Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 198
  • 730
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 70
Утро, аз се разплаках  Cry ......   Hug

Сигурно, защото знам какво е да трябва да се справяш сам.....
А и днес ми е много мъчно.... Никол вместо да се подобрява,  нови симптоми....днес се събуди и показва, че я боли в устата (аз разбирам гърлото) и си пипа ушичките. Вика "Ооох, болиии"..Облякохме се сутринта и веднага към ИСУЛ(въпреки, че вчера бяхме на УНГ и ни изписа само противоалергичен сироп и капки за нос). През целия път протягаше ръчички отзад и викаше - "Мамооо,гушиии"  smile3518 По пътя повърна, явно от кашлицата. Прегледаха я (гърлото дори два пъти), ушите само зачервени, не е за АБ все още.Изписаха капки за ушите, в четвъртък пак на контролен. Обадих се на педка, че казва, че я боли и корема....тя можела утре, защото днес по принцип била все още отпуска. Каза да й давам и Изопреназан (май така беше)....
И Никол не е яла нищичко..... сега спи..... още в колата на прибиране заспа.....
А аз само рева.....

Оплаках се.....

# 586
  • София
  • Мнения: 167
Може би трябва да си родите още едно дете, та сестрите да се коалират срещу него  Twisted Evil

 hahaha


Бубе, вчера си мислех за теб. Какво става с вас? Къде се изгуби? Аз продължавам да ви стискам палци  Hug

Елле,  Hug и за теб. Никак не ти е леко. Ти си една смела млада жена! Не се шашкай. Никол всички кътници ли е изкарала? Ида по подобен начин ме стресна като вади един от задните кътници. Вдигна температура, беше като парцал, а до сега не й се беше случвало, просто лежеше и гледаше в тавана и се оплакваше, че я боли ушенцето. Това се случи петък вечер и реших да изчакам до понеделник и тогава да вдигам тревога, нищо, че вътрешно кипях. Но до понеделник беше избил кътникът и нещата се поуспокоиха. Дано скоро и при вас се нормализират, че май от доста време се мъчите двечките с разни болешки.

# 587
  • София
  • Мнения: 70
Елле,  Hug и за теб. Никак не ти е леко. Ти си една смела млада жена! Не се шашкай. Никол всички кътници ли е изкарала? Ида по подобен начин ме стресна като вади един от задните кътници. Вдигна температура, беше като парцал, а до сега не й се беше случвало, просто лежеше и гледаше в тавана и се оплакваше, че я боли ушенцето. Това се случи петък вечер и реших да изчакам до понеделник и тогава да вдигам тревога, нищо, че вътрешно кипях. Но до понеделник беше избил кътникът и нещата се поуспокоиха. Дано скоро и при вас се нормализират, че май от доста време се мъчите двечките с разни болешки.

Илка, помислих си за зъби, ама тя има 22 зъба.... нали толкова трябва да са засега. Не съм погледнала иначе зъбите,де .......От един месец със сигурност 2, а може и 3 пъти с тази скапана хрема..... И всеки път нищо по-сериозно - нито Т, нито дробчетата да са й нещо съмнителни..
Отивам, че се събуди  Hug

# 588
  • Мнения: 252
Чета, но не ми се пише. В такова меле съм, че не мога да изляза на полянките, дето ги гледате тук и да ви се радвам още. Но си ви обичам. Ще ми дойде музата.
И за Утро ми е мъчно, но тук се подвизава психолог (има спец. тема) и може да потърси идея от там. Аз наскоро попрочетох доста и мисля, че има подобна ситуация като нейната.

# 589
  • Мнения: 8 957
Абе, смейте се вие на чужд гръб!  Crossing Arms

Иве, по принцип смятам, че съм отговорен родител и винаги съм се опитвала откликвам на нуждите на двете ми деца по равно - имам предвид внимание и грижи. Няма начин да не е налице някаква разлика въ възпитанието обаче и тя произтича именно от възрастта. Не може по един и същ начин да се държиш с 2-годишно и с 11-годишно, нали?! Колкото и да обясняваш или да се караш, 2-годишното си има един капацитет и просто не разбира някои неща. Докато голямата ми дъщеря, ами извинете ама смятам, че към настоящия момент е достатъчно голяма, за да бъде един пълноправен член на семейството с всичките му права, но и задължения.

Елее, не са ли 20 общо млечните зъби?
Сигурна ли си, че са избили всички зъби на Никол? И на мен много ми прилича на кътен зъб....  newsm78 Да не би пък да има предвид, че я боли зъб в устата? След като не са видели зачервено гърло.... А за афти огледа ли? Макар че едва ли.... Изопринозина е противовирусен и уж е доста ефективен. Дано бързо се подобрите!  Praynig

БубеHug

# 590
  • София
  • Мнения: 70

Елее, не са ли 20 общо млечните зъби?
Сигурна ли си, че са избили всички зъби на Никол? И на мен много ми прилича на кътен зъб....  newsm78 Да не би пък да има предвид, че я боли зъб в устата? След като не са видели зачервено гърло.... А за афти огледа ли? Макар че едва ли.... Изопринозина е противовирусен и уж е доста ефективен. Дано бързо се подобрите!  Praynig

Хммм. Абе, сега и аз четох, че трябва да са 20 .... ама мисля, че са ни излезли всички....Като се събуди ще ги преброя. Няма афти, гледаха я доста подробно.

# 591
  • София
  • Мнения: 2 007
Утро, съвсем не съм искала да ти се смея или поучавам  Hug Аз съм едно дете, Косето също се очертава да си е самичък и изобщо нямам представа как хората се оправят с повече от едно дете. Ето ние например - нито вкъщи викаме, нито се бием, а детето ми е побойник. Не е и от телевизията, защото гледа само две детски и те са доста миролюбиви (влакчето Томас и Барни). И въпреки всичко млати децата наред, с повод и без повод.  Tired Обаче не мога да се съглася,, че не разбират на 2,6 години. Много добре знае кое е позволено и кое не, кога се ходи в магазина за храна и кога за нещо за него. Колкото и да му се играе знае, че като кажа да тръгваме от парка тръгва дори и със сълзи в очите. Като стане време за лягане приспива играчките и ляга дори и да има някоя нова и неразучена. За всички изброени неща обаче върти баба си и дядо си на малкия пръст. Те горките мислят, че не ги разбира и затова не слуша. Като го гледат по цял ден той ги командва, не спи, не яде и прави пакости. Просто знаят къде "поддава" и се пробват до победа или докато не видят, че си по-голяпм инат от тях.

# 592
  • Мнения: 162
Здрасти,
ние сме си още с Т, но поне променлива. Снощи и днес вече и хапна. Аз все пак не устисках и му дадох АБ де...ми панирах се, че беше много отпаднал милия, само лежеше. Иначе си имаме и афти в устата от днес. Педка каза, че освен отита имал и вирусче, което ги докарало....та мажа с някаква химия дето я имало само в една аптека....иначе сега спи, дано се събуди без Т Praynig.
За възпитание гледам говорите...идея нямам как се случва, честно. Дани не ме зачита за авторитет никак, ама никак понякога, а понякога е изключително послушен...и изобщо не мога да разбера кога как стават нещата, а баща си го слуша в повечето случаи.явно е до момента или до настроението на възрастния...аз поне така си обяснявам.
ооооооооооо и сме приети на градина   Laughing
Еле, дано не е сериозно и се оправи малката, че и вие се измъчихте!

# 593
  • Мнения: 8 569
Утро, според мен тя ви изпробва до къде може да стигне и чака реакция от вас. Седнете и поговорете двамата с баща и с нея, като възрастни, очи в очи, и обяснете какви и са правата и задълженията и съответно санкциите ако не ги спазва. След това ти трябва да бъдеш постоянна, да следиш спазването им и да налагаш лишения ако не ги спазва.

Аз също бях "изпуснала" сина покрай грижите за Александра, но напоследък ми е приоритет в "контрола" и започна да ми помага повече и от таткото. Всеки ден след работа го проверявам дали му е подредена стаята и написани домашните, иначе никакво излизане, компютър, телевизор. В 22часа го подканям да си ляга, при което той е на компютъра и мрънка, давам му аванс от 15минути, и ако не го спази дирекно изключвам компютъра без обяснения. За гледането на Александра- и той не иска, но съм забелязала че когато не е на компютъра и телевизора (обикновенно когато е наказан) си играе с нея. Карам го да хвърля и коша и др.такива.
 Лошото е че моя мъж въобще не взима отношение във възпитанието на децата, може да ме слуша с часове как викам, но не реагира #2gunfire и това ме дразни ужасно.

Всички болни бързо да оздравяват!

# 594
  • Мнения: 8 957
Обаче не мога да се съглася,, че не разбират на 2,6 години.

Имам предвид, че не разбират всичко. Едва ли може да обясниш на едно двегодишно дете, че си уморен, че имаш нужда от тишина, че след като се приберем от работа и ясла вместо да се гушкаме на воля първото нещо е да сложим да се готви вечерята и да пооправим из къщи.  Иначе за позволеното и непозволеното - вече придобиват някаква представа. Докато голямата ми дъщеря вече много добре осъзнава какво е положението вкъщи  - вижда, че направо изнемогвам, но не й пука и не се появява у нея желание да се помръдне и да ме отмени в някой съвсем елементарен домакински ангажимент, който абсолютно е по силите й.

Вита, всеки божи ден говоря с нея по тези въпроси - направо сама не мога да се понасям вече , на себе си станах банална и досадна. Неприятно ми е, че все по-често ми се налага да й се карам, но просто се чувствам вече абсолютно безсилна. Понякога - рядко, прибягвам и аз до подобни наказания. Ама нали да не изляза съвсем зла в очите й... Вероятно трябва да започна системно да ги налагам, за да има някакъв ефект.  newsm78 Бе явно трябва да се примиря с ролята на Цербер и това си е...

# 595
  • София
  • Мнения: 70
Утро, а тя и преди Симона ли е била така? В смисъл, че преди 2г. е била 3клас, т.е достатъчно голяма пак да помага.... Да не говорим, че Никол и сега ми помага за някои неща. Ако и преди не е вършела някои от тези неща, може да си казва, че и сега не е нужно да ги прави...... Незнам, със сигурност днешните деца са много по-различни от преди, но... трябва да овладяваме положението, няма как.

Ники я събудих към 15.30ч, че не беше яла нищо ... В добро настроение, слава Богу... Хапна малко, дадох й лекарства, сега играе и танцува.  Praynig Дано да минава бързо тази гадост, чеее  #Cussing out

Ааааа, между другото има 20 зъба..... Тя ги изкара още преди да направи 2г. и затова съм им загубила бройката вече  Embarassed
А следващите кога трябва да поникнат - някой знае ли?

# 596
  • София
  • Мнения: 70
Честит 1-ви юни на всички, които са и се чувстват деца!!!

Мами от София къде ще водите децата за празника?

# 597
  • София
  • Мнения: 167
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МАЛКИ И ГОЛЕМИ ДЕЧИЦА! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, ВСЕ ТАКА ДА НИ РАДВАТЕ!

Утро77, разликата на двете е доста голяма, така че нормално да не иска каката да играе с малката. Моята племенница е на 8, миналата година с Калина изобщо не можеха да играят, малката току я оскубе, ухапе итн. и тя се сърди, чак плаче. Тази година положението е съвсем друго, търсят се, играят заедно, е каката се сърди понякога ако рисуват или играят с пластелин защото Калина драска по нейните листа или й разваля фигурките, но се търпи. Лошото е че при вас докато Симона стане на 3,4 за да разбира игрите каката ще почне да гони момчетата Simple Smile.
Честно казано ми е мъчно като разказваш, имам такъв пример, семейството под нас. Майката търчи на работа, прибира се готви, чисти, оправя градината. Има 3 ма хратутника мъж, щерка и син, не пипват нищо да й помогнат.
И на мен дребните понякога ми късат нервите вечер, но съм намерила начин. Или освобождавам половин час и само играя с двете без да мисля за готвене, подреждане итн. След това мога да ги оставя половин час да довършят играта или Калина да чете на Рая. Или ги хващам да ми помагат, Калина бърше шкафовете с кърпа, бели варени картофи, подава ми от купата зеленчуците итн. Малката щъка около нас, опитва се да стои права и да докопа нещо.
Иначе използвам да сготвя веднага след като се приберем. Мъж ми има задача да ги изкъпе на конвейр, обикновено Рая е първа, а Калина я оставяме да поиграе във ваната половин час.

Стискам палци да намериш начин да накараш каката да ти помага в къщи и да имаш поне 1 час спокойствие Hug

Всички болнички бързо да оздравявате  Hug

# 598
  • Мнения: 8 957
Честит празник! Да са ни живи и здрави дечицата!   Heart Eyes

Елее, радвам се, че сте по-добре!
По въпроса дали Адриана преди да се роди малката си е била все така -в интерес на истината не съм я карала да върши нищо домакинско - просто не е имало нужда. Единствено съм държала да си прибира учебниците и своите си неща, когато са били разпиляни из къщи. Но определено беше много по-послушна. Сега вероятно от пубертетските промени, които текат, постоянно ми отговаря и изобщо не ме слуша за нищо.

Валя, да не си помислите, че мъжът ми не помага - напротив. Винаги, когато има възможност ме отменя. Най-често обаче именно той се занимава със Симона, щото каката е прекалено заета да седи на комютъра.  #Cussing out Ама вече съм й вдигнала мерника и смятам да сложа край на тази анархия по съвет на Вита!!!  Naughty

# 599
  • София
  • Мнения: 167
Утро, браво на мъжа ти че помага. Моят може да ги изкъпе, нахрани, облече, но трябва ли да ги занимава на 5-та минута някой реве  Mr. Green

Аз сега съм измислила нов вариант за прекарването на вечерта, понеже малката заспива в 8 и няма как да ги изведем след вечеря сме на разменни начала. Единия остава в къщи с Рая, храни, къпе и в 8 часа я паркира да спи и почива. Другият вечеря с Калина и я извежда навън до 9 да се умори. На другия ден се сменяме.
Така хем не се карам само на Калина, че пипа из къщи и през вечер имам време на спокойствие да подредя и да сготвя, следващата вечер си почивам в парка.

Успех и на теб да намериш правилния път да вкараш каката в ред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт