Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 109

  • 93 731
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 173
Шемет обикновения е , но май трябваше Кейк да си взема ( и този реже де , но казват че ножчето на Кейк е направено по-голямо , за да реже всичко ...знам ли )
Linna тази коронка е от ММФ + гъм пейст , не е от роял айсинг . За коронка от роял айсинг нищо не мога да кажа , може да не е била добре изсъхнала и затова да се е счупила .
 Там на снимките е нещо като стъпка по-стъпка - изрязвам си лента за основата , за нея залепям перлената лента , правя детайлите отделно , оставям го да засъхнат , но не напълно и после я редя -първо голямото сърце , после страничните и т.н , като гледам да се крепят един за друг . При тази коронка всъщност отпадна детайла отгоре , ето това беше крайния резултат http://rayausa.snimka.bg/other/torti.229804.18585547
 Коронката издържа  6ч път до Небраска  Grinning

# 76
  • Мнения: 1 271
 wflag   Здравейте, пиша ви от пясъка   Stuck Out Tongue Winking Eye  Зарових се, щото ме гръмнахте с красотици-Мариета, ИВейн, Валерче, Лелчеееееее....Абе вие, нещо не сте у ред!!!  smile3527 Тия неща трябва да ги показвате по конкурси и др такива, айде моля ви се, вземете се в ръце и поправете пропуснатото!!!!
Мариетче, ти, ти, за пореден път ще го кажа, ама не се спря бе, аз щото видях тортата ти у Блога и викам да влезна да видя кви ги вършиш и тук и то на какво попаднах.....Рисунката от раз, надписите-почнах да разбирам и тия знаци.....по-насам като видях и парче от това изящество......Е, паааааа, престани, срам нямаш!ЧРД-малко на патеричка, ама все пак от сърце   bouquet То не беше Ивейн, с тая перфектна ферма, и както казва Ванчето-снимката ли, тортата?!? Фермата ми е слабост, добре информираните моми от тук знаят що  Hands Clap Викам си, ще прочета и шестте страници пък да става каквото ще....и продължавам си аз, обаче попадам на следващ пост....Валерия....кво да ви кажа, останах изумена, че нашето диване си е сменило попрището и се е насочило към изработване на бижута....викам си: аааааа, тц, тва ни мои да го бъде и чета по надолу-----лелеййййййй, туй чудо на природата правило сладки  cooking Ще вземе някой да се обърка и вместо да ги яде ще се кичи с тях.....еййй не се научихте, че трябва и малко неперфектни да ги правите тия работи!За тортата дето е сътворила-нямам коментар, какво да кажа, тя сама говори-тортата де!Беше ми изключително приятно да прочета за изненадата на днешният ден и макар и със закъснение малко ЧРД НА ДЪЩЕРИЧКАТА ТИ-да ви е живичка и здравичка и много, много да ви радва   bouquet
Та да стигна и до момента когато ми се прииска пак да стана булка-Леля ви ОГ!!!!Е, няма такива сладки и такива кексчета, просто идеята е страшно невероятно идейна!!!!За тези произведения със снимката на булката-да си кажа-само заради тях ми се прииска пак да вдигна сватба, абма за целта първо трябва да се разведа, че тогава пак наново, но не съм сигурна дали съпружието ще ме поиска наново.....  Mr. Greenта за това няма да рискувам.
Е, сега кажете ми как да си постна глупостите тука, дето ги правих в последно време, е няма пък, след няколко странички може, ама направо ме помляхте с показно!!!!  newsm20

# 77
  • Мнения: 1 243
Да се запиша, че ви изтървах дирите. Връщам се да чета/

# 78
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Силрай, така си е бе душа, с покриването има - няма 1,30 ч ми отне, и то повече се врътках да цвъкам цветчетата Crazy...благодарности още веднъж на всички за невероятните пожелания  bouquet!

Минавам да ви приканя към едно добро дело - погледнете тук, описани местата и датите за благотворителната фотосесия за Вики - подарете й надежда за нормален живот и ще получите невероятни художествени фотографии като спомен.
http://lamartinia.blogspot.com/2011/02/blog-post_09.html?spref=fb

Аз ще водя моите бандити, после ще ви покажа снимките.

