СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 (14.03-20.03)

  • 29 362
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 735
За да  раждат хората деца ,трябва да са мотиварани с някакви социални условия.
Иначе няма да има деца и баба ще стои гладна (без пенсия) ,това е с прости думи. Laughing

Не знаех, че това е причината да се раждат деца!!!  Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: 418
За да  раждат хората деца ,трябва да са мотивирани с някакви социални условия.
Иначе няма да има деца и баба ще стои гладна (без пенсия) ,това е с прости думи. Laughing

Не знаех, че това е причината да се раждат деца!!!  Rolling Eyes

Аха ... за това нашето поколение ще работи и ще внася осигуровки до живот без право на пенсия т.к. не е сигурно дали въобще ще доживеем да я вземем поне няколко години и каква ще е тя ...
Причината е икономическа по скоро за държавата  Peace
А да се раждат деца е личен избор... но пак си е взаимно свързано  Peace

# 707
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Все още нямаме отговор на сигнала за 2 ОДЗ.


 

В дясно е г-жа Цеца, в ляво...служителката, на която беше възложена проверката  Laughing

# 708
  • Мнения: 4 393
Все още нямаме отговор на сигнала за 2 ОДЗ.


 

В дясно е г-жа Цеца, в ляво...служителката, на която беше възложена проверката  Laughing


Хахахах  hahaha Това прилича на вечна дружба...а ние очакваме административни наказания.

# 709
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
А китката на ревера на г-жа Цеца просто ми Пръска сърцето! Joy

# 710
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Хаха,паметна снимка!!! Peace (направо не се сдържах)

# 711
  • Мнения: 4 276
В нормалните страни хората плащат данъци и държавата им осигурява социални придобивки.Тука само се джавкаме кой как си наредил детето къде и полза никаква.

# 712
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
В нормалните страни хората плащат данъци и държавата им осигурява социални придобивки.Тука само се джавкаме кой как си наредил детето къде и полза никаква.


Е са, някои не само джафкаме, но полза вярно минимална  Grinning. Надежда обаче има...

# 713
  • Мнения: 1 020
Според мен за фирмите би било изгодно (ако има предимно служителки в детеродна възраст и такива с малки деца) да поемат част от таксата за частна ДГ. Мтел не направиха ли нещо такова за служителите си?

Горното пояснение в скобите го сложих, понеже в БГ работодателите не смятат бащите за родители и по никакъв начин не ги свързват с отглеждането на деца.

Пример от личен опит... Децата се разболяха, малкия много сериозно и ни приеха в болница (той беше на около 6 месеца). Каката нямаше кой друг да я гледа и педиатърката даде на мъжа ми болничен. После ми каза, че в работата са го гледали много странно, че си е гледал болното дете  Shocked

# 714
  • София
  • Мнения: 23 130
Според мен за фирмите би било изгодно (ако има предимно служителки в детеродна възраст и такива с малки деца) да поемат част от таксата за частна ДГ. Мтел не направиха ли нещо такова за служителите си?
Това с частните фирми и поемането на такси, издръжки или организиране на забавачки и прочее, за нашата родна действителност е смешно дори.
Споменаваш Мтел... Колко майки обаче работят в по-малки фирми, които не могат да си позволят нещо подобно?! Ето аз например, работя в малко издателство - хубава ми е работата, прилично платена, но няма как да стане това с гледането на деца или поемане на част от таксата на ЧГ. Което не става - не става!
Много време мина, нищо кой знае колко съществено не се направи за разрешаване на проблема с недостига на места в градините. А можеше отдавна да се разработят някакви програми за гледане на деца от безработни. Всъщност имаше програма за баби, но тя геройски загина. Поне тук, специално за София, да се направи нещо. Отворена съм на всякакви алтернативни варианти.

# 715
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Има произнасяне на петчленката по частната жалба. Определението обаче не е качено.

ВЪРХОВЕН АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД
Петчленен състав - II колегия
 
АДМИНИСТРАТИВНО
Д Е Л О

4228 / 2011

По жалба (протест) на

Комисия за защита от дискриминация
гр.София бул."Драган Цанков"№35

срещу

Реш. по адм. дело № 2601/2011 на ВАС
Докладчик Йордан Константинов Статус Определено 
Материя Частни производства Местонахождение Докладчик
Вид частна жалба Заседания ЗАКРИТО
Образувано на 29.03.2011 г. Деловодител  Емилия Димитрова

# 716
  • Мнения: 1 020
Да твоята фирма е малка, но колко големи има? Там работят много майки! Ако Мтел, Глобул, Виваком... да речем тези, но има още много големи фирми, осигурят такова нещо за служителите си, тогава майките в малките фирми няма да имат проблем с приема в държавните ОДЗ, ЦДГ  Peace

Не е казано, че всяка фирма трябва да намери решение, но една фирма, която иска да създаде конкурентно предимство и да е корпоративно социално отговорна би трябвало да го прави  Peace

# 717
  • Мнения: 601
Има произнасяне на петчленката по частната жалба. Определението обаче не е качено.

ВЪРХОВЕН АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД
Петчленен състав - II колегия
 
АДМИНИСТРАТИВНО
Д Е Л О

4228 / 2011

По жалба (протест) на

Комисия за защита от дискриминация
гр.София бул."Драган Цанков"№35

срещу

Реш. по адм. дело № 2601/2011 на ВАС
Докладчик Йордан Константинов Статус Определено 
Материя Частни производства Местонахождение Докладчик
Вид частна жалба Заседания ЗАКРИТО
Образувано на 29.03.2011 г. Деловодител  Емилия Димитрова

Пфу! Ще умра от любопитство! Че кога стигна делото на петчленка. Как съм пропуснала три-членката?

# 718
  • София
  • Мнения: 101
....
А можеше отдавна да се разработят някакви програми за гледане на деца от безработни. Всъщност имаше програма за баби, но тя геройски загина. ..

Има такава програма, няколко пъти ѝ засичах реклама по телевизията.
Във форума има и тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=565913.0

# 719
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Има произнасяне на петчленката по частната жалба. Определението обаче не е качено.

ВЪРХОВЕН АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД
Петчленен състав - II колегия
 
АДМИНИСТРАТИВНО
Д Е Л О

4228 / 2011

По жалба (протест) на

Комисия за защита от дискриминация
гр.София бул."Драган Цанков"№35

срещу

Реш. по адм. дело № 2601/2011 на ВАС
Докладчик Йордан Константинов Статус Определено 
Материя Частни производства Местонахождение Докладчик
Вид частна жалба Заседания ЗАКРИТО
Образувано на 29.03.2011 г. Деловодител  Емилия Димитрова

Пфу! Ще умра от любопитство! Че кога стигна делото на петчленка. Как съм пропуснала три-членката?

Това е произнасяне по ч.ж. на КЗД с/у определението на тричленката за спиране изпълнението на наложените ПАМ. И аз съм мн любопитна. Не че ако са потвърдили това създава спокойствие за предстоящото класиране - по другото дело (К2 и К5) още не са поискали спиране. В петък им пуснахме мейл, че сме притеснени от това обстоятелство и аджеба какво смятат да правят. Иска ми се от СНБМ да се конституираме като заинтересована страна в това производство. Чакам мацките от СНБМ да гласуват това ми предложение.

Общи условия

Активация на акаунт