Великобритания - тема 34 Великденска

  • 36 802
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 564
Бързам да ви разкажа, днес беше първият ден в градината. Ай леле!!! С огромен ентусиазъм отиде, влезна, лелите ми казаха да седя и да чакам 2 часа във фоайето. На 45-тата минута чух рев   Confused Извикаха ме веднага, влезнах в групата, той много разстроен. Каза че закусил и му станало мъчно за мен  Confused  Успокоих го, почна да играе..Яде с другите доста лакомо   Embarassed ще кажеш, че гладен го държим. Лелите супер мили, много говорят с децата, изпитват ги на цветове, децата могат да спелуват думи. След закуската в 10 часа се наредиха в кръг на клима и лелята викаше деца да пеят. Неди попита кога и него ще го викнат  Grinning Heart Eyes  Казах им че иска да пее, извикаха го и той изпя " Кажи малка пчеличке", много я харесаха, пляскаха и поискаха да я напиша и да я учат да я пеят и другите  Party  И в 10:30 ни казаха да си ходим за днес.. Утре 3 часа трябва да остана с него и да си бегам..а той да остане..чудя се как ли ще е по-натам   Thinking Rolling Eyes Според мен се сдухва, че не ги разбира..Еххх няма да е леко...... Confused

Та така...  Crazy

# 46
  • Мнения: 1 038
feta cheese, разказа ти е много оптимистичен.Не мисля, че ще има някакви проблеми относно комуникацията, децата свикват ужасно бързо с промените, за разлика от нас.ще стискам палци и занапред всичко да е наред.

Момичета аз имам едно питане.В градината сме натрупали ужасно много боклук, стар мокет, телевозор, печка, и какво ли още не.Та питането ми е, някъде по район можем ли да намерим място за отпадъци, където ще можем да изхвърлим всичко?

# 47
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
LadyDiDi - забравих миналият път да отбележа, снимката е супер.
Magimon - погледни в страницата или се обади в на Counsel-a, има определени дати и места, на които можеш да изхвърлиш такива непотребни неща и не се заплащат. Не съм сигурна обаче дали всяка община го прави.
feta cheese - всяко начало е трудно, ще се справите. Може ли текста за Пчеличката, моля.

# 48
  • Мнения: 564
LadyDiDi - забравих миналият път да отбележа, снимката е супер.

feta cheese - всяко начало е трудно, ще се справите. Може ли текста за Пчеличката, моля.


Разбира се  Hug

Кажи малка пчеличке,
кажи мила душичке,
на къде си летяла
и какво си видяла?

Видях конче крилато,
видях рибка от злато.
А в гората накрая
къщичката на зая.
С малко криво прозорче,
с коминче и дворче,
а във люлка близнаци
с ееей такива мустаци.

Като се пее песничката се ползват и жестове и става много ефектно  Grinning

# 49
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Сега ако може и да изтананикаш мелодията  Crazy

Навсякъде ли карат така да се чака 2-3 часа? Такава ли е практиката в гадините?

# 50
  • Мнения: 564
Сега ако може и да изтананикаш мелодията  Crazy


Ла-ла-ла...лалалааа--лала..ла-ла   fiuuuuuu fiuuuuuu Crazy Laughing

 Нямам идея, аз не очаквах, изобщо не бях подготвена да ходя на градина днес  Crazy Чак и мен ми е едно тегаво  Mr. Green
Директорката не спомена, че ще оставам..но явно за англо НЕговорящите..е задължително, защото той като ревне, те дори не могат да го утешат, защото не разбира..  Confused Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 20

Навсякъде ли карат така да се чака 2-3 часа? Такава ли е практиката в гадините?
Не знам , но когато моето дете тръгна на градина първата седмица ходихме заедно и с всеки път аз оставах за по-кратко  и след 2-3 часа отивах да я взема. 

# 52
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
В градините при нас родителите остават по малко с децата в началото докато свикнат. Но всеки родител си познава детето и знае как ще реагира.
С моите съм оставала първите 3-4 пъти за по 30-40 мин или да направим един пъзел за да свикнат със средата. С баткото повече съм оставала че е по чувствителен Grinning.

# 53
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
И аз оставах с Алекс в градината първите два дни , а първата седмица ходеше само по 3 часа . Отне му точно 4 месеца за да свикне с градината не е плакал много ,но беше тъжен сутрин през тези 4 месеца .Сега ходи с голям мерак дори днес ми каза да не идвам да го взимам първи ooooh!
Фета не се притеснявай ще свикне и езика бързо ще научи .

