Математическите паралелки от 5 клас в 125 СОУ, 107 ОУ и 119 СОУ, София

  • 184 064
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Здравейте,
Синът ми е приет в паралелката с немски език. Има ли някой информация или лични впечатления от кл.р-р Лора Данкова? По-кой предмет е преподавател?

# 406
  • Мнения: 2 190
Здравей,

Поздравления за доброто представяне.
Лора Данкова преподава информатика. Тя е съпругата на Данков, който би трябвало да им води математиката. Повече не знам,

Имай предвид, че ако сте в началото на списъка, може служебно да Ви преместят в другата паралелка с повече Мат, без НЕ. Част от децата не се записват, отиват в СМГ.

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Благодаря Biborana!
Всъщност ние искаме да сме в паралеката само с математика и се чудех, ако го запиша в тази с НЕ, дали автоматично ще ни преместят в математическата ако се осовоби място или вече един път записан в НЕ, няма мърдане.

# 408
  • Мнения: 2 190
Местят Ви автоматично. Ако сте в първата половина - имате шанс.  И да искате да останете с НЕ, не става.

Разликата между 2-та класа е 2 ч. МАТ от задължителната  програма.  СИП+ЗИП = 5 (3) ч. Има платена школа 2 ч/седмично, 300 лв. на година. Така че стават допълнително 7 и 5 ч. МАТ в 5-ти клас
Има разлика между двете паралелки в средните резултати от математика на състезания, но не е фрапираща. Поне 4-5 деца от втората показват трайно по-добри резултати от повечето от първата за нашия випуск - бегли впечатления, не съм правила статистики.    

# 409
  • Мнения: 284
И ние сме приети в 125 - първата паралелка, със ЗИП математика. Много мъжко присъствие, само 6 момичета.
biborana, знаеш ли при тях какво е положението с чуждия език, има ли избор или всички учат един.

# 410
  • София
  • Мнения: 1 228
Както никога, 125то СОУ качиха на сайта си своевременно резултатите:
http://sou125.com/images/files/2013/5kmat.pdf
(за да не се мъчите с картинките Simple Smile)

Тъй като синът ми ще кандидатства и на други места, искам да попитам това "удостоверение за
преместване за ученици, които са от други училища" няколко пъти ли трябва да го искам от училището? Проблемът е, че сега трябва да го запишем в 125-то, а след това евентуално другаде. Дали ще ни дадат няколко екземпляра удостоверение за отписване?
Или при отписването си взимаме и формуляра?

Благодаря предварително!

# 411
  • Мнения: 284
rally, след като го запишеш в 125, за следващото училище удостоверението за отписване трябва да е от 125, поне аз така си мисля. Ти вече си го отписала веднъж от сегашното му училище. Но някой, който е минал по този път може да даде по-сигурен отговор.

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 274
В първата половина сме, Благодаря!
За отписването на мен ми казаха, че трябва да донеса бележка от 125, че сме приети там, защото отпусно се дава само за конкретно училище.

# 413
  • Мнения: 2 190
От известно време преобладават момчетата. Мисля, че и СМГ е така.
В нашия випуск - в 1-та паралелка (е клас) имат 5 момичета и над 2 футболни отбора (според госпожата по английски). При нас в ж клас е по-добре - цели 9 момичета на 20 момчета.

При езиците няма избор и в двата класа. Е клас учат само английски, Нашият АЕ и НЕ. Изборът на СИП и ЗИП е самото записване.  За нашия випуск бяха забравили да обявят информацията за различните часове математика и немския, разбрахме чак в началото на октомври. И стана скандал. На половината родители бяха казали при записването, на другата не. Не сме пускали жалби. Мене лично повече ми харесва 2 езика + МАТ. Така де СМГ с НЕ+АЕ след 7 клас е с най-висок бал  Simple Smile. Но настояхме от следващата година да не подвеждат други родители.

За  второ "удостоверение за преместване за ученици, които са от други училища" не знам, не ни е трябвало. Искаха да връщам някаква служебна бележка в старото училище, но аз отказах, помолих да ползват служебна поща или да си ги разменят на месечните сбирки на директорки (старото у-ще е пак в Младост).

Друго предимство е, сравнявайки със стария клас, че тук родителите сме от една кръвна група - заинтересовани.

Има и недостатъци, но те са дребни и ги решаваме в движение, повечето.
По мое мнение имаме един нерешен. Сега са въвели правила за обличане, според които " не трябва да са открити .............. и никакви други части на тялото." Попитах това значи ли, че и момчетата трябва да са с фереджета. Обвиниха ме в буквализъм. Ако някой отиде с къс панталон (важи и за първи клас) го връщат или го оставят пред врата, за да му пишат неизвинено. Понеже още не сме наказани, не съм подхванала юридическата част на проблема.

Определено за нас е най-добрият избор като съотношение качество и близост до дома.

# 414
  • София
  • Мнения: 1 228
.........
Миналата година процедурата беше такава: мина си изпита и класирането в 125, имаше срок за записване,
който изтичаше преди изпита за СМГ. 125 ни е най-удобно като място, затова подадох там документите
на младежа (отпускно от старото училище, характеристика, мед. картони ( newsm78 не съм сигурна за тях) и оригиналното свидетелство за завършен четвърти клас) в очакване на изпита и класирането в СМГ.
След като го приеха в СМГ, в деня на записването първо минах през 125 и си изтеглих документите и със същите документи и същото отпускно го записах в СМГ. Същото, защото все пак 125 знаят, че част от децата ще кандидатстват в СМГ, затова си бяха спестили цялата бюрокрация да ги записват, после да ги отписват с барабар придружаващата бумащина, просто държаха документите и ми ги върнаха срещу подпис. Преживява се малко разкарване  Grinning


Мисля, че намерих отговора по - назад в темата. Обадих се и в нашето училище, 81-во: казаха първо бележка от 125-то, че детето е прието, те дават отпусно за там. След това 125-то да си го пускат където си искат. Т.е. процедурата е горе - долу като горната.

# 415
  • София
  • Мнения: 5 575
И при нас в 81-во съотношението момчета: момичета в математическите паралелки показва изцяло превес на момчетата. В едната паралелка са 18:10, а в другата 17:10.

# 416
  • Мнения: 2 190
И при нас в 81-во съотношението момчета: момичета в математическите паралелки показва изцяло превес на момчетата. В едната паралелка са 18:10, а в другата 17:10.

Поне от  30 години в математическите паралелки момчетата са 60-65%, Петя при Вас и при нас ми се вижда нормално. Но в първата на 125-то стават 80% и това не е само 1 година!

Последна редакция: пн, 10 юни 2013, 18:33 от biborana

# 417
  • София
  • Мнения: 768
Споделям малко инфо относно записването и отписването, защото може на някой да му е полезно.
При записване, освен изброените документи в сайта,  искат и характеристиката на ученика (за 125-то става дума). Издаването на ''удостоверение за преместване '' по закон може да отнеме до 3 дни. Аз се надявах да свърша всичко в един ден, дори си взех свободен ден, защото работното им време не ме устройва , но не би (удостоверението ще е готово утре).
Добре,че имам жокер, който ще довърши процедурата.

# 418
  • Мнения: X
Издаването на ''удостоверение за преместване '' по закон може да отнеме до 3 дни.
Много ще съм благодарна, ако ми кажеш къде точно го пише това.   bouquet

# 419
  • Мнения: 2 190
Издаването на ''удостоверение за преместване '' по закон може да отнеме до 3 дни.
Много ще съм благодарна, ако ми кажеш къде точно го пише това.   bouquet

Как къде, в ЗД (Закона на Директора  Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт