Бременността и противозачатъчните

  • 12 999
  • 32
  •   1
Отговори
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте имам въпрос откриха ми киста на десния яйчник,която в момента лекувам с противозачатъчното Марвелон обаче започнах да го пия след като ми свърши цикъла та въпросът ми е мога ли да забременея докато го пия като е с цел премахване на киста,а не да ме защитава от бременност  ooooh!

# 1
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Без значение с каква цел го пиеш, противозачатачните имат ефекта да предпазват от бременност, така че ако ги пиеш редовно и не пропускаш хапчета, вероятността да забремеш е почти никаква. Казват обаче, че след тях се забременявало по-лесно. Дано след като ги спреш се получи веднага. Peace

# 2
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Дано,защото много искам бебче а аз попитах,защото когато ми ги предписаха аз споделих,че искам бебе и тя каза да се паза този един месец въпреки,че ги пия...

# 3
  • Мнения: 403
принципно при всички контрацептиви има процент на риск от забременяване;
иначе белла е права
Без значение с каква цел го пиеш, противозачатачните имат ефекта да предпазват от бременност, така че ако ги пиеш редовно и не пропускаш хапчета, вероятността да забремеш е почти никаква. Казват обаче, че след тях се забременявало по-лесно. Дано след като ги спреш се получи веднага. Peace

# 4
  • Мнения: 54
И аз съм на същото мнение. Няма значение, че ги пиеш с цел лекуване, те си вършат и другата функция. Дано след това забременееш бързо Simple Smile

# 5
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
и още нещо да попитам ако последното хапче от противозачатъчните които приемам е на 27 на 28ми вече мога ли да забременея смисъл на мен ми казаха,че най-много 2-3 дни след последното хапче ще ми дойде,но аз искам просто да не ми идва Simple Smile  Party

# 6
  • Мнения: 4 812
Не е задължително да ти дойде цикълът 2-3 дни след спирането на хапчетата. На мен ми идваше на 4-тия ден, а последния път беше дори на петия.

# 7
  • Мнения: 54
Не е задължително да ти дойде цикълът 2-3 дни след спирането на хапчетата. На мен ми идваше на 4-тия ден, а последния път беше дори на петия.

И според мен е индивидуално, т.к. и на мен не ми дойде веднага след спирането на хапчетата, даже ако не се лъжа ми беше дошло след 5-ия ден, не се сещам точно, понеже беше доста отдавна.

# 8
  • Мнения: 530
Здравей! Аз също исках бебче. Декември месец направих спонтанен аборт, януари ми дойде като по часовник. Февруари ми закъсня със седмица, а сега март вече 10- ти ден. Бях на преглед и се установи киста на яйчника- 2.5 см. Изписаха ми Примолут Нор за пукане и 2 месеца противозачатъчни за успокояване на яйчниците. Каза, че след втория прием на опаковката чакам цикъл и след това действам. Конкретно на въпроса ти,не може след като изпиеш последното хапче на опаковката да пробваш, защото нищо няма да се получи. Противозачатъчните подтискат овулацията, на практика ти нямаш такава докато ги пиеш, така че няма как да стане. Свърши си опаковката, изчакай си цикъла и тогава вече пробваш. Предполагам овулацията ти ще се падне някъде към 14- ти ден, за по сигурно си вземи тестчета, казват, че след прием на противозачатъчни много бързо се забременява. Аз ти пожелавам успех, дано успееш от раз и скоро да се похвалиш!

# 9
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
а има ли някакво значение,че съм ги пила само 21 дни смисъл по-добре е от няколко години

# 10
  • Мнения: 54
а има ли някакво значение,че съм ги пила само 21 дни смисъл по-добре е от няколко години

За кое питаш дали има значение? За забременяването ли? Определено здравословно е по-добре, че си ги пила само 21 дни, но ако е така, както казва Сияние, че трябва да се изчака менструацията, това важи, както за пилите ги години, така и за теб. Щом веднъж си ги пила, те са си свършили работата - спиране на овулацията. Аз си мисля, обаче, че не е задължително да чакаш да пробваш след цикъл, защото хората забременяват и без да са в овулация. Тогава шанса е по-голям, но това не значи, че ако не си в овулация няма да забременееш.

# 11
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Мерси това беше отговора,който чаках Simple Smile

# 12
  • Мнения: 54
Мерси това беше отговора,който чаках Simple Smile

Дано съм помогнала, ако има хора, които са по-наясно, нека и те да споделят мнение Simple Smile

# 13
  • Мнения: 54
Мерси това беше отговора,който чаках Simple Smile

Мила, най-добре е обаче да се консултираш с лекар, за да си сигурна, кога е най-подходящо и да питаш всичко, което те интересува. Тук може много неща да казваме, но не сме доктори, а ако е нещо важно, най-добре да чуеш лекарско мнение. Както се вика, дори при личната можеш да попиташ и да си спокойна.

# 14
  • Мнения: 530
Всички противозачатъчни се пият 21 дни, защото те са по 21 таблетки в опаковка. И няма как да забременееш ако не си в овулация. Не  е вярно, че тогава се забременява по- лесно, а ако не си в ову- по- трудно. Просто ако не си  в овулация няма как да се забременее.

Общи условия

Активация на акаунт