За вниманието към съпругите

  • 4 390
  • 46
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Искам да попитам мъжете - колко внимание обръщате на жените си (собствените) ... да речем седмично или дневно? Като време? И какво правите през това време? Ние след 6 год брак установихме, че почти нищо вече не правим заедно освен да вечеряме, почти няма за какво да си говорим... Тъжна работа.  Sad Което вероятно е нормално предвид факта, че и двамата нямаме личен живот извън семейството. В смисъл не излизаме сами с приятели, не ходим сами никъде освен на работа. Не защото някой от двамата е против, просто така се случва. За работа не ни се говори, нямаме много общи интереси, общите теми и приказки отдавна сме ги изговорили... Знам ли и аз каква е причината...  newsm78 Но в резултат на всичко това мъжът ми почти цялото си време в къщи прекарва пред компютъра, което мен ме побърква. Но пък и го разбирам, щом му е скучно с нас... На мен обаче това много ми тежи. В нормално време, когато съм заета и преуморена не ме впечатлява толкова, но сега сме и двамата отпуска - за 5 дни в къщи по цял ден не знам дали ни се събират и 5 часа общуване....  Sad Някакви идеи какво да направя, за да сме му по-интересни от компютъра?

# 1
  • Мнения: 1 175
Не съм мъж, но при липса на мъжки отговори да кажа нещо  Grinning Намерете си някакво занимание, което да е интересно и на двама ви, не може хептен нищо такова да няма. Наскоро четох за едно проучване на щастието в браковете, където бяха установили че колкото повече нови изживявания има една двойка, толкова по-щастлива е тя. Ако не можете да излизате, намерете нещо за правене вкъщи - например, да играете някоя игра заедно (видео, компютърна, табла, шах, карти). Гледайте филм заедно (ако можете да се разберете за жанра  Mr. Green ). Ако можете да излизате (и има на кого да оставите децата), там вече има повече възможности - отидете на боулинг, примерно. Много е разпускащо и весело. Или билярд, кънки на лед...  Някакъв спорт може би, танци, стрелба, концерт. Все нещо трябва да ви пасне и на двамата. Ако не, то самото пробване на нови занимания е развлечение само по себе си, пък кой знае, може да си намерите нещо което да ви хареса. Или пък ако си имате индивидуални хобита, сменете си ги за известно време и се опитайте да погледнете през очите на другия, примерно. Поджиткай и ти на компютъра като него, кой знае, може пък да ти хареса. Аз така се зарибих покрай мъжа ми и сега си играем игри заедно. Той пък покрай мен започна да кара колело и си правим разходки заедно.

Дано намериш някакво разрешение! Защото наистина е кофти ситуация. Която аз честно казано малко не разбирам... Ако наистина нямате нищо общо и ви е чак такава мъка да говорите, защо аджеба сте се събрали? (нищо лично... просто не разбирам какво събира такива хора).

# 2
  • Мнения: 4 569
Дано намериш някакво разрешение! Защото наистина е кофти ситуация. Която аз честно казано малко не разбирам... Ако наистина нямате нищо общо и ви е чак такава мъка да говорите, защо аджеба сте се събрали? (нищо лично... просто не разбирам какво събира такива хора).
Може навремето да не е било така. Rolling Eyes

Иначе съм съгласна с поста ти. Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Хубавият секс ги събира.  Mr. Green В началото, когато си много влюбен е друго. Пък и когато току що си се запознал с някого (ние се оженихме 6 мес след като се запознахме) винаги има за кокво да си говорите. Теми, които вече сме ги изговорили.

# 4
  • Мнения: 2 755
Приспи детето, сипи си напитка, сипи и на мъжа си, после по още една. Накарай го да ти масажира гърба, да гледате филм. Компютъра го скрии от сутринта, или само му забрани да го включва, ако пак седне, плана се проваля. Питай го какво прави на работа, говорете какво става с приятелите и роднините ви, коментирай новините. Сгответе нещо заедно, карай го да помага. Като се отпуснете и няма какво да отвлича вниманието му, темите за разговор сами ще дойдат.

