ЗОНАТА и ние (здравословното хранене) - 4 тема

  • 83 893
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 172
Здравейте и от мен!

Наде, какви са тези приказки Simple Smile Та ти си в разцвета на силите си и всички сме тръгнали към теб! Поздравявам те с постигнатото и ти желая все така да се чувстваш!  Hug

Поли, супер. Много се радвам за теб. Дай Боже всекиму!  Hug

Котанке, добре дошла отново в Зоната! Стискаме палци и този път да си толкова резултатна!  Hug

Момичетааааа - как се справяте на работа със Зоната?!? На мен това ми е най-голямата мъка! МОЛЯ, СПОДЕЛЕТЕ!   bouquet

# 31
  • Мнения: 407
  bouquetЗдравейте мили момичета,чета сайта от много време и ви" познавам " всички виртуално.Много ме е срам да си призная ,но аз не съм младичка като вас и може би съм и по голяма и от вашите майки.На 52 години съм, но съм млада по дух.Искам да ви благодаря че с ваша помощ вече свалям така тежките килограми без глад  и мъки.Пак благодарение на вас открих книгата на Бари Сиърс и на Папазова.Храня се от месец и половина в зоната,по изчисленията на Сиърс трябваше да се храня с 13 блока на ден , но това беше невъзможно голямо количество храна за мен и започнах със осем блока.За този месец и половина свалих 6 килограма,8см от талията,4 см от ханша и най интересното от едното бедро 3см от другото 4см Laughing.Но това не е най важното чувствам се като млада булка весела и далеч от климакса ,спя като новородено и играя фитнес като двайсет годишна .Исках да споделя с вас моята радост и да насърча всички които се двуумят дали да почнат или не.Лутах се години наред ту в Дюкан ту при Японската освирепяла от глад,ту по Точките ама сега намерих моя начин благодарение на вас.Ползвам при нужда този балансатор http://www.hranite.info/balansator.php.Поста стана дълъг пак ще ви пиша скоро  bouquet

Може ли малко да помогнеш за използването на този балансатор.
Аз избирам зеле, извара и слънчоглед, за да си сметна това което ядох преди малко, но ми изписва постоянно недостатъчно въглехидрати. Как да изчисля колко зеле/въглехидрати/ да ям, за да е балансирано?

# 32
  • Мнения: 191
Котанке, добре дошла отново в Зоната! Стискаме палци и този път да си толкова резултатна!  Hug

Момичетааааа - как се справяте на работа със Зоната?!? На мен това ми е най-голямата мъка! МОЛЯ, СПОДЕЛЕТЕ!   bouquet

Добре  си  заварила  , макар  , че   още  известно  време  само  ще  чета , пиша   и  споделям.
На раб.място  ми  беше  най-удобно да хапвам  млека  ,  нали  са  балансирани. Лесно  и бързо.Друг вариант  е   сандвич , принцеса   / приготвен  у дома  /    и  само  добавях суровите  ядки, които  си  държах   в шкафчето. Най-често  обаче  сякаш   си  приготвях салата от зеленчуци  , купени  и  претеглени  през обедната  почивка  от магазина  до  службата .  Не  е  маловажен факта  , че  в службата  има обособен кът - кухня  ,  обзаведен  с  най-необходимото - хладилник , послюда, микровеле   ,  има дори  и готварска печка . Та  не  ми е  било проблем  да  нарежа  няколко домата   ,  или краставици   или пък направо да си  купя  нарязано  зеле   , в желаното  количиство. Обожавам зелева  салата .  Добре, че са  магазините  около службата. Така се справях едно  време   ,  и за  в бъдеще  няма  да  ми е  проблем.

# 33
  • Мнения: 31
Здравейте в новата тема!
На работа и аз хапвам кисело мляко или сандвичи, приготвени вкъщи. Така съм сигурна, че съм в зоната.

# 34
  • Мнения: 191
Нещо много се  разписах  ,  ама   и  още нещо  по  въпроса  за храненето  в службата . Понеже  имам поглед какво  се предлага  като  храна  около  работата  , съм си  написала  примерни  менюта  ,  с течение на времето . Миналата  седмица  се  бях зарибила  по   една  купена туршия  , много  сполучлива . Пък  аз  си  падам по кисело.  Та си  бях сметнала  4 блока   за  обедното  хапване - 250 гр. туршия - 2  ВБл  ,  2 печени св. кюфтета  по 60 гр всяко - 4 ББл ,2 филиики  от  един пълноз.хляб , забравих му  името ,  с 6 зърна   е - 2ВБл   и  12 маслинки . Но  както  вече  споменах одеве  ,  имам  условие за  съхранение на  хляба  и  маслинките  / в случая /.
Така съм си  написала  предварително  примерни  менюта    и  остава  само  да  си  набавя  продуктите  , слава богу  предлагането  вече  е голямо ,  поне  в големите  градове .Не  ми  пречи , че  два-три дни   се  храня  с едно и също  за  обяд. Вечерите  ми са  според това , което  приготвам  за  всички  у дома . Ядем  огромни  количества  салати  + основното  ,  та  не  ми  е проблем да си съставя  вечерното  меню. По  принцип  ям два пъти  през деня  , зная , че  не  е правилно  ,  но  това   е  нормално  за мен   , имайки  в предвид , че  съм се   хранила  и  еднократно . Ако  случайно  усетя глад през друго  време  / има  и  такива  дни / , то  млякото  е  незаменимо. Дано  съм ви  била  полезна .

# 35
  • Мнения: 5
Здравейте хора.    love001Писах и в предишната тема - незнам защо при мен от много време няма резултати. Свалих 2-3 кг и вече от доста време-нищо. Дори всяка седмица лунвам. Може би причината е че не ям мляко а гладувам и така излизам от зоната. При това хапвам не повече от 8-9 блока. А като ни виждам резултати нямам стимул и по-често излизам от зоната. Наистина не се гладува но се изморявам да се въздържам от сладко. Да поясня, от началото на декември съм в зоната разбира се не без прегрешения по празниците.
И аз съм пробвала японската - изкарах 10 дни но нямяше кой знае какви резултати 2кг.Свалям наистина бавно и трудно но съм доволна че не повече от 3кг ме делят от кг. от преди раждането. Може би заради това е толкова трудно вече. newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 22:57 от petial

# 36
  • Балчик
  • Мнения: 25
здравейте и от мен, да споделя и аз за това какво хапвам на работа - при всички положения когато няма хладилник или кътче, където да си скриеш храната, най-доброто решение  е косело мляко с ядки...аз точно това си хапвам, а следобедната ми закуска е от 30 гр сиренце(крия си го в чантата в торбичка и като мишка си го изяждам скришно), 1/2 ябълка и ядки...
поздравления на всички за добрите резултати и успех на тези, които пак са решили да поемат по пътеката  newsm03

Наде браво на теб, дай боже всекиму да се чувства така, а на възрастта ти нищо и няма

 newsm51

# 37
  • Мнения: 4
страхотни сте момичета, от декември миналата година разбрах за диетата и от днес почвам. Още се кърмим с дребния и си мислех, че ще има проблем, но толкова литература изчетох, че не ми остава нищо друго освен да започна.
На всички успех   bouquet в начинанието!!!

# 38
  • Мнения: 31
Все се каня да питам има ли вегетарианци, защото ми се иска да питам някои неща. Аз не съм вегетарианка, но обмислям дали да постя или не, та обменяне на идеи с някой такъв, който е и в Зоната много ще ми помогне да взема решение. Само да добавя, че под пости изключвам само животинските продукти, но не и растителните мазнини и примерно соевите продукти като алтернатива на месото. Ако има желаещи може да коментираме това.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 706
Здравейте, соята е един от продуктите, произвеждан от ГМО. 90% от соята в света е ГМО. Ако искате да се храните здравословно, това е последното нещо, което трябва да се яде. Всеки може да си вземе решение за себе си, аз съм изключила напълно соята от менюто си.

# 40
  • Балчик
  • Мнения: 25
zika, ти ми помогна в началото да разбера принципа на изчисление в зоната и се чувствам длъжна да изразя отрицателното си мнение, макар, че не си длъжна да слушаш никого разбира се newsm03
- абсолютно съм съгласна с merian64, в никакъв случай според мен соевите продукти няма да те задържат в зоната и най-малко пък е здравословно да се тъпчем с ГМО-та. 100 пъти по полезно е да си хапнеш дори повечко пилешко месо, отколкото соев заместител с аромат на месо(колкото и да е хвалено), но разбира се избора е изцяло твой.
Успех и дано вземеш правилното решение  newsm10

Аз пак да си задам въпросчето - някой ползвал ли е сладката билка "стевия" и дали ако я ползвам да я броя за въгляхидратен блок  newsm78

Имам и още един въпрос - в книгата на д-р Сиърс пише, че киселото и прясното мляко съдържат и въглехидрати и протеини, но не пише за мазнини, а тук във форума пише цитирам: Exclamation СМЕСЕНИ (СЪДЪРЖАТ 1 ПБ, 1 ВБ, 1МБ). Кое е вярното - съдържат или не съдържат мазнини или става въпрос за тези, които не са обезмаслени.. newsm78 и да приемаме ли допълнително мазнини, ако все пак те си съдържат такива

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 13:58 от krem4e_ts

# 41
  • Мнения: 31
Благодаря за мненията ви момичета! И аз съм на това мнение за соевите, но понеже предните години постих, а съм човек на традициите за това се замислих по въпроса. Обаче май ще се откажа, ако искам да се разтоваря от меса мога да  хапвам сирене или извара.
krem4e_ts, млеката са комбинирани- имат и мазнини и на всички които са под 2% можеш да да си добавяш. На тези които имат повече масленост няма нужда.

# 42
  • Мнения: 407
... 2 печени св. кюфтета  по 60 гр всяко - 4 ББл
...Вечерите  ми са  според това , което  приготвам  за  всички  у дома .Ядем  огромни  количества  салати  + основното  ,  та  не  ми  е проблем да си съставя  вечерното  меню. ...

Искам да попитам нещо, аз сметнах, че 28гр телешка кайма е 1 блок протеини, това го видях в книгата на д-р Папазова, със свинското пак ли е толкова един блок?
И какво готвиш, така че да става и за Зоната?

petial то и аз не свалях килограми, но на сантиметри свалях и това ме задоволяваше, при теб има ли сваляне на сантиметри?

sweety82 аз мисля, че няма да има проблем ако се кърмите, това е здравословно хранене, не диета. Заповядай при нас и сподели когато почнеш.

Аз пак да си задам въпросчето - някой ползвал ли е сладката билка "стевия" и дали ако я ползвам да я броя за въгляхидратен блок  newsm78

Имам и още един въпрос - в книгата на д-р Сиърс пише, че киселото и прясното мляко съдържат и въглехидрати и протеини, но не пише за мазнини, а тук във форума пише цитирам: Exclamation СМЕСЕНИ (СЪДЪРЖАТ 1 ПБ, 1 ВБ, 1МБ). Кое е вярното - съдържат или не съдържат мазнини или става въпрос за тези, които не са обезмаслени.. newsm78 и да приемаме ли допълнително мазнини, ако все пак те си съдържат такива
Мисля, че ако ядеш кисело мляко 0,1 % трябва да се добавят мазнини, ако ядеш над 2 % не се добавя. Обаче ако ядеш 2% добавяш ли ядки, това не ми е ясно?
Аз ям Култура 0,1% и си добавям 2 суп.лъж. слънчоглед.

