Програма Отново на работа

  • 61 386
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 128
Блу, мерси за отговора, но ще се радвам, ако и други ми отговорят, особено тези, които скоро са подписвали договор - има ли условие за ползването на годишния платен отпуск на майката?
Аз все още не участвам в програмата, само съм одобрена, но се чудя как да реагирам - искам да подпиша договор с детегледачка от деня, в който ми изтича майчинството, но ми заявиха, че ако ще ползвам от натрупания ми отпуск, да съм го ползвала и чак след това да подпиша договор, което мен не ме устройва. От това, което изчетох, виждам, че няма такова условие по програмата, но допускам, че може и да греша. Какво ще ме посъветвате?


Супернова, ние подписахме договор този месец и в него не пише нищо за натрупаната отпуска. Защо не се обадиш в друго БТ, за да видиш там какво ще ти кажат. Моля те после пиши какво са ти отговорили - аз също се интересувам

# 736
  • София
  • Мнения: 8
Привет! Някоя от майчетата, които тези дни са подписали договор, за какъв период от време са го подписали? Интересува ме дали програмата е продължена и за 2014г. или е само до края на тази година?

# 737
  • Мнения: 6 443
Привет! Някоя от майчетата, които тези дни са подписали договор, за какъв период от време са го подписали? Интересува ме дали програмата е продължена и за 2014г. или е само до края на тази година?
Подписахме този месец, договора е до септември тази година.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 483
И аз с въпрос. На мен ще ми трябва детегледачка след септември месец, трябва ли да ходя да кандидатствам сега?

# 739
  • Мнения: 4
Здравейте, не съм изчела всички страници, някъде някой може и да е отбелязал, но понеже на първа страница изискванията не са променени ... Преди малко говорих с БТ Варна относно тази програма и ми казаха, че от октомври миналата година има промяна по нея и тя се състои в това, че отпада изискването да не си се върнал на работа и да не ползваш платения отпуск, който се полага за 2-те години майчинство. Обадих се да питам понеже моя случай е точно такъв - в момента съм платен отпуск и от 04.03 трябва да се върна на работа, а детенце не е прието на ясла и ще е на  2г и 2м към тази дата. Това е една добра новина. В този случай аз трябва да представя служебна бележка от работодателя, че съм на трудов договор и нямам едномесечно предизвестие за съкращение. Същото важи и за бащата. И копие от акта на раждане на детето. Това са документите изисквани от родителите, а относно бавачката - увеличават се парите, които ще получават. Възрастовата граница за децата е от 0 -3 г.

Последна редакция: ср, 23 яну 2013, 16:11 от dorabora

# 740
  • Мнения: 1
Здравейте моля някои да ми отговори на следното питане , самотна майка съм взимам 290 лв  на месец майчинство , бившият ми съпруг не работи от 3 години и не се осигурява той няма живи роднини, моята майка също е съкратена и не работи от 2012 януари и съответно не се осигурява поради липса на средства.След 15 год ходене по доктори,знахари и където се сетите още отговора беше никога не може да имаш дете след един рожден ден миналата година и след няколко чашки бира се видях с моя бивш и се сещате след месец разбрах ,че съм бременна имам син които се роди на 08.08.2012 на 08.02.2013 ще направи 6 месеца, тъй като тези 290 лв не ми стигат дори за мляко на детето се връщам на работа от 28.01.2012 год.Въпросът ми е мога ли да прехвърля майчинство то на моята майка след навършване на 6 месеца на сина ми след като тя не работи от 1 год.МНОГО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА АКО НЯКОИ МИ ОТГОВОРИ

# 741
  • Варна
  • Мнения: 483
Таня, аз до колкото съм запозната, за да бъде прехвърлено майчинството ти на майка ти , то трябва тя да е на работа и държавата да и плаща заплатата. Във вашия случай е най добре да кандидатствате по тази програма и да назначиш майка си като детегледачка. Така тя хем ще получава заплата, хем осигуровки от държавата. Не съм запозната точно колко ще и плащат, но си мисля, че ще е поне колкото минималната.

# 742
  • Мнения: 2 140
TAНЯ, за да се включите в програмата трябва съпруга Ви да е на работа.

# 743
  Мамчета аз не разбрах сега мога ли да го прехвърля на майка ми по тази програма след като навърши 6 месеца на 08.02.2013 и аз съм на работа от тази дата ако не мога поне част от майчинството ще ми се изплаща ли

# 744
  • Варна
  • Мнения: 483
Ако не можеш да кандидатстваш по тази програма и се върнеш на работа, ще получаваш половината от майчинството ти. А за това, че сте разведени мисля, че ще можеш да кандидатстваш, но НЕ съм сигурна! Най добре е да звъннеш в бюрото по труда  във вашия град и да питаш всичко което те интересува.

# 745
  • Мнения: 112
Здравейте, извинявам се предварително ако са разисквани тези въпроси, но с малко дете наистина нямам време да се ровя назад по темата. Накратко искам да попитам, колко време след подаването на документите има някакъв резултат, т.е. - ако ми трябва гледачка май месец кога трябва да си подадем заявлението, за град София става въпрос. Другото, което искам да попитам е, какво става ако от БТ ни изпратят детегледачка, която ние не одобрим, какво се случва?
Благодаря!   bouquet

# 746
  • Мнения: 6 443
Здравейте, извинявам се предварително ако са разисквани тези въпроси, но с малко дете наистина нямам време да се ровя назад по темата. Накратко искам да попитам, колко време след подаването на документите има някакъв резултат, т.е. - ако ми трябва гледачка май месец кога трябва да си подадем заявлението, за град София става въпрос. Другото, което искам да попитам е, какво става ако от БТ ни изпратят детегледачка, която ние не одобрим, какво се случва?
Благодаря!   bouquet
За времето е много относително - при нас от самото начало до подписването на договора минаха 5 месеца. Но аз си мисля, че отне повече време, защото точно по това време променяха условията ( не че ги оправдава). А за избора - аз мисля, че имаш право ти да си избираш детегледачка. Още преди да отиде на курса трябва да е одобрена от родителите, така че няма вариант да ти я пратят без да я познаваш.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт