Отговори
# 705
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
maiski3 И аз така съм чувала,че щом акото е зелено,значи бебето има колики,но все пак реших да питам.От вчера смених капките за колики.Спрях Инфакола и започнах да давам Колийф.....да чукна на дърво пу пу пу пу пу снощи детенце спа спокойно.Събуди се чак към 5,30-6,00 сутринта.

Някой по нагоре беше питал за подсичането........Аз със баткото ползвах само и единственно кремчето baby tan Страшно доволна бях от този крем.
Сега с малкия ползвам крема на Бюбхен.Докато бях в болницата мъжът ми го купил и си караме с него.Общо взето и от него съм доволна,но за много подсечено дупе съм със две ръце за baby tan.

# 706
  • София
  • Мнения: 181
mai4eto28 , и Андреа ми е правила този номер два пъти, като повърна на фонтан.Направо си изкарах акъла и веднага се вкарах във филм.После всичко си беше наред, но аз съм си виновна като я преубувам веднага след като се  е наяла.
svetlanana , съставката на капките е-  като физиологичният разтвор, капвай си ги и ако нещо те притесни пак се косултирай с док.

# 707
  • Мнения: 107
Добро утро момичета  Flutter

Честито на мама svetlanana
  Hug

От постовете виждам ,че към София времето ще е хубаво , а тук пълна скука. Мрачно , все едно сега ще завали  Tired

iliqna_ и аз гледах едно кенгуро на Бертони за около 20 - 25 лв , сигурно е било същото. На кутията пишеше 1 м +

ИВКА 10 при нас го имаше този период , но отмина ... Чела съм , че става зеленикаво на цвят когато окончателно са се изчистват от жълтеницата. Но аз също го свързвам с това какво ям - марули, краставици ...
А за акото на струя според мен е нормално - все пак млякото разхлабва - това е все едно голям човек да има разтройство.

mai4eto28
  това е съвсем нормално - понякога се стича по бузката, понякога излиза на фонтан , но при вас са еднократни и нямаш повод да се притесняваш. До сега Денис ми е повръщал два пъти на фонтан и то когато преяде.

# 708
  • Мнения: 18
Здравейте,да се отчета и аз.Имаме колики и използваме Колииф-мисля че ни помагат,само че имат един недостатък-много бързо свършват има няма 4-5 дни и като прибавиш и кутията с мляко която стига за около 5-6 дни направо нямам думи,но важно е бебчетата да са добре.За акането и Петя страшно много пъшка като ака и газове има милата и запека не и се оправя макар че сменихме млякото с фризовом -нищо пак е запечена и се мъчи.Правих и млякото с вода от овесени ядки по препоръка на педито,но ефекта беше никакъв.Ако може някой да помага.Този запек ни е голям проблем. EmbarassedЖеничка ти си моята вестителка,хайде мила просто не остана-дано скоро и ти имаш щъркелова вест.

# 709
  • Мнения: 0
Здравейте!
Аз мисля днес да се възползвам от малко по-хубавото временце и да направим една първа разходка с малкия до педиатърката да се премерим и да ни изпише капки за колики.. снощи след 3-4ч почти не сме спали....  Sad
Хубав ден ви пожелавам!   Nature Sun With Face  Flutter

# 710
  • Мнения: 0
maiski3 много благодаря за бързия отговор

# 711
  • Мнения: 24
Здравейте и от мен!
Днес е един очертаващ се слънчев ден!
Пожелавам си скоро да се изстягам ето там!  Mr. Green И на вас го пожелавам  Hug

За акането  явно не сме само ние така стискам палци по бързо да минава, че направо ми е мъка като го гледам как се гърчи милото.  ooooh!

За подсичането Аз ползвам Baby Set и съм страшно доволна, никога не ми се е подсичала нито каката, нито сега Вики  Peace И той е много евтин 1, 54 ако не се лъжа е тубичката, но е страхотен  Peace

mai4eto28 И моя сладур преди няколко дни така започна да връща и аз много се изненадах, защото до сега не го беше правил, но после нещата се урегулираха. Не се притеснявай  Peace

Това с очичките наистина е много странно  newsm78 възможно е да не са били добре почистени в болницата и за това да се е получило така  newsm78 защото много бебета вече станаха  newsm78

За АБ когато раждах Дидката и на нея и вливаха, защото ми казаха че водите ми са били леко зеленикави и се прави превантивно, за да не се получи инфекция след това. И тя имаше проблеми с оченцето. Това което ми каза очната тогава беше да почиствам с преварена вода и след това с нещо мазно да си намажа пръста и да правя масаж, за да не притрия кожичката.  Peace След като разбрах как правилно да правя масажа за по малко от 2 седмици се оправи всичко.  Hug
А по този повод да ви питам, на всички бебоци на които са им проблемни оченцата ли са им вливали АБ   newsm78 да не би да има нещо общо със зелените води  newsm78 и от там да е инфекцията  newsm78

svetlanana Честита ти принцеса. Да е жива и здрава.

