Конкурс по декупаж за месец март - Жената-вечната загадка

  • 11 329
  • 161
  •   1
Отговори
# 30
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Твръдо ли е решено да са 3 снимките,които представят творбата?Питам,защото дълго време не пишех в темата и не знам дали това е обсъждано.В руските сайтове,гледам,че поне по 4 снимки слагат на творба.

# 31
  • Мнения: 1
Свраче , мисля че твърдо е решено да са три снимки.Въпреки че ако си направил кутия и искаш да покажеш поне две от страните и ,от горе и отвътре просто не става.Същото важи и за квадратна бутилка , ваза и пр.Но правилата ние сме си ги правили , дискутирали и приели, така че щом е взето решение за три снимки значи са достатъчни да покажат предмета в целият му блясък.И ако си като мен пишман фотограф тогава шанса да представиш добре конкурсната си работа намалява значително. Joy

# 32
  • Мнения: 7 383
                  Като чета за броя снимки та си мисля,че на мен и 10 снимки да ми отпуснат пак толкова ще покажа какво съм сътворила. Wink На добрия фотограф и една снимка му стига,а на такива като мен........цяла фотосесия не стига.Ту блести,ту тъмно и....все не е както е в действителност. Mr. Green

# 33
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Много ясно,че ,ако фотото  е калпаво и 10 снимки да направим пак маймунка ще се покаже Wink
Въпросът ми беше,че с повече снимки може да се обхванат повече страни на показвания предмет...Но щом като никой друг не коментира...

# 34
  • Мнения: 0
Относно броя на снимките-не знам дали е въпрос на коментар.Приели сме в правилата да са три,
но ако решим да ги променяме мисля,че може да е максимален брой пет  пък всяка участничка да си решава с колко ще се представи достатъчно добре.

# 35
  • Мнения: 2 280
Последно се реши да са ТОЧНО три снимките..
Аз на първия конкурс в който участвах бях направила "колаж" от няколко детайла в обща снимка, но..се оказа,че не е по правилата..Така,че..не правете моята глупост.. Embarassed
По принцип, според мен, добрия фотограф успява и с една снимка (то..хубавия кон и под скъсан чул се познава), но..определено лошото качество на снимките не позволява да се оценят доста от творбите, за това..по-важното е макар и три снимките да са направени качествено Simple Smile
Аз ако успея да се включа, ще е цяло чудо..(макар да съм си избистрила концепцията, времето може да не ми стигне..)
Успех на всички в този конкурс  - темата е голямо предизвикателство и..съм сигурна,че ще има прелестни творби..  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 139
Момичета, ако решите да увеличим броя на снимките, да го направим. Да взема да ви пусна анкета newsm78Аз тъкмо се канехда пускам анкета за Тема, ама после ще го направя.
Щурчо, никъде не пише че не може колаж. Аз не помня ти ли беше с един колаж, дето като го получих те посъветвах да направиш колаж с по-малко снимки, понеже беша почти прелят и не си личеше нищо от снимките. Да не би за това да си останала с грешно впечатление?
Ако ви устройва колаж, мисля, че не е проблем.
Аз си мисля, че по-скоро наистина трябва да се научим да си правим хубави снимки. Много е важен момента със светлината. Тя трябва да е силна, но не слънчева Поставете предмета пред прозорец, но да няма слънце както казах или дори на терасата. Не снимайте със светкавица.Когато снимата фокусирайте върху предмета. Ако снимате отблизо поставете апарата на режим МАКРО. Всеки има макро...едно цветенце е иконката. Не се правя на голям специалист, но това са много важни правила за хубава снимка.
Пропуснах да кажа и това ще го  поставя в условията на конкурса - фона отзад трябва да е такъв, че да не личи на кого е произведението т.е. да не се е използвал преди. Например един бял чаршаф ще свърши добра работа. Може и черно, ако предмета е светъл. Просто да е неутрално.

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 11:42 от kris70

# 37
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Че съм паянтов фотограф за никого не е тайна, затова и 5 бр снимки ще ми дойдат добре  Mr. Green шанса поне на една да се види какви съм ги надробила се увеличава  Joy  Относно колажа смятам, че не е редно, защото това няма да е по правилата - първо защото в един колаж снимките може и да са 10 и 5 колажа ще са 50 снимки.... а ако някой е смотан като мен и не може да прави колаж...  Thinking аз с 5 нещастни снимчици, а този който може да прави колаж с 50... е съжалете се към нас... нещастните, неможещи, неразбиращи......  tooth
Крис, относно фона съм напълно съгласна, че трябва и той да не е ползван преди това. При един от конкурсите чак като изпратих снимките се сетих за покривчицата и здраво се препотих... за щастие на никой не му направи впечатление, но от тогава изравям всевъзможни парцалчета да е различен  Joy Хайде да не е чаршафа /макар че това е нещото, което всички имаме и ще е лесно/ но поне да се спазва да не се ползва сниман вече фон  Peace

# 38
  • Мнения: 1
Дааа,доста добри и полезни съвети ни даде Крисчето.Вярно е че на калпавия фотограф и 10 броя снимки няма да му стигнат .Но е факт че ако си правил кутия или квадратна бутилка или някакъв по -сложен предмет и страните са ти с различни орнаменти и искаш да покажеш предмета по цялостно то три снимки не са достатъчни. Hug Хубаво е максималния брой да е пет ,пък който е направил чиния или пано и смята че три броя са му достатъчни  да представи творбата си, нека снимките да са три.  Rolling Eyes                         

# 39
  • Мнения: 2 280
Антом, според мен мен, "проблема" с броя снимки не е това кой повече ще покаже..Многото снимки в никакъв случай не са гаранция,че ще стане по-интересно това, което показваме.
Многото снимки изморяват разглеждащите и..на практика затрудняват избора.
За това..ако някой наснима 50 снимки, ще се наложи да разглеждаме само тях..
Когато става въпрос за колаж, явно автора на колажа се опитва да ни покаже определени детайли, които..ние не сме длъжни да разглеждаме  подробно, но..ако искаме - бихме могли..
Аз също като Крис, смятам че не е извън правилата, но..ако е  извън тях..разбира се това е добре да се окаже.
Истината е,че ако човек е направил кутия трудно ще я покаже в 3 снимки. Квадратна бутилка дори ..
Верно..в 5 снимки е по-реалистично..Обаче аз често и 3 не успявам да снимам кадърно..
Има "ЗА" и "ПРОТИВ" и за много и за малко снимки. Броя им във всеки случай трябва да е оптимален от гледна точка на разглеждането им..(според мен)

п.п.виванова, писали сме едновременно.. Hug

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 19:38 от *щурчо*

# 40
  • София
  • Мнения: 42
и аз смятам, че 3 са малко...големи мъки бяха и при 4-ъгълна бутилка  и при кутия- наложи се да снимам под ъгъл, за да се виждат едновременно 2х 2 страни, после като заснемах и обратния дек. в прозорчето не остана поза за капачката, камо ли за подробности  Naughty

# 41
  • Мнения: 139
Съгласна съм и с Антомче относно колажа...то си мислех точно това, че не всеки може да си направи колаж и че не е много честно, който може пък да си покаже по-добре изделието...От друга страна съм съгласна и с Щурчо, че чрез колажа могат да се покажат детайли.
Хайде тогава, ще пусна анкета утре ЗА или ПРОТИВ колажа, за да си го изберем всички, както си е редно. Мисля да сложа опция колажа да е само с детайли и една с това колажа да е кой какъвто си иска. Мисля, че имаше опция за възможност от два гласа.Така който гласува ЗА ще може да гласува и за втория въпрос относно колажа.
И моля ви стига сте се подценявали като фотографи. Простото правило е наличието на светлина. Ако се снима на тумно, се налага светкавица, а това води до отблясъци.Ако се снима на тъмно без светкавица, то снимката ще стане размазана. Пробвайте да видите какви чудеса ще снимате  smile3521


Момичета, дописвам се от вчера  Mr. Green
С 20 гласа печелят 5 снимки. Ако искате, можем да приемем правилото от сега и който ми е пратил снимки и иска повече, да ми прати отново. Който не е, спокойно да направи 5 броя.

Сега пускам анкета за колажите.

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 11:45 от kris70

# 42
  • Мнения: 7 383
               Гласувах ПРОТИВ колажа! То и 5 снимки са ми много,а ако трябва и колаж да правя то направо да си пишем в правилата и награда за най-добър колаж.ЩО ли си мисля,че съм виждала кутия и квадратна бутилка САМО на една снимка и са прекрасни.5-те снимки едва ли ще покажат нещо повече.Което си е идейно и хубаво си се вижда и на половин снимка! Laughing

# 43
  • Мнения: 1
Дидиа , и аз съм виждала кутия и квадратна ваза на една снимка и страшно ми харесаха .Но вазата много ме заинтригува и исках да я видя по -подробно та , се наложи да издирвам галерията на мацката .Добре че си беше подписала снимката.Все си мисля че ако са ти различни орнаментите на страните но са свързани тематически няма как да се представят с три снимки.Пък и вота потвърди моето твърдение.  bouquet
Ставаше въпрос за тази ваза  http://foto.mail.ru/mail/tamerxanova/7/193.html#156
Видяха я едни мой колеги и поискаха да им направя такава ваза.Ето харесаха си я от една единствена снимка.Да ама мен като ме зачовърка какво има от другата страна и като почна едно търсене ... е не беше толкова сложно  защото имаше подпис на снимката  Hug

Последна редакция: сб, 19 мар 2011, 15:18 от виванова

# 44
  • Мнения: 2 280
Според мен, би трябвало да се направи уточнение- между 3 и 5 снимки (примерно). Така, всеки ще си прецени 3-4-5 снимки да изпрати..Но наистина задължителни 5 снимки са много за някой неща..

Общи условия

Активация на акаунт