Домашно насилие - Тема №2

  • 279 458
  • 1 478
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 75
Бягай,много те моля бягай колкото се може по-бързо!Как може да търпите подобно отношение,унижения и да си мислите,че това ще се промени или,че този човек изведнъж ще се обърне на 180 градуса и ще стане любящ????Той сега в този деликатен момент си позволява да те удря,а след това какво....?Толкова ли сте наивни или незнам какви,за мен сте и безотговорни защото навсякъде се пише,че малкото същество усеща всичко още от утробата на майката и тези нерви и стрес се отразяват на развитието му.След като искаш детенцето си и искаш да имаш едно нормално и здраво дете,какво правиш с този мъж?Той ли ще ги осигури???Надявай се.Какво им има на родителите ти?Не вярвам да не се интересуват от внучето си и да не те подкрепят,пак по-добре при тях,да има кой да ти помага и да работиш от колкото цял живот тормоз и зависимост от този мъж!А относно ударите по главата,те са най-опасни,не ги омаловажавай и се измъкни.Пази си детето!

Ти била ли си в подобна връзка?
Не не съм била и си мисля,че никога няма да позволя такова нещо.В къщи на времето е имало разправии,по-скоро викове и като дете това ми се е запечатало в съзнанието и смея да твърдя и ми се е отразило,за това знам колко е важно  това за децата,да не са свидетели на такова нещо.М ного родители омаловажават това като си мислчт,че децата са малки,но имаенно там им е грешката,защото една малка душичка ги преживява тези неща много по-навътре дори за възрастните да не са кой знае какво.Аз съм си мислела,че майка от караниците ще и се случи нещо страшно,че ще я загубя и тем подобни.И като гледам мненията по-надолу всички сме на едно становище,но тази майка май си е свикнала на униженията и ударите и иска детето и да има баща,ама какъв и на цената на какво????И много ме е яд,майки,които са готови да пренебрегнат децата си само защото да не са сами!!!Ултра тъпо.

Първо, никога не казвай никога, защото никой не е застрахован. Второ няма как да разбереш защо  iv_marinova постъпва по този начин, защото човек трябва да е обичал подобен идиот, за да може да я разбере. Не че хората, които и казват да бяга не са прави. Напротив, това е единственото правилно решение и нещата няма да се оправят и това го казвам от личен опит и да, детето е най-потърпевшо, а няма абсолючтно никаква вина. Проблемът е, че явно тя не е готова да си тръгне, затова намира и извинения да остане и се чувства виновна затова. В този тип връзки насилваната страна в много случаи не може да си тръгне, защото е емоционално звисима от насилника,  колкото и идиотско да звучи. И повярвай ми, тия гадове си имат начин да те направят емоцинално зависим.
Dany YO,а ти била ли си в подобна ситуация?не съм съгласна,че трябва да си патят други,невинни душици заради някакъв идиот!да сега и кучето си изхвърли,акоискаш и му лази на колене щом толкова го обичаш!извинявам се ама вече си мисля,че някой просто си запълва времето и си измисля истории,за да поддържа темата.Или споделяш тук,за да ти помогнат и слушаш съветите или като си знаеш своята не товари и другите с твоите проблеми....!Търпи си насилника и само не ми напомняй за детето,горкото и кучето,защото обожавам и животните.

Аз съм в подобна ситуация, защото въпреки, че съм теглила категорично чертата  и вече от 6 години не съм емоционално зависима от него, той не ме оставя на мира, като се опитва да ме изнудва по всички възможни параграфи и няма да спре, докато той не осъзнае, колко идиотско и изкривено е всичко това и не прекрати емоционалната си зависимост към мен и не продължи напред. А това не се е случило 15 г. и вероятно никога няма да стане. Ти въобще можеш ли да започнеш да си представяш за какъв ад става въпрос? И повярвай ми знам прекрасно точно как се отразява всичко това на детето и правя всичко възможно да го държа идиота настрана, но като си сам и нямаш гръб е трудно. Но, когато имаш желание, начини се намират.
Честно казано не виждам ти по какъв начин точно помагаш, като караш iv_marinova да се чувства още по-виновна. В случаи като този разбирането и подобна на твоята история помагат много повече. Също така хора преживели нещо подобно могат да дадат и доста практични съвети, които всъщност са и най-необходими.

