Хълца или рита?

  • 2 597
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
От коя седмица започнахте да усещате хълцане и съответно ритничета от бебо?
Аз съм в 14 г.с. и до преди малко усещах нещо което не мога да определя ритничете или хълцукане е

# 1
  • Мнения: 9 487
Много е рано да усещаш хълцане Simple Smile Някъде към 6-ия мес го очаквай  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 357
Най - вероятно е било ритниче, в началото се усеща много леко ниско долу / поне при мен беше така/

# 3
  • София
  • Мнения: 4 590
И двата пъти хълцане усетих чак в последните месеци. Първите усещания при мен бих оприличила на нещо като пърхане, но бяха в малко по-късна седмица. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 44
А как се усеща хълцането?  newsm12
Ритничетата са ми вече много познати и стават все по-силнички  smile3522

# 5
  • Мнения: 9 487
А как се усеща хълцането?  newsm12

Ритмично трепване на плода, в момента на хълцане..няма да го сбъркаш Wink

# 6
  • Мнения: 1 424
Според мен е ритниче. Усещах бебето да хълца вече към последния триместър Peace

# 7
  • Мнения: 90
Ритмично трепване на плода, в момента на хълцане..няма да го сбъркаш Wink

MTV аааа недей така,  - аз до преди 2 дни си мислих, че просто нашето бебе е толкова умно, че е усвоило упражнението "ритмично ритане".... но една от бъдещите мами от форума ми каза, че е хълцане Simple Smile

# 8
  • Мнения: 74
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile усещането е много приятно  Crazy Crazy Crazy

# 9
  • Мнения: 1 677
Това най-вероятно са ритничета или побутвания с ръчички. Хълцането ще усетиш по-късно.

# 10
  • Мнения: 1 259
Ритането, или по-точно "бодването от вътре" го усетих 17 седмица, а хълцането доста по-късно-бях в седмия месец! А сега всеки ден го усещам, даже и по няколко пъти!

# 11
  • Мнения: 451
И аз мисля,че твоето е ритниче Simple Smile Въпреки че аз моето за първи път го усетих в малко по-късна седмица.
А по въпроса с хълцането и аз не съм много наясно още какво е точно.Само знам обаче,че АЗ започнах да хълцам някъде от началото на 6-тия месец и то предимно като се нахраня или сменям местоположението си в леглото,т.е. завъртам се от едната на другата страна.Но интересното е,че хълцането ми не е като нормално хълцане на човек,което да си трае там известно време,а е 2-3 пъти мах. и спира newsm78 Някой дали има обяснение що е това?Може самото бебе да ми притиска нещо или знам ли и аз Thinking

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Нямам спомен да съм усещала точно хълцане на бебе, но моите бяха две и мърдаха по едно и също време, предимно нощем  Simple Smile И на по-късна седмица почнах да ги усещам.

# 13
  • Мнения: 808
И аз усетих хълцането някъде към 6-7 месец. Но кога започна да рита - честно казано не си спомням вече. Помня само, че мноооого риташе.  

# 14
  • Мнения: 2
Даааа. И аз смятам, че е ритниче. Аз моето първо го получих в 12 сед и после чак към 16-та и после зачестиха. А за хълцането...едва от няколко дни. Благодарение на априлските мами, разбрах, че е хълцане. Даже снощи като казах на ММ и той сложи ухо на корема в желание да чуе познатото хълцукане. Беше много разочарован милият, но пък какви очи беше ококорил.....посмях се с него!

Общи условия

Активация на акаунт