Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 109

  • 93 631
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 965
Не си спомням  някога да сме имали толкова силно начало на тема!!!! Тук съм от 22 тема /чета от 15та/, но поста на Мариета и историята и около тортата силно ме впечатли.
Може да съм най-големия дзвер тук, но си имам едни такива вътрешни скрити помисли, за които малко хора знаят. Древните култури са нещо пред което онемявам. Поглъщам историите на един дъх и винаги мечтая да отида тук или там... да видя, да чуя, да помириша, да пипна, да се слея с тези древни нрави и да се убедя че те са били истински, че са оцеляли с годините и че са се превърнали в легенди и символика, не само за собствения си народ, а и за целия свят.
В тон с горенаписаното, искам да пожелая на Мариета и сестра и, да пият горчивите чаши до дъно, да ги хвърлят през рамо в окапалия вишнев цвят и да превърнат живота си в легенда. Легенда, която ще бъде наследена, разказвана и преразказвана от техните наследници. Бъдете живи и здрави! Раждането ви на една и съща дата не е случайно. Рано или късно ще разберете, защо съдбата е решила така. /аз съм от тия, дето вярват в съдбата и подсказките и/.
Излишно е да казвам че тортата е невероятна, а разказа в блога ти ме вдъхнови към горната пледоария.  Heart Eyes

 

# 16
  • Мнения: 11
Няма проблем, Енистър Wink Важно беше да го уточним, защото така е етично спрямо дамата, която всъщност води този блог.
Ами на 200мл сметана - един желатин, според това как аз бих постъпила, не си спомням как беше в бейкинг911, откъдето съм научила начина.

Благодаря!  bouquet

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Енистер, Пебс, Пепи, Димитрина, Блуай, Михаела, благодаря ви сърдечно за прекрасните пожелания  bouquet!
Енистер, разплака ме, усетила си душата ми Hug...

Утре ще вии покажа и разреза, ако някой междувременно тази нощ не нападне хладилника hahaha, смея  твърдя, че вкусът и е много хубав Blush...

Ванче, разтърси ме...благодаря ти, много Hug Hug Hug!

# 18
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз, за да не ми е гол записа, пускам последната торта от РД на сина ми. Не стана както исках, всъщност, доста недодялана стана, ама важното е че децата се захласнаха по шарениите  Laughing
Двата етажа бяха различни - горният беше гараш, но с бадемови ядки, а долният беше черешова.
Колите ми станаха с ужасно разкривени брони, ама поне не се виждаха - просто за присъствие  Laughing



# 19
  • София
  • Мнения: 1 078
Mari_eta, излишно е да казвам, че и аз съм изключително развълнувана от разказа ти! Пожелавам ти абсолютно душевно спокойствие и безкрайна обич от любимите хора! Тортата ти е невероятно стилна и красива!  bouquet

tatyana_77 , много интересна идея за сгради по борда! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 491
хоп, да ви следя, пък кой знае, може и да ми остане време за торта тоя месец ...

# 21
  • Мнения: 186
Запис!


Farm Animal Cake by Ивейн, on Flickr

Страхотна торта, Мариета!

Татяна, хареса ми замисъла!

# 22
  • Мнения: 1 965
Ъъъ... след разкошните снимки на Ивейн, се чудя под кой стол да се скрия. Чудя се снимката ли да гледам, или тортата. И двете са уникални..... особенно тортата.... или пък снимката.... не, бе, тортата... абе, снимката....  newsm78

И понеже днес  бях дежурна тук, да приключа дежурството с торта и "прекрасна" снимка. Няма целулит, заклевам се, обаче отвсякъде свети, блести, отразява се.....
И ОЩЕ
Най-големия комплимент, без да иска го направи мъжО. Докато се дупех и се правех на фотограф, той мина на инспекция и  ме пита: "А, девойчето няма ли да се разсърди като види тия истински четки отгоре?"
Мнооооооого гот ми стана...
Айде, стига толкова за днес. За събота и неделя имам 5 торти.  Rolling Eyes Да видим как ще смогна.

# 23
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
ивейн, и тук да ти кажа - тортата ти е у-н-и-к-а-л-н-а Peace! Дощя ми се да съм на мястото на рожденика Blush!

Ванче, мъжО ти за четките, аз пък да кажа за тубичките - евала  bouquet! Идеята така да изпишеш поздрав е супер Peace!

# 24
  • Мнения: 148
Донята,мерси за темичката  bouquet
Хайде и тук: МАРИЕ_ТКА,ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТЕБ И СЕСТРИЧКАТА ТИ.МНОГО РАДОСТ,ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ!
А тортичката е страхотна!
Ванчето,трахотна е тортата.Та как няма да получиш комплимент като и четките и тубичките са като истински чак ме присърбяха ръцете да грабна някоя и да я развъртя.
Ивейн,уникална торта.
Татяна 77,много е хубава тортата.

# 25
  • Мнения: 3
Мариета Честит Рожден Ден на теб и сестра ти! Бъдете здрави, радвайте се на всеки нов ден, на слънцето, на въздуха, на всичко красиво и добро! Тортата е...спира ми дъха-толкова емоционална и зареждаща! Поклон пред таланта ти!
Ивейн, страшно изпипана торта-уникална!  bouquet
Ванче, не се оправдавай-вярваме ти- ти и целулит-НЕ това са две несъвместими неща! Детайлите са майсторски изпипани, мъжо ти е напълно искрен в похвалите
Момичета отдавна не съм коментирала, но всички сте много талантливи и сътворявате красота!

# 26
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Мариета чудесна торта за чудесен повод - ЧРД на теб и сестра ти.

Ивейн верно човек да се чуди как ги вадите тия снимки - страхотна торта.

Ванче четките верно са като истински и тубичките също - страхотно сребристо - каква марка е?

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ще ви беседвам подробно като намеря време, сега искам само да пожелая на Мариета цялото щастие на тази земя, изстрадала си си го, заслужила си си го, нека от тук на сетне да ти се случват само хубави неща!   bouquet
Тортата ти е уникална, а това което я прави такава е именно, че това е твоята торта, всички тези чувства и мисли, които си споделила са преплетени в клоните, аз лично ги видях и усетих!
Да е жива и здрава и сестричката ти!

Пиша сега колкото мога да скролна.
Татяна, много добра идея!
Ивейн и тук ще се повторя и не би ми омръзнало, че тортата ти е един разкош, сега обаче се сещам как те плашеха тебе фигурките преди време, сега се надявам че сама си се уверила че няма нищо страшно в тях.
Не че не искам да виждам рисуваните ти красоти, напротив но пък искам да видя целият ти потенциал в действие, а той наистина е голям!  Grinning
Ванче, за четките лъжеш душицо тези са истинските, признай си!  Laughing
Обаче имам забележка, много е чиста тази палитра, ела да ти покажа моите да видиш за какво иде реч.  Mr. Green
И последно ама не по важност Лили мерси за темата! дръж тоя букет сега   bouquet  Laughing

И да не съм съвсем без хич те ви и едни курабийки с благодарности към Кали че ме светна за релефните картончета и на Райчето че ми е пратила толкова много играчки, които до сега се чудех какво да правя!  Hug


# 28
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Мари–ета, честит прекрасен празник на теб и сестра ти. Намирам за много прекрасно такова съвпадение (мъжа ми и сестра му са родени на една дата също).............
Тортата ти е приказна и тооолкова фина и нежна.......... А историята............  Hug Дано това е края на горчивите мигове и началото на твоето благоденствие във всеки един смисъл на думата.......
А иначе....... обожавам нежността, тишината и върховната красота, която се крие във вишневите цветове. Само японците обаче, могат да спрат и да наблюдават такъв миг, вместо да препускат и да се дразнят, че улиците са покрити с листенца  Wink Преди години с приятели си организирахме ханами (наблюдение на  цъфналите вишни). Беше прекрасен ден...... Оттогава май все повече бързам......  Rolling Eyes

Ивейн, аз нали съм новичка - разгледах ти всички торти........... Ами....... ОХ! АХ! АУ! Възхитителни са!

Ванчето, и мен тубичките ме разбиха...... За момент се зачудих.......  newsm78

Вал, ми не си човек просто  Crossing Arms

И да не забравя - запис  Mr. Green

# 29
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Валерия това твоето верно на нищо не прилича - уникати един след друг вадиш. Много депресиращо.

Общи условия

Активация на акаунт