Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 109

  • 93 702
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Валерия ,да ти е жива и здрава малката госпожица!        newsm59
Тортата ти е уникат,както и останалите ,междувпрочем...    Grinning
Особено ме впечатли втория сиво-зелено-златист етаж....Как го боядисва?  

Мариета,честито и на теб и на сестра ти!   Аз също се поддавам на знаците на съдбата и мисля,че такова съвпадение не е случайно.   Hug  Дано всичко горчиво е останало зад гърба ти!   Peace

Леля Ог , много са красиви и елегантни сладките!     Peace   крада си идеята от червените за свети Валентин,дано ми остане време за тях...    Grinning

Ванче,правилно те е питал мъжа ти...Как може на торта да слагаш неядливи неща?!    Mr. Green     

# 46
  • Мнения: 368
Здравейте,

Ухаааааааааааа! Колко имам да се уча!
Мариета, тортата е приказна! Честит рожден ден - на теб и сестра ти! Честно да си призная, бях замислила да правя такава, но с ябълкови дръвчета. Те също имат много силна символика в японската култура - символ на съвършенството. Но именно поради значението им, реших, че нямам нужните умения да пресъздам такова нещо и затова с удоволствие се наслаждавам на твоята крастота.
Всичко, което виждам, ме кара да завиждам (лекичко иблагородно) и ми дава стимул да се уча Wink Извинявам се, че не коментирам поименно, но от скоро чета и бъркам имена и торти, затова едно голямо БРАВО на всички вас   bouquet

Сега ще си покажа моята супер каръшка торта за годишнината на брат ми и снаха ми, която е днес (да им е честито). Покритието ми скъса нервите, както и всички елементи, защото акъл море, глава шамандура, реших да правя по-малко количество фондан, намалих всички съставки, но си плеснах цял пакет желатин, при което ми съхнеше още в ръцете до степен да се троши направо и нито глицерин, нищо не можа да го омекоти. Затова и розите ги правих със скоростта на светлината (то си им личи), а тортата я покривах на етапи. Ужас, но в крайна сметка се получи нещо смислено, макар и не гладко и елегантно Simple Smile

Блатовете са готови, кремът е от крема сирене, смлени праскови и бита сметана; към масления крем добавих крема сирене и малко сок от портокал и се получи много приятен вкус и аромат.

Приемам всякакви критики и предложения за ъпгрейд Simple Smile



- тук си личи колко е груба

Въпрос - аз ли нещо съм сбъркана (по-вероятно Wink ) или фондана винаги така лепне като се разточва? Как успявате да го направите толкова фин и тънък? Заслужава ли си да се мъча да си правя или купешкия е по-добър вариант?

# 47
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
привет отново
Мариета -ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН -и на теб и на сестричката ти -оттук насетне само хубави неща да ви спохождат -писанията ти силно ме разчувстваха -а тортата е невероятна!
Валерийка -Честит рожден ден и на твоето детенце-само радости да ви носи !!!
аз пак набързо -с още една тортичка

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Записвам се! Поздрави за рожденичките Grinning

# 49
  • Мнения: 125
Мариета честити мила на теб и сестра ти със закъснение   bouquet Тортата е много стилна . А колко е равничка , браво !
Ивейн тортичка е като приказка  Heart Eyes Можеш ли да ми кажеш каква ти е кафявата боя?
Ванче на мен са ми любими тубички. Копирам идеята на торта  Blush
Валерийканямам думи ! Рецепта на бисквитки ще споделиш? Обещавам да не копирам бижутата   Joy За торта нямам думи, прекрасно изпълнение, страхотни цветове подбираш! Да ти жива и здрава рожденичката!  Wink
Леля Ог  Shocked  Прекрасни сладки! А тези снимки  Shocked
Бетина Много хубава торта! Страшни костенурки  Laughing
Аз тази нощ реших да направя Шоколадово тесто, защото ми трябва кафяво. Ванче се постарала добре да опише, даде доста снимков материал на който гледах сигурно 50 пъти, но явно не ми се отдават тези неща. Не мога да усетя тестото. Жалко, защото май няма да успея и да поръчам вече кафяв цвят.  Sad

# 50
  • в семейството
  • Мнения: 404
Ивейн, прекрасна торта! Слънцено сигурно  яко ги е напекло животинките ! Grinning 
Ванче, то четките, то тубичките..., остава и боята да ти е темперна  Laughing
Вал, честита ти рожденничка! Нека да бъде много здрава, щастлива и усмихната! Аз не знам какво да кажа. Тези корони излъчват "лукс" , тортата просто е една "Приказка". Сподели за тези релефни картончета (или аз нещо съм пропуснала в темата  Embarassed ).
Леля Ог, доста си оттренила за Деня на влюбените. Тези със снимката изглеждат, като порцеланови.
mishoka, важното че има краен резултат и не си се отказала. Човек се учи то практиката. Можеш да видиш в 100 тема, повечето момичета публикуваха първата и последната си тортичка. Разликите са очевадни (е има и такива, които са таланти по природа ). Така, че напред и не се притеснявай - експериментирай и твори  Peace
betina33 , чудесни нинджи.

питане: може ли да се рисува с тънка четка върху изсъхнал РА?

# 51
  • Мнения: 368

Аз тази нощ реших да направя Шоколадово тесто, защото ми трябва кафяво. Ванче се постарала добре да опише, даде доста снимков материал на който гледах сигурно 50 пъти, но явно не ми се отдават тези неща. Не мога да усетя тестото. Жалко, защото май няма да успея и да поръчам вече кафяв цвят.  Sad


Не че съм велик спец, но защо не опиташ да си го оцветиш с какао?

# 52
  • Мнения: 186
Ивейн Можеш ли да ми кажеш каква ти е кафявата боя?

Последно си купих течна от магазинчето на "Три уши" и я смесвах с малко черна. А стълбите и табелата са с добавка на кафяво към жълто оцветеното тесто, което остана след покриването.

# 53
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стефина, НелиДи, Кака Мая, Краси.мира, Бетина, Мишока, Альона, благодаря ви от сърце Hug!

Бетина, страшни нинджи Peace, дай още снимки от всички страни.

П.П. Голям съм заплес - влязох да ви покажа разрез...
Толкова висока стана, че парчетата едва се крепяха прави:

# 54
  • Мнения: 3 861
Торти, торти, торти..

Валерия, казах ли ти че си НЕчовек?!? ЧРД на принцесата ти. Да е много здрава и усмихната. На теб  голямо наздраве!!!

Мариета - разкошна торта изпълнена с толкова много заряд. Пожелавамви всичко най-хубаво, на теб и на сестра ти. Историята ти е много вълнуваща.

Бетина, супер са нинджите!

Ивейн, фермата е пипната отвсякъде, браво!

Ванчей, тубичките и четките са жИстоки  Peace

Ог-че, откъде го вадиш това търение за тези перфектни кексчета и курабийки... newsm78

Винаги твоите неща са много пипнати!


Мишока
, добро начало.


Аз торта нямам за показване, но имам св. Валентинска идея. Да видим докъде ще я докарам  Mr. Green

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 59
mari_eta  -тортичката  е  много оригинална ,придружена  с историята   е нежност
Ивейн  много  сладурско  изпълнение
van444eto  както  винаги  оритинална
Valeria твоите  тортички  са  много  пъстри  и развеселяващи
Леля Ог  Валентинките  ти  са много  оригинални

# 56
  • София
  • Мнения: 1 078

питане: може ли да се рисува с тънка четка върху изсъхнал РА?
Мисля, че да. Аз РА със златно го боядисвах счетка, така че не виждам пречка да се рисува.
И един въпрос насреща, дали случайно не си ти, живуща около Д.Петков и до магазинчето с подложките? Не знам защо мисля така, честно казано.  Laughing

# 57
  • Мнения: 11

sVeshti4ka, извинявай, че се намесвам в разговора ви, но живо се интересувам къде има магазин за подложки?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 078

sVeshti4ka, извинявай, че се намесвам в разговора ви, но живо се интересувам къде има магазин за подложки?
И аз от това се интересувам и не знам по каква причина мисля, че това е Фотка.  Laughing Исках да ме упъти.

# 59
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Я като сте почнали да питате - и аз с въпросче. Кой пазарува от Змееборец в София, да ми разясни като на албанец къде е магазина. Че ММ другата седмица ще е командировка, да го пратя ако има време да ми вземе още малко боички, че за доставка дотук ми вземат по 10 лв #Cussing out.

Общи условия

Активация на акаунт