Домашно насилие - Тема №2

  • 279 460
  • 1 478
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 510
Останах с впечатление , че всички вярвате , че за семейните проблеми има само един виновен ? Според мен такова нещо нЕма , макар че всички ще кажат обратното  Simple Smile  .

Засемейните проблеми няма само един виновен, но те най-малко се решават с насилие.
Напротив, задълбочават се.

# 61
  • Мнения: 3 659
Абе рамлим, когато единия е пияница, отива налива се колкото може и се връща вкъщи, за да си излее лошото пиянство върху семейството си, тогава кой е виновен? Ай такива лозунги другаде да ги пробутваш.

# 62
  • Мнения: 306
ramlim, тука говорим не за "семейните проблеми", а за насилието и тормоза. Съвсем различни неща.

За първото -може да е широко разтегливо понятие, с причини от всякакво естество, къде реални къде въображаеми, с участието на двамата.

Но който премине към насилие -тук навлизаме в една друга територия, извън рамките на нормалното. Не случайно такова поведение е "криминализирано" и наказуемо от закона.  Насилника сам си носи отговорността за неадекватното поведение.

# 63
  • Мнения: 508
Семейните проблеми  са си семейни проблеми -кой сготвил ,кой извел кучето ,кой на кого се обажда и кой не ,на кой майка му се меси в брака и на кой не и така нататък.Но насилието си нещо коренно различно.Това си един вид психоза .Насилниците понеже са малоумници  избиват комплекси върху семейството си ,защото никой друг неиска да ги слуша а насилваните полудяват кротко  и затъвайки все повече и повече .Ужасно  е е трудно .Аз съм го минала и няма да се дам повече !

# 64
  • Русе
  • Мнения: 656
Цитат
Засемейните проблеми няма само един виновен, но те най-малко се решават с насилие.
Напротив, задълбочават се.
 
И аз така мисля.

Точно така мисля и аз !
Макар , че има случаи в които помага  Grinning .
Иначе другите вариации на темата ми се виждат смешни - кой на кого виртуално си отмъщава .
Освен това насилието не е непременно само физическо и по подразбиране да се приема , че "по-силния" е насилника !

# 65
  • Мнения: 2 510

Точно така мисля и аз !
Макар , че има случаи в които помага  Grinning .
Иначе другите вариации на темата ми се виждат смешни - кой на кого виртуално си отмъщава .
Освен това насилието не е непременно само физическо и по подразбиране да се приема , че "по-силния" е насилника !
Няма случаи в които помага, ако имаш предвит да се запази семейството като семейство.
Насилникът е винаги по-слабия психически.

# 66
  • Мнения: 3 659
Цитат
Засемейните проблеми няма само един виновен, но те най-малко се решават с насилие.
Напротив, задълбочават се.
 
И аз така мисля.

Точно така мисля и аз !
Макар , че има случаи в които помага  Grinning .
Иначе другите вариации на темата ми се виждат смешни - кой на кого виртуално си отмъщава .
Освен това насилието не е непременно само физическо и по подразбиране да се приема , че "по-силния" е насилника !

Предполагам мен визираш за виртуалното отмъщение  ooooh!
Не, че се сещам на теб пък какво има да отмъщавам, но твоето изказване не е общовалидно и в моя случай е повече от смешно. За какви семейни проблеми ми говориш, когато едната страна обича да си пийва, връща се вкъщи и почва да търси за какво да се заяде и да стане проблемът и след това скандалът, завършил с бой? И вервай ми пиянството не е удавяне на мъката, просто човекът си е пристрастен към алкохола. Така, че пак казвам - като не си наясно, недей много да философстваш!

# 67
  • Мнения: 207
Всички знаем, че има много цивилизовани начини да се реши всеки "семеен" проблем. Какъвто и да е вид насилие само нанасят непоправими щети на семейните отношения.

# 68
  • Мнения: 63
Здравйте мами!

В голяма главоблъсканица съм. Имам проблеми с моя "прекрасен съпруг". Живеем в ОАЕ. След последния скандал скри паспортите на детето, за да не мога да си трагна с нея.
Някой има ли представа дали мога да подам жалба в полицията за домашно насилие в България (като се върна), при положение че живеем в чужбина и всъщност насилието се развива в чужбина? Или да търся начин да го предизвикам да ме шамароса докато сме в бг и да викна полиция? Последното е малко в рамките на шегата. но...
Живея с психопат и търся начин да се измъкна с детето.

# 69
  • Мнения: 2 927
Здравйте мами!

В голяма главоблъсканица съм. Имам проблеми с моя "прекрасен съпруг". Живеем в ОАЕ. След последния скандал скри паспортите на детето, за да не мога да си трагна с нея.
Някой има ли представа дали мога да подам жалба в полицията за домашно насилие в България (като се върна), при положение че живеем в чужбина и всъщност насилието се развива в чужбина? Или да търся начин да го предизвикам да ме шамароса докато сме в бг и да викна полиция? Последното е малко в рамките на шегата. но...
Живея с психопат и търся начин да се измъкна с детето.
Здравей. Няма проблем и тук да подадеш жалба, но от насилието не трябва да е минал един месец.

# 70
  • Мнения: 63
А какво трябв ада пиша в жалбата за емоционално насилие?

# 71
  • Мнения: 448
А какво трябв ада пиша в жалбата за емоционално насилие?

Това може да каже само адвокат, след като разбере подробностите.

# 72
  • София
  • Мнения: 4 349
А какво трябва ада пиша в жалбата за емоционално насилие?
Всичко можеш да пишеш, но трябва и да е подкрепено с нещо черно на бяло, т.е. да имаш пряк свидетел на тормоза. Документи от неправителствени организации, които се занимават с жени и деца, претърпяли насилие, като "Анимус" и" Надя" също вършат чудесна работа. Тези документи просто удостоверяват,че си търсила тяхната помощ и ти е оказана психологична помощ. И най-вече, но дано никога не ти се случва, свидетелство от съдебен лекар, ако ти е нанесъл телесна повреда. В молбата за развод много образно трябва да се опишат иначе чувството на страх и физическите му проявления.
Успех!

# 73
  • София
  • Мнения: 4 349
А какво трябва ада пиша в жалбата за емоционално насилие?

Това може да каже само адвокат, след като разбере подробностите.
И не само адвокат. Той може да ""облече" нещата само в правна форма, но е хубаво да се използва много добро описание на емоционалния тормоз, т.е. адвоката да е "по-тясно" специализиран с дела за развод с насилие, ако претендираш за това. Защото ако се занимава предимно с дела за разводи, но по взаимно съгласие, може да не знае триковете за делата с насилие. Дори може да се иска експертиза от психиатър, че изпитвания страх е основателен /поне такива се правят в наказателните дела/.

# 74
  • Мнения: 63
Благодаря ти Naddya. Много ценни съвети ми даваш.Смятам да им се обадя утре вечер като отиде на работа.

Общи условия

Активация на акаунт