим, за да разясни правата ти, правата на детето ти и правата на баща му. Можеш да получиш много добри съвети тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453052.0, абсолютно безплатно.

Не ми се получава линка - търси помощ в темата Консултации с адвокат, подфорум Родители, отглеждащи сами децата си, дори и да решиш да не се разделяш още с мъжа си.

Ето, това е само един пост, пример за това как може и да не се залита в крайности....
Решението какво да направи жената ще го вземе самата тя. С упреци никой никога не е постигнал нещо.
Ако някой не желае да си хаби "ценните съвети" и малкото му останало съчувствие - окей. Никой не го кара насила.
Аз спирам до тук. И ако напиша "Моето мнение е, че не трябва да се задържаш там!" няма да приема като лична обида решението на авторката да остане на мястото си. Защото всеки в крайна сметка решава за себе си и прави за себе си това, което мисли за правилно. Дали е наистина такова и какви ще са последствията - това отново си остава за него.
 

# 211
  • Мнения: 373
Маринка, на първо време наистина се обърни към психолог , дали в "Анимус" или където решиш. Но поговори с него, изясни за себе си точно какво очакваш от живота си - за себе си  А после за децата. Мечтите да им уредиш уютен дом и щастливо семейство са едната страна. Всеки родител го иска, но не можеш да мечтаеш и правиш планове вместо или за съпруга ти. А там виждаш, че нещата не вървят.
Според мен изпитваш носталгия по-скоро, към хубавите ви моменти. Но сигурна ли си че ще бъде същото ? И достатъчно ли е децата ти да си имат тати вкъщи, нищо че тати бие мама ?
А вярвам и, че те е страх да започнеш сама наново, пък и бременна. Неизвестното плаши. Но колко още можеш да преглътнеш ??
Поне поговори с някой ....

# 212
  • Мнения: 304
Marinka, аз не разбрах мъжът ти знае ли за намеренията ти да се махнеш или не? За това ли е станал последният скандал, в който те е ударил? Възможно ли е твоето настояване за консултация с терапевт да го озлобява още повече в момента? Насила на можеш да убедиш никого..

Разбирам, че искаш да докараш докрай този етап, да наредите отношенията помежду ви човешки, за да можеш със спокойно сърце да започнеш начисто. Но не винаги събитията следват тази последователност. Понякога първо трябва да действаш, а осъзнаването и изводите идват в последствие. Докато ситуацията не се промени, и мисленето не се променя. Не се чувствай отговорна за живота на мъжа си - каквото си избере сам, това ще стане, голям човек е и не можеш да му вървиш по петите да го пазиш от самия него цял живот.

Подкрепям горещо съветите да се обадиш в Анимус.  Peace
Желая ти да намериш разрешението на проблема час по скоро и ще следя темата за новини (надявам се добри  Praynig)

# 213
  • Варна
  • Мнения: 957
Като казах, че ситуацията е нестабилна, го казах буквално - ясно ми е, че човек не може изведнъж да вземе категорично решение, още повече бременна жена в 16-17 седмица, още повече момиче, без родителска подкрепа (с такова впечатление оставам) и стабилни доходи, с "батко" на две годинки. Никак не ти е лесно, уви! Но не знаеш какво още можеш да очакваш. Затова трябва да се подготвиш, да изясниш нещата са себе си, за да станеш малко по-наясно със ситуацията. Консултирай се с момичетата в темата на адвокатите, която ти посочих - отзивчиви са, с това се занимават, ще ти помогнат съвсем безвъзмездно. Трябва да си наясно какво те чака при евентуална раздяла - родителски права, издръжка, режим на свиждане, все важни неща. Консултирай се със специалистите от Анимус. Проучи можеш ли да си намериш изгодна квартира. Потърси познати и приятели, на които ще можеш да разчиташ - за заем, информация, помощ за децата, утеха, каквото и да е!
А всичко това ни най-малко не ти пречи да търсиш и помощ за мъжа ти, да се опиташ да запазиш семейството си. Кураж!

