Компания...????

  • 3 880
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 813
Той вече е предал веднъж, предлагаш й в остатъка от живота си да живее с него, чудейки се компания ли е или съпруга и дали пак няма да я предаде?!
Има семейства, които се разпадат след една изневяра, но има и такива, които надживяват кризата. Лошото е, че повечето мъже държат непременно да „ бият барабана“ известявайки света, без да им пука за наранената съпруга. След време обаче осъзнавайки глупостта си и търсят пътища назад и биват ли допуснати обратно стават най- добрите съпрузи. Обратния вариант също е възможен, простиш ли веднъж, ще ти се наложи да го направиш пак. След подобна постъпка БНД се осъзна, но ..... за мен беше невъзможно да го превъзмогна, това просто беше последната капка която преля чашата на търпението ми.

Има една сентенция, че трябва да се доверяваме повече на разкаялия се грешник, отколкото на негрешилия праведник, въпросът е как ще повярвам в неговото разкаяние?! И как ще простя предаденото доверие?!
Не се учудвам на решението ти, ние, жените, поне повечето, възприемаме дома си наистина като своя крепост и предателство там няма как да се превъзмогне. Можеш да се примириш, да простиш дори, но не и да повярваш.

# 31
  • Мнения: 7 325
Аз бих се постарала да поставя разума пред емоциите в такава ситуация ( може би остарявам ). Ако човека е добър съпруг, баща, партньор и тази глупост е породена от моментна слабост или криза за която сме виновни всички и естествено е „временно забавление“ не бих рязала с голямата ножица, а може би бих дала шанс на семейството да остане цяло. Но ако освен изневярата има и много друго ( както при нас с БНД ), просто няма никакъв смисъл от опити и прошка.

# 32
  • София
  • Мнения: 903
Аз бих се постарала да поставя разума пред емоциите в такава ситуация ( може би остарявам ). Ако човека е добър съпруг, баща, партньор и тази глупост е породена от моментна слабост или криза за която сме виновни всички и естествено е „временно забавление“ не бих рязала с голямата ножица, а може би бих дала шанс на семейството да остане цяло. Но ако освен изневярата има и много друго ( както при нас с БНД ), просто няма никакъв смисъл от опити и прошка.

Точно това направих и аз - поради същите причини. Е, оказа се, че това беше най-голямата грешка в живота ми. Още не мога да се отърва от кошмарите  вследствие на близо година унижения. И едва ли някога в живота си ще мога да бъда с друг мъж - просто вече не вярвам на никого. Sad

# 33
  • Мнения: 258
Таня31-Не се отчайвай,аз бях сама 10 години и точно като теб си мислих ,че няма да мога да бъда с друг защото не вярвам на никого.Но срещнах човека и имаме прекрасен брак,10 години сме женени ,имаме детенце,всичко е наред.Не всички са идиоти като бившите ни.Желая ти късмет!

# 34
  • Мнения: X
Точно това направих и аз - поради същите причини. Е, оказа се, че това беше най-голямата грешка в живота ми. Още не мога да се отърва от кошмарите  вследствие на близо година унижения. И едва ли някога в живота си ще мога да бъда с друг мъж - просто вече не вярвам на никого. Sad
Прекрасно те разбирам, ако има нещо, за което си спомням с ужас, това е необичането, изразявано в десетки малки моменти, в които без думи обичта се отказва

# 35
  • Мнения: 7 325
Точно това направих и аз - поради същите причини. Е, оказа се, че това беше най-голямата грешка в живота ми. Още не мога да се отърва от кошмарите  вследствие на близо година унижения. И едва ли някога в живота си ще мога да бъда с друг мъж - просто вече не вярвам на никого. Sad
 
Аз съм давала много шансове на бившия ми мъж за 10 те години съжителстване. Нито един не заслужи. В края си завъди и гадже. Отново му дадох възможност да се осъзнае и го направи. Болката изчезна, но разочарованието си остана. Убедих се че пътищата ни вървят в противоположни посоки и няма смисъл от нови шансове. Приех го като урок, разбрах с какъв мъж не искам и не трябва да бъда. Това че сме направили грешката да се обвържем с неподходящи хора не означава че трябва да се замонашим. Живота продължава поднасяйки ни и добро и лошо, просто трябва да учим уроците му качествено и да не доспускаме крайности.

# 36
  • Мнения: 550
много ми хареса идеята 50:50. а защо просто не хванеш самолета и отидеш на кратка 1-месечна почивка в чужбина? Simple Smile най-добре круиз с кораб Simple Smile))
това чисто хипотетично де, звучи мн добре на екрана на монитора, но на практика... не знам

# 37
  • Мнения: 15 773
Какво правят обикновено жените в този случай: взимат децата, скриват ги завинаги при себе си и... правят щастлив таткото и  новата му изгора - те поне могат да започнат на чисто. Вие пък цял живот ще си ближете раните, да не говорим за децата...

Нека си ги погледа заедно с новата любов. Тя ще пърха от щастие от така сложилата се ситуация. Вярно, секса в този случай ще е доста затруднен даже невъзможен за новите влюбени, но... такъв е живота.

Ти през това време се погрижи за себе си, защото навярно си се занемарила, щом е харесал друга, тръгвай по барове и дискотеки - забавлявай се. Никой не казва да хойкаш с всеки срещнат, просто се забавлявай с приятелки.

Сигурен съм, че новата му любов няма да е задълго такава, ако ще трябва да гледа 2 чудесни мили дечица. Непрекъснато, всеки ден, нощ и т.н.

напълно съм съгласна с това изказване. в крайна сметка, защо жената трябва да остане самотна, наранена и с две деца на ръце, а съпруга, заради когото се е стигнало до развод, да си е свободен и необременен с деца, за да може да си се наслаждава на любимата?
нека децата останат при него, да види тогава дали новата любима наистина е толкова перфектна, за колкото я смята? щом си обича децата, значи няма да му пречат при него, нали така? така авторката ще може да остане малко на саме със себеси, за да се възстанови от стреса, да намери време за себеси и сили, за да прехвърли живота си на нова страница.
пък и тя винаги може да ги вижда, когато си поиска

към авторката: скъпа, до преди месец бях пред подобна дилема - знам за забежките на съпруга ми от дооста дълго време и то с жени, които познавам и сме съседки - няма да ти казвам колко приятен беше живота ми до скоро.
писна ми и сложих края - сега се чувствам чудесно - свободна съм, млада съм, хубава съм и мога да се наслаждавам на живота си отново. имам прекрасен син, който обожавам и нищо друго на света не ме интересува
съвета ми към теб е: щом го е направил, ще го направи пак мила - сега е тази голяма любов, след време ще е друга. а времето си тече и никой няма да ти върне тези години...
остави го да си подрежда живота отначало, подреди и ти своя. излизай и се забавлявай. знам, че сега ти е тежко, но тук има много жени, като теб. ако си от София драсни ми на лични - ще се радвам да се видим и да пием кафе - всеки, който минава през това има нужда от подкрепа   Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 903

напълно съм съгласна с това изказване. .........нека децата останат при него, да види тогава дали новата любима наистина е толкова перфектна, за колкото я смята? ....

............имам прекрасен син, който обожавам и нищо друго на света не ме интересува

Извинявай, но не мога да се сдържа да не те попитам - след като си съгласна с изказването на RealTrue, когато се раздели със съпруга си остави ли детето си при него и любимата му?  newsm78

# 39
  • Мнения: 15 773

напълно съм съгласна с това изказване. .........нека децата останат при него, да види тогава дали новата любима наистина е толкова перфектна, за колкото я смята? ....

............имам прекрасен син, който обожавам и нищо друго на света не ме интересува

Извинявай, но не мога да се сдържа да не те попитам - след като си съгласна с изказването на RealTrue, когато се раздели със съпруга си остави ли детето си при него и любимата му?  newsm78

не го оставих, защото съпруга ми не живее с любимата си, тъй като любимите му са няколко  #2gunfire
освен това става сутрин в 9 за работа и се прибира в 3 през ноща почти винаги пийнал и практически няма как да гледа хамстер, камо ли сина си.  ако случая ми беше, като този на авторката щях да го оставя поне за малко.
дадох

# 40
  • София
  • Мнения: 903
не го оставих, защото съпруга ми не живее с любимата си, тъй като любимите му са няколко  #2gunfire
освен това става сутрин в 9 за работа и се прибира в 3 през ноща почти винаги пийнал и практически няма как да гледа хамстер, камо ли сина си.  ако случая ми беше, като този на авторката щях да го оставя поне за малко.
дадох

Сигурна бях.  Peace  На думи всичко това  е много лесно, но когато трябва да се извърши такова  нещо винаги се намират доводи против.  Simple Smile 

# 41
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Хе-хе, представата на RealTrue, как би постъпила средната европейка в идентичния случай ме разсмя истински  Hug Там, където живея, има "европейки" от всякакви националности, една голяма част от приятелките ми се разведоха при сходни сценарии, нито една от тях не реши да играе тая игра, залагайки децата си. Така постъпи обаче една рускиня (уточнявам, националността, защото нали противопоставят "европейка-българка" тук   Laughing). Не сработи. Мъжът си беше влюбен и това е, "новата му жена" го обичаше, гледаха заедно детето повече от година, докато майката не си го поиска обратно... обаче тогава пък на детето не му се прибираше в Русия, всичките му приятелчета бяха в тук... както и да е, темата не е за това.

По темата: не бих могла да се сърдя за това, че мъжът ми вече не ме обича, смята ме за компания и е влюбен в друга. Такива неща се случват, не мога да заставя някого да чувства към мен неща, които не чувства. Боли, да, но всеки, който се е опитал да заповяда на себе си да се чувства или не по определен начин знае, че това е невъзможно. Отношенията между възрастните търпят промени, хората се променят. По-важното е мъжът в конкретния случай да постъпи отговорно спрямо децата. Той предлага апартамент, грижа и отговорно отношение към тях. Не би трябвало да му ръкопляскаме за това, предполага се, че е най-естественото нещо на света. Да, ама не - познавам много малко бащи, които в сходни случаи са постъпили така. Така, че - що за дилема - децата са свикнали с този град, с този апартамент и така... и без друго животът им ще претърпи достатъчно промени, защо да се товарят с още? Аз бих останала там, където съм.

А как би помогнало едно пътешествие или смяна на обстановката? От една кожа в друга може ли да се избяга? Аз бих останала в апартамента, бих си гледала живота, бих споделила отговорността за децата с бившия си партньори и когато съм готова, бих направила един истински, дълбок преглед на живота си. Как се стигна дотам, че не съм забелязала, че вече съм само "компания"? Дали наистина съм обичала мъжа си през всичките тези години или е имало моменти, в които сме били заедно, носени по-скоро от навика? Дали от самото начало не съм избрала много неподходящ за мен човек? Въобще - какво е моето участие в това животът ми да е там, където е в момента? Какво искам занапред и как мога да го постигна? Да оценя щетите, които заменянето ми с друга жена са нанесли на самооценката ми и да се опитам да ги поправя (грижа за себе си). Така човек престава да се чувства като жертва, каквато не е и вижда как сам реди съдбата си. А това мнооого помага за едно добро бъдеще.

Случват се такива неща  Hug И това ще мине.  

# 42
  • София
  • Мнения: 225
Ясно е ,че такива неща се случват,но..........когато те заменят за Циганка тогава как трябва да се чувствам.Разбрахте ли думите ми мъжът ми ми изневерява с циганка.....Незнам сега някой ще ме нападнат ,че и те са хора,ама кажете това как се преживява?А наглостта е #Cussing out....Продължава да си живее неговия живот ,влиза и излиза без да се съобразява с никого.Събрах му багажа ,е ...не иска да си тръгне.Защо???пита ме.Той го намира за нормално.Даже ми казва "излизам""спах при нея" #2gunfire Sick #Crazy
А що се отнася за мнението на RealTrue просто нямам думи newsm78Съжалявам,че не съм чак толкова разкрепостена ,че да си оставя децата на един "боклук"На какво ще ги научи?!!!Да ровят в кофите ли?!!!
Съжалявам ,че Ви занимавам ,но трябваше да го кажа,защото не искам някой да помисли ,че пуснах темата ,пък после изчезнах.Премислях го незнам как да го напиша,но това е истината
А за вината ДА тя е и в двамата ,просто няма само една страна виновна

# 43
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Bon Toni, защо "вина"? Според мен думата е "участие" - участието в така стеклата се ситуация е и на двамата. Да, това, че отказва да се изнесе, е наглост до безобразие. Но това, че ти изневерява с, както ти се изразяваш, "циганка", какво променя нещата? Щеше ли да ти е по-приятно, ако го беше направил с бяла агнло-саксонка, ядрен физик? Изобщо, етносът на другата жена какво отношение има? Това с "боклука" няма въобще да го коментирам... Повярвай ми, знам колко е трудно, но не е нужно да падаш под тяхното ниво, товас нищо не помага. Успех и дано по-скоро изгониш вредния агент от живота си, отбивай се да казваш как вървят нещата  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 225
Да на този етап щеше по лесно да го приема ,ако беше с друга жена ,а не с "циганка"Има значение за мен защото вече знам ка изглежда.Би ли приела и ти такава жена да отглежда децата ти ?Знам,че всеки има право на мнение  и ти си в правото си да го изразиш,но....аз не искам това за децата си.Да рови по кофите и после да им дава да ядат?!?!?!?!!Защото тя е от тези "роми".
Опитвам се да не падам на неговото ниво ,но повярвай ми....много ми е трудно....Опитвам се....

Общи условия

Активация на акаунт