Програма Отново на работа

  • 61 399
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 140
wiwi ,  писала съм на първа страница.Копие от трудовия договор предавате на работодателя Ви с декларация 12 по образец до 3 работни дни от постъпване на работа на детегледачката.

# 721
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
n_alex76, благодаря! Ти хубаво си го написала, но  трябва да има и кой да чете Embarassed

# 722
  • София
  • Мнения: 265
Момичета, разбирали ли ли сте се да доплащате на детегледачките?
За София става въпрос, знам че парите не са достатъчно, как решихте въпроса?
Може и на лични, ще съм благодарна, ако пишете!
Поздрави!

# 723
  • Мнения: 84
Здравейте на всички, аз също ще се опитам да се възползвам от програмата и ще се наложи да търся детегледачка - няма на кого да оставя детето си, така че това е варянта при нас. Ще ви следя за информация и взаимопомощ.

andito_pz, ПЗ - Пазарджик ли означава? Ако е така, моля те да споделиш твоя опит  конкретно с прилагането на програмата в пазарджик и намиранерто на гледачка, че за мен това е проблем към момента. Колко време ви отне? newsm78

# 724
  • Мнения: 12
Да от Пазарджик сме. Доста време чакаме от юни досега надяваме се да я назнач този месец. Жената намерихме чрез разлепване на обява из града. Иначе търсихме първо от БТ, но от там не ни предложиха никои (нямало желаещи), опитахме и чрез агенция на която платихме, но и от там ударихме на камък, защото оък тя се итказа след като вече бяхме задвижили нещата.

# 725
Здравейте,мога ли да ползвам болничен за себе си когато имам назначена детегледачка ,ако разбира се най накрая тръгне програмата че я чакаме от ноември в Перник.

# 726
  • Мнения: 2 140
exo, ако Вие сте болна-може.Ако е за детето-нямате основание за болничен, защото има кой да го гледа.

# 727
# 728
  • София
  • Мнения: 128
exo, ако Вие сте болна-може.Ако е за детето-нямате основание за болничен, защото има кой да го гледа.

а бащата може ли да ползва болничен за дете, при положение, че няма брак и той не е подавал документи по програмата?

# 729
  • Мнения: 179
Здравейте, искам да попитам тези от вас, които ползват в момента програмата, поставяли ли са ви от БТ някакви условия за ползването на натрупания ви платен годишен отпуск, примерно, че не може да излизате дълго време в отпуск след като имате детегледачка, или че отпускът ви трябва да съвпада с този на детегледачката? Това пише ли го някъде в договора, който се подписва?

# 730
  • Мнения: 6 444
Аз съм направо бясна на нашето БТ. Понеже вече чакаме договор да подписваме, изрично казах, че искам договора да е с дата след 31.01, за да може детето да навърши 2 години, но не би. Служителката в нашето БТ не е написала, пропуснала, забравила ли и договора вече е регистриран в НАП. Сега за 10 дни ме чакат страшни разправии за спиране на майчинството.  Tired

# 731
  • Мнения: 8 924
Здравейте, искам да попитам тези от вас, които ползват в момента програмата, поставяли ли са ви от БТ някакви условия за ползването на натрупания ви платен годишен отпуск, примерно, че не може да излизате дълго време в отпуск след като имате детегледачка, или че отпускът ви трябва да съвпада с този на детегледачката? Това пише ли го някъде в договора, който се подписва?
Миналата година нямаше подобни условия. Какво декларирате сега всеки месец? Че работите на същото място и че идния месец няма да ползвате отпуск за гледане на дете по чл. 164 ли? Предполагам е пак така. Съответно ти можеш да си ползваш редовен годишен отпуск, а гледачката да ти гледа детето. Но си длъжна все пак да  осигуриш нейния полагаем отпуск.

Пате, доколкото знам трудовите договори идват от АЗ и датата им се определя оттам. Служителките на регионално/районно ниво нямат отношение към датата.

# 732
  • Мнения: 6 444
Да, не се определя, но ми обеща че ще сложи бележка, в която да е упоменато от кога искаме да е сключен договора. Говорих с една служителка, на която ми дадоха номера от АЗ и тя ми каза, че за нашия договор е нямало подобно нещо, иначе винаги са се съобразявали с желанието.

# 733
  • Мнения: 14
Искам да попитам, ако съм по майчинство за гледане на второ дете и първото не е прието на ясла мога ли да кандидатствам за детегледачка за първото дете?

# 734
  • Мнения: 179
Блу, мерси за отговора, но ще се радвам, ако и други ми отговорят, особено тези, които скоро са подписвали договор - има ли условие за ползването на годишния платен отпуск на майката?
Аз все още не участвам в програмата, само съм одобрена, но се чудя как да реагирам - искам да подпиша договор с детегледачка от деня, в който ми изтича майчинството, но ми заявиха, че ако ще ползвам от натрупания ми отпуск, да съм го ползвала и чак след това да подпиша договор, което мен не ме устройва. От това, което изчетох, виждам, че няма такова условие по програмата, но допускам, че може и да греша. Какво ще ме посъветвате?

Общи условия

Активация на акаунт