Всеки ден с копнеж очакваме МАРТенски бебевалеж! - тема 15

  • 30 995
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2
Много ви благодаря за бързите отговори. Сега ми е по- спокойно. Реших да пробвам да я мажа с преварен зехтин.

# 691
  • Мнения: 7
Здравейте, мами  Hug
Честито на всички родили,да са им живи и здрави бебетата. На чакащите-търпение и леко раждане.

Пиша ви със следния проблем ТЪРСЯ ПЕДИАТЪР по възможност в района Младост, Ст. град, Дървеница, Дианабад (София).
Моята лична лекарка, която е и педиатър дойде вчера да ни види. Бях останала със други впечатления за нея и работата й.
Аз кърмя на поискване и за сега проблеми нямам. Беба си яде, пълни пампите, спи си и сме ок.
След като я погледна, преслуша и тн. се почна лудостта:
- да съм давала вода (и то със захар) "тестово", когато е неспокойна, ако пиела жадно-да давам кърма
- да не съм я мажела с това-козметика Weleda-да съм купела Mustela. Попитах-Защо?...тя взе млякото погледна съдържанието, свъси вежди и ми каза: "Ами, както искаш-пробвай, ама после като се изрине много трудно ще я оправим"  Close
- да съм кърмела така: 15мин лява гърда, 5мин дясна, 5мин лява. Следващия път обратно. Беба не може да суче 25мин . На 10та максимум вече е уморена.
- да сме махнели повивалника от кошарата, когато не го ползваме  newsm78
- да въртим леглото(то е до една стена) до нашето  newsm78
- да въртим беба в леглото , т.е. главата й да е ту на едната, ту на другата страна  newsm78
- мернала една зелена салата в кухнята- да не съм я яла , че не се знаело от Япония какво било дошло  hahaha Joy

Та ТЪРСЯ ПЕДИАТЪР, който не дава такива съвети !!!
Ще бъда благодарна, ако дадете предложения.

# 692
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Нотова,относно разходките на бебо Катилиас беше извела нейното веднага и то на дълга разходка.На мен 1-я път педито ми каза, че зимно бебе се извежда на 2-та семица, а лятно на 1-та.Т.к. сега сме междинен сезон, а и времето е хубаво, не виждам проблем да излизате.Навън времето минава по-бързо и за двама ви -ти се освежаваш, а бебо се измаря.

Магика,не мога да помогна с препоръка на педи в района, но това да се върти бебето ту на една, ту на др страна е нормално и препоръчително.всо я сегеки д-р ще си изпее неговото, но ти не обръщай внимание на всичко, а си подбирай инфото.Аз 1-я път 2-3 месеца приемах всичко за чиста монета и се бях вкарала в такива филми, че най-накрая теглих една майна на всичко и нещата се оправиха.За пример мога да кажа, че голямата ми дъщеричка от 4-я месец беше на 4 хранения, което повсички таблици и правила беше абсурдно, но ето я сега една прекрасна 1-класничка:).

Буб555,ако беба си спи добре за какво ти е кантар???Това са излишни разходи,а и тровене на нерви от твоя страна.Ако един път е изяла 70мл,а на следващото кърмене 50,какво???-ще се притесниш и ще изпаднеш в едни мисли,а то малкото човече просто толкова му се е яло и така.....При девер ми така се бяха притеснили за 1-то детенеце дали наддава достатъчно, че преди и след всяко кърмене се мереха на кантара и деня минаваше в кърмене и мерене,сменяне на памперс и вечр едно къпане.Милото дете видя разходка чак към 2-я месец

# 693
  • Карлово
  • Мнения: 328
Ina78 благодаря ти за информацията, аз с първото въпреки че беше зимно не ме беше страх и излизах но сега с това бебче нещо се колебая  Simple Smile

# 694
  • Мнения: 5
Днес в 4,50ч. се роди дъщеричката ни Ивон!!!
С големите мерки - 4,140кг. и 54см. - секцио по спешност.

От щастливия татко newsm44

# 695
  • Мнения: 7

Магика,не мога да помогна с препоръка на педи в района, но това да се върти бебето ту на една, ту на др страна е нормално и препоръчително.всо я сегеки д-р ще си изпее неговото, но ти не обръщай внимание на всичко, а си подбирай инфото.Аз 1-я път 2-3 месеца приемах всичко за чиста монета и се бях вкарала в такива филми, че най-накрая теглих една майна на всичко и нещата се оправиха.За пример мога да кажа, че голямата ми дъщеричка от 4-я месец беше на 4 хранения, което повсички таблици и правила беше абсурдно, но ето я сега една прекрасна 1-класничка:).

Грешно съм се изразила. За въртенето на дясно рамо и ляво съм ок. Знам, че така се прави. Тя ме съветва да въртя цялото бебе. Затова е и махането на повивалника. Т.е. веднъж да е с глава където е повивалника, веднъж там да са й крачетата.

# 696
  • Мнения: 2 214
Magica_de_Spell аз подкрепям желанието да смениш педито.
То ясно че всичко трябва през филтър да мине ама прекалено много тъпотии изрекла.
Аз моя доктор го харесвам по една проста причина, първо пита какво е моето мнение и после ме съветва а ако не знае нещо казва не знам ще питам колеги.
По повод спането Емил въобще ми спеше по корем.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 2
Хайде и аз да се запиша за мартенска мама. Термина ми е 27.03. очаквам момиченце Simple Smile Стискам палци на всички мами всичко да мине по вода в най-важният ден Simple Smile   bouquet

# 698
  • Видин
  • Мнения: 4 921
На никой ли не са слагали епидурална и не знае дали боли?  Tired

# 699
  • София
  • Мнения: 160
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА ИВОН НА МАМА millenkaa И НА ЩАСТЛИВИЯ ТАТКО!!!
ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО ДА РАДВА МАМА И ТАТКО!!!
НА МАМ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!!!
newsm51 newsm51 newsm51

# 700
  • Мнения: 5
Буб555,ако беба си спи добре за какво ти е кантар???Това са излишни разходи,а и тровене на нерви от твоя страна.Ако един път е изяла 70мл,а на следващото кърмене 50,какво???-ще се притесниш и ще изпаднеш в едни мисли,а то малкото човече просто толкова му се е яло и така.....При девер ми така се бяха притеснили за 1-то детенеце дали наддава достатъчно, че преди и след всяко кърмене се мереха на кантара и деня минаваше в кърмене и мерене,сменяне на памперс и вечр едно къпане.Милото дете видя разходка чак към 2-я месец
Ina78, съгласна съм с теб!  Peace Аз просто искам да видя дали е наддала откакто сме излезли от болницата. Не знам защо нямам увереност в себе си и все си мисля, че не й е достатъчо яденето  Tired

ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА МАМА ИВОН И НА ТАТКОТО! ДА ИМ Е ЖИВА И ЗДРАВА И ДА СА МНОГО МНОГО ЩАСТЛИВИ!

# 701
  • Мнения: 30
На никой ли не са слагали епидурална и не знае дали боли?  Tired
Епидурална или спинална не ги различавам,но ако е тази за секцио-НЕ БОЛИ

# 702
  • Мнения: 5
На никой ли не са слагали епидурална и не знае дали боли?  Tired
На мен ми сложиха епидурална и наистина не боли. Все пак не знам дали няма значение самия анестезиолог, който ти я слага Wink След като ми я сложиха.....ми просветна. Не чувстах вече онези болки Wink

# 703
  • Мнения: 7
На никой ли не са слагали епидурална и не знае дали боли?  Tired
Боли мъничко, бодване за части от секундата...нищо страшно. Като да те ощипят с нокти (примерно)

# 704
  • Мнения: 319
Мерси за бързия отговор   bouquet

г-жа Стихийно бедствие ,вярно е че въпроса може и глупав да е,ама като ми е първо бебче,като си я гледам самичка и нямам никакъв опит смятам,че е нормално да имам глупави притеснения...
То всеки различно ти казва и ти накрая незнаеш какво да правиш.... в болницата ми казаха да си я храня на поискване...тук пък педиатърката като дойде в къщи вика "Ще я будиш"(което НЕ правя)....та човек може да има притеснения,които на други им се струват глупост...

Общи условия

Активация на акаунт