Идеи за бизнес - 12

  • 62 383
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Този феномен с заделяне на готови пари го има само при нас. Навсякъде по света парите се вкарват в оборот

Не разбрах за кое заделяне говорим?
Има си пари, които са резерв на фирмата, има такива за някаква инвестиция, а съвсем отделно са тези, които предприемачите си плащат или разпределят като заплати и лични спестявания. Всъщност, това е интересна тема. Успявате ли да отделите личните финанси от фирмените? За нас това беше и все още е най-голямото предизвикателство...

# 46
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
Е аз за целия си съзнателен живот не съм виждала голяма фирма работеща само с лични средства. Парите се използват за правене на пари (дали за разширение на дейността, да ли за инвестиционни фондове).

# 47
  • Мнения: 3 826
Точно днес чух почти същото мнение като на данаил88, но от човек със собствен магазин в София. Тоест който хем не плаща наем, хем е в столицата, хев пак не вървят добре нещата. Има си криза и това е.
А че всеки от нас намира пътя и си научава уроците, спор няма  Peace

дойдоха големите риби и изядоха малките - както навсякъде в природата , още Метро като отвори , а това беше преди 10-11 години или повече , взе 20 % от пазара в София , а сега колко вериги отвориха ...

# 48
  • Мнения: 1 541
[Успявате ли да отделите личните финанси от фирмените? За нас това беше и все още е най-голямото предизвикателство...
Не, не успяваме, всичко е толкова мешано.... много ме дразни това, но почти винаги печели фирмата що се отнася до инвестиции... Tired

Здравословно за фирмата е да се ползва както собствен, така и привлечен капитал. Има си съотношение между двете, което е най-добро..Залитането в двете крайности не е за препоръчване.

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 20:35 от Naneto

# 49
  • Мнения: 1 569
Момичета, СТРАШНО ми е интересно да чета мненията ви относнот това, което попитах и много благодаря за отговроите ви и искрените мнения!

Специални благодарности на Каспър, оценявам всяка нейна дума като на човек, който се занимава с едното, пък има наблюдения и над другото. Но все пак да кажа, личи, че вече си натрупала самочувствие в това, което правиш и поне от написаното усещам, че може да си забравила, че ВСЕКИ тръгнва от някъде и не се е родил научен и знаещ, при това ВСИЧКО. Wink Точно така - в темата за клубовете питах за аниматорите и далеч не се срамувам от това, че не разбирам. Това не означава, че именно чрез питане и друг опит нещата не се учат!! Разбира се, че няма да тръгна с 'на гол гъз чифте пищови', а преди да направя каквото и да било ще направя всичко, че в продължение на месеци (най-малко) да се обуча. Готова съм и за без пари да стажувам, за да вникна в тънкостите на който и да е бизнес. И за да стигна докъдето съм в момента в моята си сфера, неведнъж съм стажувала за без пари, че и съм се молила да го правя. Като искаш да си на стаж в БиБиСи -  налага се и да се молиш да работиш за без пари. Така че нито ще ми е за първи път, нито ще се срамувам. Важното в случая е, че усещам с какво бих искала да се занимавам, имам страшен ентусиазъм, доста качества, желание да се науча и най-вече смелост да ПРОБВАМ. Пък каквото сабя покаже. Simple Smile

# 50
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
Бърборанка, без да се обиждаш, но едва ли някой ще те вземе да стажуваш, дори и без пари, за да научиш тънкостите. Никой не си отглежда доброволна конкуренция.

# 51
  • Мнения: 1 569
Титина, изобщо не се обиждам. Simple Smile Така поставено естествено си права. Но има начин и начин човек да се 'продаде' и да получи това, от което се нуждае. Wink Нали не мислиш, че кандидатствайки за работа примерно в сватбена агенция ще напиша 'кандидатствам не за пари, а за кражба на занаят'? Wink Ако не за без пари, ще ме вземат за със пари - няма да им откажа.  Mr. Green С професионалния си опит и контакти съм позитивна, че все някой ще ми даде шанс.

# 52
  • Мнения: 157
С интерес наблюдавам стартирането на една бизнес идея на много близък роднина. Опитахме с половинката да се намесим поне с информация, но ни показаха, че не е наша работа и нищо не разбираме.
Става въпрос за откриване на салон за масажи в Плевен.
Беше закупено помещение - гараж на не осообено атрактивна улица, където движението не е голямо и не е търговска. Няма се и понятие за изискванията на РИОКОЗ, законът за занаятите въобще не съществува, изисквания за майстори, калфи, чираци са плод на развинтено въображение и т.н. Имаме изкаран курс, 4-5 дневен, от типа "магаре да вържеш, и то тапия ще вземе" и трудов стаж от няколко месеца в хотел в балнеоцентър.
Ако този гаражен спа център просъществува, ще споделя "челен" опит.