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 17:56 от pepa_ilkova

# 43
  • Мнения: 172
Тъй като при лунуването с екоментираше, че най-балансирано е мляко 2%, следва че под този процент масленост се добавят мазнини.
Аз както обещах, ще препиша някои рецепти от книгата Ние и Зоната

********************************************************
Зелник - 3 блока

3 ч.ч.варено зеле - 1В
1/3 ч.ч. варени картофи - 1В
1 суп. лъж. брашно - 1В
1чйце - 1П
56 гр. кашкавал - 2П
2 ч.лъж. зехтин - 3М
сол и черен пипер
Пасирайте зелето и картофите, добавете брашното, солта и пипера. Разбъркайте добре и изсипете в подмазана тавичка. Отгоре залейте с разбитото яйце, поръсете с настъргания кашкавал и запечете

***********************************************

Гъби със сирене - 1 Б

4 ч.ч. гъби - 1В
28 гр сирене (28 г извара + 14 г кашкавал) - 1П
2/3 ч.лъж. мазнина - 1М
чесън, сол, черен пипер

Бланширайте гъбите без пънчетата, в малко вода, сол и една скилидка чесън. От бульона и пънчетата може да приготвите крем-супа. Гъбите се пълнят като във всяка шапка се поставя парченце сирене, поръсено с червен пипер или с извара и кашкавал. Може да се запече.

****************************************
Спанак с яйце - 6 Б

3,5 ч.ч. варен спанак - 1В
1 суп. лъж. галета - 1В
1 ч.ч. кисело мляко - 1В и 1П
1 ч.ч. прясно мляко 1В и 1П
1 чйце - 1П
4 ч. лъж мазнина - 6М
сол и черен пипер

Запържете галетата в мазнина и добавете спанака и киселото мляко, разбито с черния пипер и солта. След като поври няколко минути, направете застройка от жълтъка и прясното мляко.
Допълнително прибавете 3П и 2В

*****************************************
Лучена супа с извара - 3Б

112 г извара - 2П
1 ч.ч. прясно мляко - 1П и 1В
3/4 ч.ч. лук - 1/2В
1 филийка хляб Тонус - 1/2В
14г брашно - 1В
2 ч. лъж мазнина - 3М
 сол и черен пипер

Задушете лука в мазнината, прибавете брашното и разредете с млякото и малко вода. Прибавете изварата, солта и пипера. Накрая добавете хапки от препечената филийка (крутони)

***************************
Пиле с ориз - 6Б

168 г пилешко месо - 6П
50г ориз (1 ч.ч. сварен) - 5В
1,5 ч.ч. лук - 1В
4 ч.лъж. зехтин - 6М
сол и черен пипер

Задушете лука в мазнината, добавете ориза, предварително свареното меси и 1чаша бульон. Подправете със сол и пипер и запечете в умерена фурна
    
***************************************************
(сега и най-любимото ми Simple Smile )

Пиле по китайски - 6Б

168 г пилешко месо - 6П
1,5 ч.ч. едро нарязан лук - 1В
4 чушки - 2В
1 суп. лъж брашно - 1В
4 ч. лъж мазнина - 6М
соев сос, черен пипер, къри

Сварете месото, подправете с къри и го нарежете на хапки. Задушете в мазнината лука и чушките, нарязани на ивици, добавете соевия сос, месото ичаст от бульона. Накрая сгъстете соса с брашното и поръсете с черния пипер. Добавете 2 В - хлляб и плодова салата.


За днес толкова Simple Smile

# 44
  • Мнения: 407
Добро утро!
Поднасям ви кафе, за едно приятно събуждане!


Значи трябва да се добавят мазнини при яденето на кисело мляко 2 %, така ли? Вие какви ядки добавяте?
Аз добавям слънчоглед и като го оставя да накисне повече от 2 часа става страхотен?

Аз също много харесвам рецептата "Пиле по китайски", пробвайте го!

Аз отивам при родителите ми на гости с децата за два дни, ще пиша когато се върна.
Пожелавам на всички ви много хубав уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт