Отговори
# 75
  • Мнения: 79
Рози и рози,страхотен е клипът със смеха. Толкова е заразителен смеха ви.И аз почнах да се хиля.Действа наистина страхотно. Не мога да спра да се смея докато го гледам.Ще си го пускам вече доста често май.... Hug

# 76
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Добро утро!

# 77
  • Мнения: 1 422
Рози и рози,страхотен е клипът със смеха. Толкова е заразителен смеха ви.И аз почнах да се хиля.Действа наистина страхотно. Не мога да спра да се смея докато го гледам.Ще си го пускам вече доста често май.... Hug

Lily Rose, ти смехо-клипчета да искаш  Laughing От всичките градове май има качени в сайта като гледам.

# 78
  • София
  • Мнения: 67
Привет на всички прерасни фей,
направих ритуала за получаване на работа, ще пиша за резултата по натам, също така помолих ангелите за помощ, да въздействат с отговор на бившият ми мъж.
Искам да получи отговор на един въпрос, кратко ясно и силно и никога повече да не се съмнява.

Това е засега от мен, творете......  bouquet

# 79
  • София
  • Мнения: 2 840
Не съм забелязала бившите мъже да се вслушват в ангелски съвети, ама твоят може пък да ме опровергае.
Така и така ти е бивш, нямаш какво да губиш - кажи му го ти. Mr. Green

# 80
  • Мнения: 2 196
Тази година и аз съм решила да постя. Имам нужда да прочистя и тялото, и съзнанието си.

Сънувах снощи странен сън. Движех се по улицата и над главите на част от хората, покрай които минавах, виждах едни такива двойни, сияещи бели неща, като ореолите на светците.
Взех да давам отклонения. Crazy

Аз тази година очаквам чудеса. Сякаш във въздуха го усещам. Нямам нужда от чудо, не се надявам на чудо, просто знам, че такова ще се случи. Laughing

# 81
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Тази година и аз съм решила да постя. Имам нужда да прочистя и тялото, и съзнанието си.

Е' те тогава веганите от съседната тема са светци  Sunglasses

# 82
  • Мнения: 2 196
Е' те тогава веганите от съседната тема са светци  Sunglasses
Като нищо хора с ореолите, които сънувах, може да се вегани. Laughing

Моето разбиране за пости е, че човек е редно освен на храната, да обърне внимание и на чистотата на мислите си.
Други може и да са безгрешни в мислите си, но аз определено имам нужда да си поразчистя мозъчните чекмаджета.

# 83
  • Шотландия
  • Мнения: 2 863
КЛОНКАведнъж съм постила вживота си.Точно така- с наричане..Бях го нарекла за здраве на едно от децата си, на което му се беше появила екзема (бебенце беше на 6м и го кърмех..)Реших,че след като докторите не знаят откакво е екземата, ще постим и аз и бебчето по време на великия пост и го спазих. Вярвах,че екземата ще изчезне и...тя изчезна точно с приключване на поста. Никога повече не се появи..
Така,че...това е много силно. Ако имаш волята да го направиш..
От по-набожни хора от мен знам, че поста, ако не е по канона,си е просто една диета..Така че,..тези, които се захващат да постят е добре да знаят какво търрсят като ефект....
И аз съм се засилила да постя тази година...

Постила съм няколко пъти, но по-последните пъти наддадох на килограми и някакси не усетих кой знае какъв зор при постенето, та се чудя дали съм успяла тогава...  newsm78

Сега ми се случи да се срещна с една конфликтна ситуация... Тя се развиваше някакси бавно и тегаво, усещах, как ме дърпаха да вляза в конфликта, а не исках, чудих се как да се измъкна. Имам власт да го прекратя чрез силови действия, но не обичам така. Тръгнах да прилагам хоопонопоно... не мърдат нещата, другата страна сякаш все по-интензивна става, организира и съмишленици - чиста проба борба за надмощие, а и за енергия. Накрая направих нещо като изследване на другата страна на конфликта, като търсих добрите черти там... намерих ги.  Heart Eyes  Писах отговор. Редактирах няколко часа, като "чистих" себе си през това време, следях дали съм във "вихъра" и дали написаното не ме вади оттам. А денят - спокоен, хубав, мой... Пуснах написаното. Моментален ефект. Другата страна се оттегли. Прие примирието. С готовност. Не знам за колко време, но дори и аз съм изненадана от резултата...  Споделям го, знам, че не звучи много ясно, но който е попадал в подобна ситуация, ще разбере какво казвам. Благодаря, че ме "изслушвате".  Hug

Два въпроса към постещите:
1. Как звучи "наричането" на пост - моля ви да ми дадете конкретен пример, макар и измислен.
2. Какъв е "канона" за пост - за да не е просто една диета?

Благодаря предварително. Хуманис, благодаря за пояснението. Както и на другите - Рози, както винаги много интересно разказваш.
СИЯЙНО МЕЧТАНИЕ, със закъснение честито за РД - на сина ти и на теб - много здраве ви желая, много любов и сбъдване на всичките ви мечти. Нещо ми го няма красноречието, но ви ги желая тези неща от все сърце  Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Дес, както винаги харесах това, което пускаш.
Делфина, невероятна мандала  Peace
Бианка, звучиш толкова... свято...
Гледам един сериал "Докоснат от ангел" - давали са го по БНТ преди години, сега намерих в нета няколко сезона - искам да го дам на приятелка, ама нямам субтитри на български. Някой да помогне? На английски се казва Touched by an Angel.
Сигурно забравям да благодаря на някого...

Благодаря ви, че ви има, момичета  Hug

# 84
  • Шотландия
  • Мнения: 2 863
Добро утро, момичета и момчета!
Днес е Сирни заговезни (Неделя Сиропустна) - за постещите, известен още като Прошки.

Затова, моля, простете ми, ако неволно с нещо съм обидила или наранила някого.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 648
Постила съм най-стрикно по цели пости, но е изтощително. Последните години много боледувах и несмеех да постя. Сега ще видя как ще дойде.

Някой да е чел книгата Любов на Елиф Шафак?Има стратни нища вътре и съм си наумила като я прочета да ги извадя във файл.

И простете!

# 86
  • Мнения: 10 761


И аз моля за прошка, ако някого неволно съм обидила Praynig

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 11:53 от mijjjka

# 87
  • Мнения: 2 280
Аз за този пост съм решила да не е физически, а духовен. Т.е..от сега съм приела,че няма да спазвам стрикно ограниченията за храната.Специално за месото.. В къщи децата не искам да ги органичавам,пък..не мога да готвя без да пробвам някой от нещата.. Като цяло,мисля да огранича приема на месо, но..дори и него няма да спра напълно. Така погледнато..няма да постя.

Обаче..от сега започвам със списъка неща върху които ще се фокусирам по време на поста.
Смятам да се въздържам от греховете на езика - да работя върху неосъждането на другите,както и върху греховете на сърцето - гняв и гордост.., греховете на мисълта- самомнение,греховете на волята - мързел, инат,..
Мисля по време на този пост да обърна внимание  на своето духовно пречистване ( това с храната...от самосебе си ще си дойде..), както и на благотворителни дейности..
Ако успея и половината от нещата, които си поставям за цел да осъществя,ще приема поста за много успешен за себе си..

# 88
  • Мнения: 2
И аз съм решила да постя тази година.За първи път ще ми е.
Вече две вечери сънувам море с акули и водни чудовища  Crazy В съня си изпитвам страх да вляза във водата, а по принцип съм си морско чедо и нямам такива проблеми.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 840
Момичета и момчета, ако някого с нещо съм обидила - съзнателно или неволно, моля за вашата прошка.На всички, които искат или ще поискат прошка тук - простено ви е! Hug

Дес, то веганите са си ангели по принцип, бе, мила, но идеята на поста е да преодолеем собствените си слабости. За мен това не е храната. Аз по време на пост си ям с удоволствие постни манджи, че даже и дебелея Crazy Crazy

Не зная как ще се преборя с егото си. Направо не съм сигурна, че ще ми се получи. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт