За вниманието към съпругите

  • 4 393
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Вниманието към съпругите  не е задължение,а удоволствие да споделиш времето си с най-близкия човек.При вас явно постоянното присъствие и да двамата вкъщи и липсата на социален живот ви е отегчило един от друг.Според мен,освен да имате общи дейности и занимания навън,приятелски кръг и др, е много важно да имате и своето лично пространство. Намери си хоби,запиши се на курс по език,ходи на спорт, виждай се с приятелки. Имай своите интереси и ще бъдеш интересна - вниманието  ще дойде. Peace

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Е точно там е работата - сега всички тези неща са неосъществими. Работя с работното време на яслата. Т.е. през цялото си извънработно време съм плътно с децата. Никъде не мога да ходя без тях.

# 17
  • Мнения: 5 577
... защо аджеба сте се събрали? (нищо лично... просто не разбирам какво събира такива хора)...


Хубавият секс ги събира.  Mr. Green
...

 Laughing Савина, това е чудесно. Знаеш ли колко двойки има, които супер много неща могат да си говорят, но в секса куцат. Повярвай ми, те страдат повече от теб.
Може да си говорите за секс, секса е чудесна тема. А като го изговорите, да правите.  Peace

# 18
  • Мнения: 135
Цитат
В „Любовта трае три години" Фредерик Бегбеде обяснява, че на първата година от връзката не можете да се наситите един на друг, на втората по време на вечеря в ресторант може и да си мълчите, а
на третата вече се ослушвате какво си говорят на съседните маси.

Цитат
Чертите и навиците на любимия човек, които в началото може да сме приемали за симпатични, вече стават дразнещи, обяснява Джеймс и уточнява, че бъдещето на връзката зависи от това как ще се справим с тези дразнители.

Цитат
Най-честите лоши навици са
натрупването на тегло от страна на партньора, липсата на пари и романтични жестове,
прекалената употреба на алкохол, хъркането, лошите хигиенни навици, дори лошия стил на обличане, обобщава резултатите на Джеймс, която с екипа си изследвала стотици дългогодишни двойки.
Общият план на връзката пък се развива по следния начин - след 3-ата година напрежението между партньорите се повишава и романтичните жестове намаляват. Към петата година ситуацията от преди вече изглежда като холивудска лента, тъй като картината става още по-мрачна.

http://www.bnews.bg/article-24104

Дотук с вниманието....и още нещо което не ми е ясно....една съпруга какво точно внимание очаква от съпруга си???? newsm78
Веднага ще наскачате, но не бързайте толко да разделяте работата на мъжка и женска....знаете ли, от личен опит ще ви кажа, че докато децата ни бяха по малки.. взаимното внимание беше ограничено....вече пораснаха и ни остава повече време...може би наваксваме изгубеното време!!!! Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Eдинственото внимание, което аз искам е да разговаря с мен. Нищо друго не искам. Не държа на цветя, подаръци, романтични вечери и комплименти. Само искам поне 1 час на ден да си говорим и да знам какво му се случва в главата горе-долу.

# 20
  • Мнения: 14
Да кажа и аз нещо "мъдро"... Мъжете по природа са ловци - все се състезават и сравняват и ако може да са победители, най-добре.
Ние с моя мъж в живота често играем на табла. Повярвайте ми, елементът на състезание присъства много силно (ако и да играем уж несериозно). Когато аз побеждавам, настроението му пада драстично, а когато той успее, определено "живва". Тоест, с помощта на на пръв поглед несериозни игри (таблата е само пример) и двамата можем да освобождаваме инстинктите си, без да се нараняваме, и в същото време да не ги подтискаме. Знаем какви болести и проблеми човек би могъл да си навлече, ако не изразява себе си и трупа навътре.

# 21
  • Мнения: 305
Здравейте чета ви от няколко дни,и ми стана много интересно .Та да попитам трябва ли да се приеме ,че секса е водещия на 100 процента ,че връзката да върви ,ами и този секс нали трябва да се подържа някаква романтика все пак иначе става всичко механично.То като няма внимание ,жест ,разговор на мен лично със годините ще ми изчезне желанието за секс... Sick

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Разбира се, че не. За всеки е различно. За едни сексът е много важен, за друг не толкова, един има нужда от любов и романтика, за да прави секс, друг - не. Няма правила в това според мен. Всеки трябва сам да прецени как е за него.

# 23
  • Мнения: 305
savina_33 тава дето го казваш за компютъра и при нас е проблем,май и аз имам същия проблем като теб,ти поне имаш деца ,аз все още и това нямам,,,не знам дали скоро ще имам и дали до тогава връзката ни няма да отиде на боклука.. Embarassed

# 24
  • Мнения: 310
Eдинственото внимание, което аз искам е да разговаря с мен. Нищо друго не искам. Не държа на цветя, подаръци, романтични вечери и комплименти. Само искам поне 1 час на ден да си говорим и да знам какво му се случва в главата горе-долу.
Това все едно съм го писала аз. При нас се получават някакви периоди на ... и аз незнам точно как да го опиша .. апатия от негова страна. Просто си гледа телевизия и толкова - аз питам или говоря нещо , той мълчи. Или пък започвам да научавам от други хора неща които той не ми е споделил (съвсем простички неща от ежедневието, като среща с общи приятели или уговорка за нещо което касае и мен). Обикновенно не издържам дълго време и предприемам разговор който да доведе до изясняване на причината , за да я отстраним взаимно и да продължим нататък.
Незнам какво точно ги поражда тези периоди? Може би и аз със своето държание ги прдизвиквам . Случва се да се прибера вкъщи изнервена от работа и той да е потърпевш - може би му писва да ми слуша излиянията, но поне да ми каже, за да се съобразявам.

# 25
  • Мнения: 571
 времето,в което и жента и мъжа са си в къщи,но той гледа ма4,а тя сериал в другата стая...или единят се занимава с детето,другият с манджата защо не се брои за време прекарано "заедно"?Защоото ако не се брои зна4и аз и мъжа ми нямаме и минутка заедно през последните 2г и половина Peace

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако докато единият се занимава с детето, а другият с манджата и през това време си говорят се брои. Но ако единият седи на компютъра, а другият гледа тв и си мълчат определено не се брои.  Naughty

# 27
  • Мнения: 2 813
Момичета, дългогодишният семеен опит ме е научил, че вниманието не само на съпруга, ами и на всеки друг, не може да се изисква, то трябва да се привлече.
Примерно, посрещнете ги непременно с усмивка и с цялото си внимание, седнете на кафе, или там каквото обичат, коментирайте съпричастно настроението им, попитайте ги какво го е предизвикало... Не ги възприемайте за даденост, спомнете си какво ги е привличало във вас, завоювайте ги отново. Създайте си всекидневни ритуали на общуване, мъжете обичат ритуалите, но никога не ги създават сами.
Може да не стане бързо, но ако само липсата на общуване и потъването в рутината ви е проблема, непременно ще се получи.

# 28
  • Мнения: 64

Лош, добър, какъвто съм си го избрала - такъв, все пак е баща на децата ми, а това е най-важното. 


Колко тъжно...ти си с него само, защото е баща на децата ти.

Колко по - добре би звучало - Лош, добър, какъвто съм си го избрала - такъв, все пак  го обичам, а това е най - важното.

Според мен бракът ви е напълно изчерпан.
 

# 29
  • Мнения: 14
Въпрос - ако жената е винаги съпричастна, посреща го с усмивка и се съобразява с проблемите му, къде е границата на това да се получи обратният ефект - "след като понасяш всичко, което ти изливам, няма въобще да се съобразявам с твоите проблеми и желания"?

Общи условия

Активация на акаунт