Отговори
# 720
  • Мнения: 162
Имам въпрос към ЛЛЛ
От 1-2 дена забелязах,че едната гърда се пълни повече с мляко от другата.Въпроса ми е да я цедя ли,защото понякога усещам леко напрежение в нея или да остявям Мартина да си я изсуче?Да не се получи супер лактация,а пък на др.гърда да ми секне или намалее?Или пък и нея да цедя за да се увеличи млякото? От отговорите ,които сте давали на др.мами разбрах,че е нормално гърдите да умекнат/преди бяха твърди/.
До сега така процедирах:кърмим се на поискване на 2-3-часа.Тя яде много лакомо само от 1-та гърда и се нахранва бързо за 15-20 мин,след това заспива.давам др.гърда на следващото хранене.До сега да съм се цедила 2-3 пъти защото не съм усещала нужда от това.Извинявам се ако задавам тъп въпрос,но се притеснявам. Rolling Eyes
Аничка, доста често кърмещи майки споделят за разлика в големината на гърдите и в усещането за пълнота. Това обичайно е нормално състояние. Просто бебето има по-удобна страна, любима гърда, майката поставя по различен начин на лявата и дясната страна и затова стимулацията е различна. Щом Мартина успява да се нахрани от едната гърда, продължавайте така. Когато усетиш напрежение в едната, просто я изцеди малко, колкото да облекчиш. Това няма да предизвика хиперлактация, а постепенно ще нормализира количество и ще го направи точно толлкова, колкото има нужда Мартина. Справяте се чудесно!
Съдя за това,че се е нахранила защото пуска гърдата и заспива като умряла.пробвах да й дам още да я разбудя,но тя не ще да отвори уста изобщо.
Много благодаря за бързия отговор!Значи продължаваме в същия дух. Hug

# 721
  • Мнения: 18
Veset0-Петя ми е на АМ от родилния дом още,когато я хранех с аптамил за повръщащи деца изяждаше около 100 гр. и правеше интервал от по 4 часа(по 100 гр давам от една седмица,защото 90 не и стигаха)но се запе4е и педито го смени с фризовом.Сега се буди на 3 часа нищо че пак изяжда 100 гр.Просто аптамила беше по-гъст и мисля че я засишташе повече,а този фризовом е по-радък и пак е запечена така че маи ще се върна на аптамила поне детето си беше спокойно и педи каза че не е проблем 4 часовия интервал.А за през ноща последното хранене ако е в 12 часа се събужда към 5 ,понякога и по рано,но се надявам да започне да се буди към 6 за да си поспиваме и ние пълноценно.Дано съм била полезна.

# 722
  • Мнения: 24
И аз имам един въпрос към ЛЛЛ
От няколко дни особено вечер, не му стига кърмата на Вики.  Давам му да суче и от двете гърди на всяко хранене, с едната вече не се задоволява и започва да нервничи. В началото си мислех че е от коликите, но установих че на са колики а си е гладен. Защо се получава така  newsm78 не съм спряла да го кърмя на поискване и до преди това даже имаше спонтанно изтичане на кърма, но сега няма. Не съм го дохранвала с АМ, а го залъгвам за кратко докато дойде пак мляко Crazy
Благодаря ви за отзивчивоста  Hug

ino4kada
хи хи хи аз ги зарязвам и излизам, те няма къде да ми избягат    hahaha  Crazy

Ani4ka_ мммда и аз това предположих, но явно при едни е замърсяване а при други е запушено каналче и само очен може да каже какво е  Hug успех мами  Hug

Здравейте  Simple Smile
Имам няколко въпросчета на тема бебешки дупета, че нашето взе да се зачервява, да видя къде греша.  Blush

1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с течаща вода, мокри кърпички или нещо друго?
2. Какви пелени и кърпички ползвате?
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места?
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане?

Може ли някой да ми обясни или да пусне линкче как става измиването на бебето под чешмата. Т.е. как мога сама да го държа стабилно с 1 ръка, а с другата да го измия. В болницата така ги къпеха акушерките, само веднъж пробвах и щях да го изпусна и да пребия детето  Rolling Eyes Добре, че беше другото момиче в стаята да ми помогне. Откакто съм вкъщи не смея да пробвам.
1. И с двете, когато е наакан, го измивам с вода и сапунче.
2. Всякакви  Hug сменям ги
3. на всяка смяна мажа, задължително  Peace Аз мажа - дупето и бузките  Simple Smile, свивките на крачетата, тъй като съм с момченце му мажа и топките  Mr. Green защото когато се нааква и..... е омазан целия  hahaha
4. Ползвам Baby Set и както писах вече не съм имала проблеми с подсичането. С каката преди да започна да го ползвам се бях видяла в чудо  #Crazy Тя е руса и синеока и е  с изключително бяла и чувствителна кожа, но след като започнах да го ползвам не съм имала никакви проблеми  Hug

За къпането в мивката аз процедирам така:
1. Вдигам бодито и дрешката над кръста.
2. Хващам бебето с лявата ръка и го държа през гърдичките и двете му ръце са над ръката ми  като палеца ми е над рамото на дясната му ръчичка а другите пръсти са под мишницата му. Така е стабилно хванато, за да не ти измалява ръката, може да подпреш лакът на мивката, а сгънатите крачетата да легнат в мивката без да отпускаш тежестта върху тях  . Така няма да се притесняваш че ще го изпуснеш. Измиваш го и след това го повдигаш и го завиваш с кърпата. Тя трябва да ти е под ръка  Peace Слагаш единия край на кърпата върху дупето и с дясната ръка завиваш другия и край върху крачетата и ги хващаш, по този начин отнемаш и от тежестта  върху лявата си ръка  Peace дано да съм го обяснила разбираемо  Peace
Може да тренираш на "сухо". Над леглото примерно, както е с дрешките. да пробваш да го вдигаш с едната ръка и така да се почустваш по стабилна и тогава на мивката  Peace Успех, ще видиш че не е толкова трудно   Peace

А какво става с мамите 2в1 ?

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 14:45 от mama_vessy

# 723
  • Мнения: 107
Здравейте .. пак   bouquet

1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с течаща вода, мокри кърпички или нещо друго? - Зависи къде сме, защото много често излизаме - по гости , в мола , по кафета (тогава използвам мокри кърпички Pampers Sensitive) , а когато сме вкъщи задължително минаваме през банята!  Flutter
2. Какви пелени и кърпички ползвате? - Както споменах кърпичките са Pampers Sensitive , а памперсите Pampers Premium Care 3 - 6 кг
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места? - Мажа на всяка смяна с крем за подсичане , мажа цялото дупе, и сгънките около чурката
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане? - Свеки е "предвидлива" и преди да изляза от болницата купила Бочко , но нещо изоооооообщо не съм доволна и съм се насочила към Клоран ( Ако може ползващите го мами да споделят мнения)

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 839
Момичетаааа  Hug Hug Hug Благодаря ви за пожеланията, много сте мили   bouquet Поздрави на всички нови мами - да са им живи и здрави дечицата и да ги слушат много.
Днес влизам като вестителка  Mr. Green
Още една мартенска мама е родила втората си рожба - цитирам смс на мама Hichkovа
Днес в 11,45 ч. се роди Валентин! 3300и 48 см. вагинано. Чувстваме се добре. Целувки.

 Честито бебче !!!

Аз днес отивам да ми махат конците. Скоро ще ви разкажа за раждането   bouquet А и не съм ви чела,   Embarassed

# 725
  • Мнения: 0
ЗАПОВЯДАЙТЕ В РОДЕНИ
 Hug  bouquet

# 726
  • Мнения: 319

4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане? - Свеки е "предвидлива" и преди да изляза от болницата купила Бочко , но нещо изоооооообщо не съм доволна и съм се насочила към Клоран ( Ако може ползващите го мами да споделят мнения)
Ние сме с КЛОРАН...всичката ни козметика..Много,много съм доволна...Племенницата ми я маже сестра ми с клоран,но и беше свършил и под ръка имаше Бочко...почервеня и цялото дупе..подсече се...За 2 дни се оправи с Клорана...То при всяко дете е различно...Ние сме доволни...

# 727
  • Мнения: 15
Мама Веси, акането при нас не е проблем. Както го е обяснила Жени точно така го изстрелва и моята беба.Жълто е, рядко, излиза на струя и се омазва редовно чак на гърба. ShockedС баткото такова нещо не съм виждала, но той ядеше АМ и акото му беше кашаво на тази възраст.Нейното прилича на разстройство. Но казаха, че било нормално, все пак само кърма яде.
Кукуминдрела, връзката м/у погачата и църквата е, че на 40 ден се прави погача и се носи в църквата , където се прави чиста молитва. Питката се раздава там на хората, които са в църквата и на близки също за здравето на детето.
Коммелина, според мен основната причина за едно подсечено дупе е използването на мокри кърпи/каквито и да са/. PeaceАз ползвам също, но предимно , за да отстраня по-голямата част от акото преди да отидем до чешмата и дори само като мина с кърпичката за секунди се зачервява кожата. Rolling Eyes, без значение от марката. Памперсите са ни на Памперс, оранжевите, че са по-евтини , доволна съм.Крем против подсичане- ползвам Судо крем, много съм доволна. Не мажа при всяка смяна, само, ако видя някакво зачервване и само там, където е червенко-не цялата кожа, която е била покрита с памперс. Обикновено се зачервяват децата по гънките , самия анус и около него.Хубаво е да е добре подсушено дупето, преди да сложиш памперса. Аз ползвам тензухче за целта, за да не протривам нежната кожичка. Не трия , а попивам . Сега , докато отмине проблема е хубаво да мажеш на всяко преобуване, но после не виждам причина да се наслоява там крем. Ти сама си прецени.За мен е немислимо при наличие на топла вода и щадящ сапун да се използват кърпички. Ако сме на път, навън  и т.н -ок, ама защо иначе? newsm78

# 728
  • Лондон
  • Мнения: 56
Моето кенгуру може да се ползва от раждането ако детето е над 3.5кг и 53см.
Ето такова е: http://www.babybjorn.co.uk/products/baby-carriers/baby-carrier-original/classic/

1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с течаща вода или мокри кърпички
2. Какви пелени и кърпички ползвате? - памперс
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? - не мажа с крем, защото няма проблем
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане? - судокрем - няма равен! http://www.sudocrem.co.uk/

Между другото, Памперс в България не са същите като тук. Дъщеря ми тук никога не беше имала проблем с тях, но от българските се обриваше и подсичаше. Разследвахме и се оказа, че се произвеждат на друго място. Затова в България винаги ползвам Хъгис - те са си същите.

# 729
  • Мнения: 1 291
Здравейте! Smile Може да ми честите втора мъжка рожба. Казва се Илия и се роди на 27 март в 16.15. Тежеше 3780, 52 см. Почти е възстановил рожденото си тегло. Само суче, ака, връща, спи, оглежда се и плачка да му дам пак да суче. Лакомникът на мама!

Страшно съм доволна от болницата. Избрах УМБАЛ "Св Георги" в Пловдив и всички положителни отзиви, които имах се потвърдиха. Това наистина е болница приятел на бебето. Ако искаш кърмиш на 3 часа с вода,но главната акушерка на бебетата и другите акушерки са много отзивчиви, ако искаш съвет и лично с ушите си чух да пропагандират свободния режим. Подаряват едни книжки, в които са синтезирани всички полезни неща, които съм научила от интернет за кърмене, гимнастика...

За раждането. Отидохме на 27-ми към обяд имах контракции на 4 мин, но като влязох за преглед матката се успокои и се оказа, че съм с 1 см разкритие. Докторите ме пратиха по живо, по здраво вкъщи. Тъкмо се прибрах и на мама системката с окситоцин (баткото) си цокна преди следобедния сън. Междувременно контракциите доста се бяха засили и като се обърнах да си легна на другата страна мехурът се спука. Мъжът ми веднага подкара колата, аз седнах на една камара одеала и хавлии с хавлиена кърпа между краката. За куриоз оцелихме протеста и стария път беше затворен, та заобиколихме по магистралата. Тоя път контракциите ми се сториха много по-силни. Аз на муча, закривам си очите и се мъча да следя на колко минути са болките. По едно време станаха на всеки 2 минутки. Мъжът ми, милият, мига с фарове, включва аварийки, бибитка и го играе линейка. Само той си знае с колко му се е скъсил животът докато ме откара. Докато ми попълнят документите и подпиша туй-онуй едва свариха да ми запишат тоновете (изискване на ЗК) и почнаха напъните. Бърз тоалет с подлога и хайде на родилното легло. Влязох в предродилна в 15.30 и след 40 минути детето проплака. Малко се изложих с напъните, но докторката ми попомогна. Имам доста спонтанни разкъсвания там, където съм шита миналия път. И това е. Smile

Щом влязохме в стаята го сложих на гърда. Жената на другото легло нещо ми говореше да съм чакала 6 часа, така й рекли, но акушерката като влезе да го преоблече не ми се скара. Искаше да й дам шишенца за вода и добавка, отказах и двете. Тя по никакъв начин не реагира. Попита кога ще храня детето, казах: "Като е гладен" Пак не ми се скара, само предупреди да го преобувам преди хранене.

# 730
  • Мнения: 2 214
Олееееееееееееееее аз от 4 дена все теб те мисля.
Честито миличка.

Общи условия

Активация на акаунт