Безвредни лекарства против киселини..

  • 90 279
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Прясно мляко определено, но има голяма възможност да не намериш спасение, докато не родиш. Като влязох в 9ти месец ни сода, ни мляко ми помогнаха...родих и оттогава не съм имала  Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Нито талцид, нито сода, нито мляко, нито бисквита  ooooh! помагат само за 15 минути, после пак  Tired Няма спасение, трябва да чакаш да родиш, опитвам се да свикна с тази мисъл, но е много трудно.

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Талцид. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 38 727
Аз се консултирах с лекар и пих Омепразид последните два месеца. Ей, родих се, ви казвам.
Преди това се мъчих с Талцид, но полза нямаше особена.

# 19
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз се консултирах с лекар и пих Омепразид последните два месеца. Ей, родих се, ви казвам.
Преди това се мъчих с Талцид, но полза нямаше особена.
И той не е точно безвреден, тъй като съдържа някакво алуминиево съединение, което се натрупва при честа употреба.

Омепразид пия и аз сега профилактично за стомаха, защото пия кортикостероиди.
Наистина, много е добро.
Но дали е препоръчително по време на бременност - не знам, не съм чувала.
Мисля, че то е "ново" поколение цяр  Laughing, докато аз бременеех май го нямаше...  Thinking

# 20
  • Мнения: 1 100
Шуслерова сол №9. Една таблетка ми стига.
Преди пиех Renie - понякога и 4 не бяха достатъчни.
И двата варианта са подходящи и за бременни.

# 21
  • Мнения: 62
Само Талцид ми помага:)))

# 22
  • София
  • Мнения: 22
При мен най-добър ефект имаха газираните напитки и Талцида ( но е хубаво той да е като краен вариант)

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Няма оправия, ужас  Cry Не минават. Пия сода и след максимум 1 час айде пак (киселини). Чудя се доколко е безвредна и содата.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 727
Няма оправия, ужас  Cry Не минават. Пия сода и след максимум 1 час айде пак (киселини). Чудя се доколко е безвредна и содата.

Съвсем не е безвредна за стомаха.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 530
Аз имах киселини през цялата последна бременност и накрая ми помагаше яденето на лимон, или вода с лимон. Хем полезно, хем помага. Разбира се помагаше ми докато заспя вечер- за няколко часа и си спях почти седнала, но пак е нещо, като се има предвид че си повръщах всичките 9 месеца.

# 26
  • Мнения: 2 456
След вашите съвети си взех Талцид- родих се Simple Smile Благодаря Ви   bouquet
Препоръчаха ми и ЗероАцид- също помага.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз знам най-ефикасния начин да нямаш киселини... Веднага, направо часове след като родиш.
Аз лично в следоперационната зала се почувствах като човек, а не като 3-глав змей, бълващ огИн.
Та няма ефикасно средство, не само лекарство. Търпение...

# 28
  • Мнения: 60
Аз се консултирах с лекар и пих Омепразид последните два месеца. Ей, родих се, ви казвам.
Преди това се мъчих с Талцид, но полза нямаше особена.
И той не е точно безвреден, тъй като съдържа някакво алуминиево съединение, което се натрупва при честа употреба.

Омепразид пия и аз сега профилактично за стомаха, защото пия кортикостероиди.
Наистина, много е добро.
Но дали е препоръчително по време на бременност - не знам, не съм чувала.
Мисля, че то е "ново" поколение цяр  Laughing, докато аз бременеех май го нямаше...  Thinking
Aa не може да го е нямало,освен ако не е било преди мнооого години.Това е най-ефективното средство против киселини-заради механизма си на действие- и потиска централно образуването на киселини.Но не знам до колко е безопасно при бременност.
Талцидът е друга работа-той не се абсорбира,а действа локално в стомаха и се изхвърля после

# 29
  • Мнения: 2 478
Има една грузинска натурална минерална вода - Боржоми, която е леко солена и газирана. Супер ефикасна е, въпреки цената и от 2,50 лв за 0,5л. Препоръчвам я на всички, които имат проблеми с киселините.
Иначе си дъвча Талцид, но след това нито ям, нито пия вода с часове, иначе веднага всичко се връща.

Общи условия

Активация на акаунт