# 5
  • Мнения: 94
Мисля,че трябва да му ''осигуриш''повечко работа,пазаруване,гледане на детето и каквото мислиш,че ще свърши.
Ако не излизаш с приятелки-излизай.
И направете нещо,което не сте правили досега-домашни игри/с детето/,билярд,боулинг,театър.
Дано нещо помогне.Кризата сигурно е моментна.И се случва в доста семейства.
/Изключвам форумските./

# 6
  • Мнения: 5
След един доста дълъг период на мълчание, с моят първи съпруг се разведохме.
Ще ти напиша само какво ние НЕ направихме:
- Не ходехме заедно на почивка.
- Не се събирахме със семейни приятели.
- Не излизахме заедно на разходка.
- Не се интересувахме как е минал денят на другия.
- Не правехме общи планове за бъдещето.
В крайна сметка, напрежението растеше и най-често разговорите ни звучаха така:
ТОЙ - "Как ще я караме от тук нататък?"
АЗ - "Не знам".
Може би трябваше да се интересувам повече от него, от работата му, да го ухажвам, но аз прецених връзката като обречена и реших да се оттегля.
С втория си мъж съм вече 9 години и няма опасност да ни доскучае. И двамата сме много заети с работа, а когато сме заедно, непрекъснато разговаряме. Имаме общи интереси. Оказа се, че ТОВА е най-важното, имаме общи и неизчерпаеми теми за разговор.
На твое място, ако искам да запазя брака си, бих се обърнала към специалист. Всеки във форума може да ти дава акъл, но нищо не може да замени квалифицираната помощ. А понякога и тя е недостатъчна...

# 7
  • Мнения: 1 175
Имаме общи интереси. Оказа се, че ТОВА е най-важното, имаме общи и неизчерпаеми теми за разговор.
Ето за това аз не вярвам на лексиконни мъдрости от типа на "противоположностите се привличат". Поне не в дългосрочен план. Нямате ли нищо общо, нещата просто са обречени рано или късно да издишат...

# 8
  • Мнения: 1 340
Ами като не излизате сами, излизайте заедно - кино, ресторант, бар... дискотека; събирайте се с приятели, поканете съседи с деца. На разходка заедно с децата, на пазар заедно, измисляйте неща за правене заедно! А и опитай да поговорите и да търсите решение и двамата, а не ти да се чудиш как да сте му интересни...

# 9
  • Мнения: 135
Ако послушаш  sitona, значи е време да смениш мъжо!!!!! newsm78
Но пък ако си разбиеш къщата и влезеш във филма с вечните ремонти, няма да се сети за компа!!!! Joy
Накрая му купи въдички и редовно обикаляйте водоемите....заслужава си!!!!! Laughing

# 10
  • Мнения: 241
Прочети какво пишат мамите в http://www.bg-mamma.com/index.php?board=33.0  и направи обратното. Peace
Всяко "нямаме общо" води до намиране на едно друго "заедно", което няма да Ви хареса. По-лесно ще пребориш компютъра и скуката отколкото Компания...?  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=567775.0

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Мъжа категорично не искам да си сменям.  Mr. Green Лош, добър, какъвто съм си го избрала - такъв, все пак е баща на децата ми, а това е най-важното. Пък и не смятам, че седенето на компютъра (колкото и дразнещо да е) е достатъчно основателна причина за смяна. Разходките са добър вариант да, само да се оправи времето малко. На кино бяхме онзи ден.  Mr. Green Сноще правихме заедно фигурки за тортата на децата.  Joy
А номера с въдиците, Соте, не ми минава вече. Мерси. Имах навремето гадже - запален рибар и ловец. Е няма такъв кошмар.  ooooh! Един уикенд или празник нормален няма. И аз обичам по гори и планини да ходя, ма то това всеки уикенд... Друго ще трябва да измислим. Може да станем скаути.  Mr. Green Малко само да пораснат децата.

# 12
  • Мнения: 135
Може да станем скаути.  Mr. Green Малко само да пораснат децата.
Интересна идея...а и покрай София има идеални места за целта!!! Peace

# 13
  • Мнения: 62
какво значи 'на ден'?
аз да нямам график, който да гоня?
зависи кой колко е ангажиран, но всяка свободна минута й отделям.

не защото ТРЯБВА, а защото искам.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
E точно там е въпросът - колко свободно време ти остава. Защото "свободно време" е едно много разтегливо понятие. Според мъжа ми времето, в което играе комп. игри не е свободно, но времето, в което аз готвя е свободно.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт