Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 110

  • 95 427
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
пролетните торти мн ми харесват, щъркелчетата са на добро и топличко...
омръзна ми студа #Cussing out само съм болна
 одейка правих една домашна тортичка, с домашен крем и орехчета, без външен вид, така набързо за семейно изяждане
ако нямаме гости и никои няма да я види не ми се знаимва да окрасявам с захарно покритие, просто с малката се забавляваме да си джуркаме блатове и кремчета Simple Smile

# 31
  • Мнения: 634
Ето това е старт #Crazy
Пепи ,благодарности  bouquet
Красимира ,злополучна торта не знам но много оригинална.
Марая,пролетната тортитчка е много свежа и подходяща за сезона .
Нат ,гледам и мигам ,мигам ,даже щерката казва до мен това е прелест.
Дендоли,дано правилно да пиша за тварда глазура аз правя 100гр.Кувертюр+4 може и 5с.л. олио.Разтапям кувертюра и тогава прибавям олиото ,леко охладено заливам предварително изстузената торта ,става хрупкава и трошлива глазура.
Свещичка,това което си направила е повече от шедьовър .Напрява ума не ми го побира как си го направила.
Валерия ,ти направо ми скриваш шапката ,детайлите са повече от перфектни.Има какво да се учим от вас със Свещичка ,но нещо все не намирам време за опити,но да знаеш че когато се пробвам обещавам да ви покажа какво съм измайсторила в кавички .Имам в предвид човешки фигурки и по точно глави.
Иглика дано пролетта да се засрами и веча да дойде .Щъркелчето е перфектно.
Мили ми момичета искам да споделя едно днешно приживяване ,което има връзка с писаното от предната тема .Днес получих голяма критика от моята шефка ,която е собственик на ресторанта в който носих сватбената торта.А точно думите и бяха ,тортата е на глед ,като тиква на плет.Тя ме попита дали някога съм опитвала този отвратителен фондан та го предлагам ,Трябвало да предлагам нещо друго а не това .Тортата била горе долу хубава ,но отвътре в уста не се слагало.Във фирмата ни правят торти ,даже и сватбени ,но само с маслен крем отвътри и то с маргарин и отгоре със сметана .Както и да аз казвам ,че това е желанието на клиентите ,пък тя отговори ,че който опитал от гадният фондан нямало да повтори.Точно след 4 часа дойде клиентката ,която е шеф на бърза помощ ,за да ми донесе остатъка от парите и аз толкова уплашено я попитах дали са доволни ,а тя жената даже ми донесла подъръци от благодарност и ми каза ,че са повече от доволни .Точно на вкус съм я докарала като пробната торта и въобще ,грееше от удоволствие .Ха кажете това сега на какво ви прилича.Обръщам се към вас понеже вие също работите с фондан.Извинявам се за дългият пост и понеже вече съм по спокойна мога да пусна още няколко снимки на торти от преди сватбената.

Това е плод на две седмичен труд.

# 32
  • Мнения: 622
записвам се!
ами да-за мен стилната торта,стегната и с вид е тортата с фондан,всичко друго е ....за ежедневна употреба.ама на има и такива хора като шефката ти,дето не разбират нещата като нас.да пасат!
ама албенка-ти спиш ли,ядеш ли,кога готвиш за домочадието и въобще....как успя,бе жена????????????
валерия-то не останаха думи за теб,какво да те правя,евала,царица си на "фейсовете"!
свещичка-страхотен купидон,малко са му шантави ръцете,ама то е от опъването на лъка ,сигурно,но физиономията му е един път!
наталина-теб те знам от годзини с тънкописните ти творения,как го правиш без да се разлива боята
на кого бяха лалетата-искам технологията

# 33
  • у дома
  • Мнения: 1 581
silrai, не се ядосвай, не си струва  Hug
 Албена, не спираш да ме изумяваш    Shocked Hug
Mинa, невероятни лалета, неверятнторта, страхотни цветове!
иглика333, фигурките са страхотни!!!
Valeria, как успяваш така да изпипаш и най-малкия детайл, просто ума ми не го побира  ooooh!  и не на последно място, най-сетне, доживях!  newsm44   Mr. Green Mr. Green  Heart Eyes
mini_79, много нежни сладки Simple Smile
natalyna, просто нямам коментар за твоите рисувани украси  Crazy Party
Марая, много сладурска тортичка, не се отказвай, следващият път ще се получи още по-добре Simple Smile

# 34
  • Мнения: 29
запис Simple Smile
Невероятни торти видях.Браво момичета!За съжаление нямям много време да ви коментирам поотделно,за което се надявам да бъда извинена!

# 35
  • Мнения: 1 271
Валериоооо, ще ми липсваш и още как, точно за това си оставих вратичка като казах, че ще ви чета  Mr. Green Заради теб и още няколко мадами тук, няма да се откажа от темичката, но както някой ме посъветва(между другото много добър  съвет е)-ще си почина малко от форума, много нагоре ми идва в последно време-явно периода ми е такъв  Twisted Evil
За тортето......кво да ти кажа, добре, че не си гледала клипче, че тогава горкия човечец сигурно щеше да ти се чуди на акъла да му подаряваш умален пластмасов модел на гума.....   ooooh! Само да ти сподела, ще гледам твоя торта, ще копирам колкото ми душа иска, защото темата ми е Хана Монтана, а там съм пълен блокаж!!!!Благодаря ти, че мълчаливо се съгласяваш да прекопирам някои детайли  Mr. Green  Heart Eyes
То така като съм се разписала днес, да взема  ида ви изкоментирам, да не кажете, че съм дезертирала съвсем....
Албенка, сватбената е мечта  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes Само не разбрах, наистина ти кога спиш и ядеш?????  Shocked До една тортите от маратона ми харесват-няма лоша торта, още повече, че ги гледам в детайли на зуум макс!!!!!Поздравления, нямам думи за такова производство!
Мина, хм, ти от новите ли си?  newsm78 Коя торта ти е това поред, защото ако сега ми кажеш, че е втора или трета ще се застрелям!Кво ти пука, че лилавото станало синьо, виж само какви лалета си изтипосала!!!Една забележка-трябваше да снимаш на друг фон, този оранжевия нещо не откроява добре тази торта, а тортата е повече от перфектна!
Иглика, тия персонажи не ги познавам, но са станали прекрасно, първо помислих, че са играчки, след това като прочетох подробно(щото си минавах-признавам си-отгоре отгоре само по картинките) и се удивих!   bouquet
Мини 79, сладки като сладки, но така декорирани стават вече наслада за окото!
Свещичка, ти!Имаш страхотно виждане и ръка за моделаж!Искам да видя някоя по разчупена торта в 3Д ФОРМАТ ОТ ТЕБ!Замисли се,  но можеш направо да се ориентираш към тази част на тортоправенето!
Нат, станали са невероятни всичките ти произведения!!!С четката, хм, страхотно!Знам колко трудно е това с четката и направо не вярвам на очите си, толкова много украсени сладки, че направо свят ми се завива, в къщи сме почитатели на твоите украси с айсинг, и изобщо на всичките ти неща, които правиш, още си пазя една снимка на сърце, беше преди две години, когато си я копнах тук от форума и я показвам на всички гости-впечатлява!
Искам да коментирам и всички торти от първа и втора страница на темата, но няма как, първо защото техниката от известно време ми прави проблеми и не става да пиша толкова километрични постове като Валерия  Mr. Green
Пепи, и аз благодаря за темичката и ти се пази, почивай си повече  Heart Eyes
Ванчето ми липсва, подсмърк !Айде пиши, ма, гад!Обичам да те чета, ама не тези постове последните от едни теми-ти си знаеш, искам си приказките за лека нощ и обясненията в лебоф!

# 36
  • Мнения: 1 745
Само запис,да ви следя! Embarassed
Три страници с прекрасни торти! Crazy
Направо ми скривате шапката!   bouquet

# 37
  • Vraca
  • Мнения: 3
sve6ti4ka  strahoten e kupidona ti napravo nz kak gi dokarvate tezi ne6ta
mini 79 mnogo sladki sa marteni4kite v prenosnia,a i v bukvalnia smisal sigurna sam
valeria  tova koeto si napravilae tolkova realisti4no 4e 4ovek moje samo da ti zavijda
iglika333 geroite sa strahotni ,i za boqta da te popitam kato q slaga6 taka v glizerina sled tova go slaga6 v testoto i mesi6,taka li?
mina  mnogo hubava proletna torta,dano s neq doide i proletta ve4e
albena povtarqm drugite ot foruma no i az nz kak se spravq6 prosto tolkova mnogo torti za tolkova kratko vreme ,edno golqmo bravo
pozvolih si da komentiram 4ast ot vas vapreki 4e sam nova i se nadqvam da ne sam obidila nqkoi s tova 4e go komentiram ili drug s tova 4e ne go komentiram,kato cqlo se naslajdavam na vsi4ki vi  s tova koeto mojete i tuk e vreme da  zadam i edin vapros samo na balgarski li pi6ete tuk ima li takova pravilo 4e mislq 4e samo az pi6a na latinica i ako e taka da se popravq???i o6te ne6to iskam da vi pokaja snimka na moq torata no neznam kak

# 38
  • Мнения: 1 541
Албена, искрено съм изумена от това, че тази жена, си е позволила толкова вулгарен коментар. Напълно разбирам какво я мотивира- злобата не ходи по дърветата, а по хората, но си признавам, че липсата на елементарно възпитание винаги ме шокира! Предполагам, надявам се, и за миг не си помислила, че зад думите й седят реални факти! Тортите ти са произведения на изкуството, темповете ти на работа в съчетание с качеството на изработката са просто нечовешки и достойни за възхищение! Ако иска да продава своите торти- няма лошо, ако иска да направи градивна критика, да изкаже личното си мнение, което не е задължително да е положително- ок, но това не е начина. Долнопробно е и не й прави чест, а ти можеш само да я съжалиш и да махнеш с ръка. Наслаждавай се на доволните си клиенти и гледай в техните очи за оценка. Щом имаш толкова много поръчки и всички те остават доволни- трябва ли ти нещо друго?! Работата с хора е особено трудна, а това да задоволиш изискванията им за толкова лични неща, като акцента на празниците им е изкуство и ти се справяш превъзходно с него!
ПП. Фонданът не е по вкуса на всеки. Аз и никой около мен никога не ядем покритието. Гадно ми е, каквото и да е то. Но пък има хора, които го обожават наред с крема и блатовете. Хора разни, вкусове разни, така че това, че тя не го харесва значи, че е добре да си го маха от парчетата......когато се научи да прави такива торти  Wink
Свещичка, как, как, бе жена го направи този образ така изправен и с такова невероятно готино дупе?!? А крачетата са като на дебело бебе! Върховен е просто  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Вал, пиша и трия десет пъти вече! Омръзнало ми е да не знам какво да ти кажа! Може ли да те коментирам само с множество точки, изразяващи пълната ми загуба на способност да говоря при вида на твоите произведения на изкуството? Моля те, кажи да! Щастливи са всички, които са се докопали до теб да им правиш торти, не коригирам се-  шедьоври. Искам и аз едно Mini Me!!! Приемаш ли поръчки от непознати тъмнокоси кокони със силно изразено себелюбие?  Mr. Green Особено щом можеш и излишните килца да намаляш- ти си моя човек!!!
Благодаря за пожеланията към малкото зверче, както и за положителната оценка на труд и творчеството ми  Hug Heart Eyes
Мина, лалетата са като набрани от градината! Кажи, моля те, как ги направи? Аз стоя далеч от моделирането на правдоподобни цветя- моите винаги са като мечите на лунатика, но с тези много ми се иска да се пробвам, защото са прекрасни! цялата торта е много нежна и пролетна!
tanita_86_, писането на кирилица е силно препоръчително, да. Ще бъде добре да го промениш. А иначе дай линк към твоята снимка- така ще е най- лесно. В правилата има и обяснение как се поставят снимки директно тук.

# 39
  • Мнения: 289
Добър вечер мили дами.С много хубави торти се започва новата тема.На Валерия тортата просто няма как да я пропусна.Поредния шедьовър.Аз днес се потих над една торта.Всичко добре вървеше,докато непочнах да покривам.Е това захарното покритие,като почна да се къса.Аз го метна то се къса.Измъчих се,цялата на кръпки стана.а тези феичките ги мразя.Не ме бива по тези дребните елементи и това е.нестига,че тестото отврат а те неискат да се залепят.Тъкмо ги залепих и отидох до хола и те паднали във буквите и целите се омазали с шоколад.А нямам друго тесто и сега такива мърляви ще са.
Ето я и нея.Абе за пета торта ислед 6 месеца застой съм що-годе доволна.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 21
Да се запиша и аз в новата тема. Пепи Благодаря.

Първо да ви благодаря, че ми отразихте тортата. Ми изцъклено ми е ангелчето щото не сте видели първия вариант на очи, които изчегърках - бяха като на вампир. И на мен не ми харесват, но изпитвам ужас от очите. Много ми са трудни. Още пробвам различни методи дано някой ден се науча все пак. Обаче тъпо и упорито не се отказвам.
Албенка   bouquet страшна си. Като видях количеството на произведеното и  Shocked нямам думи. Ванче лилаво бялата е върхът, а калинката е много закачлива. Дарилка ризата е перфектна. Альона таралежа е като от приказка, Манинка бързата торта ти е перфектна, Криската обожавам съчетанието на синьо с кафяво, много е ефектна. И другите са супер. Милейди мартеничките си помислих, че са снимка от някъде. После се върнах да проверя. Ми те страхотни. Руми73 котето ти е като истинско. Краси,мира извинявай, ама си е струвала мъката. Керемидите са един път. Все едно гледам нашата къща (живея в подобна). Марая освен наклона друг недостатък не виждам. Наталина отдавна се възхищавам от уменията ти. Перфектна си. Свещичка то за Купидончо кво да се каже - перфектен е. Чак да го цунеш по ... петичките. Mr. Green Валерия няма какво да кажа, то е видно. Обаче имам въпрос. На какво е седнал тоя чичко? Прилича ми на нещо ама не вярвам да е това  Mr. Green. И да не ми се обидиш сега. Аз просто с любов  Heart Eyes Страшна си. Мина много хубава торта. Е не Албенка ми то кво да пише човек незнам. Кога успя бе жена. Пък за шефката ти - това си е чиста проба злоба. Някой да я кара да яде фондана,аз не го ям примерно нито един. Тя е виждала само пари в тортата ти - завииист. Тегли й една и вярвай на клиентката ти. Успех.

Сега да ви пусна и мойта торта подарък за племенницата ми за навършването на пълнолетие. Тя обожава коне и само те са й в главата. Първо не бях решила, че ще правя торта, но после си казах: Че защо не опитам, това ще й остане страхотен спомен.  Е да, обаче този кон, като хич ме няма в моделирането. Ама се справих някакси. Имах малко по различна идея, но с фондана нещо се изложих и се наложи да позамаскирам и се промени идеята. Предизвикателство беше, че трябваше и да стигне читава от Варна до Пловдив, като пътува с почивка в Несебър. Е стигнала е абсолютно в същия вид без грам поражения. Рожденничката е загубила ума и дума. Ей затова си струваше няколкото часа сън двата дни, за да успея. Има си критики, но пък ми е първата друетажна торта.

А тук е рожденничката http://nan4etobg.snimka.bg/cooking/kulinarni-strasti.555672.22596126

# 41
  • Vraca
  • Мнения: 3
*MILADY*много ти благодаря за бързия отговор
danito1988разбира се че е добре,направо си е супер щом си още от начинаещите.и аз съм от тях и се надявам все някога да задобреем като дригите тук
nan4etobg  бих казала че коня ти е за изложба,де и мен да ме нямаше така в моделирането

ето и линк към първата ми торта с фондан има и още 4 снимки на следващите ми торти.Не са много за показване но пък и няма защо да ги крия  http://www.album.bg/tantra/images/26950509/

# 42
  • Мнения: 622
Влизам специално да поздравя бубето за рожденния и ден!бубе,да си здрава,да си жива,да си все така лъчезана и креативна!да се радваш на хубавото ти хоби и на прекрасните ти деца и съпруг,да не ти пука за хорската злоба,не си я слагай на сърцето,само така ще се предпазиш от нея!въпреки,че не те познавам,дори не съм си кореспондирала с теб,имам чувството,че те познавам от години,деликатните ти торти са пример за всички нас,от твоите идеи и ние радваме семействата и приятелите си!честит празник и весело изкарване!  bouquet  bouquet  bouquet

# 43
  • Мнения: 212
пльос.... 3-та страница.... кога ще прочета


много торти много нещо сте напускали за 1 вечер....
Албена   не знам какво да казвам... кога успяваш? спиш ли въобще и хубави на всичкото отгоре....

nan4etobg страхотно нежни цветове и оригинално изпълнение

Валерия наистина незнам как го правиш, аз сигурно и след 1000 години няма да мога да докарам такива красоти

Мина.. красота, много, ама много ми хареса

mini_79 много хубави сладки
 natalyna как успя да ги изрисуваш така  newsm78  много са красиви

sve6ti4ka поздравления за идеятат и изпълнението на купидончо

Марая не смея да критикувам защото аз самата ева ли бих могла да направя по добра
Красимира , може да те е измъчила но е много оригинална и сполучлива според мен

Иглика... баба марта е невероятна, поздравления

дано не пропускам нещо ама имам многог да чета и отивам да наваксвам

# 44
  • Мнения: 264
Албенка Отново серия страхотни торти, какво повече да ти кажа, уникална си с темповете и качеството. Лошото е че живееш в по-малък град и там клюките все още запалват клюкарките. Просто си пусни тези глупости покрай ушите. Госпожата явно е тъпа и не знае, че фондана е само укрса и не се яде  Mr. Green Laughing Явно докато е хрупала лакомо фондана останал в чиниите не е успяла да се докопа до парче от самата торта. Така е за някой славата за други огризките.
nan4etobg Страхотна торта, прекрасни са и мацката и коня. Справила си се страхотно не знам какво те е притеснявало.

Чести рожден ден на Бубулинка!!! Да си жива и здрава и все такива красоти  да твориш пък завистниците да имат повод за приказки. Чудесен празник с цялото семейство, което винаги да те подкрепя и радва.


Това са оригиналните герои от Випо


За оцветяването оригиналната статия е тук
http://www.matok.net/modules.php?name=News&file=article&sid=582
Аз съм чела превода на vica от руския форум У Самовара
http://www.forum.u-samovara.ru/index.php?showtopic=29&st=120 … 89&#entry3389
Превеждам за тези на които им е трудно с руския

Оцветяване на захарно тесто
(www.matok.net)

Не всички имат гелови боички. Те са и скъпи и не винаги можеш да получиш желания цвят.
Както е известно най-проблемни са червения и черния цвят.
Трябва да вземета прахова боя червен и черен цвят.
В малко течност ( 10 мл) накапвате няколко капки глицерин. Ако нямате глицерин можете да ползвате  царевичен сироп(corn syrup).
Добавете малко прахова боя и разбъркайте. ( получава се като гел много тъмен - ако е например  с червен прах  се получава гел бордо)
Експеримент -  да оцветим еднакви количества захарно тесто с промишлен гел  и с направен в червен и черен цвят

Ето го и резултата от оцветяването - в ляво промишлената боя в дясно амоделната.

Същия експеримент и с черна боя


В статията е написано че такъв гел не е подходящ за оцветяване на шоколад

Благодаря на момичетата от Самовара, за това че им е толкова подреден и систематизиран форума и намерих статията от раз.
Аз лично разтварям боята само в глицерин, насищам максимално. Трябва да се разтвори добре, за да не останат точици от оцветителя в тестото, мажа си ръцете с глицерин и меся - така цапа, вие може да ползвате ръкавици. Друг съвет, който също прочетох в Самовара е да се размеси тестото на намазнен плот, мазното тесто се оцветява много по-лесно и става много по ярко, ето например Варната. Съвета е даден за тесто за покриване, за фигурки става леко по течливо, не е така прецизно, но пак става, просто това трябва да се има предвид. За цветя ( аз не съм моделирала да си кажа) леко омазненото тесто също дава възможности да се изтъни и оформи още по-добре - говоря за тестото на Нелката  което ползвам  но коментират че и с ММ фондана е така.

Общи условия

Активация на акаунт