Отговори
# 45
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Много трябва да се внимава с тези билки.Уж безобидни,а такава беля могат да ни докарат.Момичета имам голям проблем.По ъглите на устните се опитват да ми стават,като ранички.Не са станали,но много ме болят.Мажа ги с вазелин и тем подобни истории,но не мога да кажа,че има впечатляваш резултат.Стоят,като напукани ъгълчетата.Ако успеете да ми помогнете ще съм ви благодарна.

# 46
  • Мнения: 644
Syn4o, трудовия стаж се признава за осигурителен, ако са внесени всички осигуровки Peace Ако имаш трудова книжка какъв е проблема на НОИ? От трудовата книжка ясно се вижда размера на стажа.
Като проверяваш на сайта на НОИ с ПИК кода за месеците, за които имаш трудов стаж какво излиза? Излизат ли ти осигуровки?

Инспекция по труда е орган, който следи за прилагането на трудовото законодателство. Едва ли ще се впечатлят от твоя казус, още повече, казваш, че фирмата е фалирала. Всъщност фалирала фирма е понятие, което няма особена юридическа стойност, по - често се използва в ежедневието. Имаш ли идея дали фирмата е заличена от търговския регистър (лесно може да бъде проверено на сайта на търговския регистър)? Защото една "фалирала" фирма може успешно да бъде продадена и да продължава дейност с нови управители/ съдружници  Peace

12 - те месеца няма значение дали са непосредствено преди забременяването, т.е. може да си ги имаш от преди няколко години, пак ще ти ги признаят. Въпросът е, че към издаването на болничния трябва да си на трудов договор, макар и фиктивен, за да може да ти издадат болничния изобщо и за да може да ти плащат майчинството.

П.П. Ако не желаеш да коментираме повече този въпрос, спираме. Просто професионалното изкривяване казва своята дума и не мога да подминавам с лека ръка подобни казуси  Laughing

iv.elina, да не е херпес? При мен започва по описания от теб начин  newsm78

# 47
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
iv.elina , на мен така ми става от леден вятър и от притеснение. Освен вазелина няма какво друго да се направи - за 4-5 ми минава.

# 48
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
СЪНЧО и аз си мисля,че не може да е херпес защото херпеса нали е като кръгла раничка.Но при мен не е така.Аз го отдавам на сухота ама нещо много трудно се поддава.То по-скоро стои,като нацепено.

# 49
  • Мнения: 92
Ивелина при мен помага като вечер преди лягане се намажа дебел слой с вазелина защото през деня все нещо хапвам и пия вода и се отмива .Дано да минава бързо и на мен от студа ми се напукват пък ръцете ужас !
Сънчо дано се оправят нещата с майчинството иначе мисля че се полага социално ако нямаш стаж  , аз нямах предната бременност и си плащах осигуровки докато направя стажа и после започнаха да ми плащат  Peace

# 50
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен... Днес най-сетне нямам главоболие, но с повръщането продължават нашите взаимоотношения... Загубих надежда вече, че ще спре това в някакъв момент... Ама живи и здрави да сме, каквото - такова.

Eniq, да ти е живо и здраво момченцето, дано ти носи само радости и прекрасни емоции!

Иначе и аз съм като stels - ядат ми се много неща, но повечето не мога да ги сложа в уста. Направо като на болничен режим съм - само кисело мляко, солети, варени картофи и пак солети Sad

iv.elina, пробвай меден вазелин - той помага за всякакви такива истории и е в пъти по-добър от всякакви други подобни козметики...

# 51
  • Мнения: 619
Аз сега правя като Миленка, почнах да се осигурявам и докато направя необходимия стаж първите месеци ще вземам като безработна май помощи.

# 52
  • Мнения: 852
Ив.елина , тези ,,пукнатини,, обикновен се дължат на дефицит на витамини.Ако виждаш ъгълчетата като нацепени и със зачервено около рагадите,вероятно става дума точно за недостиг на витаминчета Wink    Има и други варианти-може да има освен зачервено и рагади,да се виждат наоколо и  белезникави люспички и да сърби.Това е по-кофти,защото тогава вече е подозрително за гъбички  Candida,а те не минават без мноооого мазане  с противогъбичкови препарати!
Пробвай с повечко плодове и витаминозни зеленчуци ,поне не вреди newsm10

# 53
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Ама как така си плащате осигуровки. В качеството си на какво? Ако са ви назначили фиктивно някъде - разбирам, иначе не ми е ясно. Мен фиктивно няма кой да ме назначи- човека, на който разчитах (и ми е роднина по линия на съпруга ми, за което ми е мн мъчно) ни отказа най-категорично. Казал и да стане както искате как ще подкрепите бюджета с тия 240лв и му се изсмял  #Crazy Ама, така е, като има парички човек и за един новогодишен куверт има да даде 1200лв на човек... Както и да е. Спирам, че ми е малко болна темата.
 Hug

# 54
  • Мнения: 5 940
Нова тема, а вече добре набрала скорост. Мадленка, браво за оформлението!
Гери, съжалявам много Hug
Честит рожден на Краско! Да е жив и здрав. Усмихнат, весел, щастлив. Eniq, да си се радвате един на друг.
Koketka_majoretka , ти адвокат по трудово право ли си? Много ти се радвам на знанията.
jaded , в повечето случаи повръщането приключва най-късно до края на четвъртия месец. Не остана.
Аз рядко вече повръщам, най-често, ако надуша прах за пране или парфюми с аромат на нещо свежо, сапун например /любимите ми по правило Grinning в небременно състояние/. И ако преям. Тогава по-скоро си помагам, за да повърна, но ми е ужасно тежко, ако се поотпусна  с храната.
За сърцебиенето, нямам, но леко се задъхвам от време на време. Това се все  симптоми на малко по-големи сърдечни натоварвания, мисля, че не толкова неестествени за бременността.

# 55
  • Мнения: 644
valerie, адвокат съм, да. С трудовото право имаме трудна и принудителна връзка  Mr. Green

П.П. Syn4o, аз сама си внасям осигуровките, за моя сметка са, но съм регистрирана като самоосигуряващо се лице.

# 56
  • Мнения: 2
Страхотна темичка сте направили пак момичета! Поздравления! С тези мартенички всичко да ни е на късмет!  bouquet
eniq Честит рожденик, много здрав и палав!
Сладката мими, не знам в коя седмица си но на мен както ми беше разминало за повече от седмица, от 2-3д дни пак ме почна това гадене. Tired

# 57
  • Мнения: 5 940
Koketka_majoretka , знаех си Laughing
Пожелавам ти с трудовото право да имаш щастлива връзка, защото си личи, че си добра. а и не мисля, че има кой знае колко специалисти по темата в България. Издирвах преди няколко месеца, голяма мъка беше. Не за личен казус, по работа. Но спирам да пиша, че се отклоних доста от темата Simple Smile

# 58
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Страхотна темичка сте направили пак момичета! Поздравления! С тези мартенички всичко да ни е на късмет!  bouquet
eniq Честит рожденик, много здрав и палав!
Сладката мими, не знам в коя седмица си но на мен както ми беше разминало за повече от седмица, от 2-3д дни пак ме почна това гадене. Tired

Вече в 14седмица, но от доста време се чувствах добре, от вчера и днес се започна пак.Дано да отшуми бързичко,че направо ми се плаче, само като се сетя какво чудо беше и направо се плаша.

# 59
  • Мнения: 2

Вече в 14седмица, но от доста време се чувствах добре, от вчера и днес се започна пак.Дано да отшуми бързичко,че направо ми се плаче, само като се сетя какво чудо беше и направо се плаша.
[/quote]
Разбирам те, и аз така съм в лек ужас Sad
Поне имам чувство , че не е така силно като в началото, но пък за сметка на това заспивам и се събуждам с него.

Гледам че други мами са писали за болки - да споделя и аз. При мен се появява болка в кръста само ако поседя права над час, което е ново, т.е. преди го нямах.

Общи условия

Активация на акаунт