Конкурс по декупаж за месец март - Жената-вечната загадка

  • 11 330
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 168
До колкото разбирам петте броя снимки са по избор на който са му много може да си пусне и 2
За колажа не знам  newsm78 още не съм гласувала по скоро клоня към отрицателен глас  , но според мен е важно да има  задължително поне една снимка в близък план . Голяма част от снимките се снимат доста от далеч и с това се скрива цялата красота на изработения предмет

# 46
  • Мнения: 1
Да , аз съм съгласна и с Флорина и с Щурчо.Нека има избор между 3-5 снимки но наистина да има една от близък план.Сега се сещам за един от конкурсите в който участвах че имаше малък недостатък на това което бях направила и от близък план много биеше на очи .Затова снимах по -отдалече но  Антом , тогава реагира че не вижда добре това което искам да покажа . JoyТа излезе че , снимките са си доста сложна тема. Party

# 47
  • Мнения: 2 280
Със сигурност при три снимки е трудно да има и снимка в близък план..Освен, ако не е пано или чиния..или друго в една равнина..
Аз да попитам..сега за този конкурс за м.март колко снимки трябва да са?Всички тези уточнения за тоози конкурс важат ли, или стартират от следващия ?

# 48
  • Мнения: 7 386
                Аз до колкото съм в час  за март месец 5 снимки най-много.За колажа Крис ще каже утре. Laughing
                Що се касае за близък и далечен план - ами всеки да снима колкото може и всеки си знае риска,че ако нещо не се вижда добре творбата му губи.Въпреки,че аз ,лично, никога не съм се вглеждала с лупа в конкурсните работи и не съм търсила под вола теле. Mr. Green Или ми харесва или не! По-скоро затрудненията са ми,че ми харесват повече от 3 работи и се чудя кое на кое място да е , а и ме е яд,че за другите няма места,ама това е конкурса - няма начин всички да класираш. Naughty

# 49
  • Мнения: 2 280
Дидия, аз имам същия проблем..Харесвам повече творби, отколкото бих могла да класирам на първите 3 места..Няма как да сложа няколко на едно и също място и...реално..има неща, които съм харесала, а не съм успяла да им дам шанс..
Също смятам, че това дали ще има повече или по-малко снимки, дали ще са в близък или далечен план си е избор на този, който представя творбата си..Аз също не се взирам в детайлите, а разчитам на това, че фаворитите ми привличат вниманието ми най-силно. След това..измежду тези, които са ми привлякли вниманието, гледам кои най-точно се вписват в зададената тема..и ако има невписващи се- отпадат..След това измежду останалите, разглеждам по-задълбочено и.. тук вече влияе особено силно качеството на снимките..Понякога доброто качество показва някой дефект,понякога..го скрива  Mr. Green

# 50
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Сега ще гласувам против колажа,защото просто не знам как се прави Wink
Повдигнах въпроса за броя на снимките не за друго,а единствено от чисто егоистична гледна точка.Ако знаете колко трудно ми беше да избера точно кои снимки да ви покажа и бутилката ми да "блесне" пред вас с всички елементи от вси страни Joy
Много ясно е,че броят ще варира по желание до 5 снимки.Ако някой смята,че 2 са достатъчни-ок!
3 снимки от различен ъгъл и две от близък план-акцент на някой ефект мисля,че са достатъчни Peace

# 51
  • Мнения: 1
Аз пък обичам да разглеждам конкурсните творби мноооого подробно.Връщам се пак и пак .Избирам , пренареждам, и никога не оценявам първосигнално защото мисля, че трябва да се отговори с внимание и уважение към труда , старанието и желанието на участниците.Страшно съм затруднена че и на мен местата не ми стигат но , това си е конкурс и все някой е първи или последен. Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 2 280
Виванова, измежду тези,които са ми грабнали вниманието и аз оценявам вложения труд и старание..А иначе...аз и в магазина действам първосигнално - купувам си, каквото ми грабне окото, а не което е затруднило най-много производителя си..( това важи за всичко - от храна до изкуство при мен) Понякога (особено незапознатите с конкретна техника) им е трудно да оценят какво ти е струвало прилагането й..Обаче..се случва съвсем простички неща,които изглеждат сякаш и аз мога да ги направя точно толкова добре да ми харесат много повече, от нещо,в което е вложено много труд, много материал..много време и усилия.
Ако трябва да се оценява сложност..това е друг конкурс..(освен това, не всеки може да оцени доколко една техника е сложна..особено, ако никога не я е прилагал..)

Аз съм си мислила..по повод на това,че първите 3 места не са достатъчни за избор..дали да не оценяваме първите 5 свои фаворити..пък..след това да се класират само първите 3 от тях. Струва ми се,че така ще е по-обективно оценяването на всички творби( и едва ли ще остават такива с 0 точки)..Разбира се, това би затруднило пресмятането на точките вероятно.. newsm78

# 53
  • Мнения: 1
Да Щурчо , съгласна съм с теб.И аз първо се насочвам към тези творби който са ми грабнали окото още при влизането в конкурсната галерия.Хубаво е обаче оценката да е комплексна.Но това си е много, много  личен начин на оценяване .И аз на никой не набивам в главата че така трябва да бъде.Просто споделям как аз го правя.Всеки определя сам за себе си как да оценява.Случвало ми се е обаче да вляза в магазина и хубава блузка да ми грабне окото но , като я поразгледам по -обстойно и видя некачествената изработка и материя се замислям... newsm78

# 54
  • Мнения: 2 280
Виванова, Peace..точно така си е..

# 55
  • Мнения: 139
Момичета, колажа отпада според анкетата. Приемаме до 5 снимки за конкурсната творба, то и преди си беше не повече от 3 снимки, та сме имали участници и само с 1 снимка. Така че броя до 5 е пожелателен, а не задължителен. Не знам обаче дали е редно да задължаваме близкия план  newsm78 Тое подобно, както с колажа - не всеки може да се справи с близкия план. Ако искате, ще пусна анкета  Mr. Green
Анкета за тема ще пусна утре, че сега ме чакат с нетърпение да се омета от компа  Joy

Пропуснах да кажа, аз споменах и в предния си пост - нека приемем 5 те снимки от сега, няма смисъл да губим време. Който е пратил до сега или да снима нови 5 снимки, или да направи още две да ги добавя. Ако ме питате мен, на мен ще ми е по-лесно да получа нови писма с по 5 снимки и обяснения за материалите и никовете ви, че да не взема да се опетлая нещо  #Silly

# 56
  • Мнения: 7 386
              Аз съм ПРОТИВ ограниченията в снимането и задължителния близък план.Първо - не всички сме добри фотографи и второ - не винаги е задължително да се покаже детайл.Мисля си,че въздействието от една претворена идея е цялостно и детайлите едва ли ще покажат нещо по-добро.При мен ,когато снимам детайли,се получават отблясъци и петна,които в действителност ги няма върху предмета.Както и да го въртя и снимам все така става - полусенки,петна,отблясъци.И не мисля,че постигам някакъв фотографски връх в изявата си като "снимач"  Mr. Green По-скоро си оставам любител с напъни за професионални снимки. Joy Joy Joy Пробвах и със светлината - предмета е на силна светлина ,но не на пряка слънчева и какво се получава /особено обратния декупаж/ - цялата повърхност блести и всичко е като през водна повърхност. Embarassed Установих ,че най-добре се справям с обратния декупаж когато снимам на умерена светлина т.с. привечер ,когато слънцето се е скрило ,но още не е толкова тъмно,че да се включи светкавицата автоматично.
                Да си кажа с една дума - направо е мъчение за мен снимането  Embarassed на стъклени предмети и лакирани такива. Mr. Green Правя по 200 и повече снимки и ако има 1-2 сполучливи направо съм горда от успеха. Mr. Green Виж когато снимам други обекти съм добра  Laughing пейзажи ,хора ги докарвам. Mr. Green Нооооооо.........предмети и особено детайли .....нъц......не ми помага много-много цветенцето! Wink Не мога да обвиня и фотоапарата ,защото той си е добър и......в други ръце прави други снимки! Mr. Green

# 57
  • Мнения: 0
момичета, не бех се включвала много време. Сега видях че е имало гласуване за и против колажа,опитах се да гласувам,но то вчера е изтекло.Аз съм против колажа,поради ред причини.Допълнителните украси ,само могат да заблудят и украсят снимката и красотата която е сътворена от дадено момиче,излиза като не толкова на преден план,а това е най важното,да видим  и да се види усещането към един предмет и един мотив.

# 58
  • Мнения: 38
Аааааааа и аз да попитам щото четох, четох ама нали съм блондинка не разбрах  Joy сега задължително стават 5 снимки така ли? Ами, ако предмета е такъв, че са достатъчни 3 и те показват всички ще ли бъдем дисквалифицирани? Понякога има предмети, които с 5 симки показват красотите си, но има и такива които и с 3 та не кажа и с 1 се вижда всичко хаха Според мен всеки си решава колко снимки да прати дали 1 или 5 което е максимума ... Я кажете сега вие какво мислите щото аз май не съм в час  Joy

# 59
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
От 3 до 5 снимки-по желание на клиента Peace Според мен няма да има и задължителен кадър-близък план . И без колажи.Това е !  Peace
п.п.
И не забравяйте-фонът да не издава участника  Wink

Общи условия

Активация на акаунт