С мартенички да се украсим, здрави МАЙски рожби да родим! - тема 15

  • 25 456
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5
Еее как исках и аз да посетя тази лекция, но нищо ... другият път, пък и след една, две седмица ще ходя да се запиша на курса за "безболезнено раждане", то там също ще обесняват за нормалното раждане...
Аз нали поседях в тая болница 5 дена, таа им свикнах на родилките ... всичко си чувах, виждах вече родили, и майки които тепърва ще раждат... честно казано, първата вечер само беше много гадна, после им свикнах и не ми правеше впечатление... кой вика, кой пъшка и така нататък...

Да ви разкажа сега един майтап с една ромка Simple Smile Отиваме ние двете с нея да ни мерят тоновете, вървим по коридора, ама тя взе да пъшка нещо .. погледнах я, тя сякаш увеличи пъшкането ... влизаме в манипулационната и тя вика на акушерката "Оууу боли мааа, болиии", а акушерката и вика "еее хубаво на колко минути са ти контракциите"?, а циганската и отговаря "Ааа, каквоо .."една такава се чуди какво я пита акушерката. А а тя "пак, а бе на колко минути са ти контракциите, познаваш ли часовника"? Циганката като се изцепи: "Аааа ами на 1 март ще раждам... "  Joy hahaha Разби ни тая циганка, взехме да се хилим, а тя продължава: "Боли ме..."  Joy hahaha

та има и комични ситуации Simple Smile
Гери, много ме разсмя  Joy  Joy Joy

# 46
  • Мнения: 23
Мушенце - http://www.varnaparents.com/kursove.html

Хайде майчета, лека и спокойна нощ ви пожелавам  Hug Heart Eyes smile3524 Sleeping smile3524

# 47
  • Мнения: 567
Здравейте момичета! Да не сте ме забравили?  Wink
Аз съм вече по-добре, но още ме мъчи синузита и имам леко главоболие. Много тежко изкарах грипа-10 дни! Мислех, че вече няма да ме бъде. Не бях вдигала температура от 5 години. Ма то много гадно бе и много боли главата!  ooooh!
Чудя се мойте деца как си стоят на краката с температура и играят и все едно нищо им няма-едни такива зачервени! Значи, големи диванета - щом издържат!  Crazy

Нелли, страхотна темичка и много сладко заглавийце! Нелли, ти имаш ли температура и как се оправяш? Дано не е моят грип. В кръвта имам завишени левкоцити от инфекцията и гинеколожката като гледа резултатите, каза, че е трябвало да ми изпишат АБ, защото инфекцията е опасна за бебето! А аз като ходих в Спешното на Токуда през нощта, казаха, че не меже АБ. А те ми пуснаха кръв и урина и видяха резултата?
Е, сега на кой да вярваш? Не мога сама да преценя.

За стволовите клетки-хубаво е, че пишете тук. Всички се интересуват, независимо дали ще го направят. Аз на всяка бременност си виках-"Другия път!". Е, сега мисля, че тази бременност ми е последна и няма друг път. Нямаме възможност, но няма да имаме и друг шанс! Мисля да теглим кредит?  newsm78

Момичета, онзи ден като бях на гинеколог в Токуда, пред кабинета чакаше едно момиче с термин 17 май. С нощница и абокат в ръката. Каза, че и изтичат води, но аз помислих, че ще овладеят положението и за това е там. Но тя каза, че до 2-3 дена ще извадят бебето и че не могат нищо да направят. Бебенцето било 1.100 кг. Моля се за тях!  Praynig Дано бебчето да се справи.  Praynig
Стана ми толкова страшно. Всеки момент може явно да започне раждането, а аз още нищо не съм купила! 2-3 дрехи и то летни!  ooooh!
Стегна ме яко шапката! Не знам дали ще смогна да напазарувам всичко необходимо! Време не остана!

