По колко готвите?

  • 7 261
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 429
Ами 3 да са , те бързо стават , аз даже съм стигала до 6 етажа ( за сватба на една приятелка) .
Аз утре ще се поразровя за други тортички . Мале преди 3-4 години колко рецепти събирах... , а сега все едни и същи неща готвя ...
Сещам се сега за един страшно вкусен според мен сладкиш : " Дамски каприз " се казва . Сигурно някоя мама вече я е предложила , но аз утре ( вечерта  вероятно) ще я напиша във форума , че сега две не виждам Sad

# 31
# 32
  • Мнения: 1 497
Темата е много интересна, ще я изчета по-късно, но само да попитам. Вие като замразявате манджа с картофи, после харесва ли ви вкуса и? На мен ми е отвратително като тричава каша.

Додо, само да ти кажа,че това макарони с коприва и без да беше в излишък щях да го изхвърля.Wink. Кажи, ако обичаш как ги готвиш, че аз обичам и двете, ама поотделно. (Наскоро опасох една ливадка и хората ме гледаха като треснати,че бера коприва, ама много ми липсва).

# 33
  • София
  • Мнения: 2 300
Аз готвя следобед, докато детето спи, като гледам количеството да е толкова, че да се изяде или най-много да остане 1 порция. На обяд приготвям за мен и детенце аламинути или някоя бърза супа /нарязвам продуктите, сипвам в тенджерата и слагам да се вари - става за отрицателно време Rolling Eyes / . Готвя заради мъжа ми и най-вече заради сина ми, но не се престаравам. Наблягам много на суровите продукти - плодове и зеленчуци /салатите са задължителни при нас/.

# 34
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз сега правя първи стъпки в готвенето Embarassed  щото ние сме все още новобрачни   loveuuu Обаче имам голям мерак за готвене (отвсякъде си събирам рецепти - БЛАГОДАРЯ ВИ И НА ВАС, ЧЕ ВИ ИМА!)! Готвя в малки количества - горе долу 4 порции, но понеже и двамата сме във вкъщи само за вечеря ни стига за два дни. Така че готвя през ден.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Теодора
Темата е много интересна, ще я изчета по-късно, но само да попитам. Вие като замразявате манджа с картофи, после харесва ли ви вкуса и? На мен ми е отвратително като тричава каша.

Додо, само да ти кажа,че това макарони с коприва и без да беше в излишък щях да го изхвърля.Wink. Кажи, ако обичаш как ги готвиш, че аз обичам и двете, ама поотделно. (Наскоро опасох една ливадка и хората ме гледаха като треснати,че бера коприва, ама много ми липсва).


Аааа Imp  Laughing
Много моля, стига сте подценявали рецептата ми Grinning
Дала съм рецепта по-горе, който има желание / и смелост излиза Wink / - нека я пробва.
И за пояснение - не става дума за гъсти запечени макарони с коприва, както предполагам повечето са решили. А за копривена манджичка, на която вместо шепа ориз се слага шепа счупени на ситно макарони. Не е чак такава гнус, каквато явно звучи Wink  Stuck Out Tongue
И не съм я измислила аз за съжаление, а е взета от книга с готварски рецепти  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 497
Къде е това горе, бе скъпа? В интерес на истината си представих една огромна тенджера с макарони и сварена корприва да приплъзва между тях, обаче така както го описваш и аз ще се пробвам.

# 37
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Теодора
Къде е това горе, бе скъпа? В интерес на истината си представих една огромна тенджера с макарони и сварена корприва да приплъзва между тях, обаче така както го описваш и аз ще се пробвам.


Цитат на: dodo_dodo

Ето я рецептата:
Първо измивам и попарвам копривата. След което я поръсвам обилно със сол и брашно и я намачкам докато омекне. Оставям я да престои така около час. След това я измивам и нарязвам на дребно.
През това време в нагорещена мазнина запържвам малко пресен лук и изсипвам и нарязаната коприва, така, че да се задуши леко. Доливам вода. Количеството зависи от това колко гъста искате да ви бъде чорбата. Слагам сол. Щом заври изсипвам една чаша натрошени на дребно макарони. След като омекнат наливам една чаша прясно мляко. Нотрашавам сирене и прибавям едн жълтък. Оставям да покипи.
Това е.
Супер вкусно !
А по желание - може да нарежете и чесън. Аз лично слагам .

Общи условия

Активация на акаунт