В момента чета...-5

  • 44 879
  • 782
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 708
От анкетата избах опцията - купувам от книжарница, вкл. он-лайн.  Чета и он-лайн - така придобивам представа за книгата и ако ме заинтригува, я купувам.

# 46
  • Мнения: 0

В момента дочитам "Сянката на вятъра" на Карлос Руис Сафон. Просто брилянтна книга, грешка би било, ако се пропусне! Толкова колоритни герои и завладяваща атмосфера никак, ама никак не се срещат често. А този роман е писан през 2004 - имало значи бъдеще за съвременните писатели!
амииииииии на мен лично не ми хареса особенно...сестра ми толкова много ми го беше прехвалила, а и краят никак не ми допадна, според мен не подхождаше на общата идея......но като цяло книгата си струва и ми се иска да прочета следващата за която съм чувала, че е продължение на тая??

Да, "Играта на ангела". Тя е втора книга от планирана тетралогия, но действието се развива преди събитията в "Сянката на вятъра". Хубавото е, че имаш време да я прочетеш, защото Сафон още пише третата част и има време докато излезе първо на испански, а после и на български (макар че Изток-Запад са бързи, дума да няма).

# 47
  • София
  • Мнения: 6 225
Черната кутия на Алек Попов, нещо ми е странна, не мога да преценя харесва ли ми.
Иначе за анкетата- при мен важат всички изброени валианти

# 48
  • Мнения: 2 805
Гласувах с първите две опции...до останалите по-рядко прибягвам.

Сянката на вятъра и втората книга Играта на ангела са умопомрачаващо добри според мен!
Преди седмица ги прочетох и толкова майсторки написани, увлекателни и завладавящи книги не бях чела скоро! Играта на ангела ми хареса дори повече от Сянката на вятъра. Препоръчвам ги горещо, стила на автора е уникален  Heart Eyes

В момента чета втора част от Игрите на глада -  харесват ми. Идеята е много оригинална, четейки книгите ги свързах с Дългата разходка и Бягащия човек на Кинг. Не, нямат нищо общо, но съвсем лекичка тъничка нишчица може да се прокара Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 070
Гласувах с първите две опции...до останалите по-рядко прибягвам.

Сянката на вятъра и втората книга Играта на ангела са умопомрачаващо добри според мен!
Преди седмица ги прочетох и толкова майсторки написани, увлекателни и завладавящи книги не бях чела скоро! Играта на ангела ми хареса дори повече от Сянката на вятъра. Препоръчвам ги горещо, стила на автора е уникален  Heart Eyes


а вярно ли е,че имат връзка?

# 50
  • Мнения: 1 507
Тази чета:



Не знам... В началото съм, но никога не съм харесвала сравнения като "Малкия принц на ХХI век"...
Ще споделя като приключа.

# 51
  • Мнения: 1 167
Днес си взех Франкенщайн на Мери Шели и Мъртвата зона на Стивън Кинг и се чудя от коя да започна.

# 52
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Мъртвата зона, ако питаш мен. Simple Smile Франкенщайн съм я чела преди години и си спомням, че ми беше скучна, стилът не ми хареса нещо.
Аз си чудя какво да започна, имам още няколко непрочетени на Гришам, но си ги пазя за оправяне на вкуса след някоя по- скучновата книга. Преди си го оправях с Кинг, но почти всичко негово  което е издавано у нас съм го чела. Ще чакаме новите.  Praynig
Та изборът ми е между:

# 53
  • Мнения: X
Чета онлайн, купувам си книги и от книжарница и втора употреба.

# 54
# 55
  • Мнения: 753
А голяма наслада "Госпожица Смила и нейното усещане за сняг"...
Благодарности на Лемур и на препоръчалите я тук!

# 56
  • София
  • Мнения: 64
Ех, откога чакам да се появи още някой, на когото да е харесала "Госпожица Смила ..." : )))

# 57
  • Мнения: 143
Честит празник дами!

# 58
  • Мнения: 2 805
Гласувах с първите две опции...до останалите по-рядко прибягвам.
Сянката на вятъра и втората книга Играта на ангела са умопомрачаващо добри според мен!
Преди седмица ги прочетох и толкова майсторки написани, увлекателни и завладавящи книги не бях чела скоро! Играта на ангела ми хареса дори повече от Сянката на вятъра. Препоръчвам ги горещо, стила на автора е уникален  Heart Eyes
а вярно ли е,че имат връзка?
Те са част от тетралогия, така че имат, но могат спокойно да се четат независимо една от друга.

Честит празник!

# 59
  • Мнения: 143
Снощи започнах "Донеси ми главата на принца" Робърт Шекли - страхотно фентъзи. За съжаление книгата няма тираж и я принтирах от  читанка.

Общи условия

Активация на акаунт