Поздравявам всички, които са имали поводи за празник! Да се сбъднат всичките им желания и пожелания!  Laughing  Laughing  Laughing

# 48
  • Мнения: 5 622
   Новата тема е супер и заглавието е страхотно  Heart Eyes 

 Момичета, благодаря на всички включили се за стволовите клетки.  bouquet
 На тези, които все още се колебаят и обмислят да кажа, че това се урежда по-отрано, общо взето сега е момента, после може да е твърде късно.. Все пак има и време за да се запишете в програмата, да ви изпратят комплекта с договора, да го прочетете, подпишете и върнете...
Наистина ли в Бг цените са такива? По-горе видях цени от порядъка на над 6 000 лв? Когато раждах първото си дете, запазването на стволови клетки не беше толкова разпространено все още в БГ, а и явно е нямало как да се възползваме ако цените са били такива. Confused А ми се иска и първото ми детенце да имаше клетки...Надявам се да са съвместими двете ми дечица и запазването на клетки сега да е застраховка не само за бебето, но и за първият ми син...
 Тук е доста по-достъпно (до към 2000$ варират цените). Освен това си е задължително да питаш и да се възползваш от постоянните промоции, които текат. Аз сключих договор с намаление от 350$. Общо взето всички имат такива намаления от време на време, но не се знае дали до раждането ще има пак, така, че исках да се възползвам, все пак 350$ са си 350$...
освен това тук има опции за разсрочено плащане, без лихва. Годишната такса е фиксирана до живот и е 120$ годишно, което е напълно достъпно.
Истината е, обаче, че ужасно трудно избираш банка и според мен при всички случаи си слагаш главата в торбата и рискуваш малко или много. Аз не бих се доверила на никого за препоръка, освен на хора запазили вече клетки в дадена фирма и имащи лично мнение. Според мен най-добре човек сам да си прави проучването. Има доста за четене, обаче...
 Негативи прочетох за всички фирми така или иначе. Едните плюят другите и хвалят себе си и така.. Не вярвам, обаче да има фирма, която да запазва клетки, а да не вършат работа ако се наложи. Така, че всички плюеници по едните или другите в такъв случай са безпочвени. Кои били по-добрите, кои нам си какво...За всички има данни как и кога са използвани запазени от тях клетки, което значи, че вършат работа ако не дай Боже се стигне до там  Wink
Аз се доверявам на все пак сертифицирана в Америка фирма (на Крио селс се спрях в крайна сметка) и се надявам всичко да е наред. Най-вече се надявам презастраховката ми да не влезе в действие НИКОГА.... Страхувам се като всяка майка, мисля е нормално  Rolling Eyes

Айде, аз се връщам  да "пазя" леглото  Crossing Arms Лека нощ и на вас  Hug

# 49
  • Мнения: 5 622
СпасДиди сумата явно е доста голяма в БГ за запазването на стволовите клетки, обаче за мен това си е инвестиция в живота и здравето евентуално на цялото семейство! Така, че ако питаш мен да се тегли кредит за такова нещо е повече от оправдано. Като знам, че някои теглят кредит за силиконови гърди...какво да ти кажа-двете неща са несъпоставими. Не, че имам против силиконовите импланти, но да теглиш кредит за такова нещо...малко е нелепо сякаш  Rolling Eyes
 Стига да можете да изплащате кредита (че сте с три деца все пак и разходите предполагам са доста големи в такова семейство), мисля, че това е добър начин да "застраховаш" цялото си семейство  Simple Smile

Лошото е, че не се знае дали всички ще са подходящи реципиенти, само за бебето, от чиято пъпна връв се взимат клетките е 100% подходящо, останалите членове са с по 25% шанс. Но като знам какви болести се лекуватс трансплантация на стволови клетки, 25% не са никак малко. Все пак е шанс...
Пак казвам, да не дава Господ  Rolling Eyes
 
 bouquet

# 50
  • Мнения: 4
Аз също много живо се интересувам от запазването на стволови клетки и сестра ми ми беше обещала да пита една нейна приятелка която запази клетки в Белгия,а клиниката работи с БГ,но още нямам отговор.Утре пак ще я подсетя да пита защото наистина не остана много време,а мисля че и някакви изследвания трябва да се направят специално за клиниката.Наистина 5-6000 лв. не са малко но пък ако можеш да си го позволиш си заслужава.А в белгийската клиника излизало почти наполовина.

# 51
  • София
  • Мнения: 146
Denissse информацията за Шейново ми е полезна-мисля да раждам там.В сайта им пише какво трябва да носи бременната при постъпване,знаеш ли дали е актуален. Аз мисля април месец като излезна в болнични(45дни) да отида на отворени врати-доколкото знам има всеки месец.
Благодаря ти за инфото.

# 52
  • Мнения: 52
Здравейте момичета!!Бих искала да се включа във вашата темичка!! Crazy Моят термин е на 21 май Simple Smile и с нетърпение чакаме малкото човече!Как сте в този мразовит ден? Hug Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте ,не съм писала от доста време ,но де седмици бях във болница -Майчин дом на 10 етаж . Втората седмица ми включиха антибиотик- втори през тази бременност. Първият го пих за възпаления синузит по време на боледуването ми от гадния грип . Дано не се отразят тези лекарства на бебо. Да напиша впечатления от болницата :
Аз по принцип знам какво е 2 и 200 , бях се настроила за някакъва гадост ,но се ядва . В стаята беше топло ,аз си занесох компл телевизор ,чаршафи ,възглавница . Хранила съм се с болничната храна ,ставаше .Докторите ,сестрите и целия персонал са много добри  и мили . Д-р Хранов беше лекуващия ми лекар ,няма такъв човек-прекрасен е ! С едно мамче лежахме 7 дни и тя роди с планувано секцио ,свалиха я на 7 етаж . Тя сподели че е разочарована ,сравнение с 10 етаж е било кофти . Студено в стаята и кофти доктори . Аз видях на 7 етаж в едното крило /тя беше в другото/ банята и тоалетната са отремонтирани -чисто ново е всичко но не и в стаите .
Самостоятелния вип е 70 лв ,с друго мамче по 40 на ден--това е на 7 и 12 етаж . На 12 етаж не съм ходила ,но бебо може да е при теб там. Избор на екп е 350 ,а на доктор 230 /за тази цена не съм на 100% сигурна ,може да се разминават 20-30 лв/
Споделих свежа информация от Майчин дом-дано ви е полезна

# 54
  • Мнения: 1
Добро утро на всички!

nellyli - гр. Варна, първа рожба- момиче , с термин 17 Май

# 55
  • Сливен
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен Simple Smile
Благодаря на nellyli, че ме присъедини към групата...

# 56
  • Мнения: 299
Добро утро!
Добре дошли на новите майчета!  bouquet леко бременеене и сладки пухкави бебчета на финала!

спасдиди не сме те забравили!Радвам се че си по-добре!

За стволовите клетки
-нама да запазваме.Поне не този път.Между другото на една от презентациите казаха,че за родителите е 50% съвместимостта newsm78

Аз слагам банския и отивам да плувам!
Хубав ден от мен! Hug

# 57
  • Сливен
  • Мнения: 4
nellyli - много е хубава темичката... пропуснала съм да отбележа, че бебка е първа рожба Simple Smile

# 58
  • Мнения: 416
Добро утро! #Silly
Добре дошли на новите мамчета! Hug
Аз си пия кафенцето и гледам навън какъв студ е, навсякъде е снежно и доста духа.  cold Tedy  още по студено ми стана като каза,че обличаш банския  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 567
БУБА, благодаря ти за поста!  Hug Тук е скъпо-да. Като всичко в БГ.  Whistling Тук промоции и отстъпки са криворазбрани и реално не съществуват. Аз поне не съм се възползвала до сега.
Но за стволови клетки въобще не се двоумя. Освен това разчитам, че това би помогнало и на другите 2 деца, освен на бебето. Но както се казва - да не дава Господ! Но един ден, ако все пак се наложи, а аз не съм го направила-никога не бих си простила. Пари се изкарват. Здравето е на първо място!  Laughing  
В интерес на истината не съм проучвала фирмите и възможностите и всичко, което споделяте за мен е много важно!  Hug

kamaria, ще съм ти благодарна да споделиш, като разбереш как стои въпросът с тази белгийска клиника.

parleva, не се притеснявай за АБ. Нищо му няма на бебето. Щом лекарите са преценили. По-добре, от колкото да продължи инфекцията, което вече би застрашило малкото човече.

Момичета, които ще раждате в Шейново-не се ли притеснявате, че бебетата няма да са при вас?
Добре дошли на новите момичета!   bouquet
 
ТедиHug

Общи условия

Активация на акаунт