кръщене на бебе

  • 24 591
  • 171
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте! Аз все още съм в очакване на моето бебенце, но се замислям за много неща, които ще се случат след раждането и едно от тях е кръщенето му.
Интересно ми е какво мислят майките за това , имат ли желание децата им да бъдат кръстени в ранна възраст. Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 357
Ние ще кръстиме нашият син тази година, аз също съм кръстена като бебе и мисля, че това е една хубава традиция.

# 2
  • Мнения: 943
И на мен много ми харесва кръщенето да е на бебе , но всичко опира и до финанси едно кръщене си е малка сватба Tired

# 3
  • Мнения: 68
Ние кръстихме дъщеря ни на 5 месеца Simple Smile Беше лятото, според отеца колкото по малко е детето толкова по-добре Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 39 894
Дъщеря ми кръстих на 4г, синът ми на 1,3г.
Разликата м/у двамата е, че дъщеря ми ще го помни може би цял живот.
Аз също съм кръстена бебе.

# 5
  • Мнения: 776
  Синът ми се казва Петър и сме решили да го кръстим на именият му ден, но живот и здраве другата година. Искам да е малко по- голям.

# 6
  • Мнения: 15 379
но всичко опира и до финанси едно кръщене си е малка сватба Tired

Това не е вярно. Въпрос на избор е.
Кръстих детето си на 1 година. Бяхме само аз, баща му, кръстникът, двете баби и дядо му.
Не обичам сеирите и огромното количество гости на един толкова личен и интимен празник.

# 7
  • София
  • Мнения: 357
Съгласна съм със Sourcherry, че не е нужно на кръщенето да присъства цялата рода, въпрос на личен избор е Peace
Аз съм решила нашето да бъде само със семейството и няколко близки приятели, не си падам по големите сбирки.

# 8
  • Мнения: 1 677
И двете ми деца са кръстени, когато бяха на годинка и няколко месеца

# 9
  • Мнения: 14
Когато може да разбере за какво става въпрос тогава. Прекалено сериозно нещо е религията, за да се въвежда отделен индивид в нея, без неговото знание.
Възпитай си детето в това, което вярваш, и когато е готово, го кръсти.

# 10
  • София
  • Мнения: 432
Хубаво е детето да се кръсти в първата годинка от живота си! Моя син го кръстихме веднага, щом навърши 7 месеца.
Освен това на 40-тия ден от раждането трябва да отидете с бебчо в храма за т. нар. чиста молитва.

# 11
  • Мнения: 7 130
Кръстихме нашето детенце, когато беше на 4 месеца. Избрахме 15-ти август и беше малка лудница. Имаше масово кръщаване - 5 парчета заедно. Нищо общо с тайнството на кръщенето не се случи.
В семейството ми всички сме кръщавани като бебета. На 12 години станах кръстница на племенницата ми и си спомням, че беше доста по-различно. Имаше я магията. Тогава отецът беше този, който е кръстил и мен, и децата на баба ми, и братовчедите ми ... Но това беше по време на соца.

# 12
  • Мнения: X
но всичко опира и до финанси едно кръщене си е малка сватба Tired

Това не е вярно. Въпрос на избор е.
Кръстих детето си на 1 година. Бяхме само аз, баща му, кръстникът, двете баби и дядо му.
Не обичам сеирите и огромното количество гости на един толкова личен и интимен празник.

Ние направихме същото и за мен това е правилния начин.Кръщенето не е светско събитие,за да каниш една камара народ като на сватба.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 894
И аз съм на мнение, че кръщенето не е сватба.
И на двете кръщенета на децата присъстваха само много добри приятели, роднини нямаше, защото са далече.
Кръщенето на сина ми беше на морето и присъства само кръстницата и 4 приятели от Бургас.

# 14
  • Мнения: 1 424
Ох, това кръщане ми е много болна тема. Миналата година го избегнахме, но тази - няма начин. Определили сме юли месец - тогава ще е на 1г и 11м ( почти 2год). За мен кръщането също не трябва да бъде малка сватба...ако можех да се наложа и зависеше от мен, щяхме да сме само аз, мъжът ми, кръстницата и най-много майка ми и на мъжа ми родителите.......но по настояване на свекър ми ще каним и роднини. С тоя човек просто няма оправия Close Не знам дали ще е достатъмчно голям Томи, за да си запомни кръщането Rolling Eyes, но така или иначе вече е решено.

Общи условия

Активация на акаунт