Бременността и противозачатъчните

  • 13 002
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз си мисля, обаче, че не е задължително да чакаш да пробваш след цикъл, защото хората забременяват и без да са в овулация. Тогава шанса е по-голям, но това не значи, че ако не си в овулация няма да забременееш.
Е това е най-голямата глупост,която може да прочете човек из форумите ooooh!.Без овулация няма бременност. Ако беше както го казваш аз досега щях да съм забременяла Whistling Друг е въпроса,че овулацията може да си я имаш и да не я усещаш.Още по-различен е въпроса,че секса 2 дена преди овулация не е безопасен защото плувците може и да оцелеят и да оплодят яйцеклетката по време на самата овулация.

# 16
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Popalancho  извинявай явно не съм те разбрала нещо ама защо да е опасно да забременееш два дни преди овулацията и имам още един въпрос на който вече а ми отговаряли,че може та значи въпросът ми е лед като ми свършат хапчетата веднага лед това имам ли шанс да забременея смисъл преди да ми дойде цикълът мери предварително за отговора Simple Smile  Peace

# 17
  • Мнения: 530
Нямаш никакъв шанс да забременееш веднага след като ти свършат противозачатъчните преди да ти е дошъл цикъла, защото те са подтиснали овулацията  за този месец и си нямала такава. Ако беше така те нямаше да имат никаква роля на контрацептив и щеше изрично в листовката да  е упоменато да се ползва допълнително предпазно средство в дните когато не се пият и си в очакване на цикъл.

# 18
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
За противозачатъчните не съм наясно,защото никога не съм пила.Но доколкото знам те спират овулацията.
Липса на овулация означава,че не се отделя яйцеклетка,което само по себе си прави забременяването невъзможно.
Макар,че аз имам приятелка,забременяла със противозачатъчни,но май беше изтървала едно хапче в подходящия момент Thinking
 А по-принцип се смята,че сперматозоидите е възможно да оцелеят 72 часа във фалопиевите тръби,където чакат яйцеклетката,отделена по време на овулацията.Затова не е безопасен секса 2-3 дена преди овулацията.Шанса не е голям да се забременее,но го има все пак.
В библиотеката на форума има много полезни и важни неща.Хубаво е да ги попрочете човек Peace

# 19
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Щом искаш бебче е хубаво да спреш или ограничиш цигарите.
Освен,че не съм пила противозачатъчни и цигара не съм палила никога.Абее и не пия и само един мъж ми е порока в момента-почнаха да ми растат ангелски крила направо Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 6 624
 Laughing, малко spam2, за което се извинявам, но не се сдържах:

Паспаланчо, като каза, че ангелски крила почнали да ти растат, се сетих за вица за вярната съпруга. Една честна и вярна съпруга, след като умряла, отишла при Свети Петър. И му казала:
 - Свети Петре, бях вярна на съпруга си, нито веднъж не му изневерих, сега какво ще ме наградиш?
 - Ще ти дам крила! - рекъл Свети Петър
 - Ангел ли ще ме правиш, благодаря! - зарадвала се жената
 - Не, патка! - рекъл Свети Петър Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Че тъй де паспаланчо...

# 21
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ми Наде то почти същото moresmile Все е голяма бяла птица(гъска т.е.)(това от един друг виц)(М/у другото патка и гъска са две различни птици  Wink  да не се обърка някой случайно Whistling)
Извинявам се и аз на авторката на темата ама днес не съм на работа и вкъщи ми е скучно Joy

# 22
  • Мнения: 4 831
Съжалявам, че и аз ще спамвам темата, ама не мога да се въздържа.

Аз си мисля, обаче, че не е задължително да чакаш да пробваш след цикъл, защото хората забременяват и без да са в овулация.

Ако това беше истина, 1) досега отдавна да съм бременна (поне няколко пъти), 2) щях да спестя сума ти пари и 16 дни инжекции пурегон и една прегнил!

Предлагам да не се изказваме неподготвени!

Кате, на теб много успех и ако ми позволиш, един съвет - бъди търпелива. Хубавите неща невинаги стават от първия път, освен естествено по сапунките!

# 23
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте искам да ви попитам още нещо до сега четох че ако пропусна едно хапче от ок има шанс да забременея та моят случай е такъв аз трябва да изпия 21таблетки (марвелон,ако има значение какви са) ,а ги пия защото в началото на месеца ми откриха кистичка  и както и да е та ми остават с днескашното хапче 4 таблетки лошо ли ще направя и въобще ще има ли шанс да забременея ако пропусна днескашното и примерно утрешното хапче и с приятелят ми правим секс ...  ooooh!

# 24
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Кате, има много бебета които са станали в следствие на пропуснати хапчета, но шанса е тоолкова малък, че изобщо не си заслужава да рискуваш здравето си. Все пак това са контрацептиви, които се приемат по график и може да "объркаш" организма си. Съветвам те да си ги изпиеш всички - така както ти ги е предписъл лекарят, а след това ще започнете и опитите за бебе, когато си излекувала и кистите. В крайна сметка здравето ти е най-важно сега!

# 25
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Аз попитах защото прочетох,че като пропуснеш дори едно хапче цитирам някаква момиче ''се получава бум от овулация'' и за това ...

# 26
  • Мнения: 19
zdraveite men me ma4i edin vapros.sled kato se sprat hap4etata i 4aka6 da ti dode,prez tova vreme imali veroqtnost da zabremenee6?

# 27
  • Мнения: 4 831
Нямаш никакъв шанс да забременееш веднага след като ти свършат противозачатъчните преди да ти е дошъл цикъла, защото те са подтиснали овулацията  за този месец и си нямала такава. Ако беше така те нямаше да имат никаква роля на контрацептив и щеше изрично в листовката да  е упоменато да се ползва допълнително предпазно средство в дните когато не се пият и си в очакване на цикъл.

Snejina, предполага се, че след като си писала в темата, си прочела какво пише в нея. Отговорът на въпроса ти се крие няколко постинга по-нагоре. Специално съм ти го копирала. Мога и да ти го резюмирам - контрацептивите подтискат овулацията, след като нямаш овулация, не можеш да забременееш!

# 28
  • Мнения: 122
Всички противозачатъчни се пият 21 дни, защото те са по 21 таблетки в опаковка. И няма как да забременееш ако не си в овулация. Не  е вярно, че тогава се забременява по- лесно, а ако не си в ову- по- трудно. Просто ако не си  в овулация няма как да се забременее.
Само за протокола, не всички противозачатъчни се пият 21 дни Naughty, има и изключения.

# 29
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
да обаче аз тези,които ги пия са 21 и днес пропуснах последното хапче има ли вариант да забременея

Общи условия

Активация на акаунт