Израел 53

  • 38 796
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Първия отговор го получих бързо: Твърдо нье  Mr. Green
Не приемали стажанти сега пфуууууууу пък що ми взехте документите бре мои си бяха  Joy
Имам още мнооооогоооооооо отговори да чакам обаче  Crazy

Розови сънищаааааааааа  Hug

Пробва ли в Google в Хайфа?

# 721
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Местата за чистачки вече били заети, Тиги  smile3532

А добро утро и хубав ден ви пожелавам  Hug

# 722
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Местата за чистачки вече били заети, Тиги  smile3532

А добро утро и хубав ден ви пожелавам  Hug

Това сигурно означава, че за счетоводния отдел все още има свободни, нали така!
А вероятно имат и хубава пързалка в офиса...  Wink  Пробвай се пак!

# 723
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Възрастните можем да оставим впечатление, че не се притесняваме, дори и вътрешно много да сме се свили, но при децата всичко е на показ  Wink

Бубе, на колко места кандидатстваш? Как се прави стаж? Целодневно ли се работи, както при други професии, или пр. веднъж-два пъти седмично? Разкажи ни  Hug

Вчера бях на българската постановка - беше вълшебно  Heart Eyes Освен това и българският посланик присъства и поздрави, а и в публиката, казаха, бил Александър Морфов. Даже споменаха, че режисира постановки и в израелските театри. Ще потърся! Много ми беше хубаво да изляза без бебе - като едно време... Да видим кога ще можем и с половинката да излезем само двамата вечер... Whistling


Търсенето на жилище вече ме остави без сили и нерви  Rolling Eyes


П.С. За А. Морфов намерих статия: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3986709,00.html
В Гешер поставя Дон Жуан  bowuu

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 10:57 от Mentha

# 724
  • Мнения: 13
Бубе, тези не знаят какво са изпуснали  Hug Стискането на палци продължава  Wink !

Ха ви Добро Утро  сега ! Дайте да изписваме тая 49та страница, че от 47-ма се буда и със ставането си викам  " ох мале само да не съм изпуснала момента "  Joy Да пускам новата тема ,че да ми падне камък от сърцето  Joy

Мента , защо толкова трудно човек може да си намери свестен апартамент и явно на сносна цена ? Успех в търсенето , вярвам ,че ще намерите и то чудесен  Hug

Сега излизам ,ако пък вие ги изпишете прекалено бързо страниците , изчакайте  ме , аз си надничам да не изпусна момента  Joy Hug Hug Hug

# 725
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментуш, стажа е каквото ти предложат. Идеята е, че като се дипломираш вече имаш стаж и можеш да си намериш по-лесно работа а и по-добро заплащане  Peace Аз където се пробвах сега беше за пълен работен ден на минимална работна заплата, сега се пробвам на ново място като нямам претенции за часове, но понеже е в Хайфа искам транспортни да ми плащат (отново е за минимум на час) Знам, че скоро ще намеря моето си място и това ме притеснява повече от това, че не бих намерила място...  Crazy Имам под ръка още едно място, което съм оставила за последен вариант, ако и там не стане ще искам помощ от публиката или обади се на приятел  Joy
Тиги, за Гугъл ще е ако изпълня желанието на свеки, тя вече си реши, че догодина ще записвам тоар  Mr. Green Мъжо се кани да ме записва трето ниво а аз всъщност съм решила да си взема почивка, но никой не го интересува моето решение  Crazy

Ох това за театъра звучи страхотно, за това ми трябва и шофьорка книжка, обаче за нея ми трябва още един мозък  Crazy
Сега се сетих, днес е 20-ти Жаки каза, че след 20-ти могат да разправят какво стана на интервюто, та чакам  Grinning
Отивам да хпна, че преритвам вече  Crossing Arms

# 726
  • Мнения: 1 526
Ментуш, със закъснение, но да кажа, че много харесах тениските ви с надписа от поканата, както винаги интересно и оригинално, браво  Peace. Йо много ще се забавлява някой ден, когато ги разглежда  Grinning.

Бубе, давай и действай смело напред.

Жаки, Тиги, кога ще имате резултати от изпитите, Първокласниците вълнуват ли се още или след изпита вълнението отшумя?

МЧ, мерси че питаш, аз онзи ден ти се наоплаках, мерси че ме изслуша  Crazy, слава Богу всичко беше наред. Голям стрес ме гони покрай тази моя неочаквана работа. Госпожицата е много активна, но не ме притеснява физическото натоварване, а това че постоянно виждам как и къде би могла да да падне и да се удари (дано да не става). За 5 дена съм отслабнала 1.5кг, не че ще се загубя, но явно стреса си казва думата. Така е, като не мога да отказвам  Whistling, като съм се хванала...