iv_marinova , първата ти работа е да отидеш в болницата за медицинско.
2-та да се отървеш от него завинаги на каквато и да е цена. Признай пред себе си, че не си достатъчно силна, за да се предпазиш от агресията му, просто не си за такъв тип мъж, защото винаги ще бъдеш насилвана.
Повярвяай в себе си, че можеш да се пребориш   Heart Eyes Никой близък и приятел, дори непознат не би ти отказал помощ.   

Трябва да можеш да се изправиш пред страха си и да кажеш не, до тука. Погледнеш ли страха в очите, той вече не толкова страшен. Аз намерих сили, след като родих детето. По отношение на медицинското, тук разбрах, че то трябва да е от Съдебна медицина.

...искаш ли да ти кажа в каква ситуация съм в момента...вече стигна до там и да ми разбива устата....така с разбита уста..взел е всички телефони и ключове за вратата ...да не мога да избягам...не мога да спра да рева,за което също ядох бой....утре утре той ще ме хване за ръчичка и ще ме заведе някъде да ми направят аборт...виж в кой месец съм...къде да потърся помощ?!къде?!няма я ... вече и аз се замислям трябва ли да се ражда това дете ...какво да правя!?колкото ме боли тялото,душата хиляди пъти повече Cry иде ми да вия не да рева!!!!Не си измислям никакви истории!Нещастната,жалка и болезнена истина е това!Мерси ,че не намери сили да си подадеш ръката и да ми кажеш добра дума!А сега на къде?!Бог знае!

Това с ключовете сме го играли и ние. И дебитната карта ми взе детето, когато се роди.
Помощ има къде да потърсиш. Фондацията Анимус предлагат психологична помощ и правна помощ по телефона. Разговорите с техен психолог поне на мен ми помогнаха. В Центъра за Джендър изследвания можеш да разговаряш с психолог и адвокат и да ти дадат практичен и правен съвет как можеш да се справиш с проблема. Другите мами ще кажат дали в БГ има приюти за малтретирани жени, аз не можах да намеря такава информация в момента.
А за детенцето ти трябва да решиш сама. Аз не съжалявам нито за миг, че родих моето маймунче   Kissing Heart

# 181
  • Мнения: 124
Мила,iv_marinova HugБъди силна!Не го оставяй да решава вместо теб!все пак става въпрос за твоя живот и на детенцето ти!Не е ли опасно вече за аборт? newsm78Не знам до каква степен е ограничена свободата ти в момента,но ако не можеш да излезеш и да се свържеш с Агенцията за дом насилие има и денонощни тел за помощ на жертви на дом насилие?имаш ли телефон?Ако не пиши тук на лични ако искаш аз ще звънна на твой близки,който да дойдат и да те извадят от този ад.а иначе изход винаги има само да повярваш!Ако подадеш Молба за незабавна защита  по закона за домашното насилие и поискаш привременни мерки за защита,до 24 часа ще получиш решение,с което да го изкараш от жилището и ако се върне веднага звъниш на  полицията.но има някой формалности,за който ще ти помогнат от варненската агенция за защита.на мен ми изготвиха те молбата,подадоха я,само трябва да си издадеш медицинско задължително,то може да е дори и от джипито.не е задължително да е от съдебен лекар,щом ще е По Закона за Домашното Насилие.успех мила,не бъди повече жертва!  bouquet

# 182
  • Мнения: 51
Интересен сайт:

http://nasilie.eu/

# 183
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Iv Marinova,не спирам да те мисля.
Аз съм от Бургас.Ако мога да ти помогна,пиши ми!Може и на ЛС.

# 184
  • Мнения: 111
iv_marinova,не искам да те нараня,искам да ти помогна и се дразная,че сама избираш да се мъчиш,за това съм толкова остра.Просто единственото решение е да се махнеш ,защото иначе той ще те направи още по-зависима.Друг съвет незнам какъв искаш да е,за да предприемеш нещо???Незнамимам чувството,че чакаш нещо друго някой да ти каже,но няма какво да е то и най-вече да ти помогне.Обаждай се на анимус или ако искаш някой друг от нас да го направи и се махай да си изкараш оставащите месеци спокойно и да си родишдетето.Или пък какво друго да ти предложи човек...?Незнам.Още повече,че ти е в къщата,имаш законното право да го изгониш.Предполагам не е трудно,с полиция,адвокат и оут!От какво те е страх?

# 185
  • Мнения: 124
Здравейте момичета! Минавам само да споделя че датата на бракоразводното ми дело е 11.11.11г!Живот и здраве до около месец трябва да съм щастливо разведена LaughingБлагодаря,че ви има и ми помогнахте в този труден момент!  bouquetИзход винаги има-само да повярваш.

# 186
  • Мнения: 931
Браво. Чудесна новина, дано всичко мине гладко.   Grinning

# 187
  • Мнения: 75
Здравейте момичета! Минавам само да споделя че датата на бракоразводното ми дело е 11.11.11г!Живот и здраве до около месец трябва да съм щастливо разведена LaughingБлагодаря,че ви има и ми помогнахте в този труден момент!  bouquetИзход винаги има-само да повярваш.

Абсолютно  yes

Успех, magika  newsm10

# 188
  • Мнения: 197
Здравейте, имаме нужда от акъл, МОЛЯ ВИ.  Praynig

В къщи е една девойка на 23 години с детето си на 3 години, съседка, която се оказа системно пребивана от бащата на детето. Не е от София, на квартира са, договорът е на нейно име. Отдавна й говоря да се маха и да не му позволява да мачка нея и детето й, та след поредния бой, от който няма следи за медицинско, защото ГАДТА знае как да бие, за да не оставя синини или кръв, тя се хвана и избяга с малкия. Дойде в нас. От тогава сме подали жалба в полицията и молба за Заповед за незабавна защита, която й бе издадена едва вчера. Само на нея, не на детето. Днес онзи пак ходил да я тормози на работа, вчера бил подал жалба, че тя е алкохоличка и си има много любовници, а днес майка му била подала жалба и от полицията й звънят да я заплашват, че ако тя не отидела, щели да я намерят. Много бързо свинята и майка му са подали жалби и са задвижили машината, а нашата жалба няма развитие, нито дори са му връчили Заповедта.
Онези имат много пари, той е охранител, а майка му развива голям частен бизнес, а нашето момиче едва преди месец започна работа. Родителите й й помагат, доколкото могат, но гледат и дете със забавено умствено развитие, и двамата със 600 лв. Всъщност парите досега са идвали основно от баба й и дядо й, от тяхната пенсия. Независимо от това, той досега не я е издържал, живели са в крайна мизерия, дори я е крал, нея и детето, заложил му е златото...
Та така, помагайте, моля Ви, че и нейното и моите деца са в стрес, тя трепери и реве, не знам как работи....

# 189
  • Мнения: 124
Щом има заповед за незабавна защита,може да извика полиция веднага щом той се доближи.Просто трябва винаги да е в нея.По закон полицията може да го затвори дори,при положение нарушава заповедта.понеже не пишеш-заповедта е издадена на базата на молба от нейна страна по закона за дом.насилие ли?
важно е да е минала през съда,защото може да търси защита от полицията само ако има издадена съдебна запове.На мен така ми обясниха-полицията изпълнява директно нареждането на съда.Иначе е много по тромаво ако е през полицията,дано се включат и други,да не те объркам ,но поне при мен така беше-Дело за дом.насилие и привременни ограничителни мерки.

# 190
  • Мнения: 197
magika, много ти благодаря!   bouquet Имаме такава заповед, от Съда е, делото е насрочено за края на ноември. Знаем, че трябва и второ дело, за да се разбере дали и кога той ще може да го вижда, а пък и издръжката да се реши... Обаче ако могат да се предприемат и други мерки, за да не я тормозят и роднините му...? То е някакъв ад, няколко майки пазим детето, когато е навън, треперим дали онзи няма да отиде да го вземе от детска... Иначе не са женени, слава богу. Кретенът я изнасилил и от там е детето, после сестра му й хвърлила един бой в 4 месец, и тя пометнала второто (били са близнаци). Видял си детето едва на година, като ги докарали по спешност в болница в София, взел ги от там и ... Историята е толкова трагична, че не бих вярвала в нея, ако не са ми я потвърждавали и роднините й и приятелите й....

# 191
  • Мнения: 124
Относно тормоза от страна на роднините също може да се подаде молба за защита и да се почне и още едно дело и срещу тях.Другия вариант е жалба в полицията срещу тях,ще ги извикат,ще ги предупредят и ако са разумни ще спрат.За градината-може да предупредите всички учителки,че има привременни  ограничителни мерки и да не дават детето на баща му или на роднините му.Тоест отивате и казвате само кой може да го взима.Аз така постъпих,не ми искаха дори заповедта за защита.друг е въпроса,защо сте пойскали привременни мерки само за майката newsm78?Успех!

# 192
  • Мнения: 174
Много точно казано!Днес ми се постави ултиматум ..или да си изхвърля кучето или той си тръгва?!Представете си!:(Просто е лудост всичко това!

Какво по хубаво от този ултиматум.АМИ ДА СИ ХОДИ,даже те съветвам да му приготвиш и багажа и да му го изнесеш пред вратата.
Аз също подкрепям всички ,който ти казват да бягаш(в пряк и преносен смисъл).Казваш той живее у вас,това добре,но нямаш сили да го изгониш,не искаш по точно.Вече и аз съм от  тези който не разбират защо търпиш,но имаше период в който със сигурност не само че щях да те разбера,ами и като теб ще реагирам.
За да разкажа и аз за този период.Женена за безкрупулен,самодоволен,себевлюбен,жесток и агрсивен ,както психически така и физически тип.Живеехме у тях.След като се разбра че съм бременна(желано ),тормоза почна от неговите родители към него,а това се прехвърли и към мен.В 5 месец бях,когато отново заради тях,той ми вдигна ръка(аз се хванах за корема инстинктивно)той видя ужаса в очите ми и се спря сам.За пръв път беше -е простих---------но той никога не е и последен.С изключение ,че пак заради родителите му(закъснявахме уж за да им отидем на гости за обяд) а на мен ми се ядеше нещо друго и исках да минем да го купим---------реплика,която няма да забравя" Щом родиш тъпкано ще ти го върна"--------всичко мина нормално
 Е, но родих,и се започна,още от изписването--циркове от стана на родителите  му.И след 10 дни вече имах първото си изгонване от уж общия ни дом.Той щял да го изгледа детето и без мен.ДААА той изпълни заканата си---------тъпкано ми го върна.Първите счупени предмети в дома ни,първата жестока обида,първия скандал,първите удари по ръцете ми и през лицето,първото блъскане----------всичко прощавах и се обвинявах---защо съм толкова лошо аз?------до един фатален ден за мен ,който преобърна живота ми.НОООООО аз пак не прогледнах дори и тогава простих.Не го напусках въпреки ,неговото гонене за 100 път.Аз прикривах всичко и никой си нямаше и понятие за нашите проблеми------разговори не помагат,нито предложения за брачни консултанти,нито това че исках помощ най накрая и от неговите родители(да го вразумят,да ми помогнат на мен,въпреки че знаех че съм нежелана)      Но един слънчев ден,след поредното безкрайно унижение и ултиматом да се изнеса ГО НАПРАВИХ.Не се чувствах обаче добре-----той не ме потърси,искаше ми се да го направи(аз се чувстах толкова виновна че не ме иска дори),не ме моли да се прибера,не каза и че ще се промени,а аз глупачката се самозалъгвах,че ако още веднъж му дам шанс,ще е различно.Върнах се при него.След 15 дни,всичко се повтори,но този път,заради  нашите разправий и караници,и послеедващото мълчание,се оказа че и аз недоглеждам и съм станала негоден родител.Бях се ОТДАЛА на НЕГО и все едно си чаках поредното----каквото му дойдеше на ума,да си го ПОЛУЧА,да се нарева,да се обвинявам,да се заблуждавам,че всичко е ОК ,ако никой не знае,та чак и от себе си го крия(ами май сънувах,той не искаше това да каже,не е искал да ме нарани,той много ме обича,и аз ще му се извиня за дето така го ядосах че чак ми посегна.........)  ТОва за детео ме отрезви,осъзнах се,и за моя огромна радост той ме изгони пак---ТРЪГНАХ СИ.Този пък колкото повече се отдалечавах толкова по леко ми беше на душата,толкова по малко ми се искаше да плача--нямаше за какво вече.
Е тормоза продължи------писма,заплахи,обиди,че ще ми вземе детето,негодна майка съм била---тоест започна емоционално и икомомически да ме тормози.И с това за малко и да успее,беше далеко,но аз каточели му вярвах още,че съм онази за която говори.Не смех нищо да направя.За щастие имах родителите си,приятели открих,роднини--всички ме подкрепяха.БЛАГОДАРЯ ИМ.
 Той беше този който подаде молба за развод,аз не намерих сили за това,АЗ все още ВЯРВАХ на това че всичко ще се оправи ,че ще се промени,защото той можеше да бъде и мил,много добър,много обичлив----5 мин. преди да ти забие поредния "нож в гърба".Той подаде молба и до агенцията за закрила на детето---------беше много смешно неговото уж притеснение за детето ,дори агенцията се смая на наглоста му.Той беше този който търсеше  " закрила от полицията",той беше този който пускаше жалби до прокурор за повдигане на дело срещу мен.А аз бях тази която все още ревеше денонощтно,която все още си повтаряше ,че ако той ...каже "ела ,аз те обичам" и ще се върна при него в името на това детето да има баща.Но детето през това време НЯМАШЕ БАЩА,той беше твърде зает да съсипва майка му.  Е сега с гордост мога  да кажа,че не успя да ме съсипе,аз се оказах по силна.
И сега след само година и половина----да той се прави на добър баща(по график и по съдебно решение за издръжка),държи се пред хората мило с мен,но аз вече не гледам на него както преди с любов,а просто с безразличие.

А по отношение на темата ще кажа само едно.Законите не действат,и почти не се прилагат,и не защото няма домашно насилие в всякакъв вид,а защото в повечето случай няма как да се докажат твърденията на истинския потърпевш.Всичко става ако имаш СВИДЕТЕЛИ,а това е нещо което много рядко може да намериш след като си си " по домашно му".Тъй като аз бях надъхана и за това да го съдя,но безуспешно,моя "мил съпруг" пред хората е много добър,отзивчив,добър,любащ както съпруг така и баща,и никога не показва "рогата и лицето си на дявол"
Дори когато чета че има толкова закони,повечето неприложими,освен ако не те пребият  жестоко поне ВЕДНЪЖ насред улицата или пред цялата ти рода или приятели и блок,но дори и тогава,имаш огромния шанс да загубиш делото,освен това преди това най вероятно ще си загубил ако не живота си поне едно око или орган.А това е най страшното,затова и аз казвам------НЯМА ПЪРВИ ПЪТ беше простих му,винаги има СЛЕДВАщ по силен и по жесток ............
        

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 23:04 от rock79

# 193
  • София/Кюстендил
  • Мнения: 184
Здравейте,

Искам да попитам думи от рода на "Бия те, защото ме вбесяваш" могат ли да бъдат извинение за побой и насилие?
Все още не съм готова да споделя историята си  Cry

# 194
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Леле Rock 79 все едно описваш моя мъж- всички го мислят за супер  добър, такъв мазник е нав ън. А и като не са го видели пиян- щото той вкъщи ги върши тия работи.......навън се пази. И при мен започна с хвърляне на предмети- мои лични. Първия път , в който ме би истински - детето беш е на месеци , се върна мъртво пиян от сбирка и си го изкара на мен и на майка, затова че сме му направили забележка да не тряска и да не влиза с мръсните обувки навсякъде , защото той тръгна да си допива, влиза и при мен и детето в спалнята- изрод. Оттогава минаха 3 години и викане на полиция по 3, 4 пъти в годината. Сега  е извън къщи, напусна, щото го е страх да не се изндъни пак , а и аз казах че се развеждам. И той така бърза преди мен, той да пусне за развод, той да е преди мен в Закрила на детето, пръв приятел на кварталния- лафят си  и тнт.
 Аз бях завела и дело по ЗЗДН, сама без адвокат , имах мед. от последния побой+ още едно от мин год-тогава се спрях и аз като теб- + предупред. протокол , майка ми също свидетелства, от 112 ми бяха пратили линейка, бинтоваха ми главата и ми дадоха болкоуспокояващо. И на делото той доведе етърва си, която изобщо не знаеше какво се е случило,  тя си живее другаде и се виждаме 1 път годишно, която лъга като луда, излезе, че аз съм го предизвикала , а и че аз съм го удряла, той сутринта след като го били прибрали отишъл при нея!Прибиран е многократно, протоколи не изискаха от районното- не знам. И решението какво беше, нямало данни за физ и псих насилие , а се касаело за влош. сем. отношения. Без уважение молбата.
Аз не мога и да повярвам до ден  днешен, че това се случи. При положение, че и майка ми каза, че не съм можела да ходя след побоя и се е наложило наш познат да ме води с кола за медицинско. Не вярвам на тая система вече. Сега си взех печен адвокат за развода поне, че и там са едни заплахи, как ще ми вземе детето да приспивало при етърва ми, как съм луда и алкохоличка, абе и наркоманка май съм- идиот! Той също не се моли, а се жалва- как живеел в лоши условия сега, как няма какво да яде, колко пари бил дал за адвокат  Shocked, много е зле миличкия..., а не плаща дори наем...Чудно аз как се оправям, че и с дете.
Също държа да спомена, че съм много разочарована и от "Закрила на детето", накрая след като разговаряха с мен оставиха само детето да го разпитват то е на 3 и половина и му задаваха подвеждащи въпроси- ето така- то се чуваше през кухите им стени-Тати бие ли мама- да ; Тя ли ти каза така да кажеш Shocked- да; Понеже детето е било свидетел- буди се, вместо да получа помощ псих. за детето излезе, че и аз съм се била - но по- малко, а детето си е ок. Е, да 70 кила съм но мъжа ми е бивш спортист по хокей и така удря силно, че ако не бях по- едра досега да ме е смлял.
Да, детето много обича баща си той е добър пред нея, като изключим че ме е ритал  докато я държи на ръце, че ме е удрял и обиждал пред нея. Само аз знам какво ми костваше нощем детето преди да заспи да ми казва- "Мамо  тати няма да те бие повече, той ми обеща. Ето аз като му кажа да спре и той спира"."Мамо не плачи- той няма да се върне, нали му взе ключа"."Мамо не плачи, виж - аз не плача"
Rock 79, аз също смятам, че системата е сбъркана,но при развода няма да се дам, да и урока за свидетелите разбрах, че всеки може да си говори както иска. Освен това смятам, че има корупция, също ми писна от лелки, които не си вършат работата- визирам "Закрила на детето"- докато попълваше формуляра и четеше си говореше за подутите крака с неин близък по тел. поне 10 мин.
Е, някой да е чул в държавната администрация да няма нагласен конкурс, че защо ли да си вършат работата, някви хора, някви съдби. Защо не дойдоха къщи , да видят колко добре гледам детето, нямали време, а ме викнаха при тях и подложиха детето на тая гав ра. Абе всичко се случва - това е! САМО С АДВОКАТ - и то по известен , СЕ ОПРАВЯТ НЕЩАТА- така мисля аз.  
Успех на всички жертви в борбата с тия "мЪЖЕ", надявам се  че жертвите ме разбират ими вярват  - през какъв ад минах.............и не е свършило , но ще свърши.Вярвам! Истината винаги побеждава, без значение какво ще се случи за напред. И  Господ има!

Общи условия

Активация на акаунт