Как бихте реагирали в подобна ситуация?

  • 14 147
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
те си знаят най-добре.

# 16
  • Мнения: 4 965
...
Това е детинска, незряла и първо сигнална постъпка. Дори и да е вследствие на скоро състоял се скандал. Дори и да е било наказание за мен, едва ли ще си тръгна с трите деца, само заради това. Между двама души, които живеят в брак се случват, какви ли не неща. Ако на мен ми се случи, няма да вземам окончателни решения, преди да съм се убедила, че постъпвам правилно.
...

Какво означава "случва се" или "наказание"?! Нали става дума за семейство, за партньори, за хора, които би следвало да се обичат и уважават...
Важна е и предисторията, но заключването в студа по чехли не ми се връзва със т.нар. взаимност...
Дори и тя да не е била права, че да трябва да се убеди в това, нима той е прав в действията си? Щом е нежелана и гонена, наистина ли й е там мястото и необходимо ли е да настоява да я "пусне"?

# 17
  • Мнения: 182
Зависи от предисторията. Зависи дали се случва за първи път. Зависи от това какъв характер е мъжа ти. Ако е някой импулсивен, бързо палещ се тип, но безопасен ... може би случката не е толкова непростима. Ти си го познаваш. Аз не знам какво да те посъветвам. Кофти случка е при всички положения. Thinking  

Ти на улицата ли беше или на площадката пред апартамента? Колко време стоя навън? Нали не драматизираш излишно? /не искам да те обидя, ама понякога сме склонни да преувеличаваме страданията си, когато ни е яд!  Hug/
 

Не съм стояла на улицата, намерих начин да се приютя. В приезмния етаж имаме стаичка, не беше заключена, но няма отопление. Стоях може би 20-30 мин. Не искам да драматизирам излишно, но се чувствам гадно.

# 18
  • София
  • Мнения: 291
...
Това е детинска, незряла и първо сигнална постъпка. Дори и да е вследствие на скоро състоял се скандал. Дори и да е било наказание за мен, едва ли ще си тръгна с трите деца, само заради това. Между двама души, които живеят в брак се случват, какви ли не неща. Ако на мен ми се случи, няма да вземам окончателни решения, преди да съм се убедила, че постъпвам правилно.
...

Какво означава "случва се" или "наказание"?! Нали става дума за семейство, за партньори, за хора, които би следвало да се обичат и уважават...
Важна е и предисторията, но заключването в студа по чехли не ми се връзва със т.нар. взаимност...
Дори и тя да не е била права, че да трябва да се убеди в това, нима той е прав в действията си? Щом е нежелана и гонена, наистина ли й е там мястото и необходимо ли е да настоява да я "пусне"?


Ами ей така! Когато двама души живеят заедно, възможно е да се случи и такова нещо, без това да е фатално за брака им. Нима в твоят брак всичко върви по мед и масло!?! Има хора - импулсивни, първо действат, после му мислят. Като това не пречи пак да дават мило и драго да са един с друг! И колко пъти наказваме партньора си с мълчание или с нещо друго за нещо, което е направил или казал, ама ей така - с нагласата, че е за малко и с любов!


# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
anedi ,може да е импулсивна, необмислена постъпка.По-кофтито е,че той като по-силен в двойката го прави.
Веднъж и аз заключих моя мъж-скандала беше във вихъра си и той излезна от апартамента /да вдишал чист въздух  милия ooooh!/ без нищо да каже.Така лиииииииии и му врътнах ключа.Той тропа,моли се,извинява се,но аз не отворих веднага.
Защо го направих-кофти ми стана,че така излиза без нищо да каже точно когато спорим и в яда си му праснах ключа.Постъпката ми е детинска и т.н,но го направих.Поговорете какво го е провокирало

# 20
  • Мнения: 627
те си знаят най-добре.
Каквото и да си знаят, явно въпросния мъж не знае, че няма право да лиши жената от възможността да влезе в дома си.

# 21
  • Мнения: 1 743
Що за постъпка е това?

Този въпрос го задавш на мъжа си и дано си отговориш на следващия "Що за мъж е това?"