Да споделя и положителен опит с направа на мляко от бадеми. Четох наскоро, че от него човек може да си набавя много повече калций в сравнение с кравето. Реших да пробвам и се оказа, че се прави много лесно и бързо, както и е много приятно на вкус. Децата изпиха по чаша преди лягане. Вик си поръча и за сутринта, явно ще трябва да се запася с голямо количество бадеми за близките дни.

Споделям и едни прозорци и триси, които чакат някой да ги измие Laughing...

# 727
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563

Жаки, Тиги, кога ще имате резултати от изпитите, Първокласниците вълнуват ли се още или след изпита вълнението отшумя?


Резултатите ще излезнат на 28 май. Нашият бъдещ първокласник не е от най-вълнуващите се.

# 728
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856

Жаки, Тиги, кога ще имате резултати от изпитите, Първокласниците вълнуват ли се още или след изпита вълнението отшумя?


Резултатите ще излезнат на 28 май. Нашият бъдещ първокласник не е от най-вълнуващите се.
вълнението от самия изпит отмина, сега е на вълна кога ще стане септември, за да ходи на училище Laughing

# 729
  • Мнения: 1 526
Значи продължаваме да стискаме палци  Peace.
На пък треска ни тресе да спрем да ходим на училище. Мадлен всеки ден задрасква дните в календар, множко и се виждат до края на юни  Laughing. Пък и рожден ден тогава ще празнуваме и път ни чака...

Ментуш, още снимчици от РДто има ли?

# 730
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Tali, какво правите с малката? На мен ми направи впечатление колко е подредено, при нас е абсурд да се задържи подредено за повече от 5 минути, малкият разпилява играчките си навсякъде (все още ooooh!, трябва да измислим нещо вече...)

Andi, това, което се случва на пазара на недвижими имоти тук, направо не е за вярване  Crazy
резултатите на английски от търсене на статии в Гугъл Но и по принцип тук винаги цените са били в небето  Crazy

Ние мислихме да вземем жилище до ок. 4200 - 4300 ш/м. Но за тези пари намираме или доста мизерни, или прекалено малки, или апартаменти на последен етаж без асансьор  Rolling Eyes Това, което мина одобрение на първо четене със сметнат местен данък и месечна такса за поддръжка отива към 5200-5300 Confused Ето, да ви го покажа: обявата с вкл. снимки
(да уточня, че в КС предлагането е предимно на жилища над 100 м2, такова им е строителството там явно - на семейни жилища; видяхме и две 60-80м2, но не ставаха...)[/size]

МЧ, вие как търсите? С посредник или от нета? Ние преди много време ползвахме homeless и с него намерихме настоящето си жилище, но сега там не намираме обяви и минахме на yad2 - като че ли по-силен сайт  Thinking

Кажете ми - на иврит "Варила баба кашичка" (савта бишла дайса) как завършва? Ментов е убеден, че краят не е както на български с намиране на каша във вратлето на детето Laughing Някой да се сеща? Питах и Шахар, бейбиситерката ни, но и тя не можеше да си спомни...

# 731
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Tali, какво правите с малката? На мен ми направи впечатление колко е подредено, при нас е абсурд да се задържи подредено за повече от 5 минути, малкият разпилява играчките си навсякъде (все още ooooh!, трябва да измислим нещо вече...)


 Joy    Joy    Joy
Трябва да направя снимка на нашата стаята... Ще ви се стори, че вашата е "като по конец"!

# 732
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
ВАРИЛА БАБА КАШИЧКА

Бъркала – варила. Бъркала – варила. Накрая я сварила.
На палчето дала, че донесло дървата.
На показалчето дала – че донесло водата.
На средното дала – че донесло брашното.
И на безименото дала, че запалило огъня.
За най-малкото-кутрето обаче, нищо не останало.
Разплакало се пръстчето.
Плакало – вървяло. Плакало – вървяло. И се мушнало ето тука под гушката и си намерило!

Кашичката се вари в ръчичката на детето и се бърка с пръст, после се хваща всяко пръстче, на което баба дала кашичка, а за кутрето като не останало тръгнало – с два пръста се имитира ходене и си намерило под гушката и се гъделичка вратлето на детето!:)

# 733
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Та мъжо ми разказа същата приказка по действия, но не помни думите  Mr. Green

# 734
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе, аз на български я знам  Simple Smile На иврит вместо имената на пръстите казват имена на хора (кутрето е детето), но накрая не било да се търси кашичка в гушата на децата, поне тукашните помощници така ме убеждават, но какъв е краят - не помнели, само казват, че не е като на български Crazy

Тигър, вие сте сигурно с детска стая, а при нас целият апартамент е едно игрище  smile3540

Общи условия

Активация на акаунт