Какви привилегии имат самотните родители? 2

  • 193 377
  • 476
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имат ли право на помощи за ток  ако отговаряш на дохода за помощи за отопление,който е мизерно нисък.провери в социалните точно какъв е , детска градина-това е уредено от местната наредба за общинските данъци и такси и трябва да провериш , общинско жилище и всичко друго, което се сещате? Извинявам се, ако задавам повтарящ се въпрос, но темата е страшно дълга Simple Smile

Помощ,насочена точно към разведените майки няма

# 406
  • Мнения: 7 779
Извинявам се, ако задавам повтарящ се въпрос, но темата е страшно дълга Simple Smile
тя е дълга , но въпросът е един и същ.  на всяка страница  Laughing

# 407
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Айде и аз тук с моя си въпрос.
След съдебно дело, бащата на дъщеря ми вече и е баща законно. /Ние нямахме брак, а той почина преди тя да се роди/
Аз самотен родител ли се водя и на какво имам право /както и детето/?

# 408
  • Мнения: 54 420
Имаш право на детски, независимо от дохода ти.
За друго, не знам.
Съболезнования за таткото...

# 409
  • Мнения: 7 779
и на други неща има право - по-точно детето. (вероятно)

# 410
  • Мнения: 54 420
Детето има право на пенсия, докато учи.

# 411
  • Мнения: 2 024
Детето има право на пенсия, докато учи.
... и на наследство, ако има какво да наследи.

# 412
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Благодаря за включванията. Някой ще каже ли от къде да тръгна, в кои институции какво да питам и какво да нося? Засега само имам решението на съда и новия акт за раждане.

# 413
  • Мнения: 10
Бременна съм в 7 месец, редовна форма - студентка съм последна година.. Очертава се да си гледам сама детенцето, полага ли ми се помоща за майки студентки??

# 414
  • София
  • Мнения: 1 626
Бременна съм в 7 месец, редовна форма - студентка съм последна година.. Очертава се да си гледам сама детенцето, полага ли ми се помоща за майки студентки??
Здравей Весела
Отиди до социалните по район (където се подават документи за детски в района ти)
По принцип има еднократна помощ за родено дете ( доколкото знам за студентки е по-голяма)
Майчинство не знам как стоят нещата със студентките, но за детски пак там където е еднократната помощ.
Това като информация от мен !

# 415
  • Мнения: 2 024
ергенски данък не се ли плащаше когато нямаш деца  newsm78
преди години имах познати , които имаха брак , но нямаха деца. и двамата плащаха ергенски данък. та идеята на този данък е да се насърчава раждаемостта. в днешно време брака не е задължителна мярка за да се водят двама души за  семейство.  поне така мисля. 


Ергенският данък се плащаше от неомъжени/неженени след навършване на определена възраст (не помня точно - май беше около 27-28 г.). Ако след тази възраст се ожениш данъкът спира, но ако до 2(или 3 години, не помня точно) не си родите/осиновите дете - отново почваш да плащаш данъка до пенсия или докато се сдобиеш с дете.

# 416
  • Мнения: 2 024
Здравейте, от 6-7 години не съм се интересувала от привилегии на самотните майки - тези които имат деца с баща НЕИЗВЕСТЕН. Последно бях установила че нямаме никакви привилегии.
Сега, обаче , като се обсъждаха въпросите за евентуалното връщане на ергенския данък казаха,
че майки го раздавали "самотни" за да вземат 165 лева - това го каза по телевизията оня професор от
национален фронт. Освен това в друго предаване се говори, че циганките вземали около 1100 лв по
10 параграфа от държавата  разни европейски политики и програми за самотни майки.
Аз лично съм взела 200 лева 1кратна помощ при раждане и 1 помощ за учевик първи клас - това се полага на всички без значение на доходите им.
Също така един експерт от социалната служба ми обясни, че дете с 1 родител се води когато другият е умрял, то е сирак. Тогава произтичат някои права, но те са само за тези които имат починал родител, а не неизвестен баща.

Освен това, тъй като майките с неприпознати деца са напълно забравени, много се опасявам , че ако се въведе отново ергенския данък, както е в Германия например, тогава ние ще плащаме. Например аз може да вземам 35 лв детски, но да плащам 50 лв ергенски данък. Имам силното чувство, че никой няма да предвиди нашия специфичен случай, защото никой не ни брои за хора по принцип и ще се стигне до безумие да плащаме. ЗАЩО? Защото целта на този данък както обявиха е да се сключат бракове между тези които живеят без брак и имат дете. Т.е. как ще бъдат принудени? Като майката и бащата бъдат обложени с ергенски данък въпреки , че имат дете - те отглеждат  бъдещ данъкоплатец и не би трябвало да се облагат. Но щели да се принудят да сключат брак, което значи че ще бъдат облагани до евентуален брак.
Самотните майки на същия принцип също ще бъдат обложени. Но това ще ги стимуира да сключат брак с НИЩОТО. Т.е. ще  плащат постоянно без изход от положението.

Не се притеснявай за ергенския данък! Дори да измислят да го върнат под някаква форма, няма да се плаща от хора, станали вече родители. Целта на този данък (беше и би била) да стимулира раждаемостта. И навремето го плащаха само "неродили/неосиновили", без значение гражданското им състояние. ... Помня, че имаше напъни този данък да се плаща отново и след смърт на детето, но мисля, че не мина - бяха се поизхвърлили над морала Бай-Тошовите съветници..., но не мога да твърдя със сигурност, бях много млада и много не ме вълнуваше тая тема.

Относно детските без прилагане на критерия за доход за деца с "един жив родител" - термин визиращ конкретно и само полусираците, изключвайки тези без баща изобщо (непризнати), доколкото ми е известно в момента тече дело в Страсбург. Темата е повдигана и от предишния омбудсмат - Пенчев, но Конституционният съд отсъди, че е правилно да важи само за полусираците... Дано Страсбург да вразуми нашите управници и да отменят тази дискриминация.

Борба му е майката! Никой в България нищо не ти признава по съвест и морал!

# 417
  • Мнения: 403
Здравейте, от 6-7 години не съм се интересувала от привилегии на самотните майки - тези които имат деца с баща НЕИЗВЕСТЕН. Последно бях установила че нямаме никакви привилегии.
Сега, обаче , като се обсъждаха въпросите за евентуалното връщане на ергенския данък казаха,
че майки го раздавали "самотни" за да вземат 165 лева - това го каза по телевизията оня професор от
национален фронт. Освен това в друго предаване се говори, че циганките вземали около 1100 лв по
10 параграфа от държавата  разни европейски политики и програми за самотни майки.
Аз лично съм взела 200 лева 1кратна помощ при раждане и 1 помощ за учевик първи клас - това се полага на всички без значение на доходите им.
Също така един експерт от социалната служба ми обясни, че дете с 1 родител се води когато другият е умрял, то е сирак. Тогава произтичат някои права, но те са само за тези които имат починал родител, а не неизвестен баща.

Освен това, тъй като майките с неприпознати деца са напълно забравени, много се опасявам , че ако се въведе отново ергенския данък, както е в Германия например, тогава ние ще плащаме. Например аз може да вземам 35 лв детски, но да плащам 50 лв ергенски данък. Имам силното чувство, че никой няма да предвиди нашия специфичен случай, защото никой не ни брои за хора по принцип и ще се стигне до безумие да плащаме. ЗАЩО? Защото целта на този данък както обявиха е да се сключат бракове между тези които живеят без брак и имат дете. Т.е. как ще бъдат принудени? Като майката и бащата бъдат обложени с ергенски данък въпреки , че имат дете - те отглеждат  бъдещ данъкоплатец и не би трябвало да се облагат. Но щели да се принудят да сключат брак, което значи че ще бъдат облагани до евентуален брак.
Самотните майки на същия принцип също ще бъдат обложени. Но това ще ги стимуира да сключат брак с НИЩОТО. Т.е. ще  плащат постоянно без изход от положението.

Не се притеснявай за ергенския данък! Дори да измислят да го върнат под някаква форма, няма да се плаща от хора, станали вече родители. Целта на този данък (беше и би била) да стимулира раждаемостта. И навремето го плащаха само "неродили/неосиновили", без значение гражданското им състояние. ... Помня, че имаше напъни този данък да се плаща отново и след смърт на детето, но мисля, че не мина - бяха се поизхвърлили над морала Бай-Тошовите съветници..., но не мога да твърдя със сигурност, бях много млада и много не ме вълнуваше тая тема.

Относно детските без прилагане на критерия за доход за деца с "един жив родител" - термин визиращ конкретно и само полусираците, изключвайки тези без баща изобщо (непризнати), доколкото ми е известно в момента тече дело в Страсбург. Темата е повдигана и от предишния омбудсмат - Пенчев, но Конституционният съд отсъди, че е правилно да важи само за полусираците... Дано Страсбург да вразуми нашите управници и да отменят тази дискриминация.

Борба му е майката! Никой в България нищо не ти признава по съвест и морал!

Хоп...хващам са за това в червеничкото, защото ми идва нова информация Simple Smile Някой може ли да даде по - конкретно инфо ?

# 418
  • Мнения: 529
Бременна съм в 7 месец, редовна форма - студентка съм последна година.. Очертава се да си гледам сама детенцето, полага ли ми се помоща за майки студентки??
Мисля, че имаш. Това са новите условия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=862358.0

# 419
  • София
  • Мнения: 1 626
Искам да питам ако има запознат :
Има решение на български съд за издръжка Х лева.
Има изпълнителен лист
Бащата е чужд гражданин и не плаща

Чух, че ако след 6 месеца неплащане се иде в общината с всички документи, може държавата да изплаща процент от издръжката и бащата да дължи на държавата.
Така ли е? Има ли някой който да получава пари по този начин?
И ако да има ли някой който знае дали може да стане това с чужд гражданин  все пак той не живее тук.
Благодарна ще съм ако някой ми отговори.
Поздрави на всички ви

Общи условия

Активация на акаунт