ЗОНАТА и ние (здравословното хранене) - 4 тема

  • 83 884
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 407

П.П. как мога да кача файл в word с примерните ми менюта(посъбраха се доста), защото мисля, че ще е много полезно   chef или не може

krem4e_ts, качи менютата в dox.bg чрез пощата abv.bg. Ако не знаеш как, прати ги на моята проща, аз ще ги кача на първа стр., гледай да е днес  Peace

Small Sun, няма как да не продължавам, то си е начин на живот, но меря на око и понякога залитам Wink Сега съм на житния режим на Учтеля Дънов - по духовни причини

merian64, благодаря!    bouquet

newsm78 Да пуснем ли тема за рецепти по Зоната Thinking

  Пусни, мисля че ще е по-добре за всички ни, да са на едно място.


Искам да те попитам krem4e_ts   за менюто, което си пуснала, по коя таблица или книга си се водила, когато го съставяше?
И да те поздравя за идеята!

Иначе да се отчета за днес:
Закуска: 1 фил. черен хляб-1бВ, 1 яйце-1 бП, и 1 орех-1 бМ
Обяд: 92гр. скумрия печена-2 бП и грах 1 ч.ч -1 бВ, мазнини от граха, който беше сготвен с малко олио
След. закуска:2 принцеси с телешка кайма 2 Блока, каймата е телешка и 1 блок протеини е равен на 28гр. 12 маслинки
Вечеря:3х28гр=84гр. телешка кайма -3 бП, 200гр микс зеленчуци-2 бВ/изчислени по опаковката на микса/ и 14 гр фиде / пак изчислени по опаковката на фидето/, ще добавя и 3х6бр. маслини. Това стана като гъста супа. И друг път съм си правилала подобно нещо и да ви кажа много добре засища. Това води ли се рецепта, незнам дали да го оцветя в зелено?
Това е от мен!

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 17:45 от pepa_ilkova

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 25
pepa_ilkova изтеглих си книгата на Бари Сиърс и в края нали има таблички и грамажи - от там гледах....надявам се, че правилно съм ги сметнала

# 17
  • Мнения: 407
Аз гледах някои от рецептите и ги сравнявах с книгата на М.Папазова и да отговарят.
Ти как се справяш с Зоната?

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 25
ами аз нямам кантарче и се меря - за 1 седмица съм свалила 4 см от талията и 1 от ханша. Чуваствам се много горда със себе си, защото за 1-ви път в живота си чувствам, че отслабвам без да умирам от глад и то благодарение на самата мен, а и каквото и да си говорим, дори и да имам още доста да свалям, вече самочувствието ми се гъделичка  newsm03 newsm51 - пожелавам успех на всички зонарчета-сладурчета, които са се заели сериозно с въпроса да се чувстват добре в черупката си, а и не само..... Много се радвам, че съм се справила с менютата и дано започващите да видят и разберат, че зоната не е диета и няма нужда да се плашат  love001 Успех красавици (убедена съм, че всички сме такива)

# 19
  • Мнения: 0
добро утро на всички прекрасни мами!krem4e искам да попитам тази сутрин закусих 2 препечени ф. типов хляб леко намазани с пастет и отгоре тънко парче от растителните сирена според теб това правилно ли е и колко блока е .извинявам се за въпросите но от 3 дена се боря и още ми е много трудно

# 20
  • Мнения: 407
добро утро на всички прекрасни мами!krem4e искам да попитам тази сутрин закусих 2 препечени ф. типов хляб леко намазани с пастет и отгоре тънко парче от растителните сирена според теб това правилно ли е и колко блока е .извинявам се за въпросите но от 3 дена се боря и още ми е много трудно

Аз не съм кремче, но ще ти отговоря според това което мисля.
филийката =1 Въглехидратен блок
пастета=на 1/2 протеинов блок /но не съм сигурна/
сиренето=1/2 протеинов блок
мазнини има предполагам в сиренето=1 блок мазнини

Според мен си се справила, но ако някой знае колко точно е 1 блок пастет да каже?

Кремче аз спазвах Зоната от 1 ноември, след 1 месец имах 8 см свалени от талията и 1,5см от ханша. Чуствах се страхотно, но после дойдоха декемврийските празници и аз се отпуснах, сега пак почвам, но знам че веднага няма да сваля см в талията. Не че съм се мерила, но усещан, че след коледното плюскане имам плюсове там.
И другото да споделя, че човек се чуства страхотно в Зоната.

Това е сега от мен.
Лек ден!

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 25
mim70 и според мен си се справила много добре, но аз например бих заменила пастета с някакво месце - например пилешко или пуешко пушено, защото в пастета слагат много гадости, включително и мазнотийки, а с месцето знаеш какво ядеш, но разбира се това в никакъв случай не означава, че си сгрешила  newsm03 продължавай в същия дух  Peace

браво pepa_ilkova, това не са никак малко сантиметри и нали знаеш какво казват - винаги можеш пак да влезеш в зоната и то само със следващото хранене, така че....смело и напред newsm03. Искрено се надявам и аз да постигна твоя резултат Simple Smile

Имам и един въпрос - взех си билката стевия - естествен заместител на захарта. Някой да я е ползвал и да изкаже мнение. Много ми стана интересно, че е 0 калории просто защото е билка, но да се смята ли като въглехидрат да речем?

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 09:54 от krem4e_ts

# 22
  • Мнения: 989
Добро утро, Зонарки!

Аз минавам да се отчета. Храня се по този изключително здравословен начин точно един месец и резултатите са следните:

минус 4.600кг. - вече съм 54.800кг.
минус 5см. от талията
минус 10см. от ханша
минус 3см. от всяко бедро

Мъж ми днес ми каза, че съм по-слаба отколкото когато се запознахме и след две родени деца, така че режимът е просто страхотен. Пък и се чувствам прекрасно откакто се храня по този начин - няма я умората, няма го главоболието, настроението ми винаги е на ниво... За миг не съм съжалила, че започнах режима. Забелязвам само, че тук-таме има за стягане и затова карам велоергометъра през ден, а всяка сутрин правя упражнения за стягане. Сега целта ми са 52-53кг.

Успех на всички захванали се със Зоната!

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 25
polito_87 браво бе, ми то това си е направо  върха smile3501. Как ми се иска вече да се видя след месееееец, нямам търпение да видя резултата

# 24
  • Мнения: 0
момичета благодаря ви много за отговорите и подкрепата,надявам се скоро и аз да се похваля с резултати като вас   bouquet

# 25
  • Мнения: 191
Здравейте,  момичета.Не съм  писала  в темичката  от  миналата  година  ,  а  причината е   ,  че  от тогава  не се храня  по зоната ,  за  което  страшно  съжалявам. Ще  обясня.  Миналото лято   прочетох за  това хранене  и   без да  ми  е  трудно / както  на  някои  смятането  на блоковете  /  сякаш  успях да   се настроя към  храненето  , като  смятах блоковете на  око  ,     и  държа да  отбележа - избягвайки   хляба. За  около  15-тина дни / не помня  точно  колко  /  успях да  сваля  неусетно  5 кг ,  като  подчертавам , че   едвам  успявах  да  изяждам по  9 блока,толкова  много  ми  беше храната  .Ще  обясня  защо - лятото   , пък и не  само тогава    много  обичам салатите .  Та  въгл.блокове  си  ги  съставях от зеленчуци ,  а  не  от  хляб  например / от тук  и  големите  количества  порции   /.Сутрин   дори  не  закусвах ,  защото  не  съм свикнала  и не   съм се   и насилвала.
Та   резултатите  ми  бяха  направо  страхотни    ,  всичко  си  вървеше  като  по конец ,  докато    не   се  зачетох по друг режим на хранене   / няма  да  споменавам /  и  се  захласнах по  него.  Това  беше най-голямата ми  грешка. Няма  да  обяснявам  защо   ,   само   подчертавам  , че  има   една  истина   и тя  е  , че   ако  един  режим  се  отразяма  добре  и дава  резултати  ,  то  той не  бива да се смяня  с друг ! Твърдо се  обидих в това  ,  но  след дъжд - качулка  , дето  се   вика .  
 Много  дълго стана  ,  а  нямаше  нужда.  Продължавам  с това  ,   че   съм  надъхана   да   започна   отново с зоналното  хранене  ,  но  преди  това   трябва  да  сваля  скоростно   едни  кг ,  които   успях  да  натрупам през зимния период. Нали  знаете , че  кой каквото прави  , прави го  на  себе  си   и  още - че  това  което  човек сам  си  направи   ,  никой друг не  може .
НАПИСАХ ТЕЗИ  РЕДОВЕ  , ЗА  ДА  ВИ  ПОДКРЕПЯ   В  ИЗБОРА  ВИ НА  РЕЖИМА  ,КАКТО  И  ДА  ВИ  УВЕРЯ  , ЧЕ  РАБОТИ   ПЕРФЕКТНО.Добрите  ви  резултати  не  са  случайни.  Много скоро   ще  се  присъединя   към вас , може би  дори  по-скоро   ,  отколкото   аз самата  съм планирала / просто   искам да  махна  скоростно  няколко  кг /.Да се  похваля  , че  си купих  електронна  везна , за  още по-голяма прецизност. Нямам търпение да се   присъединя  към вас ,  до скоро   и   успех на  всички .

# 26
  • София
  • Мнения: 3 705
Браво, котанке, ти си нашата пътеводна звезда!
Ама защо не споделиш кой е другия режим, та да не се объркваме по него?
Успех на всички зонарчета!

# 27
  • Мнения: 191
Браво, котанке, ти си нашата пътеводна звезда!
Ама защо не споделиш кой е другия режим, та да не се объркваме по него?
Успех на всички зонарчета!

Повярвай ми  ,  с най -добри чуства   написах  - НЕ  СМЕНЯЙТЕ  РЕЖИМА НА ХРАНЕНЕ  ,  КОГАТО   ДЕЙСТВА .Това  е най-голямата  грешка. След време  , като  или  ако  се  върнеш  към него  ,  вече  няма  да  е  толкова  ефективен. Сигурна съм .
И друго  да  добавя  -   темпа  на  отслабване  много  зависи  от   това , колко  излишни  кг   има   организма .   Лично съм се  убедила   , че   е много  относително   кой  с какви  темпове  и  колко  кг   сваля   и  после  задържа . Не  се    подвеждайте  ,  просто го  имайте  в предвид. Наистина  има   момичета  със  страхотни  резултати  / от прочетеното   съдя /. Други   ще   отслабнат  по-бавно  ,   но  нищо . Имайте  търпение  и  това  е  .

# 28
  • Мнения: 407
Поздрави котанке! Аз да се отчета за днес:
Закуска: 1 филия черен хляб--1вб, и намазана телешка кайма-28гр-1 пб/принцеса с кайма, с други думи/
Обяд:1 фил.черен хляб-1 вб,1 яйце-1пб,1 суп.лъж белен слънчоглед-1мб /аз обичм да ям по малко на брой блокове до вечерта, защото вечер съм по-гладна и си оставям повече за следобяд/
След.закуска:190гр зеле-1вб /салатка, с сол и ощет/, извара-46гр-1пб,1суп.лъж.слънчоглед-1мб
Вечеря:скумрия със салатка

лек ден!

# 29
  • Мнения: 0
  bouquetЗдравейте мили момичета,чета сайта от много време и ви" познавам " всички виртуално.Много ме е срам да си призная ,но аз не съм младичка като вас и може би съм и по голяма и от вашите майки.На 52 години съм, но съм млада по дух.Искам да ви благодаря че с ваша помощ вече свалям така тежките килограми без глад  и мъки.Пак благодарение на вас открих книгата на Бари Сиърс и на Папазова.Храня се от месец и половина в зоната,по изчисленията на Сиърс трябваше да се храня с 13 блока на ден , но това беше невъзможно голямо количество храна за мен и започнах със осем блока.За този месец и половина свалих 6 килограма,8см от талията,4 см от ханша и най интересното от едното бедро 3см от другото 4см Laughing.Но това не е най важното чувствам се като млада булка весела и далеч от климакса ,спя като новородено и играя фитнес като двайсет годишна .Исках да споделя с вас моята радост и да насърча всички които се двуумят дали да почнат или не.Лутах се години наред ту в Дюкан ту при Японската освирепяла от глад,ту по Точките ама сега намерих моя начин благодарение на вас.Ползвам при нужда този балансатор http://www.hranite.info/balansator.php.Поста стана дълъг пак ще ви пиша скоро  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт