СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 (14.03-20.03)

  • 29 356
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 280
Как да смогнат с местата в ДГ..като... ooooh! ooooh! ooooh!  http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=839429... София достигнала 3 500 000 човека...Пък ние си мислехме,че са "само" 2 000 000 ...

# 721
  • гр.София
  • Мнения: 4 172
 Щурчо, в съботния им брой пише,че това било първоаприлска шега.
 

# 722
  • Мнения: 2 280
 Grinning .... хванах се..

# 723
  • София
  • Мнения: 39 894
Всъщност и аз се хванах като отворих линка ти Simple Smile
Мъж ми рече "леле" Simple Smile

В сайта на преброяването има новина само, че е приключило.

# 724
  • Мнения: 9 436
Да твоята фирма е малка, но колко големи има? Там работят много майки! Ако Мтел, Глобул, Виваком... да речем тези, но има още много големи фирми, осигурят такова нещо за служителите си, тогава майките в малките фирми няма да имат проблем с приема в държавните ОДЗ, ЦДГ  Peace

Не е казано, че всяка фирма трябва да намери решение, но една фирма, която иска да създаде конкурентно предимство и да е корпоративно социално отговорна би трябвало да го прави  Peace

Еличка мама,
Имам приятелка, която работи в Мтел, когато обявиха, че ще правят детска градина, аз я попитах дали би завела сина си в нея (синът и беше приет в не много удобна за нея държавна ДГ по-късно). Тя ми каза, че таксата е определена за 250-300 лв и за нея не е изгодна, нищо че е наполовина на останалите ЧДГ. Искам да кажа, че така няма да се намалят желаещите за ДГ, защото всеки иска по-евтиното и ако приемат деца на такива родители, те не се отказват.

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 21:45 от Deni-meni

# 725
  • София
  • Мнения: 1 902
Аз доколкото знам в Мтел-ската градина няма места отдавна,а и само да вметна,че не всеки иска по-евтиното!
Ние не че имаме шанс... ,но ако имаме макар и малък,той е за възможно най-ужасните градини в района...каквото прочетох тук за тях,не искам и да си го спомням,така че с чиста съвест хич няма и да кандидатствам...и само да уточня,че заплатата ми е малко повече от таксата за градина!Всеки си преценява,но аз след прочетеното,а все пак имам поглед поне в/у дворовете им,не бих си дала детето там Crossing Arms

# 726
  • Мнения: 55
Все още нямаме отговор на сигнала за 2 ОДЗ.


 

В дясно е г-жа Цеца, в ляво...служителката, на която беше възложена проверката  Laughing

Я, г-жа Цеца каква е накокондрена!

# 727
  • Мнения: 55
Има произнасяне на петчленката по частната жалба. Определението обаче не е качено.

ВЪРХОВЕН АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД
Петчленен състав - II колегия
 
АДМИНИСТРАТИВНО
Д Е Л О

4228 / 2011

По жалба (протест) на

Комисия за защита от дискриминация
гр.София бул."Драган Цанков"№35

срещу

Реш. по адм. дело № 2601/2011 на ВАС
Докладчик Йордан Константинов Статус Определено 
Материя Частни производства Местонахождение Докладчик
Вид частна жалба Заседания ЗАКРИТО
Образувано на 29.03.2011 г. Деловодител  Емилия Димитрова

Пфу! Ще умра от любопитство! Че кога стигна делото на петчленка. Как съм пропуснала три-членката?

Това е произнасяне по ч.ж. на КЗД с/у определението на тричленката за спиране изпълнението на наложените ПАМ. И аз съм мн любопитна. Не че ако са потвърдили това създава спокойствие за предстоящото класиране - по другото дело (К2 и К5) още не са поискали спиране. В петък им пуснахме мейл, че сме притеснени от това обстоятелство и аджеба какво смятат да правят. Иска ми се от СНБМ да се конституираме като заинтересована страна в това производство. Чакам мацките от СНБМ да гласуват това ми предложение.



Моми4ета, още няма определение! Това 4е пише статус "определено" не озна4ава, 4е определението е изготвено. Когато определението е готово най-отдолу ще пише определение №..... от еди коя си дата и тогава ве4е ще моще да го видим. Т.е. още 4акаме.

# 728
  • Мнения: 84
Mомичета, имам въпросче.
Градината, за която искам да кандидатстваме има доп.критерий за +0,1т ако някой от родителите работи в този район.Мъжът ми работи точно там, но седалището на фирмата е на друго място.Запознати ли сте дали могат да му издадат такава сл.бележка в такъв случай? Фирмата е към счетоводна къща и е трудна комуникацията с тези хора.Предварително благодаря  bouquet 

# 729
  • София
  • Мнения: 1 555
Искам да задам един въпрос. Ако едно дете е на първите места и в социалната и в общата опашка и 100% влиза и с общите и със социалните си точки към коя опашка се класира?  Rolling Eyes

# 730
  • София
  • Мнения: 6 011
Искам да задам един въпрос. Ако едно дете е на първите места и в социалната и в общата опашка и 100% влиза и с общите и със социалните си точки към коя опашка се класира?  Rolling Eyes
В социалната.  Peace

# 731
  • София
  • Мнения: 39 894
Mомичета, имам въпросче.
Градината, за която искам да кандидатстваме има доп.критерий за +0,1т ако някой от родителите работи в този район.Мъжът ми работи точно там, но седалището на фирмата е на друго място.
Според мен служебната бележка би трябвало да се издаде по адрес на офиса където работи родителя.

# 732
  • Мнения: 9 004
Mомичета, имам въпросче.
Градината, за която искам да кандидатстваме има доп.критерий за +0,1т ако някой от родителите работи в този район.Мъжът ми работи точно там, но седалището на фирмата е на друго място.
Според мен служебната бележка би трябвало да се издаде по адрес на офиса където работи родителя.

По този повод скоро пратих запитване в системата и ето какво ми отговориха:

Цитат
Служебната бележка трябва да бъде с мокър печат, изходящ номер, ЕИК (Булстат) на работодателя, име и подпис на длъжностно лице - управител, изп. директор или главен счетоводител. Трябва да бъдат указани длъжността, дата на постъпване и адрес на месторабота (не на регистрация на фирмата).

Simple Smile

# 733
  • София
  • Мнения: 1 555
Искам да задам един въпрос. Ако едно дете е на първите места и в социалната и в общата опашка и 100% влиза и с общите и със социалните си точки към коя опашка се класира?  Rolling Eyes
В социалната.  Peace

Това е една добра новина за нас. Благодаря!   bouquet

# 734
  • София
  • Мнения: 23 128
Има такава програма, няколко пъти ѝ засичах реклама по телевизията.
Във форума има и тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=565913.0
Виж, моля те, възрастта на детето за гледане  Peace
Не случайно написах програма специално за София. Защото и деца над 3-годишна възраст са извън градините поради недостига на места в тях.

Общи условия

Активация на акаунт