"Зелена" (Екологична) тема - 5

  • 50 089
  • 835
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 988
Някой знае ли ефикасно домашно/безвредно средство за премахване на петна от ябълка от дрехи?

# 31
  • Мнения: 180
Страхотна темичка   bouquet
Запис да ви следя Simple Smile

# 32
  • Мнения: 15 379
Някой знае ли ефикасно домашно/безвредно средство за премахване на петна от ябълка от дрехи?

Спирт - водка, чист медицински. С каквото разполагаш. Петното се третира и най-вероятно ще изчезне.

Друго, което съм писала и в други теми - от Пикадили си купувам немски сапун против петна - Капус. Калъпите са големи, жълт и бял. Маха страшно много петна. Последният път изпра без проблем огромно петно от кафявите капки за нос със сребро - Коларгол. Който ги е капал в носа на хлапето си, знае, че ако оставят петно е почти невъзможно излизането му от тъканта. Е, този сапун се справи блестящо. Пере без проблем от раз и наакани гащи, в периода на махането на пелените ми беше незаменим помощник.
Според мен е и напълно екологичен, просто обикновен сапун.

# 33
  • Мнения: 179
Както става ясно колкото са нови и рекламирани праховете, съответно скъпи, толкова по-малко петна изпират и трябва да се добави към праха белина, вениш, обезмаслител, специфичен препарат за съответното петно и т.н. ooooh!
А с обикновения, едновремешен, домашен, правен сапун, дрехите се изпират отлично и миришат "на сапунче" Laughing
Явно разликата в цената е единствено в полза на рекламните агенции и за съжаление против природата Tired

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Може и да е коментирано, но какво ще кажете за топките за пране, някой ползвал ли е, екологични ли са и изпират ли добре  ? newsm78

# 35
  • Мнения: 263
За топките - не знам. От скоро ползвам сапунени ядки. За мен вършат чудесна работа за цветно, не силно замърсено пране. Вместо ароамтизатор слагам няколко капки етерично масло върху торбичката им. Бялото пране има нужда от нещо по-сериозно. Добавих и малко сода, но резултатът не ми хареса.

# 36
  • Мнения: 3 988
Sourcherry, благодаря,   bouquet ще опитам така. И с риск да стана досадна,  Blush същото дали важи за петна от пъпеш?
Личи си, че захранвам, нали?  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 15 379
Ох, захранването... Голяма борба с петната беше.
Мисля, че плодови петна без проблем (дори и вишневи и от касис) съм преборвала  с Капус-а. Спиртът също влизаше в употреба.
Лигавници за еднократна употреба също вършат работа. Биоразградими обаче.

# 38
  • Мнения: 3 021
За топките - не знам. От скоро ползвам сапунени ядки. За мен вършат чудесна работа за цветно, не силно замърсено пране. Вместо ароамтизатор слагам няколко капки етерично масло върху торбичката им. Бялото пране има нужда от нещо по-сериозно. Добавих и малко сода, но резултатът не ми хареса.

И аз ползвам ядките. При нас обикновено са напишани дрехи, тъй като се учим без памперс и слабо замърсени и съм доволна. Не ми липсва и аромата, даже ми е по-добре. Мисля при по-упорити петна да пробвам да ги натъркам с домашен сапун.

А ядките ги събирам след две пранета и ще ги варя да пробвам дали ще станат за шампоан или поне за миене на съдове.

# 39
  • Мнения: 730
Ох, захранването... Голяма борба с петната беше.
И на нас ни предстои, ще следя темата

# 40
  • Мнения: 257
Петна от плодове се чистят добре и с лимонтозу. С лимон не съм пробвала, но може и да става.

# 41
  • Мнения: 3 988
Sourcherry, аз ползвам лигавници с дълъг ръкав.  iplay Long Sleeve bibs (страхотни са - меки и тънички)

Особен проблем с петната нямам, ползвам сапуна на ИмзеВимзе, който изпира доста добре.
Правя един трик. Понеже не ми се бърше столчето всеки път (нашето е без табла, таблата е на масата), нахлузвам една стара тениска на мъжа ми върху детето, която пада и върху столчето и отгоре слагам лигавника. Та петната са по тази стара тениска, която за друго така или иначе не служи, но си викам, защо пък да не я изпера и нея и да няма петна.  Wink

Helly, успех.  Hug

РОНГО, с лимон не можах да изкарам ябълката. Пъпешовите не съм ги пробвала. Лимонтузу няма от къде да купя тук.

# 42
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Видях една оферта - не познавам марката, доста скъпичка козметика ми се струва, бебешка, органик, с 50% намаление...
http://www.grupovo.bg/index.php?p=offer&id=82
Познавате ли я?

# 43
  • Мнения: 3 988
Алекс, не ги бях чувала до сега, но прегледах продуктите и сайта им. Чисти са от боклуци, със сигурност са хубави, но малко нервят с рекламата си.

Цитат
ЕДИНСТВЕНАТА ОРГАНИК МАРКА В СВЕТА СЪС 100% ЕСТЕСТВЕН ПРОИЗХОД НА СЪСТАВКИТЕ
без консерванти * без парабени * без феноксиетанол * без PEG * без ГМО * без оцветители * без тестване върху животни

Да ме прощават, има и други 100%-ови марки. Освен това цените им са някак ненормално високи за количеството предлагана стока.
Аз не бих си ги купила при наличието на толкова алтернативи.

# 44
  • Мнения: 90
Здравейте,

Поздрави за новата тема.
Искам да попитам някой ползвал ли е препаратите за почистване на AlmaWin и какво мислите за тях, дали са били коментирани досега?
Аз отскоро се сдобих с перирален концентрат от тази марка 750мл за 50 пранета, много изгодно излиза и съм доста доволна за сега, въпреки че нямам силно замърсено пране или петна така че не е на 100% пълно впечатлението.
Другото което много ме вълнува е да попитам тези, които правят домашно кисело мляко, от къде в софия си намирате прясно мляко за това? Много ми се иска да опитам, наистина нямам идея от къде да си купя прясно мляко за тази цел  Sad
Благодаря предварително и много се радвам, че ви има  Hug, защото е много трудно когато си заобиколен от хора не мислищи в тази насока и да няма с кого да обмениш идеи или да потърсиш съвет.

Общи условия

Активация на акаунт