И в крайна сметка какво стана след като си влезе?

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
те си знаят най-добре.
Каквото и да си знаят, явно въпросния мъж не знае, че няма право да лиши жената от възможността да влезе в дома си.

Има чисто човешко право да я изрита като мръсно коте при определени обстоятелства барабар с децата и парапатките и.
Въпрос на манталитет, взаимоотношения и конкретната ситуация.
Дали е законно няма нищо общо  с темата.

Както и обратния вариант ...

# 23
  • Мнения: 4 965
....
Ами ей така! Когато двама души живеят заедно, възможно е да се случи и такова нещо, без това да е фатално за брака им. Нима в твоят брак всичко върви по мед и масло!?! Има хора - импулсивни, първо действат, после му мислят. Като това не пречи пак да дават мило и драго да са един с друг! И колко пъти наказваме партньора си с мълчание или с нещо друго за нещо, което е направил или казал, ама ей така - с нагласата, че е за малко и с любов!

Има огромна разлика между това да ти се разсърди и да не ти говори и това да те държи 30 мин. пред заключената врата и да не те пуска вкъщи.
При нас не всичко е по мед и масло, като във всяко семейство и понеже аз съм по-импулсивна, е имало случаи да кажа на мъжа ми да тръгне - отговорът е: "Не говори глупости, защото изляза ли през вратата, няма да вляза обратно." и точно това е и моето мнение - останеш ли от външната страна на вратата, няма връщане вътре!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
azaf,не всички приемат нещата толкова крайно и еднозначно

# 25
  • Мнения: X
"Не говори глупости, защото изляза ли през вратата, няма да вляза обратно."
Някои хора биха се притеснили от подобно изказване повече отколкото от гореописаната случка. Wink

# 26
  • Мнения: 4 965
Така е, но кое тогава, според вас, е нещото, което би преминало границата? Thinking
Това да те оставят пред вратата за мен е унизително. Има неща, които човек прави в афект и които могат да се оправдаят, но подобно нещо не бих причинила и на домашния си любимец (като се сетя как преди няколко седмици бяхме заключили случайно котката пред входната врата - животинката плачеше с истински сълзи и се беше свила на черджето, а тук говорим за човек, съпруга, майка)...


"Не говори глупости, защото изляза ли през вратата, няма да вляза обратно."
Някои хора биха се притеснили от подобно изказване повече отколкото от гореописаната случка. Wink

Не го намирам за притеснително. Просто е белег за човешко достойнство.
Аз самата казах как бих реагирала на гонене.

# 27
  • Мнения: 182
Що за постъпка е това?

Този въпрос го задавш на мъжа си и дано си отговориш на следващия "Що за мъж е това?"


И в крайна сметка какво стана след като си влезе?

Отговорът на въпроса : "Що за мъж е това?" не ми харесва. И се касае не само за тази случка, 14 годишен стаж имаме заедно. Просто няма накъде, не мога да причиня на децата една еветуална раздяла. Да не знаят къде живят, да ги мъкна из окръга. Тук са им приятели, домът им е тук... Баща им се държи добре с тях. Обичат го. Затова търпя.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Отговорът на въпроса : "Що за мъж е това?" не ми харесва. И се касае не само за тази случка, 14 годишен стаж имаме заедно. Просто няма накъде, не мога да причиня на децата една еветуална раздяла. Да не знаят къде живят, да ги мъкна из окръга. Тук са им приятели, домът им е тук... Баща им се държи добре с тях. Обичат го. Затова търпя.

нещата при вас са доста по-сериозни от едно заключване под афект тогава

не ти е лесно никак и знам,че решението да се разделите също не е лесно.но ако децата стават свидетели на скандали и тормоз над майка им,също е много лошо и ги прави нещастни

# 29
  • София
  • Мнения: 17 348
Ами ти си си решила да търпиш, така че няма какво да се коментира, нали така. Докато отношението ти е такова, и по-свински неща ще си позволява той.

Общи условия

Активация на акаунт