СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 (14.03-20.03)

  • 29 361
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 101
Има такава програма, няколко пъти ѝ засичах реклама по телевизията.
Във форума има и тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=565913.0
Виж, моля те, възрастта на детето за гледане  Peace
Не случайно написах програма специално за София. Защото и деца над 3-годишна възраст са извън градините поради недостига на места в тях.
Съгласна Peace

# 736
  • Мнения: 284
Здравейте, питането ми е хипотетично.
Ако сега приемат детето ми на детска ясла - 1ва яслена група, а аз не искам да го запиша, какво се прави? Как става отписването? Просто не се записвам в срока ли или се подава някаква молба?

# 737
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
 Ето,вече има информация Simple Smile.В София живеят
 1 359 520 души.

http://dnes.dir.bg/news/balgari-rezultati-sela-gradove-prebrojav … neto-8353661?nt=9

 Сега остава да сметнат,колко градини са нужни.

Рашина2 , можеш просто да не запишеш детето. Но ще е по-коректно, ако се обадиш на дир-ката и кажеш,че отказваш,за да пусне място веднага на следващо класиране.
 А най-добре,да си претеглиш първо,не е ли по-добре да не объркваш шансовете на друг нуждаещ се родител.

# 738
  • Мнения: 284
Мерси Бланк!

Ако изобщо ни приемат (шансът е минимален), и ако намеря кой да ми гледа детето, за да се откажа, ще звънна на директорката разбира се. Това осовобождаване на място ще ми попречи ли да си кандидатствам за 2ра яслена група догодина?

# 739
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте, питането ми е хипотетично.
Ако сега приемат детето ми на детска ясла - 1ва яслена група, а аз не искам да го запиша, какво се прави? Как става отписването? Просто не се записвам в срока ли или се подава някаква молба?
Просто не го записваш и толкова.
Най-добре е спрямо другите родители въобще да не кандидатствате, ако нямаш намерение да пускаш детето.
Приемането или не за тази учебна година по никакъв начин не се отразява на следващата уч. година /втора яслена/.

# 740
  • София
  • Мнения: 23 130
Мерси Бланк!
Ако изобщо ни приемат (шансът е минимален), и ако намеря кой да ми гледа детето, за да се откажа, ще звънна на директорката разбира се. Това осовобождаване на място ще ми попречи ли да си кандидатствам за 2ра яслена група догодина?
Нищо не ти пречи да кандидатствате, разбира се. Но от наблюденията, които имам, съм се убедила, че не трябва да се пропиляват шансове.

# 741
  • Мнения: 284
Благодаря ви!

# 742
  • Мнения: 735
Ето,вече има информация Simple Smile.В София живеят
 1 359 520 души.

 Сега остава да сметнат,колко градини са нужни.


Не е толкова просто! А колко деца от Перник и околността посещават софийски градини! Да не говорим колко са тези, които не се водят, че живеят в София...

# 743
  • Мнения: 1 020
Аз влизам с въпрос, че се обърках вече  Rolling Eyes
Една позната ме помоли да проверя шанса на детето в дадени градини. но като й влезнах в профила пише, че е самоосигуряваща се, а тя работи. попитах я и тя ми каза, че работодателя не искал да има договор  Rolling Eyes и се водела на борсата...

Каква самоосигуряваща се е тогава  Rolling Eyes Нали, за да си такъв трябва да си имаш фирма или да си земеделски производител или както там се водеше  newsm78 Нали не може един безработен, дори да внася осигуровки да мине за самоосиг. се или се бъркам. Не съм много наясно. Да знам какво да я посъветвам.

# 744
  • София
  • Мнения: 39 929
Elichka_mama, не може. И аз бях питала за този вариант, например съпругът ми да внася осигуровките ми. Не става.
Или си оправя договора или пише, че е безработна.
Хм, и тя в момента получава някаква заплата + пари от бюрото?

# 745
  • Мнения: 4 393
Elichka_mama не е самоосигуряваща се, а е безработна, така че трябва да махнеш точката за работещ родител. Така или иначе, дори и да се класира детето, ще им откажат записване.

# 746
  • Мнения: 1 020
И аз това й казах... тя едва ли взима пари от бюрото по труда, тъй като няма почти никакъв трудов стаж Sad Тя сега се развежда, а мъжа й не й даваше да работи  ooooh! "Моята жена няма да работи на някакви си", само на него слугуваше, а той си намери друга работеща  Rolling Eyes Както и да е... Аз затова исках да знам, за да знам как да й оправя точките. Казах й да настоява за трудов договор, не само заради приема в ДГ, ама тя си знае  Peace

# 747
  • София
  • Мнения: 39 929
Elichka_mama, на този етап е безработна.

# 748
  • софия
  • Мнения: 118
Здравейте, питането ми е хипотетично.
Ако сега приемат детето ми на детска ясла - 1ва яслена група, а аз не искам да го запиша, какво се прави? Как става отписването? Просто не се записвам в срока ли или се подава някаква молба?
Просто не го записваш и толкова.
Най-добре е спрямо другите родители въобще да не кандидатствате, ако нямаш намерение да пускаш детето.
Приемането или не за тази учебна година по никакъв начин не се отразява на следващата уч. година /втора яслена/.
Има доста "такива" майки, без да искам да обидя някой, които не са сигурни дали искат децата им да се класират. Т Ъ П О е спрямо нас, които се опитваме и ние е нужно 100 % да са в градините децата ни и няма да се класираме на първо желание и търсим алтернативен вариант. Моля ако не сте сигурни не ни отнемайте реда в градините и да се окажем в гранични групи на томбола и после директорките да отпускат бройки поради незаписани деца

# 749
  • София
  • Мнения: 23 130
microelena, отмина епохата на записването с цел пазене на място. Сега за всички отсъствия на детето се искат бележки от личния лекар. Е, освен ако личният ви лекар не ви е близък, да речем.
Нека ме поправят майките на ходещи на ясли/градини деца, ако греша  Peace

Общи условия

Активация на акаунт