Март е вече, бързичко расте Юнското човече - тема 17

  • 20 257
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 545
Дузофарм (Дузодрил) се предписва за разширяване на кръвоносните съдове, когато има спазъм по някаква причина и бебето не получава достатъчно хранителни вещества, вследствие на което започва да изостава в растежа си.
Изписва след Доплер.

# 46
  • Мнения: 2 456
Ичка  Hug

Кити, много ти благодаря  Hug Сега звъннах и на свекърва ми, нейна приятелка работи в общината и ще се опитаме ако може да не показваме нотариални актове и да не викаме свекъра до тук. #Crazy

И на мен ми се губи Вещи  newsm78

Теди, не очаквай да се съобразяват с теб, докато не им дойде на главите, няма да те разберат. По-добре ти си сложи маска.

Ваче, знам, че и ти си на преглед, чакаме новини.

Много ми е бременно днес, уж чета, а не виждам  Simple Smile
Шунка: Любо съм го носила основно в слинг-шал, той беше с много силни колики и носенето ни спасяваше вечерите, а и имаше още 2 други предимства - тогава бяхме в Овча купел 2, улиците там са дупка до дупка, ужасно е трудно с количка. Освен това бяхме на 2-рия етаж - демек без асансьор, само на мускули ми се налагаше да свалям количката, а той стана 7 км на 3 месеца - значи количката и тя толкова, общо 14 ... аз не съм много крехка жена, но след 2-рия път се отказах и така си откарахме със слингове до година и 10 месеца, когато забременях и го научих основно да пешаходства Simple Smile

Много са си 7 километра Wink   bouquet

# 47
  • Мнения: 4 370
Ваче, моля те кажи пак марката на сушилнята ви! Дойде ред за сушилня и уж щях да огледам за твоята марка , а я забравих коя е.

# 48
  • Мнения: 4 420
Ани, гледам Ваче я няма още та да не чакаш. Нейната е Miele. Бях чела много за тях и хората са много доволони. Аз съжалявам, че в Русе нямаше от къде да купя такава. В Шумен ако няма, във Варна със сигурност ще намериш  Peace
Ваче, чакаме те на отчет, нали знаеш.

# 49
  • Мнения: 21
Maidenly, в Майчин Дом на четвъртият етаж правят изследвания за диабет при бременност, но взимат кръв само понеделник. Странно е, ДА!
Поне ми казаха в неделя да не ям след 6 ч. вечерта, което не го знаех.
Какво означава "запис", което много често срещам в началото на темите? newsm78

# 50
  • Мнения: 4 420
Роси, когато пишеш в някоя тема после тя ти излиза като щракнеш в нови отговори на моите публикации. Накои влизат пишат запис за да могат да следят после темата, но не пишат въобще в нея. Неприятно е, защото тук споделяме лични неща, а има момичета, които само четат. Не е честно някак.

# 51
  • Varna, München
  • Мнения: 57
РОси и аз петък ще го правя този тест за гестационнен диабет, на мен ми каза и нищо да не пия, ако не мога да издържа може малко водичка

# 52
  • Мнения: 21
Deska, разбрах вече, мерси, аз също съм нова и не знам доста от тънките моменти, примерно не знам когато апликирам към някого, как да удебеля шрифта?!   Laughing

 Момичета, един въпрос, на вас случва ли ви се бебетата ви да са някои дни доста по - спокойни от други дни?
 Моето момченце днес е кротко, само чат -пат почуква. Дали всъщност не е, защото не се спрях цял ден? Сега докато ви пиша и той яко ме посритва, явно се поуспокои! Все пак е хубаво с някой да споделиш! Искам пак да ви кажа колко сте ми сладки, много ми харесва, че сте приятелки и така готино си общувате!
 Мойта сестра е с три деца, не живее в БГ и понеже е много голям педант, повешето време е уморена и нервна. Има три деца, от които две момчета, а най - малкото (момичето), направо и разкатава играта. Идеята ми е да и предложа да се регистрира в сайта и да си бъбри с мами в нейното положение. Дано да се навие, ще е много добре за нея. Ох, чао, че тя ми пише по скайп, толкова ми липсва ...... Weary

 

# 53
  • Мнения: 57
Chin, благодаря, поредната красива тема   bouquet.

РОси и аз петък ще го правя този тест за гестационнен диабет, на мен ми каза и нищо да не пия, ако не мога да издържа може малко водичка

На мен и водичка не ми дадоха да пия. Процедурата е следната, поне тук:
На гладно сутрин взимат кръв от вена, урина и кръв от пръста, която е за глюкомера.
Дават да се изпие глюкозата разредена с вода с добавка лимонов сок или добавка с подобен вкус.
След един час - отново кръв от вена и урина.
След два часа - отново кръв от вена и урина.
По време на изследването не дават да се пие вода или пък да се консумира нещо. Ако се взимат лекарства, препоръчително е те да се вземат след теста, а не преди него. Важно е също и тялото да е в покой, най-вероятно ще те помолят да изчакаш в чакалнята между замерванията.

Ана2 беше написала нещо много вярно в старата тема: Иначе има известно лицемерие в нашето общество - жените ходят полуголи, без да се впечатлява никой освен бабите, но кърменето още не е добре прието... Ани напълно права си!

И още нещо от старата тема. Мойте витамини са Femibion 800 plus DHA. Сега се разрових и намерих, че DHA  е Докозахексаенова киселина: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B … D0%B8%D0%BD%D0%B0

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 20:50 от Zizuna

# 54
  • Мнения: 21
Isi83, точно така ми казаха и на мен, да не пия кола, бира или друг алкохол...

# 55
  • Varna, München
  • Мнения: 57
Зизуна, благодаря ти за инфото,  Hug аз само се моля да са ми добри резултати, че .... малко ми е притеснено .....

# 56
  • Мнения: 57
Иси, не се притеснявай. Изчакай да ти излязат резултатите и тогава ще имаш повече яснота. От сега да събираш нерви няма нужда...Знам неизвестността е кофти нещо, но понякога за неща, които не можем да контролираме, трябва да се оставим на течението, тоест нека те да се случат пък тогава ще мислим.
Дори да ти открият гестационнен диабет, състоянието се контролира с помощта на диета, упражнения или медикаменти.

# 57
  • Мнения: 21
Zizuna, не знаех, че и урина се взима, не ми каза днес сестрата от Майчин дом. Винаги ли го правят това?  newsm78

# 58
  • софия
  • Мнения: 1 305
Ваче сигурно празнува прегледа, а ние те мислим.
Теди, около мен всички много се съобразяват, даже ми е неудобно често пъти, но тези около теб са за убиване.
Ние се прибрахме от рожден ден, детски, изпих две води и така ме боли корема горе, явно е стомаха, хранопровода, нямам място за храна и вода.

# 59
  • Мнения: 57
Rossy Dilova, информацията, която имам е за Австрия, съжалявам ако съм те подвела.
Иси е в Мюнхен, е да Германия е друга държава, но доста от нещата като изследвания, методология се припокриват с Австрия затова съм отправила коментара си повече към нея.

Общи условия

Активация на акаунт