Как бихте реагирали в подобна ситуация?

  • 14 172
  • 202
  •   1
Отговори
# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
не знам, наистина си е дребна разправия, може ти много да му се качваш на главата, не те познавам, а може той да е лошотия...явно не се разбирате ... не мога да давам съвети

Аз имам много малък опит...може би след 13, 14 години брак хората изкукват ... много рядко виждам хармонични семейства с дълъг брачен живот ... дано не съм права

# 46
  • Мнения: 2 868
Конкретно не мога да ти отговоря, но най-доброто е да изгладите недоразуменията възможно най-бързо (стига да не са ежедневие или да се търси нарочно повод от едната страна).
На всеки се случва някой друг скандал, генерални решения от един скандал или грешно действие не е добре да се вземат.

# 47
  • Мнения: 21 815
    Ами явно и двамата сте доста импулсивни и правите скандали от глупости - единия се развикал за закваската, при положение, че на долния етаж има, другия врътнал ключа...  Много хора си живеят заедно с такива, хм, италиански разправии всеки ден. Въпрос на отношения. Примерно за хора, които са спокойни и общо взето равномерни е нещо драстично, а за по-невротични - не. Кофти ли са ви отношенията по принцип, не можете да се търпите ли?

# 48
  • Мнения: 1 731
Какъвто и да е по характер и той и ти ,със сигурност е хубаво да си поговорите и да се уточните кой какво го дразни и т.н.Не е нормално това.Аз имам 15г брак ами такова нещо не ми се е случвало досега. Thinking
Явно има нещо ,което го дразни и се чуди каква глупост да измисли ,за да те накаже.Ама не това е начина.

# 49
  • Мнения: 21 815
Аз имам 15г брак ами такова нещо не ми се е случвало досега. Thinking

   Ами то и на мен не ми се е случвало, и ако ми се случи ще значи че мъжът ми тотално не може да ме понася, обаче на съседите под нас им се случва през ден. След това пък изпадат в някаква любовна фаза, също доста озвучена, и после пак скандали... хора всякакви.

# 50
  • Мнения: 1 731
Да,така е хора всякакви .Аз не мога със скандали и разправии да живея,даже и така за тръпката дет се казва ,обаче имам приятели ,които всекидневно се обиждат и това не им пречи 40 и кусур години да са заедно .
Обаче авторката ако не спада към тази група ...незнам. newsm78

# 51
  • Мнения: 182
Да,така е хора всякакви .Аз не мога със скандали и разправии да живея,даже и така за тръпката дет се казва ,обаче имам приятели ,които всекидневно се обиждат и това не им пречи 40 и кусур години да са заедно .
Обаче авторката ако не спада към тази група ...незнам. newsm78

Не спадам към тази група, не обичам също да употребявам обидни епитети, не са ми в речника.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 120
Мъжът си прави шоу за сметка на майката. Ако тя си премълчи с цел да не стават скандали, и за в бъдеще ще има подобни гаври.
Лично на мен, ако ми се случи подобно нещо, бих викнала полиция, съседи и ще направя страшен скандал.

Аз съм от импулсивните и невъздържани, но ако госпожата е търпелива, би могла да изчака съпругът й да влезе в тоалетната, килера, мазето или каквото има подходящо помещение и да го затвори вътре. Ако успее, може да го подържи поне една нощ на студено, тясно и тъмно. Може периодично да ходи да го пита дали е размислил върху постъпката си, да го пита какви последствия може да окаже постъпката му върху здравето й, както и за отражение й върху възпитанието на децата. С това си действие, обаче, рискува да бъде подведена под отговорност за незаконно задържане.

# 53
  • Мнения: 64
Ако някой ме подложи на това унижение директно го зарязвам.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 272
Аз съм от импулсивните и невъздържани, но ако госпожата е търпелива, би могла да изчака съпругът й да влезе в тоалетната, килера, мазето или каквото има подходящо помещение и да го затвори вътре. Ако успее, може да го подържи поне една нощ на студено, тясно и тъмно. Може периодично да ходи да го пита дали е размислил върху постъпката си, да го пита какви последствия може да окаже постъпката му върху здравето й, както и за отражение й върху възпитанието на децата. С това си действие, обаче, рискува да бъде подведена под отговорност за незаконно задържане.
С това си действие рискува, когато отключи провинилият се, да отнесе няколко тупаника.
Щом на толкова дребна разправия се реагира със заключване, представям си какво ще е ако той го отнесе. Лоша идея, според мен.

Последна редакция: ср, 09 фев 2011, 09:11 от Северина

# 55
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Не мога да си представя мъжа ми да реагира по подобен начин. Но и не бих позволила някой да има подобно отношение към мен. Може и да съм крайна, но в момента, в който влезна си събирам багажа, моя и на децата и се изнасям. Ще им наруша "привидното"спокойствие  и уюта, но няма да ги подложа на други подобни изцепки. Как ще имам авторитет пред децата си, които в случая не са малки и твърде добре разбират и усещат? За една заксваска и мляко да ме заключи вън? Ще ме види докато си събирам багажа и после в съда.

# 56
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ако всяка вечер си прекарвате в такива досадни дрязги - кой изяде млякото, сега върви за друго при майка ти и т.н. може би имате нужда от почивка ? За да си починеш от някого не е нужно да непременно да заминеш, просто спри да говориш. Ако усещаш че го наказваш с кавги за това че си принудена да го търпиш, а той те заключва отвън защото иска да види какво е да те няма, прекъснете контакт. Готви си вечерята, грижи се за децата, но нищо повече. Чети в другата стая, играй с малкото в детската, много е разтоварващо  Simple Smile.
Явно много му харесва как реагираш, затова ще пробва нови и нови издевателства. Трябва да покажеш че няма да играеш.
Като забележи и поиска да говори като възрастен попитай пряко дали те иска от другата страна на вратата, защото за това си има други начини, не е нужно да ти намеква така деликатно  #2gunfire ?
 

# 57
  • Мнения: 655
Ще си поговоря много сериозно с него. Разбира се, зависи от ситуацията, предисторията, характера на човека, чувствата им езин към друг....

# 58
  • Мнения: 8 864
Мисля, че двамата съпрузи дълбоко в себе си не се понасят. Представям си как ще се почувствам ако ми се разкрещят в собствената ми къща, че съм изяла млякото за закваска, при положение, че не е последното в света. Дори едно мляко като не можеш да изядеш без да ти викат, за какво ти е този семеен живот? newsm78 От друга страна ще побеснея ако съм родила и отглеждам 3 деца на някой, а той ме заключва отвън по чехли в студа, сякаш съм някоя натрапница, която едва понася и на която с това действие иска да каже, че не е зле да се разкара. Сигурна съм, че ако остане сам с децата няма да може да се оправи с тях. Значи и двамата стоят заради децата, но иначе.... #2gunfire На тези пък, които разправят, че ще си вземат веднага багажа и децата и да ги няма...хм...може, но само ако мама и тате са някъде в града, имат място за нея и трите й деца и веднага отворят широко вратата си за тях. Ако разбрах правилно авторката е от друг град и ако трябва да се върне у дома няма да е толкова лесно, губиш работа, среда, училището на децата и....да не изброявам... А за квартира, с три деца....не ми се вижда лесна работа. И не ми разправяйте, че ще го изгони, вероятно жилището е на името на родителите му и ще трябва да си излезе с дрехите на гърба. Rolling Eyes Много търпение трябва на авторката, желая й го искренно. Sunglasses

# 59
  • София
  • Мнения: 23 151
Ха, интересно как ще заключи собствения ми дом  Stop
Без значение мой или не, моят мъж не би сторил такова нещо.
Мисля, че има и доста по-цивилизовани начини за изясняване на отношенията.
Всъщност такъв вид наказание е, меко казано, идиотски.

Общи условия

Активация на акаунт