# 214
  • Мнения: 39 684
Маринка, ела да кажеш какво се случва с теб .

# 215
  • Мнения: 303
А за аборт късно ли е? В кой месец си бременна?

# 216
  • Мнения: 39 684
Късно е .В 16 г.с. е .Ама това не е на дневен ред .Тя детето си го иска. 

# 217
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Само не ми говорете за аборти - аз в петък ще ходя на фетална морфология да си видя детенцето. А в момента още сме заедно с мъжа ми, но в не добри отношения, тоест аз го отбягвам и спим в отделни стаи, но нещата като цяло си остават доста зле. Но детето се разболя и няма кой да го гледа освен  него. Събирам пари за детенцето което чакам и ще почакам докато дойде време да раждам, след което ще преценя да се върна ли в моя апартамент и как ще се развият нещата. Между другото него го гледам, че  е седнал да си пише автобиография за работа  Shocked , но това не ме трогва особено  Sunglasses

# 218
  • Видин
  • Мнения: 685
Маринка, как си? Как се развиват нещата? Ходи ли на ФМ? Надявам се всичко да е наред Praynig

# 219
  • Мнения: 838
В момента се питам дали при раздяла таткото може да съхрани емоционалната си връзка с детето при отсъствие на такава с майката, тоест при нежелание от страна на майката да имат подобна връзка? Може ли да стане така, че детето да не е ощетено от отсъствието на единия родител и да продължи да си има емоционална връзка с него?! Защото идеята при една раздяло, освен всичко друго е и детето да не страда, защото имам приятели, които тежко са преживели раздялата на родителите си, а понякога за родителите е твърде тежко да останат заедно само заради детето, след като нищо друго не ги свързва вече.
 Thinking Thinking Thinking

# 220
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
В момента се питам дали при раздяла таткото може да съхрани емоционалната си връзка с детето при отсъствие на такава с майката, тоест при нежелание от страна на майката да имат подобна връзка? Може ли да стане така, че детето да не е ощетено от отсъствието на единия родител и да продължи да си има емоционална връзка с него?! Защото идеята при една раздяло, освен всичко друго е и детето да не страда, защото имам приятели, които тежко са преживели раздялата на родителите си, а понякога за родителите е твърде тежко да останат заедно само заради детето, след като нищо друго не ги свързва вече.
 Thinking Thinking Thinking

И за детето е тежко да живее с родители, които не ги свързва нищо друго, освен самото то. Това е доста голям товар за едно дете -да бъде единствен обединителен център на двама нехаресващи се възрастни. Личен опит.

# 221
  • Мнения: 3 659
Съвсем случайно попаднах на темата на Маринка и нямаше как да не ми се набие на очи, че малвина пак се е отбелязала подобаващо !  Stop

Маринка, не съм прочела подробно темата, но не можеш ли да остискаш до октомври, когато наемателите ще се изнесат. Не влизай в конфликти, не го дразни, спете си в отделни стаи, гледай да не го предизвикваш. И след това, моят съвет е да се махнеш веднага. Такъв човек  не може да бъде пример за твоите деца. Разбирам, че искаш да им осигуриш семейство, но това с този човек няма как да стане според мен. Такива скандали и побоища са застрашителни за детската психика.

# 222
  • София
  • Мнения: 2 381
В момента се питам дали при раздяла таткото може да съхрани емоционалната си връзка с детето при отсъствие на такава с майката, тоест при нежелание от страна на майката да имат подобна връзка? Може ли да стане така, че детето да не е ощетено от отсъствието на единия родител и да продължи да си има емоционална връзка с него?! Защото идеята при една раздяло, освен всичко друго е и детето да не страда, защото имам приятели, които тежко са преживели раздялата на родителите си, а понякога за родителите е твърде тежко да останат заедно само заради детето, след като нищо друго не ги свързва вече.
 Thinking Thinking Thinking

И за детето е тежко да живее с родители, които не ги свързва нищо друго, освен самото то. Това е доста голям товар за едно дете -да бъде единствен обединителен център на двама нехаресващи се възрастни. Личен опит.
Peace

# 223
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Здравейте,   само да ви кажа, че бебето е добре, и е момиче. За другото не мога да кажа нищо. Нищо положително.

# 224
  • Мнения: 373
 Hug Не знам какво да ти кажа, помисли още малко, търси варианти и не се отказвай. Според мен така не можеш да живееш. Още по-малко с две деца... Много хора те мислят Hug

Общи условия

Активация на акаунт