# 79
  • Мнения: 225
Първо да благодаря на всички за коментарите по тортите ми и положителните думи  bouquet
Мариета много ме разчувства с тортата и историята ти..Много интересно  и красиво написано,а торта ...за нея мога да кажа че  е станала също толкова вълшебна колкото легендата за вишната
tatyana_77 интересен замисъл  и мисля че се получило добре с тези сгради
Ивейн и ти показваш перфектна торта,колко е подредено и изпипано всичко!Поздравления!
Ванче и аз като мъжо ти си помислич че четките са истински,че даже и за тубичките се замислих Thinking,Страхотно изпълнение!Вие направо ме побърквате  bouquet
Валерийко ами ако не беше написала че са сладки щях да си помисля че ни показваш някакви антични бижута!!!Толкова са истински !Я кажи колко време ти отне за да ги направиш!
Леля Ог страхотни сладки си сътворила!
Mishoka ами щом през толкова много перипети си минала и си докарала тортата докрай и то в много приличен вид-Браво на теб,аз сигурно бих се отказала,просто нямам нерви
Бетинка ама и ти не спираш,всеки ден по нова торта!Нинджите си ги направила супер,  :bouque
ето и от мен няколко торти

това е първата ми торта цици,тъкмо я бях покрила и мъжо се прибира и вика-"а бе циците трябваше да са по разделени що така си ги сплескала.. ooooh!

 а този шрек ми взи здравето просто,картинката я правих цял ден без да мръднаи накрая щях да се откажа

# 80
  • Мнения: 622

привет ,мацки!
съвсем ви изтървах дирите,минавам само набързо да метна последната ми торта,а ако бандюгата до мен ми разреши по-късно ще почета,видях интересни неща по трасето до тук Hug Hug Hug

# 81
  • Мнения: 208
Хоп и аз запис.  ПОМОООООЩ много СПЕШЕН въпрос. Ако ползвате готови блатове и крем Оле слагате ли желатин в крема. Пише че има стабилизатори. Тортата е за след няколко часа

# 82
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хоп и аз запис.  ПОМОООООЩ много СПЕШЕН въпрос. Ако ползвате готови блатове и крем Оле слагате ли желатин в крема. Пише че има стабилизатори. Тортата е за след няколко часа

Не, не слагам, разбивам заедно 500 мл сметана, 400 мл прясно мляко и два крема Оле - става много плътен, няма опасност да се разтече Peace.

# 83
  • София
  • Мнения: 3 612
Аз имах проблем с един такъв крем без варене,беше Його на Йотис,който си изтече най-безцеремонно от тортата Crossing Arms .Направих го обаче по стандартния,описан на пакетчето начин,та може и затова да е.

# 84
  • Мнения: 770
И на мен ми се е случвало да ми изтече с крем на Йоткер, но не помня кой точно беше. Наскоро гледах, че има специални за сладкиши, незнам дали са нови, но аз сега ги видях.

# 85
  • Мнения: 1 271
Ейййй, bozgounova , какви са тия чудеса дето ни показваш ти тука  Shocked Имам чувството, че си изкарала някоя бижутерийна украса от раклата в някой замък......Какъв страхотен цвят обади-просто не е истина  Heart Eyes
Румка, Мерцедеса е трепач, Тялото е страхотно-прав е мъжа ти-слушайте мъжете за такива торти  Joy те ги разбират, ама един съвет-другият път заобли още малко по крайщата, втали малко девойчето в талията-иначе е нивироятно!!!!!Микрофона ми е фаворит-защото и аз съм в момента на тази тема-Хана Монтана-пък там китари, микрофони......мани, мани...Апликацията не личи да ти е взела здравето, получило се е страхотно, но от опит знам, че тези апликации са неблагодарна работа.....
Linna^, добре се е получила свещта харесва ми!
Бетинка, костенурковците са много готини, харесаха ми, разчупена конструкция на тортата, привлича поглед!!!!БРаво!!!!!
Рая, Честити ти играчки-като ги видях си представих какви красоти можеш да сътвориш с тях!Хайде вече чакам с нетърпение да покажеш нещо  Simple Smile

# 86
  • на село
  • Мнения: 1 028
И аз ако правя торта само с Оле, слагам яко желатин, че ми се е случвало да потече от тортата. Иначе със сметана няма проблеми...

# 87
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
благодаря на всички-айде и с днешната да ви досадя

копирах я от 6estja- с нейно съгласие-  bouquet
bozgounova -много нежна тортата-с перлена боя ли е отгоре или така ми се струва
Руми-всичките торти са много готини -но си заплюх колата -знаеш защо  Laughing   bouquet
за сега толкова -имам друга но не е довършена нея утре -станах  #Crazy

# 88
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Руми, колата е трепач Peace! И кво им е на циците, много са си хубави даже, първо качество силиконки Joy...
Бозгунова, много нежна торта Hug!
Бетина, кво правиш, момиче, да нямаш сладкарница, я си признай Rolling Eyes. Поредния шедьовър  bouquet!

# 89
  • Мнения: 225
bozgounova еееее страхотна торта ,разказвай за пеперудите Praynig
silrai  благодаря ти много за съветите!Другия път ще гледам да ги спазя/и тези на мъжо/Верно че мъжкото око е по набита ,специално за тез неща
И поредната торта на Бети-Справила си  се отлично!Ще стискам палци за следващата Hug

Общи условия

Активация на акаунт