Програма Отново на работа

  • 61 394
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 738
Благодаря ти! И да питам тези документи всеки месец се подават дори и да е почнала работа детегледачка при нас нали? И всеки месец трябва служебна бележка от фирмата....това малко ще ме затрудни, но ще го измислим  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 2 140
alegoria, до 3-то число на всеки месец/след подписан трудов договор на детегледачката/ се представят:
1. Присъствена форма на детегледачката.
2. Подписана декларация от родителите, че продължават да работят, детето не посещава детско заведение и продължава да се отглежда от наетото лице.
Служебна бележка се подава само 1 път при кандидатстване по програмата. Peace

# 62
  • Мнения: 445
Алегория, ако имаш време пиши какво са ти отговорили в нашето бюро по труда. Аз също се интересувам от тази програма, но за по-нататък. До колкото знам не са много майките желаещи да я ползват в Мездра, така че имаме шанс да се класираме. Обаче всичките ми приятелки, които са я ползвали са имали в предвид конкретна детегледачка, та не знам дали ще е лесно да се намери.

# 63
  • Мнения: 738
А уж много безработни...дано има някоя, ще ти пиша какво са ми казали.
Благодаря за отговорите,много сте полезни наистина   bouquet

# 64
  • Мнения: 141
А да попитам тези едноседмични курсове за детегледачки, които трябва да мине жената, за да бъде назначена по програмата по цял ден ли са и изобщо правят ли нещо на тях?

# 65
  • Мнения: 2 140
nadia_9, при нас курса бе до В.Търново и общо взето деня беше ангажиран/от 9 до 15 часа/.До колкото разбрах в последния ден се минава изпит върху материала и се дава сертификат. Peace

# 66
  • Мнения: 915
А да попитам тези едноседмични курсове за детегледачки, които трябва да мине жената, за да бъде назначена по програмата по цял ден ли са и изобщо правят ли нещо на тях?
Ами на практика е цял ден, да. А дали правят нещо - ами и да, и не. Моята гледачка, каза, че през повечето време е абсолютна загуба на време, защото лекторката за детските болести, например, била специалист от институции за изоставени деца и през повечето време говорела за тежките вродени психически и физически заболявания. Което няма нищо общо със средстатическата детегледачка, а ако ще занимава с дете с увреждания - едва ли няколко часа ще са и достатъчни. Абе както повечето неща у нас основната цел е някой да вземе 200лв за курса, а не да е истински полезен. Дано на други места да не етака.

# 67
  • София
  • Мнения: 725
alegoria, до 3-то число на всеки месец/след подписан трудов договор на детегледачката/ се представят:
1. Присъствена форма на детегледачката.
2. Подписана декларация от родителите, че продължават да работят, детето не посещава детско заведение и продължава да се отглежда от наетото лице.
Тази декларация може ли да се подава, когато си в неплатен отпуск по майчинство или ще е в нарушение?
Тази декларация, кой я издава? работодателя или родилите я само подписват?
А този курс за детегледачки кога се провежда? Преди или след сключване на договора? Освен този курс има ли нещо друго, което трябва да извърши детегледачката?

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 14:38 от sanitamm

# 68
  • Мнения: 4
Здравейте!Прочетох темата ,но има неща ,които не ми станаха особено ясни и ще съм благодарна ако успеете да ми помогнете.Другия месец дететнцето става на 2 год.Днес ходих в БТ и от проведения разговор със служителката стана ясно,че нямам право да използвам натрупания годишен платен отпуск и дететгледачката да е на работа с детето.Става въпрос за 2 месеца да не кажа и повече,през които си мислех да идва жената да свиква с нея и когато стане време да тръгвам на работа....Незнам как да го измисля,затова се обръщам към вас ако има вариант да помагате...

# 69
  • Мнения: 2 140
alegoria, когато сте включени в програмата нямаш право на неплатен отпуск за гледане на дете до 8-год. възраст по чл167а от КТ/ както и по чл.164 от КТ/.Декларацията е по образец от БТ и се подписва само от родителите.Курсът за детегледачки се провежда преди подписване на договора.В края на курса има изпит и се дава сертификат.
renkatasf, по-добре сега детегледачката да идва и да свиква детето.Естествено може да поиска да й плащаш, но е по-добрия вариант, отколкото после да се стресира детенцето.

# 70
  • София
  • Мнения: 725
n_alex76 ,а ако се в платен отпуск, но не по майчинство, а натрупан през годините може ли да се възползвам от програмата?

# 71
  • Мнения: 4
n_alex76 ,а ако се в платен отпуск, но не по майчинство, а натрупан през годините може ли да се възползвам от програмата?
Днес в БТ ми казаха ,че няма как да стане.Или ако работодателя се съгласи да разделя натрупания платн отпуск на 2 ,между тях да пусна отпуск по чл.167 от КТ и в този период да кандидатствам.

# 72
  • Мнения: 165
Момичета, помагайте моля:

Харесала съм си една жена за детегледачка. Тя в момента е безработна. Проблемът е, че аз съм софийски жител, а жената не е и съответно бюрото по труда, към което е записана е в друго населено място.

Мога ли въпреки това да я наема чрез програмата "Обратно на работа" и как?

# 73
  • София
  • Мнения: 725
n_alex76 ,а ако се в платен отпуск, но не по майчинство, а натрупан през годините може ли да се възползвам от програмата?
Днес в БТ ми казаха ,че няма как да стане.Или ако работодателя се съгласи да разделя натрупания платн отпуск на 2 ,между тях да пусна отпуск по чл.167 от КТ и в този период да кандидатствам.
Нещо не разбирам, ако подам сега докато децата не са навършили 2 години и съм по майчинство, не мога ли да си пусна натрупаната отпуска от 1 юни и да сключа договор с жена по тази програма? Не се ли води връщане на работа? И аз исках да я изпробвам жената и децата да свикнат с нея докато съм в отпуск.

# 74
  • Мнения: 4
sanitamm,нещата са толкова объркани,че на моменти не ми се занимава.Изглежда и служителите не са много запознати със самата програма.

Общи условия

Активация на акаунт