# 54
  • Мнения: 564
Ами то се е видяло, че и аз ще ходя на градина поне 1 седмица  Laughing

Дано наистина свикне, доста тъжен и замислен е, философски разговори водим цял ден Confused Преди да заспи ми каза, че иска да ходи, но аз да седя с него не една, а 5 минути, т.е много  Rolling Eyes Трудно ще е, подготвям се..

Докато бяхме там си хапваше и не му стигаше, храната наистина ми се вижда малко, ние сме си ящни и двамта, но все пак.. Thinking Вие какви впечатления имате от храненето? Децата ви гладни ли се прибират? Казаха ми, ако имал нещо любимо за ядене, да съм му носела  Thinking За закуска в 10 им дадоха парченца плодове (доста малко-по 3 парченца на дете) и по половин бисквитка, той си поиска още и те не му дадоха  Rolling Eyes това нормално ли е? А ме попитаха преди това за думата "още" в смисъл допълнително храна..Аз им казах, че иска бисквитка и те сякаш си направиха оглушка, а бисквитки имаше  Thinking Rolling Eyes Аз реших да не нахалствам..

Лека от мен и дано утре да няма драми при нас  Praynig

# 55
  • Мнения: 448
При нас с храната до колкото схващам от листчето с отчета за ден коетго ни дават,когато го взимам е,че ядат колкото им се яде.Извод си правя от това,че по някой път пише х2.Друг път,че е изял повечето от храната...въпреки,че и Алекс е ящен доста добре се наяжда там

# 56
  • Манчестър
  • Мнения: 2 485
Аз никога не съм имала проблем с градината. Моя син започна ,като беше на 5 месеца. Заведох го няколко дена преди това и го оставих за 2 часа , но нямаше никакви проблеми...после си почна фул таим ....

# 57
  • Лондон
  • Мнения: 449
feta cheese, от това, което съм виждала, колкото е по-голямо детето, толкова е по-трудно адаптирането, повече разбират, задават въпроси, искат обяснения... Ходи, след като ти предоставят тази опция, а имаш времето за това, ще видиш как ще се адаптира, и приятели ще си има... За храната съм определено учудена, според мен отиди при учителките и им кажи, че детето ти е споделило, че е гладно и че би искала да му предлагат допълнително... Моето дете редовно яде двойни порции на обяд и на следобедна закуска, и учителките ми се хвалят с това, тоест очевидно й предлага втори порции и са доволни, че тя ги приема и изяжда...

Ell, специално много благодаря за пожеланията Hug

Eya, много късмет ти желая и ще чакам да се похвалиш... За езика наистина не те разбрах съвсем Simple Smile, притесняваш се, че не иска да общува на английски ли? Според мен ще проговори, когато й се наложи да го направи, тоест дай я за по няколко часа на детска, тъкмо ще я подготвиш за догодина за училище... Моето дете го мързи да разбира български, но аз упорито й чета вечер на български, до скоро се сърдеше, но все повече търпи и слуша. Ти сега обаче свърши първо важната работа, после ще ги мислиш езиците Simple Smile

# 58
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 105
Е, ние май сме голямото изключение. На  3 години и 1 месец моята тръгна на нърсари, в начално училище. Очакваше с нетърпение училището. Никакви проблеми с адаптацията. С изключение на втория и следващите няколко дни, когато не искаше да си тръгва, залепи се за учителката и заяви че остава, едва я прилъгахме да си тръгне с нас.
В нашето училище, а и в целия район наоколо не разрешават родители да остават, дори и не можем да влезем вътре в сградата. Досега само едно дете съм видяла да плаче 1-2 сутрини.
feta cheese в нъсарите не работят лели, а само квалифициран персонал, учители и помощник учители.

# 59
  • Мнения: 153
Eya леко раждане и много приятни емоции ти желая!
Моето момче тръгна на градина преди 4 месеца, не съм оставяла с него въпреки че ми се искаше. Учителките казаха, че ще ми се обадят ако има проблеми. Той обаче беше толкова доволен че не се наложи. За сега му харесва много, но е само за 3 часа. И моите наблюдения са че колкото по малки по бързо свикват.
За самоопределянето не се включих. Моите са малки още, определят се като деца на мама:) За езика обаче, определено по лесен им е английския. Аз упорито си им говоря на български, просто не мога по друг начин. Разбират ме перфектно. Надявам се в бъдеще и да проговорят.Книжки също чета само на български, но моите деца са малки, като станат ученици може би ще е друго. Пея им песни обаче на английски, ще трябва да се поправя и да си  припомня хубави български песнички. За мен е важно да говорят езика и аз съм тази, която трябва да ги научи на това. За сега не успявам много обаче, но съм упорита:)

Общи условия

Активация на акаунт