# 53
  • Мнения: X
Бърборанка, вярвам, че си на прав път с желанието да стажувш някъде с цел да се обучиш.
Опитът от 1-2 години на добро място учи и дава много, което да приложиш след време. Практиката е най-добрият учител, а когато е някъде и е на заплата или на добро място почти без пари е точно на място. За мен това си остава правилният начин за учене преди старта на собствен бизнес. Успех!

# 54
  • Мнения: 803

Здравословно за фирмата е да се ползва както собствен, така и привлечен капитал. Има си съотношение между двете, което е най-добро..Залитането в двете крайности не е за препоръчване.

Моите впечатления са, че колкото е по-голяма фирмата, толкова по-малко собствени капитали използва. /това е вместо "запис", да не вземете да анализирате сега/ Laughing

# 55
  • Мнения: 2 401
Бърборанка, без да се обиждаш, но едва ли някой ще те вземе да стажуваш, дори и без пари, за да научиш тънкостите. Никой не си отглежда доброволна конкуренция.

Глупости на търкалета.  Stop   Принципите на бизнеса са съвсем различни.  Всеки новодошъл е добре дошъл, дали, за да му вземем  като на новобранец парите или да му вземем ентусиазма/идеите/клиентите.. все тая.  

# 56
  • Мнения: 1 569
Бърборанка, без да се обиждаш, но едва ли някой ще те вземе да стажуваш, дори и без пари, за да научиш тънкостите. Никой не си отглежда доброволна конкуренция.

Глупости на търкалета.  Stop   Принципите на бизнеса са съвсем различни.  Всеки новодошъл е добре дошъл, дали, за да му вземем  като на новобранец парите или да му вземем ентусиазма/идеите/клиентите.. все тая.  

Абсолютно съм съгласна.  Hug Ти сигурно говориш от страната на този, който е използвал, а аз от страната на този, който многократно са използвали точно по избороените от теб причини. Специално в журналистиката, особено на запад, където съм и учила и стажувала, това важи на 123456%.

Малко Мишенце, благодаря!  Hug

# 57
  • Мнения: 157
Бърборанка решава първия си тест "има ли шанс моя бизнес", има няколко минути да открие имената ми и коя съм:) Ако успее до 1-2 минути- каквото и да отвори, все ще й тръгне.

# 58
  • Мнения: 60
Честита ни нова тема! Дано да има повече добри новини за успешни бизнеси в нея! Амин.

Момичета, от известно време ми се върти в главата една нестандартна идея и ми се иска да я споделя с вас, защото незнам дали може да има почва у нас по отношение на управляващата система...Става в-с за магазин-оказион, но без стока вътре, а само снимки на продаваните неща...Пример, ако ти искаш да си продадеш печката, няма да е нужно да я носиш в магазина ми, а да я снимаш и да ми донесеш снимката и ми кажеш каква цена й искаш (примерно 20лв.). Аз поставям снимката в каталог(албум) и ако дойде клиент и иска да си купи печка,аз ще му/й покажа какви имам на снимка в албума и ако си хареса твоята, аз ще му я доставя в дома. Като клиентът плаща на мен (примерно аз искам 25лв.) Клиентът не знае кой му продава печката, а ти не знаеш кой я купува и за колко. Ти не плащаш нищо. Аз ти давам 20лв. и си оставям 5лв.....
Плюсовете тук ги виждам, в това да правиш някакви пари без да влагаш предварително и да инвестираш (помещението трябва да е без наем, защото не мисля, че ще има достатъчно средства за това. Средствата ще са като допълнителен доход)....
И тук идват въпросите как и по какъв начин трябва да се отчитам, ще трябва ли касов апарат, аз посредник ли ще се наричам, това към обикмовените оказиони ли трябва да се разглежда, или към втората употреба, или нещо друго????Много са въпросите - дано сте ме разбрали.

# 59
  • Мнения: 2 401
Аз говоря от страната на  теорията, сега ще ме атакуват бизнесдамите  Simple Smile
Знам, че двете неща са различни, но когато се допълват, стават чудесата.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт