Ако имахте възможност...

  • 6 323
  • 95
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 143
Ако имах възможност и при определени обстоятелства - категорично да  Grinning
Иначе аз си имам точно това, което винаги съм искала - момиченце.
Ако обаче дълго време не съм могла да зачена, полът щеше да е последното нещо, за което да мисля.

# 16
  • Мнения: 1 615
Ами то няма как да стане без ин-витро.

Вероятно, ама кой да ти мисли Wink Явно никога не съм го мислила на сериозно, понеже и аз като tonkabonka... и сега ми прехвърча някакво "ако" през главата... а явно точно тази сутрин е нямало за какво да се закачи там Wink

# 17
  • Мнения: 2 183
Не ! Това е чудо , дар и всичко свързано с изненадата и очакванията.

# 18
  • Мнения: 1 788
Когато бях на 18 мислех по един начин, т.е. че бих избрала пола, ако имах възможност.
Сега мисля малко по-различно. Т.е. може би не бих избрала пола.
Но бих избрала цвят на очите, например.
След няколко години, обаче, със сигурност ще мисля по друг начин.

# 19
  • Мнения: 4 965
Не, не бих избрала пола на децата ми. Предпочитам да е изненада, а те да са живи и здрави.
Имам 2 момичета, но нямам никакви предпочитания за пола на следващото ми дете, нито мъжът ми има подобни очаквания.
Важното е да имаме дете, а какво ще е - Божа работа.

# 20
  • Мнения: 1 127
Не. Само да е живо и здраво! Peace

# 21
  • Мнения: 420
Изкушаващо, но не. Някак противно ми стана, сякаш си поръчваш пържола и даваш инструкции за приготвянето.

# 22
  • Мнения: 21 789
  Ами... ако имам от единия пол вече, а искам и от другия, ако това не е свързано с някакви процедури (кой ги знае, може и да открият някакъв начин и да не е ин-витро), тогава да, бих.
  Наистина има го и тоя момент с баланса с общото съотношение мъже-жени... Абе общо взето природата си знае работата и май най добре да оставим на нея.

# 23
  • Мнения: 2 448
Добре, че нямаме подобни възможности за намеса, че като се почне от избора на пола и очите и се мине през заложбите в различни области, отиде та се не видя, до къде бихме стигнали хората в желанието си да се правим на богове.
Сега повечето казваме не бих, защото се има предвид процедура ин витро и все пак крие някакви рискове, но ако можехме с едно натискане на копчето да получаваме идеалното според нас желано бебе, кой знае какви щяхме да ги сътворим...

# 24
  • Мнения: 3 066
...бихте ли си избрали пола на бебето ви? http://genderselectioncenter.com/pgd.html

Пускам темата тук, защото според мен е повече семейна, все пак за това да нужни двама.
Та какво мислите? Бихте ли могли да предпочетете единия пол пред другия? Защо? Това до известна степен ще задавали ли стеремежа ви за идеалното семейство за което сте мечтали винаги?


За първото дете не бихме,но вече сме обсъждали варианта за евентуално 2ро или 3то.Просто бихме искали здрави и разно-полови деца:)

# 25
  • Мнения: 164
Добре, че нямаме подобни възможности за намеса, че като се почне от избора на пола и очите и се мине през заложбите в различни области, отиде та се не видя, до къде бихме стигнали хората в желанието си да се правим на богове.
Сега повечето казваме не бих, защото се има предвид процедура ин витро и все пак крие някакви рискове, но ако можехме с едно натискане на копчето да получаваме идеалното според нас желано бебе, кой знае какви щяхме да ги сътворим...

Да, така е . Темата ми напомня филма "Гатака".

# 26
  • Мнения: 1 092
Не, категорично!

# 27
  • Мнения: 229
Много пъти съм се чудила как ли ще изглежда света след 500 г.  Rolling Eyes newsm78 hahaha? Може би тогава ще избират пола, цвета, косите, интелектуалното ниво на децата си...... Може би ще е интересно  Joy.

# 28
# 29
  • Мнения: 655
Много пъти съм се чудила как ли ще изглежда света след 500 г.  Rolling Eyes newsm78 hahaha? Може би тогава ще избират пола, цвета, косите, интелектуалното ниво на децата си...... Може би ще е интересно  Joy.

Къде ти 500, те още от сега правят опити за отделяне на гели и алели. С малко повече късмет до 20г. най-много и тези опции също ще са на масата.

Общи условия

Активация на акаунт