Жени И нашето ако е така  newsm78 ще взема да питам педи дали трябва да е такова. А другото което от няколко дни ме притеснява е че вече ака само 1 път на ден, верно че е много и за 15 мин ака няколко пъти  #Crazy а е само на кърма  newsm78 и защо така се промени не знам. Преди си акаше по няколко пъти, регулярно през целия ден  newsm78 Има ли някой такъв проблем.  newsm78

natali05225 Може и аз да се пробвам, на мен проблема ми е само корема, ужасен е  Shocked или поне за мен, аз никога не съм имала корем и сега го чувствам като чужд като медуза  hahaha  Whistling  

iliqna_ и аз това се чудих, че и аз имам кенгуру. С каката когато започнах да го ползвам беше по голяма  newsm78 ама опаковка не пазя и не знам  newsm78 Мами помагайте  Hug

# 712
  • Мнения: 6
Честито на всички нови мами 1+1  bouquet
Брей за два дни колко сте писали Peace
Да се влкюча и аз по темите първо за пъпчето- нашето като падна и три дни си доста секретираше и аз си продължих с промивка със спирт и отгоре прахче топоцин и сега си е ок.
За капките за колики -знам ,че еспумизана и инфакола и др са на основата на симетикона т.е. химична съставка ,а колиифа и колик таблетс ,които ние ползваме са хомеопатични и са на основата на латоза .Но мн дечица, мн варианти. baby_neutral
ЗА вигантола нашето педи каза ,че вече не го внасят в България и няма да го открия.И благодаря   bouquet Hugза инфото ,че го има в Румъния при първа възможност си го поръчвам.Защото докторката ни изписа деавита , но той е по слабият вариант.
След ден ставаме на 40 дни и ще ходим с беба до църквата за молитва нз дали помага , но с баткото знам , че не вреди. Peace

# 713
  • Мнения: 162
Мама Веси,при нас не е имало проблем със зелен води и не са ни вливали АБ.Според педи,може някоя от сестрите да я е пипнала с "мръсна" ръка и да е замърсила оченцето.То като видях как ги гледат,вече не се учудвам.Като ми я дадоха ми върнаха козметиката и кремчето за подсичане и викат:приберете си го ,не сме го използвали.А аз  Shocked,ама нали затова е купен. Добре,че поне се разминахме с подсеченото дупе,че...Twisted Evil
Имам въпрос към ЛЛЛ.
От 1-2 дена забелязах,че едната гърда се пълни повече с мляко от другата.Въпроса ми е да я цедя ли,защото понякога усещам леко напрежение в нея или да остявям Мартина да си я изсуче?Да не се получи супер лактация,а пък на др.гърда да ми секне или намалее?Или пък и нея да цедя за да се увеличи млякото? newsm78От отговорите ,които сте давали на др.мами разбрах,че е нормално гърдите да умекнат/преди бяха твърди/.
До сега така процедирах:кърмим се на поискване на 2-3-часа.Тя яде много лакомо само от 1-та гърда и се нахранва бързо за 15-20 мин,след това заспива.давам др.гърда на следващото хранене.До сега да съм се цедила 2-3 пъти защото не съм усещала нужда от това.Извинявам се ако задавам тъп въпрос,но се притеснявам. Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 13:07 от Ani4ka_

# 714
  • Мнения: 6
А сега се сетих ,че и за очичките исках да пиша ,че виждам мн разтревожени мами не се притеснявайте- почиствайте с преварена водичка всяко око с различна марля, а не с една и двете!И аз си помислих ,че имаме конюктивит и доки веднага се хвана за капките каза ,че е възможно и тя самата да си е посяла бактерии ако ги е пипнала с ръчичка newsm78, но аз само с вода я почиствах и мина ,дано съм полезна Praynig
Охххх как искам слънце ,че още не сме излизали и се сраснах с печката ,прахосмукачката и ютията, да пекне слънце , че да ги оставя Rolling Eyes

# 715
  • Мнения: 319
Здравейте мамета
Имам въпрос към мамите,които хранят бебчетата си само с АМ...Вашите бебчета правят ли тази 6 часова пауза нощем?Моята беба е много лакома станала...нощем макс 4 часа е правила пауза,а тази сутрин я нахраних в 7 и трябваше отново в 10...но тя в 9 пак беше гладна....така ревеше,че не издържах и я нахраних...еее в момента в който се наяде заспа щастлива и доволна с усмивка на лицето...така на ден ни се събират около 8 хранения....давам и по 75 мл. и се чудих дали да не започна с 90 мл. ама като погледнах опаковката...ако почна с 90 мл. то яденията трябва да станат 6...а тя сигурно ще яде по 7 пъти...Както не ядеше и само спеше сега вече не се трай направо...То бива лакомия,ама то това ненормално...к'во е т'ва...на всеки 2 часа търси да яде...300 гр. за седна седмица е наддала ooooh! сега на следващото хранене успя да издържи 3 часа...ще видим как ше продължи...ама е като часовник...станат ли 3 часа и наддава глас...

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 13:47 от veset0

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Здравейте  Simple Smile
Имам няколко въпросчета на тема бебешки дупета, че нашето взе да се зачервява, да видя къде греша.  Blush

1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с течаща вода, мокри кърпички или нещо друго?
2. Какви пелени и кърпички ползвате?
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места?
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане?

Може ли някой да ми обясни или да пусне линкче как става измиването на бебето под чешмата. Т.е. как мога сама да го държа стабилно с 1 ръка, а с другата да го измия. В болницата така ги къпеха акушерките, само веднъж пробвах и щях да го изпусна и да пребия детето  Rolling Eyes Добре, че беше другото момиче в стаята да ми помогне. Откакто съм вкъщи не смея да пробвам.

# 717
  • Мнения: 319
1. Почиствам с мокри кърпички.
2. Ползвам Памперс,белия пакет,а мокри кърпички използвам или пак памперс или бейби крема
3. На всяка смяна мажа с крем против подсичане...цялата кожа мажа,че не вярвам да е приятно да си напишкан и да попива кожичката...крема предшазва кожата...Гънките също обилно мажа...
4. мажа с КЛОРАН -  http://apteka.framar.bg/30014360/%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B0% … -75-%D0%BC%D0%BB-
Сърдечно го препоръчвам...не е евтин,но пък се ползва много дълго време... Нямаме проблем с подсичането за сега...

# 718
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Имам въпрос към ЛЛЛ
От 1-2 дена забелязах,че едната гърда се пълни повече с мляко от другата.Въпроса ми е да я цедя ли,защото понякога усещам леко напрежение в нея или да остявям Мартина да си я изсуче?Да не се получи супер лактация,а пък на др.гърда да ми секне или намалее?Или пък и нея да цедя за да се увеличи млякото? От отговорите ,които сте давали на др.мами разбрах,че е нормално гърдите да умекнат/преди бяха твърди/.
До сега така процедирах:кърмим се на поискване на 2-3-часа.Тя яде много лакомо само от 1-та гърда и се нахранва бързо за 15-20 мин,след това заспива.давам др.гърда на следващото хранене.До сега да съм се цедила 2-3 пъти защото не съм усещала нужда от това.Извинявам се ако задавам тъп въпрос,но се притеснявам. Rolling Eyes
Аничка, доста често кърмещи майки споделят за разлика в големината на гърдите и в усещането за пълнота. Това обичайно е нормално състояние. Просто бебето има по-удобна страна, любима гърда, майката поставя по различен начин на лявата и дясната страна и затова стимулацията е различна. Щом Мартина успява да се нахрани от едната гърда, продължавайте така. Когато усетиш напрежение в едната, просто я изцеди малко, колкото да облекчиш. Това няма да предизвика хиперлактация, а постепенно ще нормализира количество и ще го направи точно толлкова, колкото има нужда Мартина. Справяте се чудесно!

# 719
  • Мнения: 162
1. Как почиствате дупетата на бебетата при смяна на памперса - с течаща вода, мокри кърпички или нещо друго?-1-во с мокри кърпички и ако е наакана я измивам с вода и шампоанче за глава и тяло на Бюбхен.
2. Какви пелени и кърпички ползвате?-на памперс и двете
3. На всяка смяна на пелените ли мажете с крем против подсичане? Къде точно мажете - цялата кожа, която е под памперса, или на определени места?Да.Гледам да сложа по всички гънки.
4. Вече доста хора споменаха, но все пак, с какъв крем п-в подсичане?-ние сме на Бочко

Може ли някой да ми обясни или да пусне линкче как става измиването на бебето под чешмата. Т.е. как мога сама да го държа стабилно с 1 ръка, а с другата да го измия. В болницата така ги къпеха акушерките, само веднъж пробвах и щях да го изпусна и да пребия детето  Rolling Eyes Добре, че беше другото момиче в стаята да ми помогне. Откакто съм вкъщи не смея да пробвам.
[/quote]
Значи хващаш детето през гърдичките /под мишките/с палеци кутре,а със средния придържаш главата.принципа е един и същ независимо под чешмата или над леген/корито.Дланта ти тр.да поеме тежестта на бебчето.Надявам се да си ме разбрала,че едно обяснение направих и аз. Embarassed Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт